Resultat för Hørsholm Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 25 maj 2019 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeforening | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 38.16 | 1:23.94 | 2:18.22 | 2:55.59 | |||
2 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | Søllerød Svømmeklub | 47.19 | 1:37.39 | 2:36.15 | 3:17.29 | |||
3 | Carl August Scheel | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 44.76 | 1:37.70 | 2:38.75 | 3:24.11 | |||
4 | August Drucker | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 45.18 | 1:39.83 | 2:40.20 | 3:26.24 | |||
5 | Nicolai Hertz | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 47.66 | 1:40.08 | 2:42.92 | 3:28.26 | |||
6 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 48.92 | 1:42.20 | 2:45.72 | 3:30.35 | |||
7 | Luca Scharling Pedersen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 47.10 | 1:42.35 | 2:45.04 | 3:32.24 | |||
8 | Johan Paaske | 2007 | Søllerød Svømmeklub | 46.64 | 1:38.97 | 2:49.68 | 3:34.12 | |||
- | Thor Andersen | 2007 | Søllerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.97 | 1:09.70 | 1:56.80 | 2:32.13 | |||
2 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 31.63 | 1:14.16 | 1:59.04 | 2:34.42 | |||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.95 | 1:14.80 | 2:00.73 | 2:37.51 | |||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 34.46 | 1:15.39 | 2:02.70 | 2:40.26 | |||
5 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:16.38 | 2:04.88 | 2:40.35 | |||
6 | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.63 | 1:18.66 | 2:03.09 | 2:41.38 | |||
7 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | 1:14.98 | 2:07.85 | 2:47.22 | |||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.59 | 1:17.60 | 2:09.51 | 2:48.27 | |||
9 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 37.77 | 1:21.48 | 2:12.05 | 2:49.50 | |||
10 | Christian Moefelt | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.80 | 1:19.71 | 2:15.04 | 2:49.51 | |||
11 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | 1:21.81 | 2:12.09 | 2:51.37 | |||
12 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.89 | 1:23.10 | 2:14.75 | 2:51.59 | |||
13 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:20.19 | 2:13.03 | 2:51.74 | |||
14 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.47 | 1:25.58 | 2:21.50 | 2:59.77 | |||
15 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.02 | 1:30.87 | 2:20.44 | 2:59.83 | |||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.54 | 1:23.03 | 2:21.05 | 3:01.51 | |||
17 | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 39.36 | 1:26.78 | 2:20.33 | 3:03.70 | |||
18 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 41.17 | 1:30.99 | 2:26.04 | 3:08.04 | |||
19 | Emil Weien Ege | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 47.67 | 1:39.49 | 2:37.63 | 3:17.05 | |||
- | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ej ryglig v/100m | |||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.01 | 1:07.78 | 1:52.39 | 2:24.37 | |||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 29.01 | 1:05.56 | 1:52.14 | 2:25.06 | |||
3 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.48 | 1:08.64 | 1:52.74 | 2:25.61 | |||
4 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.15 | 1:10.78 | 1:53.47 | 2:27.02 | |||
5 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.53 | 1:12.80 | 2:01.81 | 2:35.24 | |||
6 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.21 | 1:12.60 | 2:00.83 | 2:36.24 | |||
7 | Kasper Milton Smith | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.01 | 1:13.24 | 2:02.29 | 2:39.96 | |||
8 | Frederik Sandbjerg | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 32.84 | 1:10.98 | 2:02.73 | 2:40.89 | |||
9 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.36 | 1:18.59 | 2:02.27 | 2:40.94 | |||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.57 | 1:28.42 | 2:21.99 | 3:01.79 | |||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.46 | 1:07.08 | 1:44.04 | 2:16.79 | |||
2 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.24 | 1:04.52 | 1:46.41 | 2:18.51 | |||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.57 | 1:06.18 | 1:46.40 | 2:19.68 | |||
4 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 28.85 | 1:04.55 | 1:46.68 | 2:19.78 | |||
5 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.79 | 1:07.16 | 1:52.98 | 2:27.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 25 maj 2019 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:47 |