2020-10-22   05:14:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 30/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 160 40.13
2 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 135 42.48 +2.35
3 Melker Darvå 2009 Västerås Simsällskap 93 48.02 +7.89
- Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena DSQ
- Emil Reuterwall 2009 Sala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 294 32.76
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 262 34.03 +1.27
3 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 189 37.97 +5.21
4 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap 187 38.09 +5.33
5 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 171 39.25 +6.49
6 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 165 39.73 +6.97
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 156 40.48 +7.72
8 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap 139 42.04 +9.28
9 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 137 42.21 +9.45
10 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 130 43.03 +10.27
11 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap 126 43.41 +10.65
12 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora 120 44.19 +11.43
13 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 117 44.56 +11.80
14 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 104 46.35 +13.59
15 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 100 46.94 +14.18
16 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 98 47.19 +14.43
17 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 95 47.74 +14.98
18 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 90 48.51 +15.75
19 Alvar Gullberg 2008 Sala Simsällskap 77 51.06 +18.30
- Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap 347 31.02
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 320 31.86 +0.84
3 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 306 32.32 +1.30
4 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 263 34.00 +2.98
5 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 260 34.15 +3.13
6 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 239 35.10 +4.08
7 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 234 35.33 +4.31
8 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 228 35.66 +4.64
9 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap 221 36.02 +5.00
10 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 221 36.04 +5.02
11 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 206 36.86 +5.84
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 194 37.62 +6.60
13 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 189 37.94 +6.92
14 William Struwe 2006 Sala Simsällskap 165 39.69 +8.67
15 Alex Andersson 2005 Sala Simsällskap 162 39.93 +8.91
16 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 150 40.98 +9.96
17 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 141 41.84 +10.82
18 Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians 123 43.81 +12.79
19 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 120 44.11 +13.09
20 Wilhelm Gullberg 2006 Sala Simsällskap 90 48.47 +17.45
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap 378 30.15
2 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb 353 30.82 +0.67
3 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 330 31.53 +1.38
4 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 326 31.67 +1.52
5 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora 275 33.52 +3.37
6 Billy Appelgren 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 200 37.26 +7.11
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 473 27.96
2 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 406 29.42 +1.46
3 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap 402 29.52 +1.56
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
2019-05-30 09:11:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner