2020-11-23   17:51:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 6, 100m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 188 1:27.67
50m: 42.53
100m: 1:27.67
(45.14)
2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 175 1:29.71 +2.04
50m: 43.94
100m: 1:29.71
(45.77)
3 Jonna Scholz 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 175 1:29.73 +2.06
50m: 43.06
100m: 1:29.73
(46.67)
4 Klara Parkow 2009 Örebro Simallians 166 1:31.30 +3.63
50m: 45.09
100m: 1:31.30
(46.21)
5 Ebba Hertzell 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 164 1:31.74 +4.07
50m: 44.16
100m: 1:31.74
(47.58)
6 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 158 1:32.87 +5.20
50m: 45.81
100m: 1:32.87
(47.06)
7 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 154 1:33.56 +5.89
50m: 43.90
100m: 1:33.56
(49.66)
8 Selihom Michael 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 107 1:45.83 +18.16
50m: 50.20
100m: 1:45.83
(55.63)
9 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena 79 1:57.00 +29.33
50m: 55.30
100m: 1:57.00
(1:01.70)
- Farahnaz Monavari 2009 Borlänge Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 11:24:22
Gren 6, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 353 1:11.10
50m: 33.70
100m: 1:11.10
(37.40)
2 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 334 1:12.38 +1.28
50m: 35.11
100m: 1:12.38
(37.27)
3 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 319 1:13.52 +2.42
50m: 35.57
100m: 1:13.52
(37.95)
4 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 311 1:14.12 +3.02
50m: 35.23
100m: 1:14.12
(38.89)
5 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 296 1:15.33 +4.23
50m: 36.52
100m: 1:15.33
(38.81)
6 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 296 1:15.36 +4.26
50m: 36.05
100m: 1:15.36
(39.31)
7 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 293 1:15.63 +4.53
50m: 37.44
100m: 1:15.63
(38.19)
8 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 278 1:16.93 +5.83
50m: 36.25
100m: 1:16.93
(40.68)
9 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 271 1:17.61 +6.51
50m: 37.69
100m: 1:17.61
(39.92)
10 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 260 1:18.67 +7.57
50m: 38.40
100m: 1:18.67
(40.27)
11 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 255 1:19.24 +8.14
50m: 38.95
100m: 1:19.24
(40.29)
12 Eleonore Stellansdotter 2007 Strängnäs Simklubb 254 1:19.30 +8.20
50m: 37.74
100m: 1:19.30
(41.56)
13 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 253 1:19.38 +8.28
50m: 38.07
100m: 1:19.38
(41.31)
14 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 242 1:20.53 +9.43
50m: 38.87
100m: 1:20.53
(41.66)
15 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 228 1:22.25 +11.15
50m: 38.03
100m: 1:22.25
(44.22)
16 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 221 1:23.02 +11.92
50m: 39.22
100m: 1:23.02
(43.80)
17 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 221 1:23.04 +11.94
50m: 41.25
100m: 1:23.04
(41.79)
18 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 218 1:23.47 +12.37
50m: 38.21
100m: 1:23.47
(45.26)
19 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 215 1:23.81 +12.71
50m: 40.11
100m: 1:23.81
(43.70)
20 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 212 1:24.21 +13.11
50m: 41.27
100m: 1:24.21
(42.94)
21 Wilma Larsson 2007 Västerås Simsällskap 209 1:24.61 +13.51
50m: 41.96
100m: 1:24.61
(42.65)
22 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 209 1:24.64 +13.54
50m: 41.35
100m: 1:24.64
(43.29)
23 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 204 1:25.27 +14.17
50m: 40.12
100m: 1:25.27
(45.15)
24 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians 200 1:25.80 +14.70
50m: 40.45
100m: 1:25.80
(45.35)
25 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 192 1:26.98 +15.88
50m: 41.70
100m: 1:26.98
(45.28)
26 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 189 1:27.56 +16.46
50m: 41.72
100m: 1:27.56
(45.84)
27 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 188 1:27.66 +16.56
50m: 40.95
100m: 1:27.66
(46.71)
28 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 185 1:28.12 +17.02
50m: 43.28
100m: 1:28.12
(44.84)
29 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 179 1:29.01 +17.91
50m: 41.92
100m: 1:29.01
(47.09)
30 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 179 1:29.11 +18.01
50m: 44.11
100m: 1:29.11
(45.00)
31 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 179 1:29.16 +18.06
50m: 41.06
100m: 1:29.16
(48.10)
32 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians 178 1:29.26 +18.16
50m: 43.88
100m: 1:29.26
(45.38)
33 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 177 1:29.36 +18.26
50m: 43.48
100m: 1:29.36
(45.88)
34 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 176 1:29.61 +18.51
50m: 42.99
100m: 1:29.61
(46.62)
35 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 174 1:29.86 +18.76
50m: 43.19
100m: 1:29.86
(46.67)
36 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 171 1:30.49 +19.39
50m: 42.82
100m: 1:30.49
(47.67)
37 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 167 1:31.22 +20.12
50m: 43.84
100m: 1:31.22
(47.38)
38 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 167 1:31.23 +20.13
50m: 43.44
100m: 1:31.23
(47.79)
39 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 166 1:31.26 +20.16
50m: 44.40
100m: 1:31.26
(46.86)
40 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 163 1:31.87 +20.77
50m: 43.13
100m: 1:31.87
(48.74)
41 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 157 1:33.09 +21.99
50m: 44.87
100m: 1:33.09
(48.22)
42 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 154 1:33.56 +22.46
50m: 45.82
100m: 1:33.56
(47.74)
43 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 153 1:33.89 +22.79
50m: 45.03
100m: 1:33.89
(48.86)
44 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 150 1:34.43 +23.33
50m: 46.60
100m: 1:34.43
(47.83)
45 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 149 1:34.61 +23.51
50m: 45.18
100m: 1:34.61
(49.43)
46 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 134 1:37.96 +26.86
50m: 47.90
100m: 1:37.96
(50.06)
47 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap 134 1:38.15 +27.05
50m: 45.59
100m: 1:38.15
(52.56)
48 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 133 1:38.36 +27.26
50m: 48.36
100m: 1:38.36
(50.00)
49 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap 123 1:40.79 +29.69
50m: 48.77
100m: 1:40.79
(52.02)
50 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 106 1:45.96 +34.86
50m: 51.09
100m: 1:45.96
(54.87)
51 Marina Otter 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 100 1:48.16 +37.06
50m: 49.94
100m: 1:48.16
(58.22)
52 Hanna Nilsson 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 100 1:48.22 +37.12
50m: 48.81
100m: 1:48.22
(59.41)
53 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 91 1:51.59 +40.49
50m: 54.81
100m: 1:51.59
(56.78)
54 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 73 1:59.77 +48.67
50m: 54.34
100m: 1:59.77
(1:05.43)
- Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-05-30 11:24:22
Gren 6, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 585 1:00.05
50m: 29.21
100m: 1:00.05
(30.84)
2 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 428 1:06.67 +6.62
50m: 32.43
100m: 1:06.67
(34.24)
3 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap 390 1:08.73 +8.68
50m: 33.59
100m: 1:08.73
(35.14)
4 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 381 1:09.28 +9.23
50m: 33.97
100m: 1:09.28
(35.31)
5 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 380 1:09.34 +9.29
50m: 33.30
100m: 1:09.34
(36.04)
6 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 350 1:11.25 +11.20
50m: 33.92
100m: 1:11.25
(37.33)
7 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 349 1:11.33 +11.28
50m: 35.33
100m: 1:11.33
(36.00)
8 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap 328 1:12.84 +12.79
50m: 34.23
100m: 1:12.84
(38.61)
9 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap 311 1:14.12 +14.07
50m: 35.11
100m: 1:14.12
(39.01)
10 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 309 1:14.28 +14.23
50m: 35.49
100m: 1:14.28
(38.79)
10 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 309 1:14.28 +14.23
50m: 36.29
100m: 1:14.28
(37.99)
12 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap 306 1:14.56 +14.51
50m: 36.48
100m: 1:14.56
(38.08)
13 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 298 1:15.23 +15.18
50m: 36.14
100m: 1:15.23
(39.09)
14 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 287 1:16.10 +16.05
50m: 37.36
100m: 1:16.10
(38.74)
15 Klara  Sundstedt 2005 Borlänge Simsällskap 286 1:16.26 +16.21
50m: 36.01
100m: 1:16.26
(40.25)
16 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 275 1:17.24 +17.19
50m: 36.88
100m: 1:17.24
(40.36)
17 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 264 1:18.28 +18.23
50m: 37.57
100m: 1:18.28
(40.71)
18 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 253 1:19.36 +19.31
50m: 37.94
100m: 1:19.36
(41.42)
19 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap 241 1:20.70 +20.65
50m: 38.72
100m: 1:20.70
(41.98)
20 Nilea Ahlström 2005 Avesta Simsällskap 236 1:21.31 +21.26
50m: 38.48
100m: 1:21.31
(42.83)
21 Tindra Ahlgren 2006 Simsällskapet Mora 235 1:21.36 +21.31
50m: 37.53
100m: 1:21.36
(43.83)
22 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap 235 1:21.42 +21.37
50m: 39.76
100m: 1:21.42
(41.66)
23 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 234 1:21.53 +21.48
50m: 39.28
100m: 1:21.53
(42.25)
24 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap 232 1:21.68 +21.63
50m: 38.03
100m: 1:21.68
(43.65)
25 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 223 1:22.84 +22.79
50m: 40.03
100m: 1:22.84
(42.81)
26 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap 212 1:24.21 +24.16
50m: 40.28
100m: 1:24.21
(43.93)
27 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap 209 1:24.55 +24.50
50m: 40.54
100m: 1:24.55
(44.01)
28 Evelina Lemon 2006 Borlänge Simsällskap 208 1:24.74 +24.69
50m: 38.23
100m: 1:24.74
(46.51)
29 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 204 1:25.34 +25.29
50m: 40.27
100m: 1:25.34
(45.07)
30 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 201 1:25.72 +25.67
50m: 39.16
100m: 1:25.72
(46.56)
31 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 176 1:29.58 +29.53
50m: 42.06
100m: 1:29.58
(47.52)
32 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians 133 1:38.23 +38.18
50m: 44.74
100m: 1:38.23
(53.49)
33 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap 129 1:39.36 +39.31
50m: 47.40
100m: 1:39.36
(51.96)
Grenen officiell:  2019-05-30 11:24:22
Gren 6, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Eriksson 2004 Lindesbergs Simsällskap 445 1:05.80
50m: 31.71
100m: 1:05.80
(34.09)
2 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians 418 1:07.18 +1.38
50m: 32.09
100m: 1:07.18
(35.09)
3 Cassandra Sjösten 2003 Sala Simsällskap 402 1:08.08 +2.28
50m: 32.05
100m: 1:08.08
(36.03)
4 Ella Lindblad 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap 379 1:09.43 +3.63
50m: 33.47
100m: 1:09.43
(35.96)
4 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 379 1:09.43 +3.63
50m: 33.37
100m: 1:09.43
(36.06)
6 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians 358 1:10.71 +4.91
50m: 34.29
100m: 1:10.71
(36.42)
7 Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap 356 1:10.89 +5.09
50m: 34.64
100m: 1:10.89
(36.25)
8 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 354 1:11.00 +5.20
50m: 33.23
100m: 1:11.00
(37.77)
9 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 346 1:11.55 +5.75
50m: 34.08
100m: 1:11.55
(37.47)
10 Soobin Åkerlund 2004 Västerås Simsällskap 338 1:12.07 +6.27
50m: 34.76
100m: 1:12.07
(37.31)
11 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 330 1:12.66 +6.86
50m: 35.08
100m: 1:12.66
(37.58)
12 Tyra Olsson 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap 309 1:14.27 +8.47
50m: 35.75
100m: 1:14.27
(38.52)
13 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians 277 1:17.05 +11.25
50m: 35.25
100m: 1:17.05
(41.80)
14 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 266 1:18.10 +12.30
50m: 36.39
100m: 1:18.10
(41.71)
15 Anna Sisell 2003 Simsällskapet Mora 251 1:19.56 +13.76
50m: 38.04
100m: 1:19.56
(41.52)
16 Emma Murhagen 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 246 1:20.09 +14.29
50m: 37.75
100m: 1:20.09
(42.34)
17 Karolina Karlsson 2004 Hedemora Simsällskap 225 1:22.56 +16.76
50m: 40.10
100m: 1:22.56
(42.46)
18 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap 219 1:23.33 +17.53
50m: 40.91
100m: 1:23.33
(42.42)
19 Armita Samani 2003 Västerås Simsällskap 196 1:26.46 +20.66
50m: 39.45
100m: 1:26.46
(47.01)
20 Elin Klintberg 2004 Västerås Simsällskap 195 1:26.60 +20.80
50m: 38.91
100m: 1:26.60
(47.69)
21 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap 186 1:27.91 +22.11
50m: 39.46
100m: 1:27.91
(48.45)
22 Emilia Nilsson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb 174 1:29.85 +24.05
50m: 43.05
100m: 1:29.85
(46.80)
Grenen officiell:  2019-05-30 11:24:22
Gren 6, 100m Frisim Damer 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap 409 1:07.65
50m: 32.10
100m: 1:07.65
(35.55)
2 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 350 1:11.28 +3.63
50m: 34.01
100m: 1:11.28
(37.27)
3 Jennifer Titus 2002 Örebro Simallians 315 1:13.85 +6.20
50m: 34.28
100m: 1:13.85
(39.57)
4 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb 314 1:13.92 +6.27
50m: 35.81
100m: 1:13.92
(38.11)
5 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians 250 1:19.67 +12.02
50m: 37.45
100m: 1:19.67
(42.22)
Grenen officiell:  2019-05-30 11:24:22
2019-05-30 12:11:27 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner