Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sala Sparbanks Silverdoppet 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lärkans Sportcenter |
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 maj 2019 till den 30 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
193 |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
190 |
1:18.12 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Bergman |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
|
84 |
1:42.23 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
|
64 |
1:51.91 |
+34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Panagiotidis |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
49 |
2:02.77 |
+45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
|
40 |
2:10.37 |
+52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-30 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
277 |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
245 |
1:11.77 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Bjällås |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
224 |
1:13.90 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
223 |
1:14.08 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
214 |
1:15.12 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
185 |
1:18.83 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
177 |
1:19.91 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
|
174 |
1:20.49 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
171 |
1:20.84 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
|
165 |
1:21.80 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Flamborg |
2007 |
Gävle Simsällskap |
|
165 |
1:21.81 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Sjögren |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
144 |
1:25.70 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Glad |
2007 |
Simsällskapet Mora |
|
143 |
1:25.86 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
142 |
1:25.94 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Scholz |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
131 |
1:28.29 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
127 |
1:29.24 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
123 |
1:30.17 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
117 |
1:31.71 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
107 |
1:34.65 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
103 |
1:35.78 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dennis Johdet |
2007 |
Simklubben Ena |
|
98 |
1:37.34 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Överstam |
2008 |
Västerås Simsällskap |
|
98 |
1:37.41 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-30 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
357 |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
345 |
1:04.03 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
293 |
1:07.61 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
287 |
1:08.09 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
269 |
1:09.61 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
267 |
1:09.71 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
251 |
1:11.23 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
243 |
1:12.00 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
238 |
1:12.48 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
231 |
1:13.15 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
214 |
1:15.06 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
211 |
1:15.47 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Cosini |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
187 |
1:18.46 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
178 |
1:19.87 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
172 |
1:20.73 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
169 |
1:21.23 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Folke Eriksson |
2006 |
Örebro Simallians |
|
145 |
1:25.41 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benny Scott |
2005 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
137 |
1:27.14 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Fjellborg |
2006 |
Simsällskapet Mora |
|
126 |
1:29.56 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-30 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
|
435 |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Flykt |
2004 |
Hedemora Simsällskap |
|
388 |
1:01.59 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
385 |
1:01.75 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
365 |
1:02.87 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
|
347 |
1:03.95 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
329 |
1:05.05 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Billy Appelgren |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
188 |
1:18.36 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-30 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar 17-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
475 |
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Evaldsson |
2001 |
Hedemora Simsällskap |
|
397 |
1:01.10 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hanson |
2002 |
Sala Simsällskap |
|
386 |
1:01.69 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-30 10:43:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-30 10:44:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|