2020-07-14   19:42:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Nacka
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 4, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 2:30.84
50m: 35.73
100m: 1:15.24
(39.51)
150m: 1:53.97
(38.73)
200m: 2:30.84
(36.87)
2 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 2:33.32 +2.48
50m: 34.99
100m: 1:14.12
(39.13)
150m: 1:54.72
(40.60)
200m: 2:33.32
(38.60)
3 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 2:33.52 +2.68
50m: 35.93
100m: 1:15.56
(39.63)
150m: 1:55.34
(39.78)
200m: 2:33.52
(38.18)
4 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 2:34.66 +3.82
50m: 36.22
100m: 1:17.67
(41.45)
150m: 1:58.15
(40.48)
200m: 2:34.66
(36.51)
5 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 2:49.96 +19.12
50m: 36.04
100m: 1:19.13
(43.09)
150m: 2:05.35
(46.22)
200m: 2:49.96
(44.61)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 2:53.29 +22.45
50m: 35.92
100m: 1:18.59
(42.67)
150m: 2:02.75
(44.16)
200m: 2:53.29
(50.54)
7 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 2:53.39 +22.55
50m: 37.73
100m: 1:20.64
(42.91)
150m: 2:04.35
(43.71)
200m: 2:53.39
(49.04)
8 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 2:53.82 +22.98
50m: 38.38
100m: 1:23.04
(44.66)
150m: 2:09.78
(46.74)
200m: 2:53.82
(44.04)
9 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 2:54.17 +23.33
50m: 37.34
100m: 1:20.89
(43.55)
150m: 2:06.38
(45.49)
200m: 2:54.17
(47.79)
10 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun 3:02.21 +31.37
50m: 40.17
100m: 1:27.30
(47.13)
150m: 2:16.09
(48.79)
200m: 3:02.21
(46.12)
11 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 3:03.04 +32.20
50m: 39.31
100m: 1:26.24
(46.93)
150m: 2:15.35
(49.11)
200m: 3:03.04
(47.69)
12 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 3:03.23 +32.39
50m: 39.97
100m: 1:28.01
(48.04)
150m: 2:17.59
(49.58)
200m: 3:03.23
(45.64)
13 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 3:05.46 +34.62
50m: 38.48
100m: 1:25.06
(46.58)
150m: 2:16.86
(51.80)
200m: 3:05.46
(48.60)
14 Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening 3:09.11 +38.27
50m: 40.19
100m: 1:27.37
(47.18)
150m: 2:17.76
(50.39)
200m: 3:09.11
(51.35)
15 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 3:26.13 +55.29
50m: 43.79
100m: 1:35.34
(51.55)
150m: 2:31.58
(56.24)
200m: 3:26.13
(54.55)
16 Stella Ahlström 2007 Simklubben Neptun 3:39.80 +1:08.96
50m: 47.13
100m: 1:43.37
(56.24)
150m: 2:43.62
(1:00.25)
200m: 3:39.80
(56.18)
17 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening 3:43.99 +1:13.15
50m: 45.85
100m: 1:43.72
(57.87)
150m: 2:44.37
(1:00.65)
200m: 3:43.99
(59.62)
- Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2019-05-04 10:04:49
2019-05-04 10:20:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner