2020-10-22   20:05:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 1:24.58
50m: 40.72
100m: 1:24.58
(43.86)
2 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.82 1:26.85 +2.27
50m: 42.29
100m: 1:26.85
(44.56)
3 Colin Rosén 2008 Väsby Simsällskap +0.66 1:29.13 +4.55
50m: 42.69
100m: 1:29.13
(46.44)
4 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 1:30.12 +5.54
50m: 44.33
100m: 1:30.12
(45.79)
5 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.63 1:30.31 +5.73
50m: 43.51
100m: 1:30.31
(46.80)
6 Melvin Eriksson 2008 Järfälla Simsällskap +0.40 1:30.66 +6.08
50m: 43.29
100m: 1:30.66
(47.37)
7 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.77 1:32.12 +7.54
50m: 43.90
100m: 1:32.12
(48.22)
8 Albin Wassberg 2008 S77 Stenungsund +0.72 1:33.81 +9.23
50m: 44.90
100m: 1:33.81
(48.91)
9 Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening +0.64 1:35.39 +10.81
50m: 45.40
100m: 1:35.39
(49.99)
10 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 1:36.06 +11.48
50m: 46.46
100m: 1:36.06
(49.60)
11 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb +0.60 1:36.90 +12.32
50m: 45.65
100m: 1:36.90
(51.25)
12 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.71 1:39.56 +14.98
50m: 48.09
100m: 1:39.56
(51.47)
13 Breneth Amos 2008 Audentese Spordiklubi +0.68 1:39.77 +15.19
50m: 47.27
100m: 1:39.77
(52.50)
14 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.86 1:42.89 +18.31
50m: 50.44
100m: 1:42.89
(52.45)
15 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.69 1:46.31 +21.73
50m: 52.41
100m: 1:46.31
(53.90)
16 Milo Peterson 2009 Väsby Simsällskap +0.95 1:47.55 +22.97
50m: 51.50
100m: 1:47.55
(56.05)
17 Filip Granlund 2010 S77 Stenungsund +0.90 1:47.99 +23.41
50m: 52.22
100m: 1:47.99
(55.77)
- Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +1.01 DSQ
- Timur Didenko 2009 Audentese Spordiklubi -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-06-28 18:17:32
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.70 1:07.25
50m: 32.50
100m: 1:07.25
(34.75)
2 Valentino Vrbanus 2006 Södertälje Simsällskap +0.69 1:09.07 +1.82
50m: 32.77
100m: 1:09.07
(36.30)
3 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun +0.65 1:11.14 +3.89
50m: 33.64
100m: 1:11.14
(37.50)
4 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.74 1:12.12 +4.87
50m: 34.69
100m: 1:12.12
(37.43)
5 Sebastian Hagen 2006 Bærumsvømmerne +0.69 1:13.98 +6.73
50m: 35.94
100m: 1:13.98
(38.04)
6 Ivar Aigin Schanche Dalse 2006 Karasjok SK +0.62 1:14.84 +7.59
50m: 36.16
100m: 1:14.84
(38.68)
7 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap +0.62 1:15.27 +8.02
50m: 36.11
100m: 1:15.27
(39.16)
8 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.51 1:15.38 +8.13
50m: 36.38
100m: 1:15.38
(39.00)
9 Isak Emilian Arnesen 2006 SK Speed +0.69 1:16.70 +9.45
50m: 36.97
100m: 1:16.70
(39.73)
10 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.83 1:18.05 +10.80
50m: 38.19
100m: 1:18.05
(39.86)
11 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne +0.78 1:18.34 +11.09
50m: 37.54
100m: 1:18.34
(40.80)
12 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun +0.68 1:18.79 +11.54
50m: 38.56
100m: 1:18.79
(40.23)
12 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.68 1:18.79 +11.54
50m: 38.47
100m: 1:18.79
(40.32)
14 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne +0.85 1:20.13 +12.88
50m: 38.48
100m: 1:20.13
(41.65)
15 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap -0.96 1:20.21 +12.96
50m: 38.13
100m: 1:20.21
(42.08)
16 Fredrik Magnus H. Dahle 2007 Skjetten Svømming +0.71 1:20.39 +13.14
50m: 38.44
100m: 1:20.39
(41.95)
17 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.64 1:20.97 +13.72
50m: 38.90
100m: 1:20.97
(42.07)
18 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club +0.47 1:21.68 +14.43
50m: 38.23
100m: 1:21.68
(43.45)
19 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 1:21.72 +14.47
50m: 39.52
100m: 1:21.72
(42.20)
20 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.75 1:21.78 +14.53
50m: 39.67
100m: 1:21.78
(42.11)
21 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.70 1:22.26 +15.01
50m: 39.39
100m: 1:22.26
(42.87)
22 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap +0.77 1:22.51 +15.26
50m: 40.61
100m: 1:22.51
(41.90)
23 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne +0.74 1:22.98 +15.73
50m: 40.66
100m: 1:22.98
(42.32)
24 Waldemar Valtchev Riiser 2007 Bærumsvømmerne +0.65 1:23.78 +16.53
50m: 40.63
100m: 1:23.78
(43.15)
25 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.65 1:24.00 +16.75
50m: 40.82
100m: 1:24.00
(43.18)
26 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap +0.71 1:24.05 +16.80
50m: 40.60
100m: 1:24.05
(43.45)
27 Maksim Kalinski 2007 Audentese Spordiklubi +0.65 1:24.40 +17.15
50m: 40.68
100m: 1:24.40
(43.72)
28 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.68 1:24.58 +17.33
50m: 40.84
100m: 1:24.58
(43.74)
29 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.67 1:26.41 +19.16
50m: 41.14
100m: 1:26.41
(45.27)
30 William Struwe 2006 Sala Simsällskap +0.75 1:26.93 +19.68
50m: 41.19
100m: 1:26.93
(45.74)
31 Gustav Bondensson 2007 Falu Simsällskap +0.89 1:27.17 +19.92
50m: 42.82
100m: 1:27.17
(44.35)
32 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.77 1:27.52 +20.27
50m: 42.32
100m: 1:27.52
(45.20)
33 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.83 1:27.57 +20.32
50m: 43.07
100m: 1:27.57
(44.50)
34 Frederick von Krogh 2006 Bærumsvømmerne +0.75 1:27.61 +20.36
50m: 42.28
100m: 1:27.61
(45.33)
35 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.77 1:28.14 +20.89
50m: 42.14
100m: 1:28.14
(46.00)
36 Sebastian Bergum 2007 Skjetten Svømming +0.77 1:28.18 +20.93
50m: 42.58
100m: 1:28.18
(45.60)
37 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.91 1:28.43 +21.18
50m: 44.29
100m: 1:28.43
(44.14)
38 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.70 1:28.48 +21.23
50m: 43.92
100m: 1:28.48
(44.56)
39 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.80 1:29.73 +22.48
50m: 43.20
100m: 1:29.73
(46.53)
40 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.74 1:29.82 +22.57
50m: 43.99
100m: 1:29.82
(45.83)
41 Aksel Koefoed Thygesen 2006 Bergens Svømme Club +0.79 1:30.53 +23.28
50m: 42.41
100m: 1:30.53
(48.12)
42 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap +0.74 1:30.95 +23.70
50m: 44.43
100m: 1:30.95
(46.52)
43 Jonas Mortelmans Somby 2007 Karasjok SK -.-- 1:34.55 +27.30
50m: 45.25
100m: 1:34.55
(49.30)
44 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun +0.61 1:38.25 +31.00
50m: 47.09
100m: 1:38.25
(51.16)
45 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.71 1:38.55 +31.30
50m: 46.28
100m: 1:38.55
(52.27)
46 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap +0.87 1:41.28 +34.03
50m: 49.47
100m: 1:41.28
(51.81)
47 Arvin Parsa 2006 Järfälla Simsällskap +0.74 1:45.15 +37.90
50m: 49.67
100m: 1:45.15
(55.48)
48 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.87 1:53.45 +46.20
50m: 55.92
100m: 1:53.45
(57.53)
49 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap +1.11 1:53.91 +46.66
50m: 57.03
100m: 1:53.91
(56.88)
- Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-28 18:17:32
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kurt Mortelmans Somby 2005 Karasjok SK +0.71 1:06.67
50m: 33.13
100m: 1:06.67
(33.54)
2 August Emil Windel Stang 2005 Bærumsvømmerne +0.70 1:07.37 +0.70
50m: 32.21
100m: 1:07.37
(35.16)
3 Herman Røed 2005 SK Speed +0.86 1:07.59 +0.92
50m: 33.33
100m: 1:07.59
(34.26)
4 Aron Ekblad 2005 Spårvägen Simförening +0.75 1:07.78 +1.11
50m: 32.70
100m: 1:07.78
(35.08)
5 Sebastian Mendez Johannes 2005 Bærumsvømmerne +0.73 1:08.56 +1.89
50m: 33.29
100m: 1:08.56
(35.27)
6 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.72 1:09.07 +2.40
50m: 33.05
100m: 1:09.07
(36.02)
7 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.73 1:10.23 +3.56
50m: 34.01
100m: 1:10.23
(36.22)
8 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.76 1:10.44 +3.77
50m: 34.29
100m: 1:10.44
(36.15)
9 Jonas She Cheung 2005 SK Speed +0.77 1:10.59 +3.92
50m: 34.26
100m: 1:10.59
(36.33)
10 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:11.92 +5.25
50m: 35.30
100m: 1:11.92
(36.62)
11 Kristian Wilhelm Klafstad 2005 Bærumsvømmerne +0.83 1:12.11 +5.44
50m: 34.42
100m: 1:12.11
(37.69)
12 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.73 1:12.31 +5.64
50m: 35.02
100m: 1:12.31
(37.29)
13 Anton Kitsmarishvili 2004 VICS +0.58 1:12.55 +5.88
50m: 34.36
100m: 1:12.55
(38.19)
14 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.58 1:12.63 +5.96
50m: 34.72
100m: 1:12.63
(37.91)
15 Adam Nathaniel Olsen 2004 Bærumsvømmerne +0.75 1:12.70 +6.03
50m: 34.25
100m: 1:12.70
(38.45)
16 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club +0.72 1:12.99 +6.32
50m: 35.37
100m: 1:12.99
(37.62)
17 Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun +0.71 1:13.00 +6.33
50m: 35.42
100m: 1:13.00
(37.58)
18 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap +0.72 1:13.29 +6.62
50m: 36.21
100m: 1:13.29
(37.08)
19 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.77 1:13.36 +6.69
50m: 35.38
100m: 1:13.36
(37.98)
20 Noah Jacobsen 2005 SK Speed +0.71 1:13.41 +6.74
50m: 35.38
100m: 1:13.41
(38.03)
21 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.71 1:13.63 +6.96
50m: 33.85
100m: 1:13.63
(39.78)
22 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.80 1:14.31 +7.64
50m: 35.60
100m: 1:14.31
(38.71)
23 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening +0.52 1:15.55 +8.88
50m: 37.74
100m: 1:15.55
(37.81)
24 Mats Nikolai Maroni Johan 2005 Bergens Svømme Club +0.72 1:16.20 +9.53
50m: 37.26
100m: 1:16.20
(38.94)
25 Kjetil Breivik 2005 Bergens Svømme Club +0.80 1:16.92 +10.25
50m: 37.91
100m: 1:16.92
(39.01)
26 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.65 1:17.22 +10.55
50m: 38.08
100m: 1:17.22
(39.14)
27 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.84 1:18.52 +11.85
50m: 37.55
100m: 1:18.52
(40.97)
28 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.73 1:18.89 +12.22
50m: 37.79
100m: 1:18.89
(41.10)
29 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.67 1:19.07 +12.40
50m: 37.96
100m: 1:19.07
(41.11)
30 Kasper Cornelius Mowincke 2005 Bergens Svømme Club +0.74 1:19.11 +12.44
50m: 37.76
100m: 1:19.11
(41.35)
31 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.68 1:20.56 +13.89
50m: 38.95
100m: 1:20.56
(41.61)
32 Ghanesh Rajkumar 2005 Bergens Svømme Club +0.73 1:20.66 +13.99
50m: 38.05
100m: 1:20.66
(42.61)
33 Pedram Heydari 2005 SK Speed +0.55 1:20.83 +14.16
50m: 38.96
100m: 1:20.83
(41.87)
34 Axel Wium Arneson 2005 Bærumsvømmerne +0.73 1:21.23 +14.56
50m: 39.30
100m: 1:21.23
(41.93)
35 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.73 1:21.25 +14.58
50m: 38.18
100m: 1:21.25
(43.07)
36 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.64 1:22.42 +15.75
50m: 39.36
100m: 1:22.42
(43.06)
37 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:22.68 +16.01
50m: 39.38
100m: 1:22.68
(43.30)
38 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.81 1:23.31 +16.64
50m: 40.50
100m: 1:23.31
(42.81)
39 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.74 1:23.76 +17.09
50m: 40.90
100m: 1:23.76
(42.86)
40 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.79 1:24.47 +17.80
50m: 40.41
100m: 1:24.47
(44.06)
41 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:24.68 +18.01
50m: 41.49
100m: 1:24.68
(43.19)
42 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.66 1:25.45 +18.78
50m: 40.73
100m: 1:25.45
(44.72)
43 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 1:27.39 +20.72
50m: 41.58
100m: 1:27.39
(45.81)
44 Jon Noé Høye 2004 Trondhjems SLK +0.74 1:28.23 +21.56
50m: 42.89
100m: 1:28.23
(45.34)
45 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 1:30.43 +23.76
50m: 43.05
100m: 1:30.43
(47.38)
46 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.65 1:30.91 +24.24
50m: 42.96
100m: 1:30.91
(47.95)
47 Daniel Ta Helland 2004 Bærumsvømmerne +1.15 1:30.92 +24.25
50m: 44.23
100m: 1:30.92
(46.69)
48 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.87 1:33.78 +27.11
50m: 45.45
100m: 1:33.78
(48.33)
49 Lucas Yousef 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.93 1:44.15 +37.48
50m: 51.71
100m: 1:44.15
(52.44)
- Sander Sand 2004 Skjetten Svømming +1.02 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-28 18:17:32
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.59 1:04.89
50m: 31.55
100m: 1:04.89
(33.34)
2 Siim Nigul 2002 Orca Swim Club +0.64 1:05.55 +0.66
50m: 31.32
100m: 1:05.55
(34.23)
3 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.69 1:06.07 +1.18
50m: 32.52
100m: 1:06.07
(33.55)
4 Philip Paskov 2002 Orca Swim Club +0.69 1:06.39 +1.50
50m: 32.12
100m: 1:06.39
(34.27)
5 Jens Pettersson 2001 S77 Stenungsund +0.65 1:06.70 +1.81
50m: 31.94
100m: 1:06.70
(34.76)
6 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.64 1:09.09 +4.20
50m: 33.51
100m: 1:09.09
(35.58)
7 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.71 1:10.35 +5.46
50m: 33.68
100m: 1:10.35
(36.67)
8 Tobias Gilbu 2002 Trondhjems SLK +0.70 1:11.48 +6.59
50m: 34.52
100m: 1:11.48
(36.96)
9 Simen Løvås 2003 Trondhjems SLK +0.79 1:12.75 +7.86
50m: 35.46
100m: 1:12.75
(37.29)
10 Sander Haugan 2003 Trondhjems SLK +0.63 1:17.18 +12.29
50m: 37.57
100m: 1:17.18
(39.61)
11 Hasith Ransiri Attanapola 2003 Trondhjems SLK +0.81 1:18.59 +13.70
50m: 38.40
100m: 1:18.59
(40.19)
12 Even Kristoffer Bøckman 2003 Trondhjems SLK +1.11 1:19.12 +14.23
50m: 38.09
100m: 1:19.12
(41.03)
13 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.72 1:19.27 +14.38
50m: 38.28
100m: 1:19.27
(40.99)
14 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.83 1:22.99 +18.10
50m: 39.41
100m: 1:22.99
(43.58)
15 Elilan Gregory 2003 Skjetten Svømming +0.74 1:23.16 +18.27
50m: 39.88
100m: 1:23.16
(43.28)
16 William Wu 2003 Väsby Simsällskap +0.77 1:34.52 +29.63
50m: 44.55
100m: 1:34.52
(49.97)
- Aydin Sahifi 2002 Spårvägen Simförening +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2019-06-28 18:17:32
2019-06-28 18:19:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner