2020-05-31   18:23:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Nacka
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 7, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 2:32.13
50m: 33.24
100m: 1:12.48
(39.24)
150m: 1:55.16
(42.68)
200m: 2:32.13
(36.97)
2 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 2:36.32 +4.19
50m: 34.10
100m: 1:16.04
(41.94)
150m: 2:00.38
(44.34)
200m: 2:36.32
(35.94)
3 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 2:40.84 +8.71
50m: 34.36
100m: 1:16.57
(42.21)
150m: 2:03.95
(47.38)
200m: 2:40.84
(36.89)
4 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 2:44.12 +11.99
50m: 35.65
100m: 1:17.81
(42.16)
150m: 2:07.94
(50.13)
200m: 2:44.12
(36.18)
5 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 2:44.44 +12.31
50m: 34.88
100m: 1:17.16
(42.28)
150m: 2:05.46
(48.30)
200m: 2:44.44
(38.98)
6 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 2:52.09 +19.96
50m: 40.35
100m: 1:22.10
(41.75)
150m: 2:12.44
(50.34)
200m: 2:52.09
(39.65)
7 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun 2:52.57 +20.44
50m: 39.14
100m: 1:25.75
(46.61)
150m: 2:14.71
(48.96)
200m: 2:52.57
(37.86)
8 Walter Herulf 2006 Simklubben Neptun 2:54.67 +22.54
50m: 38.13
100m: 1:20.72
(42.59)
150m: 2:14.00
(53.28)
200m: 2:54.67
(40.67)
9 Gabriel Klinge 2006 Skuru Idrottsklubb 2:55.62 +23.49
50m: 38.06
100m: 1:23.07
(45.01)
150m: 2:17.75
(54.68)
200m: 2:55.62
(37.87)
10 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 2:55.79 +23.66
50m: 37.47
100m: 1:22.21
(44.74)
150m: 2:16.03
(53.82)
200m: 2:55.79
(39.76)
11 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 2:58.43 +26.30
50m: 38.25
100m: 1:23.01
(44.76)
150m: 2:18.59
(55.58)
200m: 2:58.43
(39.84)
12 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 3:00.51 +28.38
50m: 37.82
100m: 1:23.32
(45.50)
150m: 2:21.21
(57.89)
200m: 3:00.51
(39.30)
13 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening 3:05.55 +33.42
50m: 39.50
100m: 1:27.57
(48.07)
150m: 2:22.70
(55.13)
200m: 3:05.55
(42.85)
14 Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening 3:07.69 +35.56
50m: 39.37
100m: 1:27.20
(47.83)
150m: 2:26.10
(58.90)
200m: 3:07.69
(41.59)
15 Noah Alm 2006 Spårvägen Simförening 3:10.10 +37.97
50m: 40.08
100m: 1:30.56
(50.48)
150m: 2:27.86
(57.30)
200m: 3:10.10
(42.24)
16 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening 3:15.06 +42.93
50m: 43.03
100m: 1:37.03
(54.00)
150m: 2:31.54
(54.51)
200m: 3:15.06
(43.52)
- Vilmer Sundman 2006 Danderyds Simförening DSQ
- Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun DSQ
- Alexander Trindade 2006 Simklubben Neptun DSQ
- Allan Herulf 2006 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 11:07:06
2019-05-04 11:08:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner