2020-09-25   01:13:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 171 46.19
2 Ebba Hertzell 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 160 47.19 +1.00
3 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 158 47.41 +1.22
4 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 154 47.89 +1.70
5 Klara Parkow 2009 Örebro Simallians 152 48.04 +1.85
6 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 129 50.78 +4.59
7 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap 126 51.13 +4.94
8 Farahnaz Monavari 2009 Borlänge Simsällskap 121 51.80 +5.61
9 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 120 51.93 +5.74
10 Timja Boberg 2009 Västerås Simsällskap 104 54.47 +8.28
11 Viana Assadi 2009 Västerås Simsällskap 99 55.43 +9.24
12 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb 98 55.53 +9.34
13 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena 91 57.01 +10.82
14 Selihom Michael 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 85 58.21 +12.02
15 Alina Rücker 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb 84 58.44 +12.25
16 Aryana Khalil 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 58 1:06.23 +20.04
17 Nora Öhrn 2009 Avesta Simsällskap 51 1:08.82 +22.63
- Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 356 36.19
2 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 299 38.35 +2.16
3 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 281 39.16 +2.97
4 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 279 39.28 +3.09
5 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 275 39.45 +3.26
6 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 270 39.68 +3.49
7 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 269 39.74 +3.55
8 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 268 39.80 +3.61
9 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 265 39.94 +3.75
10 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians 247 40.86 +4.67
11 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 247 40.90 +4.71
12 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 246 40.92 +4.73
13 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 244 41.06 +4.87
14 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 242 41.19 +5.00
15 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap 224 42.23 +6.04
15 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 224 42.23 +6.04
17 Nathalie Hammarstrand 2007 Sala Simsällskap 223 42.28 +6.09
18 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 220 42.46 +6.27
19 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 217 42.68 +6.49
20 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 212 43.01 +6.82
21 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 210 43.12 +6.93
22 Ena Gubelic 2007 Sala Simsällskap 210 43.17 +6.98
23 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 202 43.70 +7.51
24 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 201 43.81 +7.62
25 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 197 44.08 +7.89
26 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians 189 44.68 +8.49
27 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 188 44.78 +8.59
28 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 182 45.23 +9.04
29 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 174 45.93 +9.74
30 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 174 45.97 +9.78
31 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 173 46.05 +9.86
32 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 169 46.36 +10.17
33 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 168 46.50 +10.31
34 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 163 46.99 +10.80
35 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 160 47.28 +11.09
36 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 158 47.46 +11.27
37 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 158 47.48 +11.29
38 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 157 47.54 +11.35
39 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 151 48.20 +12.01
40 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 148 48.48 +12.29
41 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap 146 48.68 +12.49
42 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap 145 48.80 +12.61
43 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 140 49.41 +13.22
44 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 135 49.92 +13.73
45 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 130 50.61 +14.42
46 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 129 50.78 +14.59
47 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 128 50.90 +14.71
48 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 127 51.04 +14.85
49 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 127 51.06 +14.87
50 Inez Eklund 2008 Simklubben Ena 121 51.89 +15.70
51 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 118 52.22 +16.03
52 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 116 52.61 +16.42
53 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap 114 52.90 +16.71
54 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 111 53.39 +17.20
55 Marina Otter 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 101 55.04 +18.85
56 Ebba Blank 2007 Sala Simsällskap 94 56.43 +20.24
57 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 91 57.04 +20.85
58 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 87 57.73 +21.54
- Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians DSQ
- Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap DSQ
- Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Katrin Shutova 2008 Västerås Simsällskap DSQ
- Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap DSQ
- Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 528 31.76
2 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 361 36.03 +4.27
3 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap 357 36.18 +4.42
4 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 326 37.27 +5.51
5 Edith Trapp-Östling 2006 Simsällskapet Mora 316 37.67 +5.91
6 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 308 37.97 +6.21
7 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 294 38.58 +6.82
8 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 280 39.23 +7.47
9 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 276 39.38 +7.62
10 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap 273 39.54 +7.78
11 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 273 39.55 +7.79
12 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 258 40.28 +8.52
13 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 257 40.36 +8.60
14 Ida Ångström 2005 Västerås Simsällskap 252 40.62 +8.86
15 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb 250 40.71 +8.95
16 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 246 40.95 +9.19
17 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 240 41.26 +9.50
18 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 238 41.40 +9.64
19 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap 232 41.77 +10.01
20 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 231 41.81 +10.05
21 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 224 42.26 +10.50
22 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap 220 42.47 +10.71
23 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 217 42.67 +10.91
24 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 178 45.63 +13.87
25 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 175 45.86 +14.10
26 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 174 45.96 +14.20
27 Agnes Fagerström 2006 Sala Simsällskap 173 46.00 +14.24
28 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap 167 46.59 +14.83
29 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap 164 46.85 +15.09
30 Sarah Miller 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 146 48.73 +16.97
31 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 131 50.47 +18.71
32 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 128 50.81 +19.05
- Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 419 34.28
2 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians 391 35.08 +0.80
3 Cassandra Sjösten 2003 Sala Simsällskap 363 35.97 +1.69
4 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians 346 36.54 +2.26
5 Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap 333 37.01 +2.73
6 Ella Lindblad 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap 284 39.01 +4.73
7 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 276 39.38 +5.10
8 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 276 39.42 +5.14
9 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians 265 39.94 +5.66
10 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 248 40.82 +6.54
11 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 223 42.32 +8.04
12 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap 219 42.54 +8.26
13 Karolina Karlsson 2004 Hedemora Simsällskap 186 44.93 +10.65
- Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap 440 33.74
2 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 384 35.30 +1.56
3 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb 331 37.09 +3.35
4 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians 308 37.98 +4.24
5 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 224 42.23 +8.49
6 Julia Nyrén 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 189 44.68 +10.94
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
2019-05-30 10:27:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner