Results for Hørsholm Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:39.13 | |||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.95 | 1:39.65 | |||||
3 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.51 | 1:39.97 | |||||
4 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.91 | 1:42.04 | |||||
5 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 48.80 | 1:44.26 | |||||
6 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.21 | 1:46.53 | |||||
7 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 50.35 | 1:46.75 | |||||
8 | Anna Heiberg Drengsgaard | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.77 | 1:47.32 | |||||
9 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 50.86 | 1:48.62 | |||||
10 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.48 | 1:49.88 | |||||
11 | Karoline Rosenquist | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 51.17 | 1:50.16 | |||||
12 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.14 | 1:50.37 | |||||
13 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.71 | 1:52.09 | |||||
14 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 53.70 | 1:54.78 | |||||
15 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 55.44 | 1:56.10 | |||||
16 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 56.00 | 1:58.51 | |||||
17 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 57.44 | 2:00.63 | |||||
18 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 57.95 | 2:03.70 | |||||
19 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 58.75 | 2:07.32 | |||||
20 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 3.41 | 2:11.04 | |||||
21 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.98 | 2:22.75 | |||||
22 | Agnethe Overgaard | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.21 | 2:28.76 | |||||
23 | Julia Semklo | 2011 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.01 | 2:43.23 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.40 | 1:23.32 | |||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.74 | 1:25.16 | |||||
3 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.95 | 1:28.18 | |||||
4 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.49 | 1:29.82 | |||||
5 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 41.94 | 1:30.25 | |||||
6 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.05 | 1:30.51 | |||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 44.57 | 1:31.13 | |||||
8 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 42.40 | 1:31.40 | |||||
9 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.35 | 1:32.17 | |||||
10 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.48 | 1:33.46 | |||||
11 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 44.40 | 1:34.93 | |||||
12 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 44.69 | 1:35.12 | |||||
13 | Helene Heegaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 46.94 | 1:37.48 | |||||
14 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 48.17 | 1:41.32 | |||||
15 | Molly Borchorst | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 49.55 | 1:43.77 | |||||
16 | Laura Krogsgaard | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 51.32 | 1:49.18 | |||||
17 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 51.81 | 1:52.20 | |||||
18 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.69 | 1:54.06 | |||||
19 | Emma Brøndum | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 4.85 | 1:54.60 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 38.90 | 1:21.92 | |||||
2 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.07 | 1:22.31 | |||||
3 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.64 | 1:23.67 | |||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.82 | 1:24.26 | |||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.76 | 1:25.14 | |||||
6 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.87 | 1:25.21 | |||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.31 | 1:25.22 | |||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.96 | 1:25.41 | |||||
9 | Frederikke Larsen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.21 | 1:26.93 | |||||
10 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 41.55 | 1:27.67 | |||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 41.84 | 1:28.82 | |||||
12 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.16 | 1:29.42 | |||||
13 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 43.98 | 1:30.48 | |||||
14 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 45.39 | 1:36.28 | |||||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.98 | 1:36.94 | |||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 48.46 | 1:43.81 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.26 | 1:19.36 | |||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 37.23 | 1:20.13 | |||||
3 | Amalie Schou | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 39.82 | 1:23.44 | |||||
4 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.65 | 1:26.45 | |||||
- | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:27 |