2020-10-19   23:28:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 7, 4X50m Medley Mixed 12 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Skk lag 1. 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:27.27
Lucas Bouchet 2009 AD6709 41.13 41.13
Anna Eklöf 2007 AD9807 -.-- 43.08 1:24.21
Samuel Flores 2008 AA8908 -.-- 32.58 1:56.79
Elise Karlsson 2007 BA4607 -.-- 30.48 2:27.27
2 Harnäs Skutskär Simsällskap 12 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:27.67 +0.40
Astrid Lönn 2008 AI4608 37.44 37.44
Hillevi Östlund 2007 AX0807 -.-- 40.99 1:18.43
Aston Horn 2007 AM4907 -.-- 35.46 1:53.89
Elliot Ekman 2007 AG6907 -.-- 33.78 2:27.67
3 Harnäs Skutskär Simsällskap la 12 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:39.42 +12.15
Ata Östlund Keklik 2008 AI2108 43.79 43.79
Nils Edberg 2008 AI0508 -.-- 46.96 1:30.75
Isabelle Nilsson 2007 AM4607 -.-- 34.30 2:05.05
Elsa Harnesk 2007 AX4607 -.-- 34.37 2:39.42
4 Sala Simsällskap lag 1 12 Sala Simsällskap 2:42.92 +15.65
Elvira Wiell 2007 AA4807 42.21 42.21
Nathalie Hammarstrand 2007 BA5607 -.-- 42.91 1:25.12
Eric Hörnstedt 2008 AH7508 -.-- 43.39 2:08.51
Alvar Gullberg 2008 AF6908 34.41 2:42.92
5 Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap 2:48.95 +21.68
Lilian Löwgren 2007 BL8807 41.47 41.47
Elvira Muhr 2007 AF6407 40.77 1:22.24
Max Nordanberg 2008 AM7108 -.-- 48.10 2:10.34
Melker Darvå 2009 AG7709 -.-- 38.61 2:48.95
6 Harnäs Skutskär Simsällskap la 12 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:53.20 +25.93
Ida Hellström 2008 AP4608 42.74 42.74
Othilia Östlund 2010 AD9610 -.-- 49.61 1:32.35
Filip Jaworski Lindström 2008 AK8508 -.-- 44.77 2:17.12
Moltaz Andersson 2007 -.-- 36.08 2:53.20
7 Simklubben Ena 11 Simklubben Ena 3:08.43 +41.16
Pontus Asp Almström 2008 AD1908 40.68 40.68
Saga Wallebring 2008 BA7008 -.-- 49.06 1:29.74
Aziza Osman 2008 AI3608 -.-- 52.34 2:22.08
Mohammed Oulaywan 2009 AE8909 -.-- 46.35 3:08.43
8 Sala Simsällskap lag 2 12 Sala Simsällskap 3:14.58 +47.31
Moa Lindblom 2008 AM8208 43.25 43.25
Emil Reuterwall 2009 AE5909 -.-- 55.08 1:38.33
Ena Gubelic 2007 BI2207 -.-- 49.92 2:28.25
Max Reuterwall 2009 AE6909 -.-- 46.33 3:14.58
9 Hallsberg Kumla Simklubb 12 Hallsberg Kumla Simklubb 3:17.10 +49.83
Eldin Sakambet 2007 AR5307 50.97 50.97
Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 -.-- 1:01.65 1:52.62
Adam Straubhaar 2008 AH4308 -.-- 38.27 2:30.89
Marina Otter 2007 BI8007 -.-- 46.21 3:17.10
10 Sandvikens Sim o Hoppklubb 11 Sandvikens Sim o Hoppklubb 3:26.98 +59.71
Astrid Dotzauer 2008 AW4208 54.10 54.10
Ruben Rosén 2009 -.-- 54.04 1:48.14
Melly Lindberg Sköld 2008 AL1208 -.-- 53.22 2:41.36
Elias Eriksson 2008 45.62 3:26.98
- Skk lag 2. 12 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Ellen Bystedt 2007 AY2207 40.22 40.22
Ludvig Axegård 2008 AI1108 -.-- 50.85 1:31.07
Alma Brorson 2008 AT8208 -.-- 38.17 2:09.24
Anton Hagspiel 2009 AA8309 -.--
- Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap DSQ
Emil Överstam 2008 AI0308
Olle Ulfvebrand 2010 AC3310 -.--
Kajsa Trossmo 2008 AP8808 -.--
Wilma Larsson 2007 AV2407 -.--
2019-05-30 11:59:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner