2020-10-28   10:26:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Kungsbacka

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM - 4/5

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim Mixed 13 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Laxen  Simklubben Laxen            1:56.13   
  Emil Wannem  2006      28.71        28.71   
  Jonah Hullegård  2006      28.77        57.48   
  Georgie Reljanovic  2006      29.14        1:26.62   
  Olivia Laaksonen  2006      29.51        1:56.13   
                     
Kbss Hajar  Kungsbacka Simsällskap            2:00.48   
  Anton Windeman  2006      29.90        29.90   
  Ella Johannesson  2006      30.07        59.97   
  Alejandro Poller  2007      29.98        1:29.95   
  Sigrid Hildebrand  2006      30.53        2:00.48   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 1  2006  Varberg Sim            2:03.24   
  Filippa Sjögren  2006      29.23        29.23   
  Måns Bengtsson  2006      29.85        59.08   
  Ronja Gustafsson  2006      31.92        1:31.00   
  Stella Geigel  2007      32.24        2:03.24   
                     
Kbss Rockor  Kungsbacka Simsällskap            2:04.47   
  Gustav Freiholtz  2006      31.54        31.54   
  Max Törnqvist  2006      31.11        1:02.65   
  Febe Westerdahl  2006      30.67        1:33.32   
  Olivia Staafgård  2007      31.15        2:04.47   
                     
Simklubben Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:05.84   
  Gustav Karlsson  2007      30.53        30.53   
  Isa Persson  2006      30.92        1:01.45   
  Maja Ljungdahl  2006      30.56        1:32.01   
  Hanne Nielsen  2006      33.83        2:05.84   
                     
Falkenbergs Simklubb Mix  2006  Falkenbergs Simklubb            2:10.30   
  Maja Gustafsson  2007      31.22        31.22   
  Vilgot Andersson  2007      35.00        1:06.22   
  Maja Mcadam  2006      34.03        1:40.25   
  Elise Dahlberg  2006      30.05        2:10.30   
                     
Göteborg Sim Golden Team Lag 1  2006  Göteborg Sim            2:12.00   
  Jonathan Larsson  2006      31.32        31.32   
  Elias Lai  2006      31.51        1:02.83   
  Ines Norlander  2006      32.61        1:35.44   
  Elsie Nysten  2006      36.56        2:12.00   
                     
Simklubben Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:12.00   
  Stina Holmqvist  2006      33.47        33.47   
  Marcus Kvarnhäll  2006      33.54        1:07.01   
  Aaron Hullegård  2007      33.22        1:40.23   
  Josephine Andersson  2007      31.77        2:12.00   
                     
Kbss Sälar  Kungsbacka Simsällskap            2:14.21   
  Emil Magnusson  2006      33.17        33.17   
  Albin Amrén  2006      33.46        1:06.63   
  Ida Ivarsson  2006      33.17        1:39.80   
  Linnéa Samuelsson  2006      34.41        2:14.21   
                     
10  SK Stimmet  2006  SK Stimmet            2:16.31   
  Samuel Nilsson  2006      35.81        35.81   
  Clara Lövenkjaer  2006      35.27        1:11.08   
  Signe Nilsson  2008      35.17        1:46.25   
  Simona Gunnarsson  2007      30.06        2:16.31   
                     
11  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2006  Varberg Sim            2:23.42   
  Ingrid Josefson  2007      36.53        36.53   
  Nova Niemi  2007      34.59        1:11.12   
  Valdemar Alström  2007      34.89        1:46.01   
  Liv Eklöv  2007      37.41        2:23.42   
                     
12  Kbss Räkor  Kungsbacka Simsällskap            2:24.11   
  Maximilian Thorsell  2007      34.14        34.14   
  Victor Lindgren  2006      34.93        1:09.07   
  Julia Håkansson  2007      33.83        1:42.90   
  Alexander Alvstrand  2007      41.21        2:24.11   
                     
13  Kbss Maneter  Kungsbacka Simsällskap            2:25.29   
  Max Andersson  2007      35.76        35.76   
  Bardiya Karimi Damavandi  2006      39.59        1:15.35   
  Irma Stefansson  2006      35.88        1:51.23   
  Zoe Kanen  2007      34.06        2:25.29   
                     
14  Kbss Grodor  Kungsbacka Simsällskap            2:26.22   
  Måns Leijon  2007      41.87        41.87   
  Emrik Hammar  2007      32.84        1:14.71   
  Isa Simonsson  2006      34.60        1:49.31   
  Freja Håkansson  2007      36.91        2:26.22   
                     
15  Göteborg Sim Golden Team Lag 2  2006  Göteborg Sim            2:27.94   
  Jakub Bober  2007      35.62        35.62   
  Viktor de Jonge  2007      37.94        1:13.56   
  Alma Mellegård Fastén  2006      36.06        1:49.62   
  Sofia Isberg  2006      38.32        2:27.94   
                     
16  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2006  Varberg Sim            2:32.26   
  Melva Eriksson  2006      38.37        38.37   
  Lukas Hedberg  2007      36.81        1:15.18   
  Elin Mårtensson  2007      38.94        1:54.12   
  Agnes Bengtsson  2006      38.14        2:32.26   
                     
17  Kbss Sjöstjärnor  Kungsbacka Simsällskap            2:32.89   
  Elin Linders  2007      39.35        39.35   
  Ludvig Henriksson  2007      34.52        1:13.87   
  Kajsa Adebahr  2006      40.08        1:53.95   
  Julius Boman  2007      38.94        2:32.89   
                     
18  Kbss Ålar  Kungsbacka Simsällskap            2:34.16   
  William Hörgren  2007      38.27        38.27   
  Jonathan Mattiasson  2006      36.24        1:14.51   
  Rebecka Hohensee  2006      40.55        1:55.06   
  Filippa Sundqvist  2007      39.10        2:34.16   
                     
19  Kbss Havstulpaner  Kungsbacka Simsällskap            2:37.56   
  Liam Mumford  2006      36.65        36.65   
  Filip Kalin  2007      40.38        1:17.03   
  Tilja Wennesjö  2007      40.69        1:57.72   
  Miriam Schedvin  2007      39.84        2:37.56   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 5  2007  Varberg Sim            DNS   
  Malte Öhlen  2007                 
  Fanny Niklasson  2007                 
  Alma Göransson  2007                 
  Stella Förstberg  2007              DNS   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
Göteborg Sim Golden Team Lag 3  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner