2020-11-25   17:33:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 160 40.13
2 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 135 42.48 +2.35
3 Melker Darvå 2009 Västerås Simsällskap 93 48.02 +7.89
- Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena DSQ
- Emil Reuterwall 2009 Sala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 294 32.76
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 262 34.03 +1.27
3 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 189 37.97 +5.21
4 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap 187 38.09 +5.33
5 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 171 39.25 +6.49
6 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 165 39.73 +6.97
7 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 156 40.48 +7.72
8 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap 139 42.04 +9.28
9 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 137 42.21 +9.45
10 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 130 43.03 +10.27
11 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap 126 43.41 +10.65
12 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora 120 44.19 +11.43
13 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 117 44.56 +11.80
14 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 104 46.35 +13.59
15 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 100 46.94 +14.18
16 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 98 47.19 +14.43
17 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 95 47.74 +14.98
18 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 90 48.51 +15.75
19 Alvar Gullberg 2008 Sala Simsällskap 77 51.06 +18.30
- Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap 347 31.02
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 320 31.86 +0.84
3 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 306 32.32 +1.30
4 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 263 34.00 +2.98
5 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 260 34.15 +3.13
6 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 239 35.10 +4.08
7 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 234 35.33 +4.31
8 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 228 35.66 +4.64
9 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap 221 36.02 +5.00
10 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 221 36.04 +5.02
11 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 206 36.86 +5.84
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 194 37.62 +6.60
13 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 189 37.94 +6.92
14 William Struwe 2006 Sala Simsällskap 165 39.69 +8.67
15 Alex Andersson 2005 Sala Simsällskap 162 39.93 +8.91
16 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 150 40.98 +9.96
17 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 141 41.84 +10.82
18 Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians 123 43.81 +12.79
19 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 120 44.11 +13.09
20 Wilhelm Gullberg 2006 Sala Simsällskap 90 48.47 +17.45
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap 378 30.15
2 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb 353 30.82 +0.67
3 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 330 31.53 +1.38
4 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 326 31.67 +1.52
5 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora 275 33.52 +3.37
6 Billy Appelgren 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 200 37.26 +7.11
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 473 27.96
2 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 406 29.42 +1.46
3 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap 402 29.52 +1.56
Grenen officiell:  2019-05-30 09:10:57
2019-05-30 09:11:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 190 42.36
2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 166 44.30 +1.94
3 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 130 48.03 +5.67
4 Klara Parkow 2009 Örebro Simallians 130 48.10 +5.74
5 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 125 48.70 +6.34
6 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 124 48.83 +6.47
Grenen officiell:  2019-05-30 09:37:15
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 380 33.63
2 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 335 35.09 +1.46
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 280 37.24 +3.61
4 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 279 37.30 +3.67
5 Eleonore Stellansdotter 2007 Strängnäs Simklubb 278 37.35 +3.72
6 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 271 37.66 +4.03
7 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 270 37.68 +4.05
8 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 263 38.02 +4.39
9 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 257 38.32 +4.69
10 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 238 39.30 +5.67
11 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 213 40.76 +7.13
12 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 208 41.14 +7.51
13 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 205 41.30 +7.67
14 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 204 41.40 +7.77
15 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 199 41.69 +8.06
16 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians 189 42.48 +8.85
17 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 188 42.51 +8.88
18 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 186 42.66 +9.03
19 Wilma Larsson 2007 Västerås Simsällskap 178 43.33 +9.70
20 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 169 44.08 +10.45
21 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 160 44.82 +11.19
22 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 157 45.13 +11.50
23 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 155 45.35 +11.72
24 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 154 45.39 +11.76
25 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians 149 45.98 +12.35
26 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 146 46.30 +12.67
27 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 144 46.47 +12.84
28 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 142 46.68 +13.05
29 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 139 47.03 +13.40
30 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 137 47.29 +13.66
31 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 134 47.61 +13.98
32 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians 132 47.82 +14.19
33 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 129 48.14 +14.51
34 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 128 48.28 +14.65
35 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 124 48.85 +15.22
36 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 120 49.42 +15.79
37 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 110 50.86 +17.23
38 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 107 51.31 +17.68
39 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 102 52.02 +18.39
40 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 94 53.48 +19.85
41 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 88 54.72 +21.09
42 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 80 56.55 +22.92
43 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 44 1:08.61 +34.98
- Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap DSQ
- Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb DSQ
- Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap DSQ
- Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb DSQ
- Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:37:15
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 526 30.20
2 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap 375 33.78 +3.58
3 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 362 34.20 +4.00
4 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 342 34.86 +4.66
5 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 280 37.23 +7.03
6 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 274 37.51 +7.31
7 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 273 37.58 +7.38
8 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap 267 37.85 +7.65
9 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 264 37.98 +7.78
10 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap 255 38.41 +8.21
11 Edith Trapp-Östling 2006 Simsällskapet Mora 248 38.77 +8.57
12 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap 242 39.12 +8.92
13 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 239 39.25 +9.05
14 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 226 39.99 +9.79
15 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 219 40.39 +10.19
16 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 215 40.64 +10.44
17 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap 213 40.78 +10.58
18 Klara  Sundstedt 2005 Borlänge Simsällskap 199 41.72 +11.52
19 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 195 42.01 +11.81
20 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap 194 42.06 +11.86
21 Clara Strand 2006 Västerås Simsällskap 184 42.82 +12.62
22 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 184 42.84 +12.64
23 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 183 42.93 +12.73
24 Nilea Ahlström 2005 Avesta Simsällskap 181 43.04 +12.84
25 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 169 44.01 +13.81
26 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 157 45.16 +14.96
27 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 150 45.84 +15.64
28 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap 143 46.61 +16.41
29 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 140 46.93 +16.73
30 Evelina Lemon 2006 Borlänge Simsällskap 135 47.43 +17.23
31 Sarah Miller 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 117 49.79 +19.59
32 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 87 54.96 +24.76
- Agnes Fagerström 2006 Sala Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:37:15
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Dalin 2003 Sala Simsällskap 502 30.66
2 Cassandra Sjösten 2003 Sala Simsällskap 426 32.38 +1.72
3 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 378 33.70 +3.04
4 Elin Eriksson 2004 Lindesbergs Simsällskap 370 33.94 +3.28
5 Soobin Åkerlund 2004 Västerås Simsällskap 365 34.09 +3.43
6 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 341 34.87 +4.21
7 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 320 35.61 +4.95
8 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 297 36.54 +5.88
9 Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap 288 36.90 +6.24
10 Tyra Olsson 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap 275 37.46 +6.80
11 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians 257 38.33 +7.67
12 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians 246 38.88 +8.22
13 Karolina Karlsson 2004 Hedemora Simsällskap 199 41.75 +11.09
14 Anna Sisell 2003 Simsällskapet Mora 181 43.08 +12.42
15 Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap 170 43.96 +13.30
16 Armita Samani 2003 Västerås Simsällskap 156 45.23 +14.57
17 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 151 45.71 +15.05
- Emilia Nilsson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:37:15
Gren 2, 50m Fjärilsim Damer 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jennifer Titus 2002 Örebro Simallians 391 33.33
2 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb 250 38.68 +5.35
3 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 248 38.80 +5.47
4 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians 212 40.88 +7.55
Grenen officiell:  2019-05-30 09:37:15
2019-05-30 09:37:36 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 191 38.52
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 152 41.55 +3.03
3 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 101 47.66 +9.14
4 Melker Darvå 2009 Västerås Simsällskap 82 51.00 +12.48
5 Max Reuterwall 2009 Sala Simsällskap 76 52.28 +13.76
6 Anton Olsen 2010 Simklubben Ena 75 52.61 +14.09
7 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap 74 52.90 +14.38
8 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena 63 55.58 +17.06
9 Emil Reuterwall 2009 Sala Simsällskap 60 56.46 +17.94
10 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena 49 1:00.37 +21.85
11 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 43 1:03.34 +24.82
12 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 40 1:04.60 +26.08
- Abbe Neidenmark 2010 Avesta Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:53:08
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 218 36.88
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 212 37.21 +0.33
3 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap 193 38.44 +1.56
4 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap 185 38.97 +2.09
5 Adam Straubhaar 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 185 38.98 +2.10
6 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 181 39.23 +2.35
7 Peter Flamborg 2007 Gävle Simsällskap 154 41.42 +4.54
8 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 153 41.50 +4.62
9 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 145 42.23 +5.35
10 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 144 42.33 +5.45
11 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 138 42.97 +6.09
12 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora 134 43.42 +6.54
13 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 127 44.17 +7.29
14 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 112 46.03 +9.15
15 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 110 46.25 +9.37
16 Viggo Scholz 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 109 46.44 +9.56
17 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 106 46.85 +9.97
18 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 105 47.09 +10.21
19 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 103 47.25 +10.37
20 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 97 48.35 +11.47
21 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 84 50.72 +13.84
22 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 79 51.74 +14.86
23 Dennis Johdet 2007 Simklubben Ena 72 53.40 +16.52
24 Elias Eriksson 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 57 57.70 +20.82
25 Filip Nygren 2008 Västerås Simsällskap 37 1:06.62 +29.74
- Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:53:08
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap 353 31.43
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 319 32.50 +1.07
3 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 303 33.07 +1.64
4 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 258 34.88 +3.45
5 Viam Assadi 2005 Västerås Simsällskap 232 36.15 +4.72
6 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 212 37.21 +5.78
7 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 205 37.65 +6.22
8 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 200 37.96 +6.53
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 194 38.38 +6.95
10 William Struwe 2006 Sala Simsällskap 184 39.04 +7.61
11 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 177 39.55 +8.12
12 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap 167 40.28 +8.85
13 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 165 40.50 +9.07
14 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 161 40.84 +9.41
15 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 160 40.92 +9.49
16 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 155 41.35 +9.92
17 Noel Larsson 2006 Sala Simsällskap 154 41.40 +9.97
18 Isak Samuelsson 2006 Sala Simsällskap 138 42.93 +11.50
19 Benny Scott 2005 Upplands-Bro Simsällskap 132 43.58 +12.15
20 Emil Cosini 2006 Västerås Simsällskap 129 43.88 +12.45
21 Leo Fjellborg 2006 Simsällskapet Mora 119 45.13 +13.70
22 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 111 46.22 +14.79
23 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 93 48.95 +17.52
24 Axel Eriksson 2006 Sala Simsällskap 93 49.04 +17.61
- Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 09:53:08
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap 337 31.91
2 Felix Mårvad 2003 Sala Simsällskap 333 32.04 +0.13
3 Max Antonsson 2004 Sala Simsällskap 331 32.09 +0.18
4 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 291 33.53 +1.62
5 Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb 257 34.93 +3.02
Grenen officiell:  2019-05-30 09:53:08
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap 407 29.97
2 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 284 33.78 +3.81
Grenen officiell:  2019-05-30 09:53:08
2019-05-30 09:53:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 171 46.19
2 Ebba Hertzell 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 160 47.19 +1.00
3 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap 158 47.41 +1.22
4 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 154 47.89 +1.70
5 Klara Parkow 2009 Örebro Simallians 152 48.04 +1.85
6 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap 129 50.78 +4.59
7 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap 126 51.13 +4.94
8 Farahnaz Monavari 2009 Borlänge Simsällskap 121 51.80 +5.61
9 Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap 120 51.93 +5.74
10 Timja Boberg 2009 Västerås Simsällskap 104 54.47 +8.28
11 Viana Assadi 2009 Västerås Simsällskap 99 55.43 +9.24
12 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb 98 55.53 +9.34
13 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena 91 57.01 +10.82
14 Selihom Michael 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 85 58.21 +12.02
15 Alina Rücker 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb 84 58.44 +12.25
16 Aryana Khalil 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb 58 1:06.23 +20.04
17 Nora Öhrn 2009 Avesta Simsällskap 51 1:08.82 +22.63
- Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap 356 36.19
2 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 299 38.35 +2.16
3 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 281 39.16 +2.97
4 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 279 39.28 +3.09
5 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 275 39.45 +3.26
6 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap 270 39.68 +3.49
7 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 269 39.74 +3.55
8 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 268 39.80 +3.61
9 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 265 39.94 +3.75
10 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians 247 40.86 +4.67
11 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap 247 40.90 +4.71
12 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 246 40.92 +4.73
13 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 244 41.06 +4.87
14 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 242 41.19 +5.00
15 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap 224 42.23 +6.04
15 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 224 42.23 +6.04
17 Nathalie Hammarstrand 2007 Sala Simsällskap 223 42.28 +6.09
18 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 220 42.46 +6.27
19 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap 217 42.68 +6.49
20 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 212 43.01 +6.82
21 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 210 43.12 +6.93
22 Ena Gubelic 2007 Sala Simsällskap 210 43.17 +6.98
23 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 202 43.70 +7.51
24 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 201 43.81 +7.62
25 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 197 44.08 +7.89
26 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians 189 44.68 +8.49
27 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 188 44.78 +8.59
28 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb 182 45.23 +9.04
29 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 174 45.93 +9.74
30 Nora Andreasdotter 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 174 45.97 +9.78
31 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena 173 46.05 +9.86
32 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 169 46.36 +10.17
33 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 168 46.50 +10.31
34 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 163 46.99 +10.80
35 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians 160 47.28 +11.09
36 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 158 47.46 +11.27
37 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 158 47.48 +11.29
38 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 157 47.54 +11.35
39 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 151 48.20 +12.01
40 Molly Alveskär Lundfeldt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 148 48.48 +12.29
41 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap 146 48.68 +12.49
42 Elsa Danielsson 2007 Västerås Simsällskap 145 48.80 +12.61
43 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 140 49.41 +13.22
44 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 135 49.92 +13.73
45 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 130 50.61 +14.42
46 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 129 50.78 +14.59
47 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 128 50.90 +14.71
48 Astrid Dotzauer 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 127 51.04 +14.85
49 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 127 51.06 +14.87
50 Inez Eklund 2008 Simklubben Ena 121 51.89 +15.70
51 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb 118 52.22 +16.03
52 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 116 52.61 +16.42
53 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap 114 52.90 +16.71
54 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 111 53.39 +17.20
55 Marina Otter 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 101 55.04 +18.85
56 Ebba Blank 2007 Sala Simsällskap 94 56.43 +20.24
57 Ester Hjärtsjö Heidenreich 2008 Hallsberg Kumla Simklubb 91 57.04 +20.85
58 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 87 57.73 +21.54
- Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians DSQ
- Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap DSQ
- Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Katrin Shutova 2008 Västerås Simsällskap DSQ
- Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap DSQ
- Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap 528 31.76
2 Runa Eriksson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 361 36.03 +4.27
3 Ebba Fors 2006 Upplands-Bro Simsällskap 357 36.18 +4.42
4 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap 326 37.27 +5.51
5 Edith Trapp-Östling 2006 Simsällskapet Mora 316 37.67 +5.91
6 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 308 37.97 +6.21
7 Tyra Jacobsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 294 38.58 +6.82
8 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 280 39.23 +7.47
9 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 276 39.38 +7.62
10 Rebecca Öhman 2006 Gävle Simsällskap 273 39.54 +7.78
11 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 273 39.55 +7.79
12 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 258 40.28 +8.52
13 Elin Söderlund 2006 Upplands-Bro Simsällskap 257 40.36 +8.60
14 Ida Ångström 2005 Västerås Simsällskap 252 40.62 +8.86
15 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb 250 40.71 +8.95
16 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 246 40.95 +9.19
17 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap 240 41.26 +9.50
18 Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb 238 41.40 +9.64
19 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap 232 41.77 +10.01
20 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 231 41.81 +10.05
21 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 224 42.26 +10.50
22 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap 220 42.47 +10.71
23 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 217 42.67 +10.91
24 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap 178 45.63 +13.87
25 Ella Åkerberg 2006 Västerås Simsällskap 175 45.86 +14.10
26 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 174 45.96 +14.20
27 Agnes Fagerström 2006 Sala Simsällskap 173 46.00 +14.24
28 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap 167 46.59 +14.83
29 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap 164 46.85 +15.09
30 Sarah Miller 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 146 48.73 +16.97
31 Ayda Kayedpour 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 131 50.47 +18.71
32 Thea Frost 2005 Hallsberg Kumla Simklubb 128 50.81 +19.05
- Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap 419 34.28
2 Filippa Sjöholm Sundström 2003 Örebro Simallians 391 35.08 +0.80
3 Cassandra Sjösten 2003 Sala Simsällskap 363 35.97 +1.69
4 Wilma  Pettersson 2004 Örebro Simallians 346 36.54 +2.26
5 Evelina Killiner 2004 Västerås Simsällskap 333 37.01 +2.73
6 Ella Lindblad 2003 Harnäs Skutskär Simsällskap 284 39.01 +4.73
7 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 276 39.38 +5.10
8 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap 276 39.42 +5.14
9 Smilla Holgersson Eliasson 2003 Örebro Simallians 265 39.94 +5.66
10 Emelie Wijker 2003 Gävle Simsällskap 248 40.82 +6.54
11 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 223 42.32 +8.04
12 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap 219 42.54 +8.26
13 Karolina Karlsson 2004 Hedemora Simsällskap 186 44.93 +10.65
- Natella Harutyunyan 2004 Hedemora Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 17-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap 440 33.74
2 Emma Sebelius 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 384 35.30 +1.56
3 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb 331 37.09 +3.35
4 Anesa Gacic 2002 Örebro Simallians 308 37.98 +4.24
5 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap 224 42.23 +8.49
6 Julia Nyrén 2002 Hallsberg Kumla Simklubb 189 44.68 +10.94
Grenen officiell:  2019-05-30 10:24:43
2019-05-30 10:27:51 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Lärkans Sportcenter Sala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019
Gren 5, 100m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 193 1:17.70
50m: 37.21
100m: 1:17.70
(40.49)
2 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 190 1:18.12 +0.42
50m: 37.17
100m: 1:18.12
(40.95)
3 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 84 1:42.23 +24.53
50m: 47.04
100m: 1:42.23
(55.19)
4 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena 64 1:51.91 +34.21
50m: 55.04
100m: 1:51.91
(56.87)
5 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 49 2:02.77 +45.07
50m: 56.65
100m: 2:02.77
(1:06.12)
6 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena 40 2:10.37 +52.67
50m: 1:02.40
100m: 2:10.37
(1:07.97)
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 277 1:08.90
50m: 32.46
100m: 1:08.90
(36.44)
2 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 245 1:11.77 +2.87
50m: 34.23
100m: 1:11.77
(37.54)
3 Filip Bjällås 2007 Upplands-Bro Simsällskap 224 1:13.90 +5.00
50m: 35.13
100m: 1:13.90
(38.77)
4 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 223 1:14.08 +5.18
50m: 35.75
100m: 1:14.08
(38.33)
5 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap 214 1:15.12 +6.22
50m: 37.35
100m: 1:15.12
(37.77)
6 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap 185 1:18.83 +9.93
50m: 38.84
100m: 1:18.83
(39.99)
7 Nils Edberg 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 177 1:19.91 +11.01
50m: 39.56
100m: 1:19.91
(40.35)
8 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 174 1:20.49 +11.59
50m: 39.09
100m: 1:20.49
(41.40)
9 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 171 1:20.84 +11.94
50m: 39.17
100m: 1:20.84
(41.67)
10 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena 165 1:21.80 +12.90
50m: 40.88
100m: 1:21.80
(40.92)
11 Peter Flamborg 2007 Gävle Simsällskap 165 1:21.81 +12.91
50m: 39.19
100m: 1:21.81
(42.62)
12 Albert Sjögren 2007 Upplands-Bro Simsällskap 144 1:25.70 +16.80
50m: 43.04
100m: 1:25.70
(42.66)
13 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora 143 1:25.86 +16.96
50m: 41.81
100m: 1:25.86
(44.05)
14 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap 142 1:25.94 +17.04
50m: 39.63
100m: 1:25.94
(46.31)
15 Viggo Scholz 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 131 1:28.29 +19.39
50m: 41.28
100m: 1:28.29
(47.01)
16 Eldin Sakambet 2007 Hallsberg Kumla Simklubb 127 1:29.24 +20.34
50m: 42.44
100m: 1:29.24
(46.80)
17 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 123 1:30.17 +21.27
50m: 42.84
100m: 1:30.17
(47.33)
18 Neil Daimay 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 117 1:31.71 +22.81
50m: 43.19
100m: 1:31.71
(48.52)
19 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap 107 1:34.65 +25.75
50m: 43.72
100m: 1:34.65
(50.93)
20 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 103 1:35.78 +26.88
50m: 44.54
100m: 1:35.78
(51.24)
21 Dennis Johdet 2007 Simklubben Ena 98 1:37.34 +28.44
50m: 45.22
100m: 1:37.34
(52.12)
22 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap 98 1:37.41 +28.51
50m: 46.24
100m: 1:37.41
(51.17)
- Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-05-30 10:43:51
Gren 5, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb 357 1:03.31
50m: 30.57
100m: 1:03.31
(32.74)
2 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 345 1:04.03 +0.72
50m: 31.12
100m: 1:04.03
(32.91)
3 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap 293 1:07.61 +4.30
50m: 32.93
100m: 1:07.61
(34.68)
4 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 287 1:08.09 +4.78
50m: 32.95
100m: 1:08.09
(35.14)
5 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb 269 1:09.61 +6.30
50m: 33.68
100m: 1:09.61
(35.93)
6 Gustav Löfqvist 2005 Västerås Simsällskap 267 1:09.71 +6.40
50m: 33.56
100m: 1:09.71
(36.15)
7 Olle Halvarsson 2006 Västerås Simsällskap 251 1:11.23 +7.92
50m: 34.31
100m: 1:11.23
(36.92)
8 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb 243 1:12.00 +8.69
50m: 34.54
100m: 1:12.00
(37.46)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 238 1:12.48 +9.17
50m: 34.44
100m: 1:12.48
(38.04)
10 Jonas Harju 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 231 1:13.15 +9.84
50m: 34.79
100m: 1:13.15
(38.36)
11 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 214 1:15.06 +11.75
50m: 35.67
100m: 1:15.06
(39.39)
12 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 211 1:15.47 +12.16
50m: 36.50
100m: 1:15.47
(38.97)
13 Emil Cosini 2006 Västerås Simsällskap 187 1:18.46 +15.15
50m: 37.70
100m: 1:18.46
(40.76)
14 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap 178 1:19.87 +16.56
50m: 39.31
100m: 1:19.87
(40.56)
15 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 172 1:20.73 +17.42
50m: 38.73
100m: 1:20.73
(42.00)
16 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 169 1:21.23 +17.92
50m: 40.67
100m: 1:21.23
(40.56)
17 Folke Eriksson 2006 Örebro Simallians 145 1:25.41 +22.10
50m: 41.13