2020-05-27   14:17:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamu

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 438 1:08.04
50m: 33.66
100m: 1:08.04
(34.38)
2 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 403 1:09.99 +1.95
50m: 33.36
100m: 1:09.99
(36.63)
3 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 375 1:11.67 +3.63
50m: 33.84
100m: 1:11.67
(37.83)
4 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 338 1:14.17 +6.13
50m: 35.22
100m: 1:14.17
(38.95)
5 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 334 1:14.51 +6.47
50m: 35.33
100m: 1:14.51
(39.18)
6 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 323 1:15.36 +7.32
50m: 35.17
100m: 1:15.36
(40.19)
7 Veera Oila 2007 VANDERS 310 1:16.37 +8.33
50m: 37.24
100m: 1:16.37
(39.13)
8 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit 290 1:18.06 +10.02
50m: 36.28
100m: 1:18.06
(41.78)
9 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 289 1:18.14 +10.10
50m: 37.19
100m: 1:18.14
(40.95)
10 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 286 1:18.43 +10.39
50m: 37.28
100m: 1:18.43
(41.15)
11 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 281 1:18.94 +10.90
50m: 38.01
100m: 1:18.94
(40.93)
12 Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 278 1:19.16 +11.12
50m: 36.31
100m: 1:19.16
(42.85)
13 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 265 1:20.41 +12.37
50m: 38.37
100m: 1:20.41
(42.04)
14 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 247 1:22.32 +14.28
50m: 39.45
100m: 1:22.32
(42.87)
15 Saga Ronkainen 2007 Cetus Espoo 244 1:22.64 +14.60
50m: 38.68
100m: 1:22.64
(43.96)
16 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 243 1:22.86 +14.82
50m: 39.72
100m: 1:22.86
(43.14)
17 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 230 1:24.37 +16.33
50m: 40.45
100m: 1:24.37
(43.92)
19 Aino Leipijärvi 2007 Riihimäen Uimaseura 222 1:25.36 +17.32
50m: 39.18
100m: 1:25.36
(46.18)
21 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 213 1:26.47 +18.43
50m: 39.24
100m: 1:26.47
(47.23)
22 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 210 1:26.87 +18.83
50m: 42.11
100m: 1:26.87
(44.76)
23 Katja Jääskeläinen 2007 Helsingfors Simsällskap 208 1:27.18 +19.14
50m: 39.37
100m: 1:27.18
(47.81)
24 Friida Prittinen 2008 VANDERS 206 1:27.44 +19.40
50m: 43.04
100m: 1:27.44
(44.40)
25 Rosa Perikangas 2007 Riihimäen Uimaseura 204 1:27.74 +19.70
50m: 41.37
100m: 1:27.74
(46.37)
26 Viivi Vainoniemi 2008 VANDERS 187 1:30.36 +22.32
50m: 41.51
100m: 1:30.36
(48.85)
27 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura 185 1:30.70 +22.66
50m: 43.15
100m: 1:30.70
(47.55)
29 Olivia Aravirta 2007 Helsingfors Simsällskap 177 1:32.08 +24.04
50m: 45.28
100m: 1:32.08
(46.80)
31 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap 175 1:32.37 +24.33
50m: 43.77
100m: 1:32.37
(48.60)
32 Vieno Niemi 2007 Riihimäen Uimaseura 173 1:32.71 +24.67
50m: 43.60
100m: 1:32.71
(49.11)
34 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 164 1:34.34 +26.30
50m: 44.13
100m: 1:34.34
(50.21)
35 Jade Jyrävä 2008 VANDERS 146 1:38.01 +29.97
50m: 45.08
100m: 1:38.01
(52.93)
37 Melissa Paukkunen 2008 VANDERS 142 1:38.99 +30.95
50m: 46.86
100m: 1:38.99
(52.13)
38 Helmi Olander 2008 Riihimäen Uimaseura 137 1:40.16 +32.12
50m: 51.48
100m: 1:40.16
(48.68)
39 Nora Ilieva 2008 VANDERS 136 1:40.40 +32.36
50m: 49.61
100m: 1:40.40
(50.79)
41 Kaisla Paalanen 2008 Riihimäen Uimaseura 131 1:41.56 +33.52
50m: 50.04
100m: 1:41.56
(51.52)
43 Vanja Ilieva 2008 VANDERS 126 1:43.13 +35.09
50m: 49.12
100m: 1:43.13
(54.01)
47 Iiris Tuukkanen 2008 Riihimäen Uimaseura 73 2:03.26 +55.22
50m: 54.99
100m: 2:03.26
(1:08.27)
- Savanna Seppälä 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Anastasia Peltonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Chloe Heiniö 2008 Helsingfors Simsällskap DNS
- Helmi Vahtera 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Nea Risku 2007 VANDERS DNS
- Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit DNS
Event official at: 13.4.2019 12.28.52
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 493 1:05.44
50m: 30.94
100m: 1:05.44
(34.50)
2 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit 492 1:05.49 +0.05
50m: 32.11
100m: 1:05.49
(33.38)
3 Emma-lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi 484 1:05.86 +0.42
50m: 31.92
100m: 1:05.86
(33.94)
4 Milla Strandberg 2005 VANDERS 461 1:06.92 +1.48
50m: 32.17
100m: 1:06.92
(34.75)
5 Alicja Milczarek 2006 Cetus Espoo 451 1:07.38 +1.94
50m: 32.83
100m: 1:07.38
(34.55)
6 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit 437 1:08.09 +2.65
50m: 33.02
100m: 1:08.09
(35.07)
7 Lumi Nokso 2005 Uimaseura Aquila 435 1:08.21 +2.77
50m: 32.70
100m: 1:08.21
(35.51)
8 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap 426 1:08.70 +3.26
50m: 33.72
100m: 1:08.70
(34.98)
9 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja 357 1:12.89 +7.45
50m: 34.99
100m: 1:12.89
(37.90)
10 Annu Pasma 2006 Riihimäen Uimaseura 353 1:13.10 +7.66
50m: 36.03
100m: 1:13.10
(37.07)
11 Oona Sarlin 2006 VANDERS 343 1:13.80 +8.36
50m: 35.15
100m: 1:13.80
(38.65)
12 Hilda Kupila 2006 VANDERS 341 1:13.95 +8.51
50m: 35.36
100m: 1:13.95
(38.59)
13 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo 338 1:14.22 +8.78
50m: 35.14
100m: 1:14.22
(39.08)
14 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap 327 1:15.00 +9.56
50m: 35.45
100m: 1:15.00
(39.55)
15 Pihla Junnila 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 326 1:15.11 +9.67
50m: 35.47
100m: 1:15.11
(39.64)
15 Minni Kinnunen 2006 VANDERS 326 1:15.11 +9.67
50m: 37.45
100m: 1:15.11
(37.66)
17 Leenu Karolina Kinnunen 2005 Cetus Espoo 311 1:16.28 +10.84
50m: 36.80
100m: 1:16.28
(39.48)
18 Iris Rautiainen 2005 Helsingfors Simsällskap 310 1:16.33 +10.89
50m: 36.06
100m: 1:16.33
(40.27)
19 Jemina Saraniemi 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 277 1:19.26 +13.82
50m: 38.47
100m: 1:19.26
(40.79)
20 Vivian Vesa 2006 Cetus Espoo 270 1:19.96 +14.52
50m: 39.73
100m: 1:19.96
(40.23)
21 Ria Rahkonen 2005 HTU Stadi 262 1:20.72 +15.28
50m: 39.24
100m: 1:20.72
(41.48)
22 Unna Korja 2006 Helsingfors Simsällskap 260 1:20.94 +15.50
50m: 38.02
100m: 1:20.94
(42.92)
23 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Uimarit 253 1:21.70 +16.26
50m: 39.19
100m: 1:21.70
(42.51)
24 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 253 1:21.74 +16.30
50m: 38.69
100m: 1:21.74
(43.05)
25 Iina Pirilä 2006 VANDERS 252 1:21.77 +16.33
50m: 39.09
100m: 1:21.77
(42.68)
26 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja 251 1:21.95 +16.51
50m: 41.38
100m: 1:21.95
(40.57)
27 Emma Autio 2005 Cetus Espoo 247 1:22.36 +16.92
50m: 37.83
100m: 1:22.36
(44.53)
28 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 245 1:22.55 +17.11
50m: 39.86
100m: 1:22.55
(42.69)
29 Milana Fedotova 2005 Riihimäen Uimaseura 245 1:22.61 +17.17
50m: 37.22
100m: 1:22.61
(45.39)
30 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 236 1:23.60 +18.16
50m: 39.82
100m: 1:23.60
(43.78)
31 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 234 1:23.88 +18.44
50m: 40.75
100m: 1:23.88
(43.13)
32 Emma Sund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 230 1:24.39 +18.95
50m: 40.25
100m: 1:24.39
(44.14)
33 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 226 1:24.89 +19.45
50m: 42.16
100m: 1:24.89
(42.73)
34 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 219 1:25.73 +20.29
50m: 41.64
100m: 1:25.73
(44.09)
35 Neea Nurmela 2006 VANDERS 211 1:26.83 +21.39
50m: 38.93
100m: 1:26.83
(47.90)
36 Peppiina Piminäinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 208 1:27.27 +21.83
50m: 41.21
100m: 1:27.27
(46.06)
37 Nea Korpela 2006 Cetus Espoo 139 1:39.71 +34.27
50m: 47.45
100m: 1:39.71
(52.26)
- Nea Hollström 2005 Cetus Espoo DSQ sw 4.4
- Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi DSQ sw 4.4
- Siiri Kuparinen 2005 Haminan Uimaseura DNS
Event official at: 13.4.2019 12.28.52
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Grundström 2003 VANDERS 542 1:03.42
50m: 30.67
100m: 1:03.42
(32.75)
2 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit 520 1:04.28 +0.86
50m: 31.03
100m: 1:04.28
(33.25)
3 Liinu Louhikoski 2004 VANDERS 508 1:04.77 +1.35
50m: 31.16
100m: 1:04.77
(33.61)
4 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit 494 1:05.41 +1.99
50m: 31.80
100m: 1:05.41
(33.61)
5 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 460 1:06.96 +3.54
50m: 32.02
100m: 1:06.96
(34.94)
6 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 454 1:07.24 +3.82
50m: 31.88
100m: 1:07.24
(35.36)
7 Julie Nikkilä 2003 VANDERS 437 1:08.13 +4.71
50m: 32.42
100m: 1:08.13
(35.71)
8 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit 425 1:08.76 +5.34
50m: 32.57
100m: 1:08.76
(36.19)
9 Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 382 1:11.23 +7.81
50m: 33.96
100m: 1:11.23
(37.27)
10 Jennifer Sallinen 2003 HTU Stadi 374 1:11.71 +8.29
50m: 35.34
100m: 1:11.71
(36.37)
Event official at: 13.4.2019 12.28.52
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 VANDERS 603 1:01.19
50m: 29.22
100m: 1:01.19
(31.97)
2 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja 597 1:01.41 +0.22
50m: 29.07
100m: 1:01.41
(32.34)
3 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi 588 1:01.72 +0.53
50m: 29.63
100m: 1:01.72
(32.09)
4 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja 523 1:04.17 +2.98
50m: 30.28
100m: 1:04.17
(33.89)
5 Liia Louhikoski 2001 VANDERS 477 1:06.16 +4.97
50m: 31.95
100m: 1:06.16
(34.21)
6 Vilja Laaksonen 2002 Järvenpään Uintiklubi 445 1:07.72 +6.53
50m: 31.87
100m: 1:07.72
(35.85)
7 Jasmin Vacker 1999 VANDERS 440 1:07.97 +6.78
50m: 31.76
100m: 1:07.97
(36.21)
8 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi 434 1:08.28 +7.09
50m: 32.59
100m: 1:08.28
(35.69)
9 Sofia Harju 2002 Järvenpään Uintiklubi 412 1:09.48 +8.29
50m: 33.16
100m: 1:09.48
(36.32)
10 Wilma Walther 2001 HTU Stadi 407 1:09.76 +8.57
50m: 33.70
100m: 1:09.76
(36.06)
11 Rosalia Turunen 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 375 1:11.68 +10.49
50m: 33.68
100m: 1:11.68
(38.00)
12 Ronja Loman 2002 Octopus Lohja 356 1:12.90 +11.71
50m: 34.27
100m: 1:12.90
(38.63)
13 Jasmin Kumpulainen 1998 Octopus Lohja 346 1:13.60 +12.41
50m: 35.02
100m: 1:13.60
(38.58)
14 Sanni Luostarinen 2002 Järvenpään Uintiklubi 331 1:14.71 +13.52
50m: 35.30
100m: 1:14.71
(39.41)
15 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 310 1:16.39 +15.20
50m: 36.36
100m: 1:16.39
(40.03)
16 Siiri Haanpää 2001 Porin Uimaseura 279 1:19.09 +17.90
50m: 37.22
100m: 1:19.09
(41.87)
Event official at: 13.4.2019 12.28.52
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
18 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 225 1:24.97
50m: 40.72
100m: 1:24.97
(44.25)
20 Ilona Kallio 2009 VANDERS 219 1:25.76 +0.79
50m: 39.80
100m: 1:25.76
(45.96)
28 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit 182 1:31.16 +6.19
50m: 40.99
100m: 1:31.16
(50.17)
30 Erica Kovanen 2009 VANDERS 176 1:32.15 +7.18
50m: 43.26
100m: 1:32.15
(48.89)
33 Aleksandra Lopatina 2009 VANDERS 166 1:33.95 +8.98
50m: 44.27
100m: 1:33.95
(49.68)
36 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 145 1:38.36 +13.39
50m: 44.32
100m: 1:38.36
(54.04)
40 Kertu Ploompuu 2010 Riihimäen Uimaseura 135 1:40.79 +15.82
50m: 48.16
100m: 1:40.79
(52.63)
42 Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 131 1:41.73 +16.76
50m: 48.51
100m: 1:41.73
(53.22)
44 Venni Niemi 2009 Riihimäen Uimaseura 101 1:50.74 +25.77
50m: 54.58
100m: 1:50.74
(56.16)
45 Lumi Riikonen 2010 Riihimäen Uimaseura 100 1:51.40 +26.43
50m: 50.65
100m: 1:51.40
(1:00.75)
46 Zoia Senko 2010 Stadin Delfiinit 76 2:01.73 +36.76
50m: 55.20
100m: 2:01.73
(1:06.53)
- Alysa Saarelainen 2009 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 12.28.52
2019-04-13 14.16.22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner