Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stvne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:05 | |||
Arrangr | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 05 maj 2019 |
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2019 |
Sponsor for lb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brdstrup Svmmeklub | 1:14.94 | ||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 1:19.51 | ||||||
3 | Mathilde Se | 2008 | DeltaSwim | 1:21.71 | ||||||
4 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | Vejle Svmmeklub | 1:29.10 | ||||||
5 | Rebekka Elholm | 2009 | H2Odense | 1:30.93 | ||||||
6 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svmmeklub | 1:31.42 | ||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svmmeklub | 1:31.50 | ||||||
8 | Ayla Elise Ancher | 2008 | DeltaSwim | 2:01.91 | ||||||
9 | Malou Bjerre | 2010 | Vejle Svmmeklub | 2:28.24 | ||||||
- | Ingrid Vinten Understrup | 2008 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 |
Sponsor for lb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 1:07.86 | ||||||
2 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brdstrup Svmmeklub | 1:09.21 | ||||||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svmmeklub | 1:10.47 | ||||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 1:11.50 | ||||||
5 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 1:12.11 | ||||||
6 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 1:13.26 | ||||||
7 | Caroline van Vliet | 2006 | Errits Gymnastik Og IF | 1:14.25 | ||||||
8 | Frida Hj Foldager | 2006 | Vejle Svmmeklub | 1:14.55 | ||||||
9 | Lrke Jervelund | 2007 | Vejle Svmmeklub | 1:14.97 | ||||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svmmeklub | 1:15.64 | ||||||
11 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 1:16.05 | ||||||
12 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | Vejle Svmmeklub | 1:19.41 | ||||||
13 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 1:20.12 | ||||||
14 | Laura Worm Glsner | 2006 | Esbjerg Svmmeklub | 1:21.22 | ||||||
15 | Carolina Schlander | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 1:22.36 | ||||||
16 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 1:22.49 | ||||||
17 | Andrea Hjbjerg | 2007 | Vejle Svmmeklub | 1:23.72 | ||||||
18 | Josephine Kviesgaard | 2007 | Esbjerg Svmmeklub | 1:23.97 | ||||||
19 | Olivia Funder | 2006 | H2Odense | 1:24.11 | ||||||
20 | Signe Magelund Mller | 2006 | Kolding SK | 1:27.82 | ||||||
21 | Anastacia Celina Nielsen | 2007 | DeltaSwim | 1:29.83 | ||||||
22 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svmmeklub | 1:32.51 | ||||||
23 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | H2Odense | 1:33.79 | ||||||
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Sponsor for lb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 1:03.74 | ||||||
2 | Mia T. Klver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:04.43 | ||||||
3 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 1:05.17 | ||||||
4 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | H2Odense | 1:05.27 | ||||||
5 | Victoria Frhr Piihl | 2005 | Kolding SK | 1:06.12 | ||||||
6 | Femke Iris Keulen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 1:06.60 | ||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | H2Odense | 1:07.54 | ||||||
8 | Anna Bjerrum Mller | 2004 | Esbjerg Svmmeklub | 1:07.80 | ||||||
9 | Mathilde Linnet Nrgaard | 2005 | DeltaSwim | 1:08.28 | ||||||
10 | Marie Jensen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 1:09.07 | ||||||
11 | Luna Holm Mller | 2004 | Errits Gymnastik Og IF | 1:10.48 | ||||||
12 | Alberte Fauerby | 2005 | Errits Gymnastik Og IF | 1:12.38 | ||||||
13 | Astrid Gregersen | 2005 | Esbjerg Svmmeklub | 1:15.73 | ||||||
14 | Sarah Hansen | 2005 | Kolding SK | 1:15.98 | ||||||
15 | Maja Rolighed | 2005 | Errits Gymnastik Og IF | 1:16.77 | ||||||
16 | Sissel Jessen | 2004 | Errits Gymnastik Og IF | 1:19.37 | ||||||
- | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 |
Sponsor for lb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 59.78 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 1:03.53 | ||||||
3 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 1:07.88 | ||||||
4 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 1:09.93 | ||||||
5 | Signe Schwartz | 2002 | Vejle Svmmeklub | 1:11.57 | ||||||
- | Lrke Iversen | 2003 | Errits Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Lb 9, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1920-2001 |
Sponsor for lb 9: A.O. Materiel Udlejning |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Cecilie Baraviec | 2000 | H2Odense | 1:04.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:05 |