2020-04-05   15:42:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Elixia Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 1, 800m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joakim Kuhlberg 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 454 9:48.15
50m: 33.34
100m: 1:10.02
(36.68)
200m: 2:24.88
(2:24.88)
400m: 4:57.08
(4:57.08)
600m: 7:26.47
(7:26.47)
800m: 9:48.15
(9:48.15)
2 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura 451 9:49.40 +1.25
50m: 31.36
100m: 1:07.29
(35.93)
200m: 2:22.01
(2:22.01)
400m: 4:53.21
(4:53.21)
600m: 7:24.33
(7:24.33)
800m: 9:49.40
(9:49.40)
3 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit 435 9:56.34 +8.19
50m: 33.67
100m: 1:10.42
(36.75)
200m: 2:24.98
(2:24.98)
400m: 4:57.41
(4:57.41)
600m: 7:27.92
(7:27.92)
800m: 9:56.34
(9:56.34)
4 Tino Kaukonen 2004 HTU Stadi 423 10:01.83 +13.68
50m: 30.62
100m: 1:08.04
(37.42)
200m: 2:23.73
(2:23.73)
400m: 4:58.91
(4:58.91)
600m: 7:34.96
(7:34.96)
800m: 10:01.83
(10:01.83)
5 Max Walther 2003 HTU Stadi 422 10:02.45 +14.30
50m: 30.92
100m: 1:08.61
(37.69)
200m: 2:24.87
(2:24.87)
400m: 5:00.01
(5:00.01)
600m: 7:35.20
(7:35.20)
800m: 10:02.45
(10:02.45)
6 Leo Währn 2005 VANDERS 387 10:20.16 +32.01
50m: 34.13
100m: 1:12.79
(38.66)
200m: 2:31.86
(2:31.86)
400m: 5:09.69
(5:09.69)
600m: 7:48.67
(7:48.67)
800m: 10:20.16
(10:20.16)
7 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 317 11:02.90 +1:14.75
50m: 36.45
100m: 1:18.06
(41.61)
200m: 2:42.52
(2:42.52)
400m: 5:32.37
(5:32.37)
600m: 8:18.57
(8:18.57)
800m: 11:02.90
(11:02.90)
8 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 292 11:20.72 +1:32.57
50m: 35.93
100m: 1:17.02
(41.09)
200m: 2:41.40
(2:41.40)
400m: 5:35.77
(5:35.77)
600m: 8:34.25
(8:34.25)
800m: 11:20.72
(11:20.72)
9 Aapo Ahlroos 2004 VANDERS 257 11:50.78 +2:02.63
50m: 37.78
100m: 1:21.46
(43.68)
200m: 2:50.41
(2:50.41)
400m: 5:50.84
(5:50.84)
600m: 8:53.75
(8:53.75)
800m: 11:50.78
(11:50.78)
Event official at: 13.4.2019 10.30.19
Event 1, 800m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mathias Lindfors 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 418 10:04.27
50m: 31.52
100m: 1:07.87
(36.35)
200m: 2:23.03
(2:23.03)
400m: 4:56.95
(4:56.95)
600m: 7:32.09
(7:32.09)
800m: 10:04.27
(10:04.27)
2 Onni Järvinen 2002 HTU Stadi 366 10:31.91 +27.64
50m: 33.30
100m: 1:11.31
(38.01)
200m: 2:29.50
(2:29.50)
400m: 5:09.44
(5:09.44)
600m: 7:51.26
(7:51.26)
800m: 10:31.91
(10:31.91)
Event official at: 13.4.2019 10.30.19
2019-04-13 12.36.48 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 201 41.68
2 Ilona Kallio 2009 VANDERS 150 45.95 +4.27
3 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 137 47.32 +5.64
4 Kertu Ploompuu 2010 Riihimäen Uimaseura 114 50.36 +8.68
5 Erica Kovanen 2009 VANDERS 79 56.70 +15.02
6 Aleksandra Lopatina 2009 VANDERS 68 59.68 +18.00
7 Venni Niemi 2009 Riihimäen Uimaseura 52 1:05.29 +23.61
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 299 36.52
2 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 242 39.15 +2.63
3 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 204 41.49 +4.97
4 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 194 42.18 +5.66
5 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 190 42.44 +5.92
6 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 166 44.42 +7.90
7 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 155 45.47 +8.95
8 Lotta Turunen 2008 Cetus Espoo 149 45.98 +9.46
9 Fiia Immonen 2008 VANDERS 149 46.00 +9.48
10 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 141 46.88 +10.36
11 Viivi Vainoniemi 2008 VANDERS 135 47.56 +11.04
12 Moona Anttila 2008 Riihimäen Uimaseura 131 48.03 +11.51
13 Melissa Paukkunen 2008 VANDERS 112 50.58 +14.06
14 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti 111 50.78 +14.26
15 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 108 51.25 +14.73
16 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura 106 51.47 +14.95
17 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 106 51.50 +14.98
18 Nora Ilieva 2008 VANDERS 102 52.20 +15.68
19 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 91 54.17 +17.65
- Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit DSQ sw 8.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Essi Ahvenainen 2005 VANDERS 475 31.30
2 Aino Tamminen 2005 Lappeenrannan Uimarit 443 32.04 +0.74
3 Emma-lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi 394 33.31 +2.01
4 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 339 35.02 +3.72
5 Alicja Milczarek 2006 Cetus Espoo 338 35.06 +3.76
6 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit 334 35.18 +3.88
7 Milla Strandberg 2005 VANDERS 310 36.07 +4.77
8 Rebekka Ritmala 2006 VANDERS 310 36.08 +4.78
9 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo 296 36.63 +5.33
10 Hilda Kupila 2006 VANDERS 286 37.07 +5.77
11 Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi 261 38.19 +6.89
12 Annu Pasma 2006 Riihimäen Uimaseura 254 38.57 +7.27
13 Heta Kosunen 2006 Cetus Espoo 242 39.16 +7.86
14 Minni Kinnunen 2006 VANDERS 224 40.22 +8.92
15 Ria Rahkonen 2005 HTU Stadi 203 41.52 +10.22
16 Emma Autio 2005 Cetus Espoo 198 41.85 +10.55
17 Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda 189 42.50 +11.20
18 Karoliina Jukarainen 2006 Riihimäen Uimaseura 184 42.91 +11.61
19 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi 172 43.87 +12.57
20 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 168 44.22 +12.92
21 Ilona Marttila 2005 Simmis Wanda 143 46.66 +15.36
22 Helmi Koikkalainen 2006 HTU Stadi 125 48.80 +17.50
23 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 75 57.85 +26.55
- Jemina Saraniemi 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ sw 4.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Grundström 2003 VANDERS 541 29.98
2 Aino Paju 2003 VANDERS 445 31.98 +2.00
3 Liinu Louhikoski 2004 VANDERS 442 32.07 +2.09
4 Ida Mäki-Hokkonen 2004 Lappeenrannan Uimarit 434 32.26 +2.28
5 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit 396 33.25 +3.27
6 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit 310 36.07 +6.09
7 Silja Kinnunen 2003 Lappeenrannan Uimarit 290 36.88 +6.90
8 Jennifer Sallinen 2003 HTU Stadi 281 37.29 +7.31
9 Oona Kupari 2004 Octopus Lohja 267 37.92 +7.94
- Clara Jansson 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ sw 4.4
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
Event 2, 50m Perhosuinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nina Haltia 1999 VANDERS 566 29.53
2 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi 477 31.26 +1.73
3 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi 475 31.29 +1.76
4 Wilma Walther 2001 HTU Stadi 377 33.80 +4.27
5 Liia Louhikoski 2001 VANDERS 374 33.89 +4.36
6 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 347 34.74 +5.21
7 Jasmin Vacker 1999 VANDERS 338 35.06 +5.53
8 Jasmin Kumpulainen 1998 Octopus Lohja 269 37.81 +8.28
9 Tuisku Grundström 2002 VANDERS 260 38.25 +8.72
10 Amanda Ahlgren 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 186 42.76 +13.23
- Ronja Loman 2002 Octopus Lohja DSQ sw 8.3
Event official at: 13.4.2019 10.37.51
2019-04-13 11.13.25 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 132 43.73
2 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit 130 43.93 +0.20
3 Antony Tran 2009 Stadin Delfiinit 120 45.11 +1.38
4 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 107 46.83 +3.10
5 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 67 54.61 +10.88
6 Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura 64 55.50 +11.77
Event official at: 13.4.2019 10.40.55
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Autio 2007 Uimaseura Aquila 267 34.57
2 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 217 37.01 +2.44
3 Tuukka Visto 2007 Riihimäen Uimaseura 186 39.00 +4.43
4 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 172 40.03 +5.46
5 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 165 40.55 +5.98
6 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 153 41.55 +6.98
7 Aukusti Malinen 2007 Riihimäen Uimaseura 143 42.55 +7.98
8 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda 132 43.71 +9.14
9 Lauri Rantsi 2008 VANDERS 114 45.85 +11.28
10 Artjom Malofejev 2007 VANDERS 97 48.46 +13.89
11 Väinö Rosendahl 2007 Riihimäen Uimaseura 89 49.82 +15.25
12 Konstantin Terekhov 2008 VANDERS 86 50.31 +15.74
13 Onni Kohvakka 2007 Riihimäen Uimaseura 82 51.15 +16.58
- Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura DSQ sw 8.3
- Peik Pasanen 2007 VANDERS DNS
- Leo Lonkola 2007 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 10.40.55
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Antti Musikka 2005 VANDERS 391 30.43
2 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura 345 31.75 +1.32
3 Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura 258 34.94 +4.51
4 Riku Koskenvaara 2005 Helsingfors Simsällskap 245 35.57 +5.14
5 Aleksandr Logvin 2006 VANDERS 242 35.73 +5.30
6 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura 223 36.71 +6.28
7 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi 179 39.47 +9.04
8 Adam Kisiel 2005 HTU Stadi 175 39.81 +9.38
9 Joonatan Lipiäinen 2005 VANDERS 165 40.58 +10.15
10 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda 138 43.00 +12.57
11 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda 119 45.27 +14.84
12 Emil Tirkkonen 2006 Cetus Espoo 110 46.41 +15.98
13 Niilo Harja 2006 Cetus Espoo 73 53.19 +22.76
- Joni Lähdemäki 2006 HTU Stadi DNS
Event official at: 13.4.2019 10.40.55
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 VANDERS 511 27.85
2 Tatu Saareks 2003 Lappeenrannan Uimarit 460 28.84 +0.99
3 Ukko-pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi 411 29.94 +2.09
4 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit 386 30.58 +2.73
5 Jesse Lintusalo 2004 VANDERS 364 31.18 +3.33
6 Egor Malyshkov 2003 Salon Uimarit 331 32.17 +4.32
7 Joakim Kuhlberg 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 328 32.27 +4.42
Event official at: 13.4.2019 10.40.55
Event 3, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Onni-kalle Luomala 2002 Järvenpään Uintiklubi 524 27.61
2 Kasper Envalds 2001 VANDERS 498 28.09 +0.48
3 Eetu Einto 2001 VANDERS 467 28.69 +1.08
- Lasse Saarinen 2002 Octopus Lohja DNS
Event official at: 13.4.2019 10.40.55
2019-04-13 11.06.10 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 145 55.84
2 Jelizaveta Jekimova 2009 Uimaseura Helsinki 137 57.01 +1.17
3 Zoia Senko 2010 Stadin Delfiinit 131 57.82 +1.98
4 Meriliis Noks 2009 Riihimäen Uimaseura 116 1:00.22 +4.38
5 Lumi Riikonen 2010 Riihimäen Uimaseura 100 1:03.24 +7.40
6 Fanny Östman 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 80 1:08.15 +12.31
7 Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 74 1:09.83 +13.99
- Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit DSQ sw 4.4
- Alysa Saarelainen 2009 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 403 39.78
2 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 342 42.03 +2.25
3 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 269 45.49 +5.71
4 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 246 46.86 +7.08
5 Friida Prittinen 2008 VANDERS 234 47.68 +7.90
6 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura 229 48.02 +8.24
7 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 219 48.72 +8.94
8 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 185 51.59 +11.81
9 Vanja Ilieva 2008 VANDERS 170 53.02 +13.24
10 Melissa Paukkunen 2008 VANDERS 167 53.31 +13.53
11 Jade Jyrävä 2008 VANDERS 161 53.94 +14.16
12 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti 153 54.96 +15.18
13 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 152 55.03 +15.25
14 Valeriia Timonina 2007 Cetus Espoo 143 56.18 +16.40
15 Iida Pakarinen 2007 Cetus Espoo 129 58.13 +18.35
16 Helmi Olander 2008 Riihimäen Uimaseura 123 59.10 +19.32
17 Iiris Tuukkanen 2008 Riihimäen Uimaseura 93 1:04.79 +25.01
- Helmi Vahtera 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DNS
- Nea Risku 2007 VANDERS DNS
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 301 43.83
2 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda 285 44.64 +0.81
3 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 236 47.54 +3.71
4 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 215 49.05 +5.22
5 Almina Köroglu 2005 Simmis Wanda 202 50.07 +6.24
6 Olesia Leshchuk 2006 Cetus Espoo 198 50.36 +6.53
7 Nea Korpela 2006 Cetus Espoo 174 52.57 +8.74
8 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo 173 52.72 +8.89
9 Kukka-sofia Lievonen 2006 Riihimäen Uimaseura 171 52.91 +9.08
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit 403 39.79
2 Ella Pitkäkangas 2003 VANDERS 274 45.23 +5.44
- Vilma Saarinen 2004 Octopus Lohja DSQ sw 7.2
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Fanny Nyström 1999 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 578 35.29
2 Annika Tietz 2001 HTU Stadi 526 36.42 +1.13
3 Rosalia Turunen 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 279 44.99 +9.70
Event official at: 13.4.2019 10.52.15
2019-04-13 11.05.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 5, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Antony Tran 2009 Stadin Delfiinit 144 49.45
2 Daniel Santala 2009 Stadin Delfiinit 129 51.24 +1.79
3 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 115 53.36 +3.91
4 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit 103 55.23 +5.78
5 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 100 55.75 +6.30
6 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 91 57.54 +8.09
7 Iaroslav Nechepurenko 2009 Riihimäen Uimaseura 89 57.98 +8.53
- Milo Anttila 2009 Riihimäen Uimaseura DSQ sw 7.4
- Kevin Kajava 2009 VANDERS DSQ sw 7.4
Event official at: 13.4.2019 11.06.18
Event 5, 50m Rintauinti Miehet 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Rantsev 2007 Uimaseura Helsinki 239 41.78
2 Jan Voloshin 2008 Uimaseura Helsinki 208 43.75 +1.97
3 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit 186 45.46 +3.68
4 Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit 168 46.99 +5.21
5 Frans Nyström 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 135 50.53 +8.75
6 Iikka Liitola 2008 Riihimäen Uimaseura 120 52.54 +10.76
7 Maxim Sazonov 2008 Riihimäen Uimaseura 115 53.25 +11.47
8 Onni Kataja 2007 Riihimäen Uimaseura 114 53.40 +11.62
9 Joel Wahlman 2008 VANDERS 112 53.70 +11.92
10 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 111 53.90 +12.12
11 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 100 55.75 +13.97
12 Onni Tuohino 2008 VANDERS 97 56.38 +14.60
13 Noa Byskov 2008 Nurmijärven Uinti 78 1:00.61 +18.83
- Esa Währn 2008 VANDERS DSQ sw 4.4
Event official at: 13.4.2019 11.06.18
Event 5, 50m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Georgi Biatetc 2005 Uimaseura Aquila 314 38.15
2 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja 304 38.56 +0.41
3 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura 279 39.67 +1.52
4 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura 261 40.57 +2.42
5 Evan Mustonen 2005 Cetus Espoo 252 41.07 +2.92
6 Benjamin Gullans 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 206 43.90 +5.75
7 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura 187 45.30 +7.15
8 Lassi Leppänen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 175 46.31 +8.16
9 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti 170 46.82 +8.67
10 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 157 48.01 +9.86
11 Elias Tuukkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 148 48.99 +10.84
12 Reko Mikkonen 2006 VANDERS 125 51.89 +13.74
13 Niilo Era 2006 VANDERS 121 52.45 +14.30
14 Aki Eveli 2006 Cetus Espoo 116 53.13 +14.98
15 Emil Gaft 2006 Lappeenrannan Uimarit 97 56.29 +18.14
16 Lauri Turunen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 90 57.77 +19.62
- Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo DNS
Event official at: 13.4.2019 11.06.18
Event 5, 50m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joona Lehtonen 2003 VANDERS 356 36.59
2 Sami Pönkä 2003 VANDERS 340 37.16 +0.57
Event official at: 13.4.2019 11.06.18
Event 5, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Einto 2001 VANDERS 470 33.36
2 Roni Lönnqvist 2000 Uinti Imatra 275 39.89 +6.53
Event official at: 13.4.2019 11.06.18
2019-04-13 11.07.48 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 6, 200m Sekauinti Naiset 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronja Nevanko 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 478 2:41.27
50m: 34.54
100m: 1:18.49
(43.95)
150m: 2:03.43
(44.94)
200m: 2:41.27
(37.84)
2 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 473 2:41.82 +0.55
50m: 35.01
100m: 1:18.36
(43.35)
150m: 2:07.09
(48.73)
200m: 2:41.82
(34.73)
3 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit 427 2:47.48 +6.21
50m: 36.80
100m: 1:19.56
(42.76)
150m: 2:09.69
(50.13)
200m: 2:47.48
(37.79)
4 Milla Kiviranta 2006 VANDERS 420 2:48.40 +7.13
50m: 36.68
100m: 1:23.00
(46.32)
150m: 2:10.34
(47.34)
200m: 2:48.40
(38.06)
5 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 371 2:55.49 +14.22
50m: 35.67
100m: 1:21.07
(45.40)
150m: 2:15.25
(54.18)
200m: 2:55.49
(40.24)
6 Emmi Halonen 2006 VANDERS 331 3:02.22 +20.95
50m: 39.71
100m: 1:26.69
(46.98)
150m: 2:20.74
(54.05)
200m: 3:02.22
(41.48)
7 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura 328 3:02.72 +21.45
50m: 43.72
100m: 1:27.58
(43.86)
150m: 2:24.95
(57.37)
200m: 3:02.72
(37.77)
8 Anja Miao 2007 Cetus Espoo 314 3:05.41 +24.14
50m: 39.79
100m: 1:29.40
(49.61)
150m: 2:25.11
(55.71)
200m: 3:05.41
(40.30)
9 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 303 3:07.63 +26.36
50m: 44.35
100m: 1:29.73
(45.38)
150m: 2:23.90
(54.17)
200m: 3:07.63
(43.73)
10 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap 300 3:08.36 +27.09
50m: 40.98
100m: 1:31.15
(50.17)
150m: 2:25.19
(54.04)
200m: 3:08.36
(43.17)
11 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja 288 3:10.84 +29.57
50m: 43.47
100m: 1:32.34
(48.87)
150m: 2:30.34
(58.00)
200m: 3:10.84
(40.50)
12 Veera Oila 2007 VANDERS 282 3:12.12 +30.85
50m: 44.26
100m: 1:31.68
(47.42)
150m: 2:26.87
(55.19)
200m: 3:12.12
(45.25)
13 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda 276 3:13.49 +32.22
50m: 44.86
100m: 1:33.66
(48.80)
150m: 2:30.28
(56.62)
200m: 3:13.49
(43.21)
14 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura 267 3:15.84 +34.57
50m: 45.78
100m: 1:40.69
(54.91)
150m: 2:31.67
(50.98)
200m: 3:15.84
(44.17)
15 Kätlin Ploompuu 2007 Riihimäen Uimaseura 257 3:18.17 +36.90
50m: 43.09
100m: 1:38.13
(55.04)
150m: 2:34.98
(56.85)
200m: 3:18.17
(43.19)
16 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda 256 3:18.61 +37.34
50m: 47.43
100m: 1:38.74
(51.31)
150m: 2:36.07
(57.33)
200m: 3:18.61
(42.54)
17 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 245 3:21.35 +40.08
50m: 45.31
100m: 1:39.04
(53.73)
150m: 2:38.32
(59.28)
200m: 3:21.35
(43.03)
18 Ria Rahkonen 2005 HTU Stadi 236 3:24.05 +42.78
50m: 42.49
100m: 1:34.12
(51.63)
150m: 2:39.66
(1:05.54)
200m: 3:24.05
(44.39)
19 Nina Sundberg 2006 Octopus Lohja 235 3:24.17 +42.90
50m: 46.15
100m: 1:40.04
(53.89)
150m: 2:41.50
(1:01.46)
200m: 3:24.17
(42.67)
20 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja 233 3:24.70 +43.43
50m: 48.50
100m: 1:40.46
(51.96)
150m: 2:42.27
(1:01.81)
200m: 3:24.70
(42.43)
21 Ada Puranen 2006 Lappeenrannan Uimarit 228 3:26.21 +44.94
50m: 42.02
100m: 1:34.16
(52.14)
150m: 2:40.44
(1:06.28)
200m: 3:26.21
(45.77)
22 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 221 3:28.32 +47.05
50m: 49.99
100m: 1:41.09
(51.10)
150m: 2:40.00
(58.91)
200m: 3:28.32
(48.32)
23 Milma Tammikorpi 2006 Simmis Wanda 218 3:29.49 +48.22
50m: 47.27
100m: 1:40.80
(53.53)
150m: 2:42.88
(1:02.08)
200m: 3:29.49
(46.61)
24 Olivia Aravirta 2007 Helsingfors Simsällskap 217 3:29.72 +48.45
50m: 47.36
100m: 1:46.79
(59.43)
150m: 2:45.24
(58.45)
200m: 3:29.72
(44.48)
25 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 216 3:29.90 +48.63
50m: 47.60
100m: 1:40.63
(53.03)
150m: 2:41.79
(1:01.16)
200m: 3:29.90
(48.11)
26 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 212 3:31.37 +50.10
50m: 48.39
100m: 1:45.60
(57.21)
150m: 2:44.30
(58.70)
200m: 3:31.37
(47.07)
27 Emmalina Piitulainen 2006 Simmis Wanda 206 3:33.26 +51.99
50m: 44.82
100m: 1:40.85
(56.03)
150m: 2:43.66
(1:02.81)
200m: 3:33.26
(49.60)
28 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 202 3:34.74 +53.47
50m: 47.18
100m: 1:47.32
(1:00.14)
150m: 2:48.42
(1:01.10)
200m: 3:34.74
(46.32)
29 Almina Köroglu 2005 Simmis Wanda 188 3:39.77 +58.50
50m: 49.19
100m: 1:44.96
(55.77)
150m: 2:48.69
(1:03.73)
200m: 3:39.77
(51.08)
30 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda 179 3:43.75 +1:02.48
50m: 49.22
100m: 1:48.22
(59.00)
150m: 2:51.55
(1:03.33)
200m: 3:43.75
(52.20)
Event official at: 13.4.2019 11.30.00
Event 6, 200m Sekauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jennifer Sallinen 2003 HTU Stadi 329 3:02.58
50m: 38.47
100m: 1:29.31
(50.84)
150m: 2:20.99
(51.68)
200m: 3:02.58
(41.59)
Event official at: 13.4.2019 11.30.00
Event 6, 200m Sekauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Haanpää 2001 Porin Uimaseura 243 3:22.02
50m: 40.32
100m: 1:31.39
(51.07)
150m: 2:32.05
(1:00.66)
200m: 3:22.02
(49.97)
Event official at: 13.4.2019 11.30.00
2019-04-13 12.40.55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 7, 200m Sekauinti Miehet 14 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riku Koskenvaara 2005 Helsingfors Simsällskap 283 2:53.57
50m: 37.34
100m: 1:23.39
(46.05)
150m: 2:16.13
(52.74)
200m: 2:53.57
(37.44)
2 Niko Nokikuru 2005 Riihimäen Uimaseura 279 2:54.39 +0.82
50m: 36.33
100m: 1:22.66
(46.33)
150m: 2:16.98
(54.32)
200m: 2:54.39
(37.41)
3 Ilari Palva 2006 Helsingfors Simsällskap 272 2:55.92 +2.35
50m: 37.29
100m: 1:22.05
(44.76)
150m: 2:15.43
(53.38)
200m: 2:55.92
(40.49)
4 Valtteri Muranen 2005 Uimaseura Aquila 271 2:55.99 +2.42
50m: 38.45
100m: 1:23.34
(44.89)
150m: 2:17.14
(53.80)
200m: 2:55.99
(38.85)
5 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 256 2:59.44 +5.87
50m: 37.87
100m: 1:21.44
(43.57)
150m: 2:17.99
(56.55)
200m: 2:59.44
(41.45)
6 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 245 3:01.97 +8.40
50m: 39.84
100m: 1:25.09
(45.25)
150m: 2:20.54
(55.45)
200m: 3:01.97
(41.43)
7 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap 229 3:06.09 +12.52
50m: 39.60
100m: 1:27.50
(47.90)
150m: 2:27.09
(59.59)
200m: 3:06.09
(39.00)
8 Tuukka Visto 2007 Riihimäen Uimaseura 226 3:07.15 +13.58
50m: 42.90
100m: 1:30.93
(48.03)
150m: 2:27.73
(56.80)
200m: 3:07.15
(39.42)
9 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap 219 3:08.92 +15.35
50m: 44.02
100m: 1:36.44
(52.42)
150m: 2:27.84
(51.40)
200m: 3:08.92
(41.08)
10 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura 212 3:11.06 +17.49
50m: 44.58
100m: 1:34.91
(50.33)
150m: 2:28.57
(53.66)
200m: 3:11.06
(42.49)
11 Okko Varpasuo 2006 Helsingfors Simsällskap 205 3:13.15 +19.58
50m: 41.91
100m: 1:30.92
(49.01)
150m: 2:27.85
(56.93)
200m: 3:13.15
(45.30)
12 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi 186 3:19.40 +25.83
50m: 46.34
100m: 1:42.46
(56.12)
150m: 2:36.30
(53.84)
200m: 3:19.40
(43.10)
13 Niklas Kujansuu 2007 Helsingfors Simsällskap 185 3:19.83 +26.26
50m: 42.91
100m: 1:35.80
(52.89)
150m: 2:35.24
(59.44)
200m: 3:19.83
(44.59)
14 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda 184 3:20.21 +26.64
50m: 46.53
100m: 1:35.45
(48.92)
150m: 2:37.98
(1:02.53)
200m: 3:20.21
(42.23)
15 Adam Kisiel 2005 HTU Stadi 183 3:20.57 +27.00
50m: 45.12
100m: 1:40.42
(55.30)
150m: 2:36.91
(56.49)
200m: 3:20.57
(43.66)
16 Otto Tuominen 2005 Helsingfors Simsällskap 179 3:22.09 +28.52
50m: 43.91
100m: 1:34.70
(50.79)
150m: 2:34.64
(59.94)
200m: 3:22.09
(47.45)
17 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda 152 3:33.40 +39.83
50m: 46.39
100m: 1:38.32
(51.93)
150m: 2:45.87
(1:07.55)
200m: 3:33.40
(47.53)
18 Mihail Pavljuk 2005 Helsingfors Simsällskap 143 3:37.81 +44.24
50m: 58.34
100m: 1:53.67
(55.33)
150m: 2:57.20
(1:03.53)
200m: 3:37.81
(40.61)
- Toni Muurman 2005 Haminan Uimaseura DSQ  4.4
- Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja DSQ sw 7.6
- Joni Lähdemäki 2006 HTU Stadi DNS
Event official at: 13.4.2019 11.43.40
Event 7, 200m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Topi Immonen 2003 Lappeenrannan Uimarit 421 2:32.04
50m: 32.58
100m: 1:13.53
(40.95)
150m: 1:55.75
(42.22)
200m: 2:32.04
(36.29)
2 Verner Lammassaari 2004 Octopus Lohja 232 3:05.34 +33.30
50m: 40.34
100m: 1:30.10
(49.76)
150m: 2:23.82
(53.72)
200m: 3:05.34
(41.52)
Event official at: 13.4.2019 11.43.40
Event 7, 200m Sekauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja 487 2:24.86
50m: 29.01
100m: 1:08.03
(39.02)
150m: 1:50.32
(42.29)
200m: 2:24.86
(34.54)
Event official at: 13.4.2019 11.43.40
2019-04-13 12.40.59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Vanders
Document
Results
Elixia Games
Organizer:
Place: Tikkurila Vanders
Pool: 50m Competition Date: huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019
Event 8, 100m Vapaauinti Naiset 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Salo 2007 Lappeenrannan Uimarit 438 1:08.04
50m: 33.66
100m: 1:08.04
(34.38)
2 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 403 1:09.99 +1.95
50m: 33.36
100m: 1:09.99
(36.63)
3 Aino Ruotsalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 375 1:11.67 +3.63
50m: 33.84
100m: 1:11.67
(37.83)
4 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 338 1:14.17 +6.13
50m: 35.22
100m: 1:14.17
(38.95)
5 Anni Mäki-Hokkonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 334 1:14.51 +6.47
50m: 35.33
100m: 1:14.51
(39.18)
6 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 323 1:15.36 +7.32
50m: 35.17
100m: 1:15.36
(40.19)
7 Veera Oila 2007 VANDERS 310 1:16.37 +8.33
50m: 37.24
100m: 1:16.37
(39.13)
8 Krette Mullamaa 2007 Lappeenrannan Uimarit 290 1:18.06 +10.02
50m: 36.28
100m: 1:18.06
(41.78)
9 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 289 1:18.14 +10.10
50m: 37.19
100m: 1:18.14
(40.95)
10 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 286 1:18.43 +10.39
50m: 37.28
100m: 1:18.43
(41.15)
11 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 281 1:18.94 +10.90
50m: 38.01
100m: 1:18.94
(40.93)
12 Amanda Hirvonen 2007 Lappeenrannan Uimarit 278 1:19.16 +11.12
50m: 36.31
100m: 1:19.16
(42.85)
13 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo 265 1:20.41 +12.37
50m: 38.37
100m: 1:20.41
(42.04)
14 Miina-anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 247 1:22.32 +14.28
50m: 39.45
100m: 1:22.32
(42.87)
15 Saga Ronkainen 2007 Cetus Espoo 244 1:22.64 +14.60
50m: 38.68
100m: 1:22.64
(43.96)
16 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 243 1:22.86 +14.82
50m: 39.72
100m: 1:22.86
(43.14)
17 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 230 1:24.37 +16.33
50m: 40.45
100m: 1:24.37
(43.92)
19 Aino Leipijärvi 2007 Riihimäen Uimaseura 222 1:25.36 +17.32
50m: 39.18
100m: 1:25.36
(46.18)
21 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 213 1:26.47 +18.43
50m: 39.24
100m: 1:26.47
(47.23)
22 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 210 1:26.87 +18.83
50m: 42.11
100m: 1:26.87
(44.76)
23 Katja Jääskeläinen 2007 Helsingfors Simsällskap 208 1:27.18 +19.14
50m: 39.37
100m: 1:27.18
(47.81)
24 Friida Prittinen 2008 VANDERS 206 1:27.44 +19.40
50m: 43.04
100m: 1:27.44
(44.40)
25 Rosa Perikangas 2007 Riihimäen Uimaseura 204 1:27.74 +19.70
50m: 41.37
100m: 1:27.74
(46.37)
26 Viivi Vainoniemi 2008 VANDERS 187 1:30.36 +22.32
50m: 41.51
100m: 1:30.36
(48.85)
27 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura 185 1:30.70 +22.66
50m: 43.15
100m: 1:30.70
(47.55)
29 Olivia Aravirta 2007 Helsingfors Simsällskap 177 1:32.08 +24.04
50m: 45.28
100m: 1:32.08
(46.80)
31