2020-01-23   02:50:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    663  34.91        1:13.77   
  Oulun Uinti 1906  1:13.68                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    643  35.61        1:14.55   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.26                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    610  36.09        1:15.85   
  Kouvolan Uimarit  1:15.53                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    587  36.90        1:16.82   
  Oulun Uinti 1906  1:17.47                 
                     
Maria Korkalainen  2005    572  37.17        1:17.48   
  Joensuun Uimaseura  1:17.38                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    569  36.43        1:17.64   
  Uinti Tampere  1:16.95                 
                     
Laura Markuksela  2004    563  36.53        1:17.91   
  Oulun Uinti 1906  1:18.29                 
                     
Greta Beszteri  2004    539  37.33        1:19.03   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.77                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    537  37.99        1:19.15   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.31                 
                     
10  Aada Hakala  2004    533  37.29        1:19.32   
  Uinti Tampere  1:17.98                 
                     
11  Enni Kinnunen  2005    519  37.53        1:20.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.75                 
                     
12  Helmi Lehtonen  2004    509  37.86        1:20.59   
  Järvenpään Uintiklubi  1:19.15                 
                     
13  Inka Elamaa  2004    507  38.29        1:20.69   
  Oulun Lohet  1:19.91                 
                     
14  Viivi Lehtonen  2004    503  37.76        1:20.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.99                 
                     
15  Aino Hinkka  2005    491  38.32        1:21.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:19.14                 
                     
16  Frida Ekman  2004    488  38.11        1:21.73   
  Uinti Tampere  1:21.73                 
                     
17  Essi Turkki  2004    483  38.82        1:21.97   
  Uinti Tampere  1:21.05                 
                     
18  Julia Tuura  2004    480  39.13        1:22.14   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.80                 
                     
19  Maura Bergström  2005    479  38.91        1:22.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.48                 
                     
20  Jessika Liimatta  2004    473  38.61        1:22.54   
  TaTu Tampere  1:18.49                 
                     
21  Amanda Riuttanen  2005    466  40.19        1:22.95   
  Oulun Uinti 1906  1:24.32                 
                     
22  Salla Rantala  2004    465  39.85        1:23.04   
  Uinti Tampere  1:24.70                 
                     
23  Jessica Mäkinen  2004    463  38.44        1:23.13   
  Uinti Tampere  1:19.53                 
                     
24  Milla Marttila  2005    461  39.54        1:23.30   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.64                 
                     
25  Pihla Äkkinen  2005    458  40.13        1:23.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.06                 
                     
26  Emmi Manninen  2004    452  39.23        1:23.84   
  Uinti Tampere  1:21.04                 
                     
27  Minttu Kiili  2005    444  39.72        1:24.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.74                 
                     
28  Vilma Kiviniemi  2005    442  39.54        1:24.46   
  Oulun Uinti 1906  1:23.46                 
                     
29  Veera Välivainio  2005    437  40.01        1:24.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.43                 
                     
30  Gitta Nukala  2004    437  40.10        1:24.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.72                 
                     
31  Saara Heinänen  2005    436  40.85        1:24.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:28.88                 
                     
32  Inka Karjalainen  2004    429  40.27        1:25.32   
  Oulun Uinti 1906  1:25.59                 
                     
33  Ella Suominen  2005    424  40.33        1:25.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.12                 
                     
34  Aino Rantala  2004    423  40.36        1:25.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.73                 
                     
35  Siiri Reinonen  2004    420  40.23        1:25.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.54                 
                     
36  Jenna Luoma  2005    415  41.43        1:26.24   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:29.48                 
                     
37  Vilma Niskanen  2004    408  40.23        1:26.72   
  Oulun Lohet  1:26.88                 
                     
38  Kristina Grimbaum  2005    403  40.94        1:27.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.59                 
                     
39  Melissa Miettinen  2005    395  41.66        1:27.67   
  Helsingin Uimarit  1:24.70                 
                     
40  Kaisu Leinonen  2005    393  41.38        1:27.82   
  Uinti Tampere  1:28.04                 
                     
41  Nelli Lehmijoki  2005    389  40.34        1:28.11   
  Nokian Pyry  1:23.27                 
                     
42  Aada Lehtoniemi  2005    386  42.98        1:28.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:31.94                 
                     
43  Iida Heiko  2004    385  42.79        1:28.39   
  Oulun Uinti 1906  1:27.77                 
                     
44  Sini Kaivola  2005    379  40.24        1:28.89   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.25                 
                     
45  Lotta Kaarre  2005    378  40.80        1:28.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.35                 
                     
46  Emma Lähteenmäki  2004    370  41.49        1:29.62   
  Uinti Tampere  1:27.24                 
                     
47  Susanna Uitto  2004    368  43.13        1:29.78   
  Uinti Tampere  1:28.59                 
                     
48  Aino Kunelius  2005    366  42.95        1:29.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:31.61                 
                     
49  Noora Kekola  2004    358  42.57        1:30.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:28.62                 
                     
50  Ida Ekebohm  2005    358  44.41        1:30.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.21                 
                     
51  Petra Laukkanen  2004    355  42.92        1:30.82   
  Oulun Lohet  1:30.88                 
                     
52  Vilja Saarinen  2005    354  42.06        1:30.94   
  Riihimäen Uimaseura  1:29.31                 
                     
53  Laura Sofia Oksakari  2005    347  42.92        1:31.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.26                 
                     
54  Siiri Levonoja  2004    345  42.50        1:31.70   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:32.56                 
                     
55  Emmi Lapikisto  2005    341  43.84        1:32.10   
  Uinti Tampere  1:30.99                 
                     
56  Enna Eho  2004    340  43.39        1:32.13   
  Uinti Tampere  1:30.89                 
                     
57  Heidi Helenius  2005    339  43.84        1:32.25   
  Uinti Tampere  1:34.37                 
                     
58  Enni Huttunen  2005    330  41.97        1:33.09   
  Rauman Uimaseura  1:32.60                 
                     
59  Roona Karola  2004    329  43.07        1:33.21   
  Tuusulan Uimaseura  1:29.33                 
                     
60  Katariina Koivuranta  2005    327  44.16        1:33.33   
  Oulun Uinti 1906  1:31.90                 
                     
61  Siiri Rahikkala  2004    326  44.13        1:33.44   
  Oulun Uinti 1906  1:32.27                 
                     
62  Sofia Kivelä  2005    322  44.19        1:33.80   
  Kempeleen Pyrintö  1:34.64                 
                     
63  Sani Nätynki  2005    316  44.08        1:34.42   
  Swimming Club Rovaniemi  1:32.51                 
                     
64  Noora Pätiälä  2004    286  45.26        1:37.63   
  Uinti Tampere  1:32.40                 
                     
65  Eeva Toroi  2005    275  46.16        1:38.84   
  Uinti Tampere  1:33.10                 
                     
Aada Taiponen  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.75                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Iida Savulahti  2004              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:35.08                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:30 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner