Results for Dansk Open Masters
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Dansk Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Esbjeg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
|
19 |
|
|
|
|
1:22.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
|
118 |
|
|
|
|
45.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebbe Rasmussen |
1949 |
|
188 |
|
|
|
|
38.72 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Preben Sørensen |
1957 |
|
208 |
|
|
|
|
37.49 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jes Gydesen |
1961 |
|
250 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Flemming Bertram |
1964 |
|
194 |
|
|
|
|
38.37 |
|
|
H2Odense |
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
|
344 |
|
|
|
|
31.69 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christian Drachmann |
1968 |
|
338 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jess Brink |
1966 |
|
181 |
|
|
|
|
39.21 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Echardt |
1974 |
|
349 |
|
|
|
|
31.53 |
|
|
Roskilde Svømning |
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Backs |
1972 |
|
241 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
Køge Svømmeklub |
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lasse K. Hansen |
1989 |
|
359 |
|
|
|
|
31.24 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Terp Olesen |
1994 |
|
496 |
|
|
|
|
28.07 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
|
429 |
|
|
|
|
29.46 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1995-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Sehested |
1996 |
|
427 |
|
|
|
|
29.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
17 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|