2020-01-18   04:01:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hørsholm Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

25-05-2019

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hørsholm Cup    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 maj 2019         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub    42.78  1:34.77  2:34.80    3:23.04   
Anna Heiberg Drengsgaard  2008  Søllerød Svømmeklub    50.14  1:44.35  2:41.37    3:31.10   
Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub    43.21  1:40.30  2:39.24    3:31.28   
Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub    50.72  1:45.13  2:46.53    3:31.76   
Sarah Zargarov Hansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub    48.77  1:43.66  2:45.89    3:36.71   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub    48.36  1:46.07  2:51.43    3:37.74   
Emilie Støttrup-Andersen  2008  Søllerød Svømmeklub    51.95  1:47.91  2:49.56    3:39.27   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub    53.08  1:50.13  2:57.17    3:43.20   
Katrine Hermansen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  ryg ej afslut kor. 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.05  1:20.77  2:08.50    2:44.61   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    35.49  1:19.88  2:06.46    2:45.31   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.99  1:22.99  2:11.89    2:50.44   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    37.21  1:21.14  2:14.40    2:53.56   
Signe Munk Hvid  2006  Søllerød Svømmeklub    38.65  1:24.29  2:16.55    2:56.98   
Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub    41.23  1:27.19  2:21.82    3:01.69   
Molly Borchorst  2007  Søllerød Svømmeklub    40.54  1:26.06  2:24.04    3:06.09   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.77  1:26.90  2:28.17    3:07.16   
Mathilde Grønnehøj  2006  Ringsted Svømme Klub    41.18  1:27.76  2:27.71    3:07.29   
10  Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub    43.18  1:31.21  2:29.72    3:13.66   
11  Helene Heegaard  2007  Søllerød Svømmeklub    47.95  1:38.22  2:31.87    3:15.80   
12  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub    42.21  1:33.54  2:37.22    3:16.66   
13  Frederikke Jørgensen  2007  Herlufsholm Svømmeklub    44.28  1:33.73  2:33.59    3:18.19   
14  Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub    42.17  1:35.10  2:35.64    3:19.82   
15  Katrine Bruhn Aaby  2007  Søllerød Svømmeklub    49.34  1:41.61  2:39.47    3:26.09   
16  Laura Krogsgaard  2007  Søllerød Svømmeklub    47.11  1:46.85  2:44.78    3:32.92   
17  Emma Brøndum  2007  Søllerød Svømmeklub    48.98  1:47.12  2:50.64    3:37.58   
18  Sigrún Birgisdottir  2007  Herlufsholm Svømmeklub    50.05  1:45.31  2:52.10    3:40.89   
Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej afslutn. ryglig. 
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Svømmeklub    32.31  1:15.64  1:59.52    2:34.54   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    34.64  1:15.06  2:03.08    2:39.57   
Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    35.36  1:20.69  2:05.71    2:44.66   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening    34.53  1:18.25  2:08.08    2:44.96   
Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub    36.25  1:19.54  2:07.30    2:45.13   
Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub    33.67  1:16.57  2:08.19    2:45.71   
Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    35.02  1:23.03  2:15.05    2:52.88   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    35.68  1:19.52  2:17.06    2:58.80   
Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    40.83  1:30.33  2:23.37    3:06.15   
10  Kristine G. Skjærbæk  2004  Helsingør Svømmeklub    35.72  1:23.04  2:23.75    3:09.05   
11  Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub    48.06  1:35.07  2:30.90    3:14.35   
12  Sofie Larsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    46.74  1:37.45  2:34.44    3:16.77   
Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ej afslut ryglig 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Caroline Vang-Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    34.21  1:18.11  2:06.03    2:45.32   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Ringsted Svømme Klub    38.54  1:17.90  2:08.21    2:46.87   
Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej ryglig. 100m 
Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ESB v/50m 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svømmeklub    33.80  1:12.31  1:58.84    2:34.66   
Marina Nissen Jakobsen  2000  Hørsholm Svømmeforening    32.35  1:16.25  2:02.02    2:37.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  10:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark