Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.23 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.61 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:25.45 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Wanhainen |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:25.87 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.12 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:30.49 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Lehtonen Hebert |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.54 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:32.20 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.43 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:36.47 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.82 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Allan Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.92 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Walter Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.62 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.79 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Alm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:38.85 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Nyman |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:39.65 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nathanael Alexandersson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:40.16 |
+24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henrik Viberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:41.74 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.12 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:44.13 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:48.23 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 17:14:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:15:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|