Resultater for DGI Landsmesterskab 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2010 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:12 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Petersen | 1998 | DGI Storstrømmen | 33.90 | 1:13.66 | 1:54.30 | 2:32.86 | |||
2 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 35.89 | 1:14.73 | 1:55.37 | 2:33.78 | |||
3 | Emma Christiansen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 3:05.68 | ||||||
4 | Kristine Wenckheim | 1998 | DGI Fyn | 3:34.03 | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Didde Karstensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 31.88 | 1:07.79 | 1:44.57 | 2:21.07 | |||
2 | Johanne Juul Nielsen | 1996 | DGI Storstrømmen | 34.21 | 1:12.21 | 1:51.57 | 2:30.23 | |||
3 | Rebekka R. Andersen | 1996 | DGI Nordjylland | 35.56 | 1:15.51 | 1:56.60 | 2:36.02 | |||
4 | Emma Krintel | 1996 | DGI Sydøstjylland | 37.21 | 1:18.68 | 2:01.98 | 2:42.48 | |||
5 | Emma Matzen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 35.22 | 1:15.44 | 2:00.24 | 2:43.70 | |||
6 | Anne Dahl | 1996 | DGI Østjylland | 2:44.56 | 2:44.56 | |||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | DGI Nordjylland | 37.65 | 1:19.94 | 2:03.40 | 2:45.68 | |||
8 | Lærke Rasmussen | 1997 | DGI Storstrømmen | 37.34 | 1:19.91 | 2:04.06 | 2:46.40 | |||
9 | Natasja Larsen | 1996 | DGI Vestsjælland | 36.30 | 1:19.33 | 2:03.61 | 2:46.73 | |||
10 | Sandra Garlin | 1996 | DGI Vestsjælland | 39.50 | 1:22.82 | 2:05.66 | 2:48.43 | |||
11 | Sofie Petersen | 1996 | DGI Roskilde | 37.96 | 1:21.16 | 2:06.53 | 2:49.01 | |||
12 | Tashia Lundvig | 1996 | DGI Midtjylland | 36.33 | 1:17.78 | 2:03.23 | 2:49.12 | |||
13 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 38.72 | 1:24.82 | 2:11.03 | 2:52.85 | |||
14 | Simone S. Pedersen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 37.16 | 1:20.98 | 2:07.95 | 2:53.89 | |||
15 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.21 | 1:23.24 | 2:09.26 | 2:54.35 | |||
16 | Camilla Riddersholm | 1997 | DGI Midtjylland | 39.08 | 1:25.14 | 2:11.71 | 2:54.89 | |||
17 | Mathilde Birkholm | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.98 | 1:24.01 | 2:10.67 | 2:55.12 | |||
18 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.38 | 1:22.71 | 2:10.08 | 2:56.02 | |||
19 | Louise B. Larsen | 1996 | DGI Sydvest | 40.37 | 1:26.96 | 2:15.98 | 2:59.00 | |||
20 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | DGI Midtjylland | 40.51 | 1:27.29 | 2:14.48 | 3:00.15 | |||
21 | Sofie Hjortshøj | 1997 | DGI Fyn | 41.26 | 1:27.64 | 2:16.83 | 3:02.99 | |||
22 | Sofie Maria Læbel | 1997 | DGI Sydøstjylland | 1:25.24 | 2:12.84 | 3:03.36 | 3:03.36 | |||
23 | Katrine Christensen | 1996 | DGI Sydvest | 41.17 | 1:29.87 | 2:20.51 | 3:06.08 | |||
24 | Laura Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 41.90 | 1:29.38 | 2:18.44 | 3:07.82 | |||
25 | Tanja Lauersen | 1997 | DGI Midtjylland | 1:32.41 | 2:24.36 | 3:11.96 | 3:11.96 | |||
26 | Kathrine Sejer Sørensen | 1996 | DGI Fyn | 44.02 | 1:33.89 | 2:24.94 | 3:12.12 | |||
27 | Camilla Matthiesen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 41.86 | 1:29.30 | 2:22.00 | 3:12.27 | |||
28 | Katrine Olsen | 1997 | DGI Roskilde | 43.59 | 1:33.30 | 2:23.89 | 3:12.80 | |||
29 | Lisa Brayd | 1997 | DGI Midtjylland | 1:30.56 | 2:22.66 | 3:15.39 | 3:15.39 | |||
30 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | DGI Nordjylland | 40.91 | 1:30.31 | 2:23.66 | 3:15.40 | |||
31 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 39.95 | 1:29.53 | 2:23.44 | 3:15.74 | |||
32 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DGI Midtjylland | 1:33.80 | 2:26.65 | 3:22.25 | 3:22.25 | |||
33 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | DGI Fyn | 45.95 | 1:39.45 | 2:32.43 | 3:22.73 | |||
34 | Anne-Sofie Thygesen | 1997 | DGI Midtjylland | 3:23.68 | ||||||
35 | Rikke Thøgersen | 1996 | DGI Sydvest | 3:26.29 | ||||||
36 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | DGI Nordjylland | 1:40.65 | 2:36.96 | 3:27.64 | 3:27.64 | |||
37 | Sara H. Christensen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 49.05 | 1:43.60 | 2:41.55 | 3:34.24 | |||
- | Shannie Zülau | 1996 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Sara Hansen | 1996 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Afbud | 1997 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Nynne Brøndsted | 1997 | DGI Vestsjælland | DNF | ||||||
- | Marlene Hansen | 1997 | DGI Fyn | DNF | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Harder | 1995 | Dgi Sønderjylland | 31.55 | 1:07.07 | 1:43.99 | 2:19.42 | |||
2 | Mette Rasmussen | 1994 | DGI Sydvest | 34.12 | 1:11.01 | 1:48.32 | 2:25.83 | |||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | DGI Vestsjælland | 33.06 | 1:11.19 | 1:50.63 | 2:27.77 | |||
4 | Amalie B. Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 35.24 | 1:13.87 | 1:53.06 | 2:30.58 | |||
5 | Anne-Mette Jensen | 1995 | DGI Sydvest | 34.72 | 1:13.42 | 1:53.13 | 2:31.36 | |||
6 | Ann Nielsen | 1994 | DGI Nordjylland | 34.36 | 1:13.33 | 1:54.22 | 2:32.17 | |||
7 | Nadja Christiansen | 1995 | DGI Sydvest | 35.87 | 1:15.28 | 1:56.08 | 2:35.13 | |||
8 | Ida Lampe | 1994 | DGI Østjylland | 34.41 | 1:13.80 | 1:54.80 | 2:35.97 | |||
9 | Simone Falster | 1995 | DGI Vestsjælland | 35.68 | 1:14.94 | 1:56.60 | 2:36.70 | |||
10 | Pernille Rytter | 1994 | DGI Nordjylland | 36.66 | 1:17.53 | 1:59.34 | 2:39.20 | |||
11 | Anne Beyer | 1995 | DGI Fyn | 34.50 | 1:14.44 | 1:57.43 | 2:39.31 | |||
12 | Christina Nielsen | 1995 | DGI Nordjylland | 35.65 | 1:15.13 | 1:58.66 | 2:41.11 | |||
13 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | DGI Vestsjælland | 36.93 | 1:17.88 | 2:00.54 | 2:41.38 | |||
14 | Stinne Noer | 1994 | Dgi Sønderjylland | 37.16 | 1:18.76 | 2:01.44 | 2:42.86 | |||
15 | Sarah Hermansen | 1994 | DGI Sydvest | 37.61 | 1:19.09 | 2:02.13 | 2:43.01 | |||
16 | Sigrid Nielsen | 1994 | DGI Fyn | 36.47 | 1:18.38 | 2:01.62 | 2:43.62 | |||
17 | Shiva Leisner | 1995 | DGI Fyn | 36.94 | 1:18.18 | 2:01.19 | 2:44.18 | |||
18 | Helene Siggaard | 1995 | DGI Midtjylland | 35.30 | 1:17.79 | 2:03.04 | 2:47.50 | |||
19 | Katrine Siggaard | 1995 | DGI Nordjylland | 39.56 | 1:22.50 | 2:06.70 | 2:48.82 | |||
20 | Thea S. Pedersen | 1994 | DGI Fyn | 37.90 | 1:20.31 | 2:05.49 | 2:49.94 | |||
21 | Mia Møller Hermann | 1995 | DGI Østjylland | 37.69 | 1:21.17 | 2:06.92 | 2:51.21 | |||
22 | Irene K. Pedersen | 1995 | DGI Sydøstjylland | 40.20 | 1:25.67 | 2:12.32 | 2:55.87 | |||
23 | Emma Jespersen | 1995 | DGI Nordjylland | 38.20 | 1:23.20 | 2:11.49 | 2:58.08 | |||
24 | Sofie Grønlund | 1995 | DGI Sydvest | 37.42 | 1:22.10 | 2:11.41 | 2:58.50 | |||
25 | Eva Nielsen | 1995 | DGI Fyn | 41.12 | 1:28.97 | 2:18.12 | 3:03.75 | |||
- | Afbud | 1995 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Magdalena Galazka | 1995 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 24 år |
Piger gruppe 5, 6, 7 og 8 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | DGI Sydvest | 29.15 | 1:01.86 | 1:36.68 | 2:13.63 | |||
2 | Ann Louise Nielsen | 1993 | DGI Nordjylland | 31.64 | 1:06.25 | 1:42.66 | 2:18.79 | |||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | DGI Sydvest | 32.79 | 1:09.98 | 1:48.17 | 2:27.42 | |||
4 | Pernille Rønde Jensen | 1991 | DGI Vestsjælland | 33.37 | 1:11.03 | 1:50.70 | 2:29.23 | |||
5 | Lise Bak | 1993 | DGI Nordjylland | 34.62 | 1:13.02 | 1:52.92 | 2:32.49 | |||
6 | Charlotte Elgaard | 1991 | DGI Østjylland | 37.11 | 1:17.96 | 2:00.65 | 2:41.08 | |||
7 | Louise Østergaard | 1991 | DGI Sydvest | 37.53 | 1:18.68 | 2:02.00 | 2:44.60 | |||
8 | Helena Jacobsen | 1991 | DGI Sydøstjylland | 36.69 | 1:17.71 | 2:01.46 | 2:44.72 | |||
9 | Mette Freiberg | 1987 | DGI Sydøstjylland | 37.87 | 1:20.08 | 2:04.01 | 2:46.92 | |||
10 | Stinna Christiansen | 1993 | DGI Fyn | 39.91 | 1:24.79 | 2:13.70 | 3:02.66 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.31 | Udskriftsdato | 14 marts 2010 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 08:12 |