2020-07-14   19:28:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Vårsimiaden 2019 Nacka
Arrangör:
Plats: Stockholm Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019
Gren 11, 4X50m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 2:14.93
Theodor Gladare 2007 AC0707 36.74 36.74
Marcus Lundgren 2006 AN1506 36.56 1:13.30
Aksel Hillerström Vagli 2006 AC8706 30.53 1:43.83
Walter Herulf 2006 AN3506 31.10 2:14.93
2 Spårvägen Simförening lag 2 13 Spårvägen Simförening 2:24.80 +9.87
Brian Eriksson 2007 AF1907 36.65 36.65
Kristian Kasper 2007 AQ7107 43.86 1:20.51
Oliver Geaney 2006 AH0506 34.80 1:55.31
Wilmer Riisgaard 2006 AR1506 29.49 2:24.80
3 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 2:26.52 +11.59
Christos Theodosiadis 2006 AI7106 37.01 37.01
Zacharias Sandström 2007 AL7307 43.51 1:20.52
Vincent Forss 2007 AL9107 34.87 1:55.39
Alexander Trindade 2006 AP6106 31.13 2:26.52
4 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 2:27.21 +12.28
Ludvig Löfström 2006 AI4506 36.10 36.10
Vincent Nordlander 2007 AF2707 44.01 1:20.11
Tee Thern 2006 AC3106 35.02 1:55.13
Allan Herulf 2006 AN4506 32.08 2:27.21
5 Simklubben Neptun P 12-13 La 13 Simklubben Neptun 2:40.42 +25.49
Milton Eriksson 2007 AC8307 39.76 39.76
Daniel Fridliand 2007 AL6307 46.19 1:25.95
Axel Skott Storheden 2006 AI3506 37.65 2:03.60
Marco Blix Grimaldi 2007 AL3307 36.82 2:40.42
6 Spårvägen Simförening lag 3 13 Spårvägen Simförening 2:42.40 +27.47
Ludwig Höijer 2006 AR6506 39.70 39.70
Nathanael Alexandersson 2006 AJ7706 45.20 1:24.90
Hugo Östling 2007 AK8107 41.22 2:06.12
Vidar Karlström 2007 AK7107 36.28 2:42.40
7 Skuru Idrottsklubb Lag 1 13 Skuru Idrottsklubb 2:44.55 +29.62
Eskil Bränström 2006 AE3506 41.43 41.43
Alexander Lundström-Gars 2007 AS3107 49.19 1:30.62
Gabriel Klinge 2006 AS0506 36.65 2:07.27
Xander Nolte 2006 AW4506 37.28 2:44.55
8 Spårvägen Simförening lag 4 13 Spårvägen Simförening 2:57.71 +42.78
Japheth Shewa 2007 AL1507 48.46 48.46
Vilgot Blanck 2007 AF1307 52.24 1:40.70
Rasmus Öst 2007 AE3507 46.00 2:26.70
Noah Alm 2006 AN1906 31.01 2:57.71
- Spårvägen Simförening Lag 1 13 Spårvägen Simförening DSQ
Liam Lehtonen Hebert 2006 AE5706
William Erneholm 2006 AD5506
Anton Jöngren 2006 AD5706
Pelle Wanhainen 2006 AL0706
2019-05-04 12:01:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner