2020-10-20   05:47:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Polisen HEAD summer Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Polisen HEAD Summer Cup 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet, Stockholm Stockholmspolisens IF Simförening
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 30 jun 2019
Gren 2, 400m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.76 4:53.29
50m: 32.19
100m: 1:09.34
(37.15)
150m: 1:47.10
(37.76)
200m: 2:25.37
(38.27)
250m: 3:02.60
(37.23)
300m: 3:40.51
(37.91)
350m: 4:17.58
(37.07)
400m: 4:53.29
(35.71)
2 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.90 5:02.00 +8.71
50m: 31.99
100m: 1:10.04
(38.05)
150m: 1:48.95
(38.91)
200m: 2:28.93
(39.98)
250m: 3:07.92
(38.99)
300m: 3:47.50
(39.58)
350m: 4:26.25
(38.75)
400m: 5:02.00
(35.75)
3 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap +0.82 5:03.65 +10.36
50m: 32.65
100m: 1:09.26
(36.61)
150m: 1:47.08
(37.82)
200m: 2:26.03
(38.95)
250m: 3:05.12
(39.09)
300m: 3:44.54
(39.42)
350m: 4:24.40
(39.86)
400m: 5:03.65
(39.25)
4 Pelle Basmo Bjerkli 2006 SK Speed +0.75 5:09.20 +15.91
50m: 33.70
100m: 1:11.98
(38.28)
150m: 1:51.58
(39.60)
200m: 2:32.37
(40.79)
250m: 3:11.49
(39.12)
300m: 3:52.10
(40.61)
350m: 4:30.69
(38.59)
400m: 5:09.20
(38.51)
5 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.66 5:17.98 +24.69
50m: 32.92
100m: 1:11.13
(38.21)
150m: 1:51.80
(40.67)
200m: 2:33.09
(41.29)
250m: 3:14.01
(40.92)
300m: 3:56.47
(42.46)
350m: 4:37.72
(41.25)
400m: 5:17.98
(40.26)
6 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.77 5:22.02 +28.73
50m: 33.33
100m: 1:12.92
(39.59)
150m: 1:54.37
(41.45)
200m: 2:35.53
(41.16)
250m: 3:17.60
(42.07)
300m: 3:58.61
(41.01)
350m: 4:41.74
(43.13)
400m: 5:22.02
(40.28)
7 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.73 5:29.28 +35.99
50m: 34.10
100m: 1:13.34
(39.24)
150m: 1:55.45
(42.11)
200m: 2:37.99
(42.54)
250m: 3:20.53
(42.54)
300m: 4:04.01
(43.48)
350m: 4:46.98
(42.97)
400m: 5:29.28
(42.30)
8 Martin Brunborg 2006 Skjetten Svømming +0.75 5:31.37 +38.08
50m: 38.76
100m: 1:20.77
(42.01)
150m: 2:03.89
(43.12)
200m: 2:47.05
(43.16)
250m: 3:29.03
(41.98)
300m: 4:10.92
(41.89)
350m: 4:51.89
(40.97)
400m: 5:31.37
(39.48)
9 Sebastian Bergum 2007 Skjetten Svømming +0.68 5:33.20 +39.91
50m: 37.70
100m: 1:21.59
(43.89)
150m: 2:05.58
(43.99)
200m: 2:49.27
(43.69)
250m: 3:31.70
(42.43)
300m: 4:14.19
(42.49)
350m: 4:54.80
(40.61)
400m: 5:33.20
(38.40)
10 Sander Kiær Sørensen 2007 Bærumsvømmerne -.-- 5:35.00 +41.71
50m: 35.74
100m: 1:16.14
(40.40)
150m: 1:58.76
(42.62)
200m: 2:41.62
(42.86)
250m: 3:25.29
(43.67)
300m: 4:09.86
(44.57)
350m: 4:52.86
(43.00)
400m: 5:35.00
(42.14)
11 Arvid Högström 2006 Upsala Simsällskap +0.92 5:44.28 +50.99
50m: 37.36
100m: 1:20.95
(43.59)
150m: 2:04.96
(44.01)
200m: 2:48.78
(43.82)
250m: 3:32.96
(44.18)
300m: 4:17.95
(44.99)
350m: 5:03.16
(45.21)
400m: 5:44.28
(41.12)
12 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.78 5:49.96 +56.67
50m: 36.03
100m: 1:19.96
(43.93)
150m: 2:06.20
(46.24)
200m: 2:52.08
(45.88)
250m: 3:38.33
(46.25)
300m: 4:25.07
(46.74)
350m: 5:09.76
(44.69)
400m: 5:49.96
(40.20)
13 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.77 5:50.00 +56.71
50m: 38.56
100m: 1:22.75
(44.19)
150m: 2:07.29
(44.54)
200m: 2:52.54
(45.25)
250m: 3:36.37
(43.83)
300m: 4:21.73
(45.36)
350m: 5:06.70
(44.97)
400m: 5:50.00
(43.30)
14 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap -.-- 5:51.62 +58.33
50m: 37.15
100m: 1:21.33
(44.18)
150m: 2:06.78
(45.45)
200m: 2:52.97
(46.19)
250m: 3:38.09
(45.12)
300m: 4:24.63
(46.54)
350m: 5:09.64
(45.01)
400m: 5:51.62
(41.98)
15 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 5:56.46 +1:03.17
50m: 37.68
100m: 1:23.08
(45.40)
150m: 2:09.90
(46.82)
200m: 2:57.16
(47.26)
250m: 3:43.54
(46.38)
300m: 4:29.31
(45.77)
350m: 5:14.83
(45.52)
400m: 5:56.46
(41.63)
16 Mikkel Sigvartsen 2007 Skjetten Svømming +0.63 6:02.21 +1:08.92
50m: 40.00
100m: 1:25.35
(45.35)
150m: 2:12.32
(46.97)
200m: 2:58.94
(46.62)
250m: 3:47.50
(48.56)
300m: 4:33.93
(46.43)
350m: 5:20.61
(46.68)
400m: 6:02.21
(41.60)
17 Arvin Parsa 2006 Järfälla Simsällskap +0.70 6:02.26 +1:08.97
50m: 38.32
100m: 1:23.19
(44.87)
150m: 2:09.88
(46.69)
200m: 2:56.76
(46.88)
250m: 3:44.61
(47.85)
300m: 4:31.69
(47.08)
350m: 5:18.17
(46.48)
400m: 6:02.26
(44.09)
18 Jonas Mortelmans Somby 2007 Karasjok SK +0.64 6:17.20 +1:23.91
50m: 37.26
100m: 1:22.01
(44.75)
150m: 2:09.79
(47.78)
200m: 3:01.03
(51.24)
250m: 3:50.10
(49.07)
300m: 4:42.56
(52.46)
350m: 5:30.82
(48.26)
400m: 6:17.20
(46.38)
19 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.75 6:19.19 +1:25.90
50m: 37.08
100m: 1:21.73
(44.65)
150m: 2:07.24
(45.51)
200m: 2:56.85
(49.61)
250m: 3:49.11
(52.26)
300m: 4:40.13
(51.02)
350m: 5:32.90
(52.77)
400m: 6:19.19
(46.29)
20 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.89 6:51.15 +1:57.86
50m: 46.89
100m: 1:38.39
(51.50)
150m: 2:31.00
(52.61)
200m: 3:24.47
(53.47)
250m: 4:16.79
(52.32)
300m: 5:09.87
(53.08)
350m: 6:02.13
(52.26)
400m: 6:51.15
(49.02)
- Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-28 16:55:18
Gren 2, 400m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Amundsen 2004 Trondhjems SLK +0.81 4:26.85
50m: 30.28
100m: 1:03.93
(33.65)
150m: 1:38.73
(34.80)
200m: 2:13.45
(34.72)
250m: 2:47.62
(34.17)
300m: 3:22.25
(34.63)
350m: 3:55.08
(32.83)
400m: 4:26.85
(31.77)
2 Kurt Mortelmans Somby 2005 Karasjok SK -.-- 4:33.24 +6.39
50m: 30.62
100m: 1:05.19
(34.57)
150m: 1:39.75
(34.56)
200m: 2:15.15
(35.40)
250m: 2:50.15
(35.00)
300m: 3:26.15
(36.00)
350m: 4:01.25
(35.10)
400m: 4:33.24
(31.99)
3 Robert Fagervik 2005 Bærumsvømmerne +0.67 4:44.61 +17.76
50m: 30.62
100m: 1:04.96
(34.34)
150m: 1:40.78
(35.82)
200m: 2:17.52
(36.74)
250m: 2:54.22
(36.70)
300m: 3:31.23
(37.01)
350m: 4:08.23
(37.00)
400m: 4:44.61
(36.38)
4 Nicolas Montfort 2005 VICS +0.68 4:46.27 +19.42
50m: 31.87
100m: 1:07.80
(35.93)
150m: 1:44.64
(36.84)
200m: 2:21.65
(37.01)
250m: 2:58.09
(36.44)
300m: 3:35.28
(37.19)
350m: 4:11.13
(35.85)
400m: 4:46.27
(35.14)
5 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.81 4:49.92 +23.07
50m: 30.90
100m: 1:05.77
(34.87)
150m: 1:42.67
(36.90)
200m: 2:20.08
(37.41)
250m: 2:58.01
(37.93)
300m: 3:36.17
(38.16)
350m: 4:13.33
(37.16)
400m: 4:49.92
(36.59)
6 Danny Simaleza 2005 Upsala Simsällskap +0.74 4:49.94 +23.09
50m: 30.14
100m: 1:04.74
(34.60)
150m: 1:41.33
(36.59)
200m: 2:18.67
(37.34)
250m: 2:56.33
(37.66)
300m: 3:34.23
(37.90)
350m: 4:12.60
(38.37)
400m: 4:49.94
(37.34)
7 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.65 4:50.29 +23.44
50m: 31.22
100m: 1:07.54
(36.32)
150m: 1:44.73
(37.19)
200m: 2:22.39
(37.66)
250m: 3:00.30
(37.91)
300m: 3:38.26
(37.96)
350m: 4:15.90
(37.64)
400m: 4:50.29
(34.39)
8 Lukas Krohn-Dale 2005 Bergens Svømme Club +0.78 4:50.35 +23.50
50m: 31.82
100m: 1:07.81
(35.99)
150m: 1:44.64
(36.83)
200m: 2:22.27
(37.63)
250m: 2:59.25
(36.98)
300m: 3:36.77
(37.52)
350m: 4:14.01
(37.24)
400m: 4:50.35
(36.34)
9 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.77 4:51.63 +24.78
50m: 31.47
100m: 1:07.81
(36.34)
150m: 1:45.93
(38.12)
200m: 2:23.41
(37.48)
250m: 3:02.16
(38.75)
300m: 3:40.47
(38.31)
350m: 4:16.43
(35.96)
400m: 4:51.63
(35.20)
10 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.69 4:52.26 +25.41
50m: 31.76
100m: 1:07.45
(35.69)
150m: 1:44.20
(36.75)
200m: 2:22.22
(38.02)
250m: 3:00.25
(38.03)
300m: 3:38.66
(38.41)
350m: 4:16.03
(37.37)
400m: 4:52.26
(36.23)
11 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.76 4:53.20 +26.35
50m: 32.25
100m: 1:08.45
(36.20)
150m: 1:45.80
(37.35)
200m: 2:23.78
(37.98)
250m: 3:01.95
(38.17)
300m: 3:39.81
(37.86)
350m: 4:17.93
(38.12)
400m: 4:53.20
(35.27)
12 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap +0.68 4:53.83 +26.98
50m: 32.07
100m: 1:08.50
(36.43)
150m: 1:45.58
(37.08)
200m: 2:23.45
(37.87)
250m: 3:01.07
(37.62)
300m: 3:39.66
(38.59)
350m: 4:17.47
(37.81)
400m: 4:53.83
(36.36)
13 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.79 4:54.40 +27.55
50m: 31.67
100m: 1:07.80
(36.13)
150m: 1:44.59
(36.79)
200m: 2:22.14
(37.55)
250m: 2:59.77
(37.63)
300m: 3:38.41
(38.64)
350m: 4:16.17
(37.76)
400m: 4:54.40
(38.23)
14 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening -.-- 4:55.94 +29.09
50m: 32.11
100m: 1:09.11
(37.00)
150m: 1:47.04
(37.93)
200m: 2:26.08
(39.04)
250m: 3:03.55
(37.47)
300m: 3:41.35
(37.80)
350m: 4:19.65
(38.30)
400m: 4:55.94
(36.29)
15 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 4:56.72 +29.87
50m: 33.07
100m: 1:10.53
(37.46)
150m: 1:47.84
(37.31)
200m: 2:26.12
(38.28)
250m: 3:04.41
(38.29)
300m: 3:42.34
(37.93)
350m: 4:20.28
(37.94)
400m: 4:56.72
(36.44)
16 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 4:59.87 +33.02
50m: 32.88
100m: 1:09.57
(36.69)
150m: 1:48.16
(38.59)
200m: 2:27.41
(39.25)
250m: 3:05.49
(38.08)
300m: 3:45.00
(39.51)
350m: 4:24.39
(39.39)
400m: 4:59.87
(35.48)
17 Alvin Hamzehnejad 2004 Södertörns Simsällskap +0.79 5:00.60 +33.75
50m: 32.89
100m: 1:09.98
(37.09)
150m: 1:47.87
(37.89)
200m: 2:27.20
(39.33)
250m: 3:06.04
(38.84)
300m: 3:46.30
(40.26)
350m: 4:23.79
(37.49)
400m: 5:00.60
(36.81)
18 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.69 5:00.94 +34.09
50m: 31.75
100m: 1:09.35
(37.60)
150m: 1:47.53
(38.18)
200m: 2:26.24
(38.71)
250m: 3:05.28
(39.04)
300m: 3:45.19
(39.91)
350m: 4:23.69
(38.50)
400m: 5:00.94
(37.25)
19 Felix Do 2004 Upsala Simsällskap -.-- 5:01.84 +34.99
50m: 32.04
100m: 1:08.91
(36.87)
150m: 1:46.79
(37.88)
200m: 2:24.92
(38.13)
250m: 3:03.91
(38.99)
300m: 3:43.97
(40.06)
350m: 4:24.19
(40.22)
400m: 5:01.84
(37.65)
20 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.70 5:02.14 +35.29
50m: 33.87
100m: 1:11.63
(37.76)
150m: 1:49.64
(38.01)
200m: 2:28.20
(38.56)
250m: 3:06.52
(38.32)
300m: 3:45.30
(38.78)
350m: 4:24.14
(38.84)
400m: 5:02.14
(38.00)
21 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 5:03.07 +36.22
50m: 28.40
100m: 1:00.84
(32.44)
150m: 1:43.11
(42.27)
200m: 2:24.02
(40.91)
250m: 3:04.75
(40.73)
300m: 3:45.10
(40.35)
350m: 4:25.11
(40.01)
400m: 5:03.07
(37.96)
22 Mikkel Eiken Borge 2004 Bærumsvømmerne +0.81 5:05.65 +38.80
50m: 32.93
100m: 1:10.26
(37.33)
150m: 1:48.04
(37.78)
200m: 2:27.51
(39.47)
250m: 3:06.46
(38.95)
300m: 3:46.59
(40.13)
350m: 4:25.94
(39.35)
400m: 5:05.65
(39.71)
23 Sindre Kalvø Dalby 2005 Bærumsvømmerne +0.77 5:11.05 +44.20
50m: 32.84
100m: 1:09.97
(37.13)
150m: 1:48.98
(39.01)
200m: 2:28.87
(39.89)
250m: 3:09.76
(40.89)
300m: 3:49.96
(40.20)
350m: 4:30.60
(40.64)
400m: 5:11.05
(40.45)
24 Tarik Muratovic 2005 Skjetten Svømming +0.76 5:28.28 +1:01.43
50m: 34.62
100m: 1:16.04
(41.42)
150m: 1:58.59
(42.55)
200m: 2:40.94
(42.35)
250m: 3:22.67
(41.73)
300m: 4:04.92
(42.25)
350m: 4:47.11
(42.19)
400m: 5:28.28
(41.17)
25 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.66 5:29.29 +1:02.44
50m: 34.89
100m: 1:15.26
(40.37)
150m: 1:56.99
(41.73)
200m: 2:39.14
(42.15)
250m: 3:21.96
(42.82)
300m: 4:05.39
(43.43)
350m: 4:48.69
(43.30)
400m: 5:29.29
(40.60)
26 Victor Ljungström 2005 Järfälla Simsällskap +0.71 5:29.98 +1:03.13
50m: 33.97
100m: 1:12.90
(38.93)
150m: 1:54.89
(41.99)
200m: 2:37.76
(42.87)
250m: 3:22.22
(44.46)
300m: 4:05.10
(42.88)
350m: 4:47.71
(42.61)
400m: 5:29.98
(42.27)
27 Sigurd Leirgulen 2004 Trondhjems SLK +0.89 5:30.62 +1:03.77
50m: 34.64
100m: 1:14.35
(39.71)
150m: 1:56.35
(42.00)
200m: 2:38.77
(42.42)
250m: 3:22.00
(43.23)
300m: 4:05.81
(43.81)
350m: 4:49.56
(43.75)
400m: 5:30.62
(41.06)
28 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap +0.72 5:42.39 +1:15.54
50m: 38.14
100m: 1:21.55
(43.41)
150m: 2:04.59
(43.04)
200m: 2:50.02
(45.43)
250m: 3:33.90
(43.88)
300m: 4:17.76
(43.86)
350m: 5:03.09
(45.33)
400m: 5:42.39
(39.30)
29 Tamer Abuzid 2004 Trondhjems SLK +0.90 5:42.96 +1:16.11
50m: 35.06
100m: 1:16.32
(41.26)
150m: 1:59.10
(42.78)
200m: 2:43.61
(44.51)
250m: 3:28.39
(44.78)
300m: 4:14.36
(45.97)
350m: 4:59.14
(44.78)
400m: 5:42.96
(43.82)
30 Jon Noé Høye 2004 Trondhjems SLK +0.95 5:55.64 +1:28.79
50m: 36.14
100m: 1:19.20
(43.06)
150m: 2:04.07
(44.87)
200m: 2:50.44
(46.37)
250m: 3:36.16
(45.72)
300m: 4:23.19
(47.03)
350m: 5:09.70
(46.51)
400m: 5:55.64
(45.94)
Grenen officiell:  2019-06-28 16:55:18
Gren 2, 400m Frisim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Uku Pärismaa 2001 Briis Spordiklubi +0.72 4:23.72
50m: 29.38
100m: 1:02.84
(33.46)
150m: 1:37.42
(34.58)
200m: 2:12.09
(34.67)
250m: 2:46.08
(33.99)
300m: 3:20.25
(34.17)
350m: 3:52.99
(32.74)
400m: 4:23.72
(30.73)
2 Robin Tatar 2002 Orca Swim Club +0.69 4:24.40 +0.68
50m: 29.99
100m: 1:03.05
(33.06)
150m: 1:37.43
(34.38)
200m: 2:12.08
(34.65)
250m: 2:46.07
(33.99)
300m: 3:20.61
(34.54)
350m: 3:53.28
(32.67)
400m: 4:24.40
(31.12)
3 Isak Gustafsson 2001 Simklubben Neptun -.-- 4:25.84 +2.12
50m: 29.97
100m: 1:03.02
(33.05)
150m: 1:36.99
(33.97)
200m: 2:11.21
(34.22)
250m: 2:45.14
(33.93)
300m: 3:19.15
(34.01)
350m: 3:53.04
(33.89)
400m: 4:25.84
(32.80)
4 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.64 4:32.46 +8.74
50m: 29.79
100m: 1:03.28
(33.49)
150m: 1:37.46
(34.18)
200m: 2:12.02
(34.56)
250m: 2:47.22
(35.20)
300m: 3:22.42
(35.20)
350m: 3:58.36
(35.94)
400m: 4:32.46
(34.10)
5 Mihkel Melker Marran 2003 Briis Spordiklubi +0.76 4:33.75 +10.03
50m: 29.83
100m: 1:04.34
(34.51)
150m: 1:38.84
(34.50)
200m: 2:14.28
(35.44)
250m: 2:49.12
(34.84)
300m: 3:25.00
(35.88)
350m: 4:00.06
(35.06)
400m: 4:33.75
(33.69)
6 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.65 4:34.33 +10.61
50m: 30.88
100m: 1:04.76
(33.88)
150m: 1:40.23
(35.47)
200m: 2:15.39
(35.16)
250m: 2:50.66
(35.27)
300m: 3:26.30
(35.64)
350m: 4:01.48
(35.18)
400m: 4:34.33
(32.85)
7 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.79 4:40.02 +16.30
50m: 31.65
100m: 1:06.36
(34.71)
150m: 1:41.28
(34.92)
200m: 2:17.08
(35.80)
250m: 2:52.87
(35.79)
300m: 3:28.83
(35.96)
350m: 4:04.80
(35.97)
400m: 4:40.02
(35.22)
8 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 4:40.21 +16.49
50m: 30.88
100m: 1:05.53
(34.65)
150m: 1:41.35
(35.82)
200m: 2:17.36
(36.01)
250m: 2:53.52
(36.16)
300m: 3:29.73
(36.21)
350m: 4:05.95
(36.22)
400m: 4:40.21
(34.26)
9 Johannes Fällgren 2002 Lidingö Simklubb -.-- 4:42.39 +18.67
50m: 30.18
100m: 1:05.18
(35.00)
150m: 1:42.16
(36.98)
200m: 2:19.87
(37.71)
250m: 2:57.17
(37.30)
300m: 3:34.86
(37.69)
350m: 4:08.69
(33.83)
400m: 4:42.39
(33.70)
10 Johan Hjelseth Storstad 2003 Trondhjems SLK +0.81 4:45.58 +21.86
50m: 31.65
100m: 1:06.84
(35.19)
150m: 1:42.92
(36.08)
200m: 2:19.10
(36.18)
250m: 2:55.61
(36.51)
300m: 3:33.04
(37.43)
350m: 4:09.71
(36.67)
400m: 4:45.58
(35.87)
11 Alexander Karlsson 2002 Upsala Simsällskap +0.77 4:47.80 +24.08
50m: 29.92
100m: 1:04.10
(34.18)
150m: 1:40.54
(36.44)
200m: 2:17.78
(37.24)
250m: 2:55.32
(37.54)
300m: 3:33.86
(38.54)
350m: 4:12.18
(38.32)
400m: 4:47.80
(35.62)
12 Henning Raknerud Soelberg 2003 Skjetten Svømming +0.84 4:51.28 +27.56
50m: 32.65
100m: 1:08.33
(35.68)
150m: 1:45.05
(36.72)
200m: 2:22.02
(36.97)
250m: 2:59.34
(37.32)
300m: 3:36.98
(37.64)
350m: 4:14.74
(37.76)
400m: 4:51.28
(36.54)
13 Ludvig Ahlström 2002 Väsby Simsällskap +0.63 4:55.48 +31.76
50m: 31.29
100m: 1:05.88
(34.59)
150m: 1:42.61
(36.73)
200m: 2:20.10
(37.49)
250m: 2:58.46
(38.36)
300m: 3:37.37
(38.91)
350m: 4:16.72
(39.35)
400m: 4:55.48
(38.76)
14 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.69 4:58.06 +34.34
50m: 31.50
100m: 1:06.94
(35.44)
150m: 1:44.31
(37.37)
200m: 2:22.79
(38.48)
250m: 3:01.76
(38.97)
300m: 3:41.65
(39.89)
350m: 4:21.19
(39.54)
400m: 4:58.06
(36.87)
15 Adam Hansrud-Kjær 2003 Skjetten Svømming +0.74 5:07.56 +43.84
50m: 30.59
100m: 1:09.33
(38.74)
150m: 1:49.44
(40.11)
200m: 2:29.43
(39.99)
250m: 3:10.33
(40.90)
300m: 3:50.71
(40.38)
350m: 4:30.08
(39.37)
400m: 5:07.56
(37.48)
- Jonas Fiskaa Barstad 2000 Trondhjems SLK -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-06-28 16:55:18
2019-06-28 16:56:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner