2019-07-21   04:28:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Seriesim division 1 - 2018/2019 4 omgången

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 1, 4x50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Landskrona Simsällskap 15 Landskrona Simsällskap 2:06.28
Emelie Ek-Värn 2004 AJ8604 +0.67 30.61 30.61
Livia Sjunnesson 2005 AB8405 +0.38 35.08 1:05.69
Maja Jensen 2006 BA4606 +0.39 31.11 1:36.80
Emma Maric 2007 AQ5607 +0.31 29.48 2:06.28
2 Simklubben Poseidon 13 Simklubben Poseidon 2:08.51 +2.23
Ida Nordberg 2006 AB4406 +0.61 33.69 33.69
Frida Jansson 2006 AE7206 +0.39 35.60 1:09.29
Vanessa Johansson 2006 AA4606 +0.49 30.87 1:40.16
Hedda Toth 2007 AJ6807 +0.37 28.35 2:08.51
3 Helsingborgs Simsällskap 15 Helsingborgs Simsällskap 2:09.96 +3.68
Elsa Andersson 2004 AO3804 +0.68 32.58 32.58
Emma Jönsson 2006 AQ6406 +0.39 35.75 1:08.33
Alva Landälv 2005 AO4605 +0.33 29.82 1:38.15
Wilma Hultberg 2007 AQ9407 +0.58 31.81 2:09.96
4 SK Triton 15 Simklubben Triton 2:10.72 +4.44
Maja Blomliden 2004 AW1804 +0.70 32.29 32.29
Maja Björnström 2005 AD2205 +1.37 34.19 1:06.48
Isa Ståhl 2006 AC9406 +0.45 33.39 1:39.87
Liv Stalbohm 2007 AC9807 +0.29 30.85 2:10.72
5 Malmö Kappsimningsklubb 15 Malmö Kappsimningsklubb 2:14.23 +7.95
Amanda Persson 2005 AJ0805 +0.74 32.87 32.87
Charlotte Krüger 2007 AF9407 +0.44 40.18 1:13.05
Tea Winblad 2004 AH7404 +0.37 29.15 1:42.20
Sarah Fransson 2006 BL4406 +0.38 32.03 2:14.23
6 Vellinge-Näsets Simklubb 15 Vellinge-Näsets Simklubb 2:15.93 +9.65
Thea Wicknertz 2005 AT3405 +0.72 33.16 33.16
Lilly Frost 2008 AD2808 +0.41 41.86 1:15.02
Ajla Causevic 2006 AX0806 +0.12 33.17 1:48.19
Kajsa Söderholm 2004 AN2404 +0.26 27.74 2:15.93
2019-03-31 14:15:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 2, 4X50m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Helsingborgs Simsällskap 15 Helsingborgs Simsällskap 2:03.61
Viggo Holst 2006 AI0106 +0.61 31.89 31.89
Niklas Andersson 2005 AF9905 +0.43 32.81 1:04.70
William Lundblad 2004 AC9904 +0.23 26.42 1:31.12
Lucas Langell 2007 AG7707 +0.84 32.49 2:03.61
2 Malmö Kappsimningsklubb 15 Malmö Kappsimningsklubb 2:06.97 +3.36
Joris Jokubka 2007 AG0907 +0.79 37.51 37.51
Hugo Lennartsson 2004 AE0904 +0.13 32.52 1:10.03
Bill Beckman 2005 AJ6305 +0.17 26.68 1:36.71
Axel Bech 2006 AH8906 +0.44 30.26 2:06.97
3 Simklubben Poseidon 14 Simklubben Poseidon 2:08.62 +5.01
Lucas Bontidean 2005 AC0305 +0.67 30.91 30.91
Nayan Ljungholm 2005 AW5705 +0.32 34.04 1:04.95
Måns Ekström 2006 AG8106 +0.19 31.89 1:36.84
Ruslan Dzhamalov 2007 AK2307 +0.36 31.78 2:08.62
4 Vellinge-Näsets Simklubb 15 Vellinge-Näsets Simklubb 2:18.53 +14.92
Eskil Ramäng 2004 AM6104 +0.73 30.07 30.07
Stefan Bondzic-Rasic 2005 AL2105 +0.27 34.27 1:04.34
Lucas Lennartsson 2008 AB6708 +0.17 40.39 1:44.73
Elliot Rosberg 2008 AE6508 +0.06 33.80 2:18.53
5 Landskrona Simsällskap 14 Landskrona Simsällskap 2:22.54 +18.93
Ludvig Hoff 2005 AB8705 +0.64 32.81 32.81
Vilmer Johansson Rönqvist 2007 AF7307 +0.29 47.16 1:19.97
Anton Liebenhagen 2005 AK8505 +0.41 30.47 1:50.44
Andy Hadzic 2007 AL2107 +0.42 32.10 2:22.54
- SK Triton 15 Simklubben Triton DSQ
Jonathan Palminger 2004 AB6504 +0.75
Albin Björnström 2007 AB9107 +0.20
Victor Borg 2005 AB3105 +0.10
Alfred Sternerup 2006 AG0506 +0.41
2019-03-31 14:26:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 3, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap +0.79 33.13
2 Emelina Bech 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 33.17 +0.04
3 Hedda Lennartsson 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.60 33.77 +0.64
4 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.64 34.15 +1.02
5 Rebecka Strand 2008 Simklubben Triton +0.66 35.77 +2.64
6 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon -.-- 36.67 +3.54
7 Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.78 37.18 +4.05
8 Moa Sandin 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.77 37.33 +4.20
9 Estelle Johansson 2010 Helsingborgs Simsällskap +0.57 37.51 +4.38
10 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 38.95 +5.82
11 Clara Lindström 2008 Simklubben Triton -.-- 39.22 +6.09
12 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.69 41.29 +8.16
Grenen officiell:  2019-03-31 14:26:32
2019-03-31 14:26:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 33.84
2 Anton Vitazka 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 34.50 +0.66
3 Ludvig Bartolek 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.72 34.64 +0.80
4 Ahmed Khattab 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.89 35.19 +1.35
5 Kasper Prahl 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.81 35.40 +1.56
6 Björn Lundin Linnér 2008 Simklubben Poseidon +0.49 36.15 +2.31
7 Vidar Bjarup 2008 Simklubben Triton -.-- 39.04 +5.20
8 Otto Arlebäck 2008 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 40.94 +7.10
9 Teo Erkselius 2010 Simklubben Triton -.-- 41.27 +7.43
10 Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon -.-- 42.44 +8.60
11 Hugo Hallström 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 44.51 +10.67
Grenen officiell:  2019-03-31 14:29:31
2019-03-31 14:30:26 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 5, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vanessa Johansson 2006 Simklubben Poseidon +0.81 1:04.07
50m: 30.49
100m: 1:04.07
(33.58)
2 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.74 1:05.39 +1.32
50m: 31.08
100m: 1:05.39
(34.31)
3 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.73 1:05.46 +1.39
50m: 31.63
100m: 1:05.46
(33.83)
3 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap +0.78 1:05.46 +1.39
50m: 32.00
100m: 1:05.46
(33.46)
5 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap +0.59 1:05.48 +1.41
50m: 31.67
100m: 1:05.48
(33.81)
6 Ajla Causevic 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 1:06.72 +2.65
50m: 32.23
100m: 1:06.72
(34.49)
7 Julia Nilsson 2006 Simklubben Triton +0.80 1:07.10 +3.03
50m: 32.49
100m: 1:07.10
(34.61)
8 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton +0.76 1:08.39 +4.32
50m: 32.91
100m: 1:08.39
(35.48)
9 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.69 1:08.92 +4.85
50m: 32.51
100m: 1:08.92
(36.41)
10 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.96 1:12.21 +8.14
50m: 34.23
100m: 1:12.21
(37.98)
11 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 1:12.86 +8.79
50m: 34.55
100m: 1:12.86
(38.31)
12 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.68 1:12.97 +8.90
50m: 35.51
100m: 1:12.97
(37.46)
Grenen officiell:  2019-03-31 14:34:09
2019-03-31 14:34:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 6, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.74 1:02.66
50m: 30.38
100m: 1:02.66
(32.28)
2 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:05.30 +2.64
50m: 31.42
100m: 1:05.30
(33.88)
3 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.76 1:06.91 +4.25
50m: 31.98
100m: 1:06.91
(34.93)
4 Albin Nyholm 2007 Simklubben Triton +0.77 1:08.18 +5.52
50m: 32.58
100m: 1:08.18
(35.60)
5 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.81 1:08.28 +5.62
50m: 32.85
100m: 1:08.28
(35.43)
6 Alfred Sternerup 2006 Simklubben Triton +0.74 1:08.29 +5.63
50m: 32.85
100m: 1:08.29
(35.44)
7 Filip Brodelius 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.62 1:13.45 +10.79
50m: 34.51
100m: 1:13.45
(38.94)
8 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap +0.73 1:14.13 +11.47
50m: 35.27
100m: 1:14.13
(38.86)
9 Hampus Donnerhall 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.39 1:24.34 +21.68
50m: 38.24
100m: 1:24.34
(46.10)
10 Lukas Dolinski Lindgren 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.79 1:38.00 +35.34
50m: 44.36
100m: 1:38.00
(53.64)
- Teo Cokalic 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 14:38:42
2019-03-31 14:47:37 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 7, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.73 59.97
50m: 29.13
100m: 59.97
(30.84)
2 Elsa Andersson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:00.36 +0.39
50m: 29.13
100m: 1:00.36
(31.23)
3 Liv Bexell 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:01.22 +1.25
50m: 29.55
100m: 1:01.22
(31.67)
4 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton +0.72 1:01.29 +1.32
50m: 29.39
100m: 1:01.29
(31.90)
5 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 1:01.32 +1.35
50m: 29.49
100m: 1:01.32
(31.83)
6 Kajsa Söderholm 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 1:01.45 +1.48
50m: 29.74
100m: 1:01.45
(31.71)
7 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap +0.65 1:01.55 +1.58
50m: 29.66
100m: 1:01.55
(31.89)
8 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:03.40 +3.43
50m: 30.54
100m: 1:03.40
(32.86)
9 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap +0.69 1:04.30 +4.33
50m: 30.37
100m: 1:04.30
(33.93)
10 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.60 1:06.51 +6.54
50m: 30.83
100m: 1:06.51
(35.68)
11 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.70 1:08.72 +8.75
50m: 32.10
100m: 1:08.72
(36.62)
12 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.82 1:09.73 +9.76
50m: 33.12
100m: 1:09.73
(36.61)
Grenen officiell:  2019-03-31 14:42:46
2019-03-31 14:42:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 8, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.67 54.13
50m: 26.54
100m: 54.13
(27.59)
2 Jonathan Palminger 2004 Simklubben Triton +0.65 54.41 +0.28
50m: 26.46
100m: 54.41
(27.95)
3 Felix Tjärnberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.59 56.16 +2.03
50m: 26.77
100m: 56.16
(29.39)
4 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.65 57.13 +3.00
50m: 27.41
100m: 57.13
(29.72)
5 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.79 57.14 +3.01
50m: 27.47
100m: 57.14
(29.67)
6 Eskil Ramäng 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 57.27 +3.14
50m: 27.84
100m: 57.27
(29.43)
7 Aram Kazarian 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 59.01 +4.88
50m: 27.86
100m: 59.01
(31.15)
8 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap +0.69 1:00.39 +6.26
50m: 28.73
100m: 1:00.39
(31.66)
9 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.69 1:00.45 +6.32
50m: 29.24
100m: 1:00.45
(31.21)
10 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.58 1:03.24 +9.11
50m: 30.03
100m: 1:03.24
(33.21)
11 Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.72 1:04.51 +10.38
50m: 30.41
100m: 1:04.51
(34.10)
Grenen officiell:  2019-03-31 14:46:30
2019-03-31 14:47:14 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lilly Frost 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 41.79
2 Ella Ekelund 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 45.17 +3.38
3 Bára Beranova 2008 Simklubben Poseidon -.-- 46.51 +4.72
4 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.82 46.81 +5.02
5 Sienna Anker 2008 Simklubben Poseidon -.-- 47.14 +5.35
6 Moa Sandin 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.70 47.96 +6.17
7 Isabelle Nielsen 2009 Landskrona Simsällskap +0.58 50.58 +8.79
8 Michalina Marciniak 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.85 51.10 +9.31
9 Shizuku Maruta 2008 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 51.52 +9.73
10 Frida Mårtensson 2009 Simklubben Triton -.-- 52.79 +11.00
11 Linnéa Kamstad 2008 Simklubben Triton -.-- 54.07 +12.28
12 Vera Olofsson 2009 Landskrona Simsällskap +0.73 54.30 +12.51
Grenen officiell:  2019-03-31 14:50:53
2019-03-31 14:50:57 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wille Zetterström 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.64 44.81
2 Lucas Lennartsson 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 46.35 +1.54
3 Elliot Löfqvist 2008 Simklubben Triton -.-- 48.91 +4.10
4 Isak Darwich 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.52 49.96 +5.15
5 Finn Nillund 2008 Malmö Kappsimningsklubb -.-- 52.17 +7.36
6 Wilmer Petersson 2010 Simklubben Triton +0.62 52.49 +7.68
7 Noah Sjögren 2010 Vellinge-Näsets Simklubb -.-- 53.14 +8.33
8 Dante Anker 2010 Simklubben Poseidon -.-- 55.10 +10.29
9 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon -.-- 57.05 +12.24
10 Hugo Hallström 2008 Landskrona Simsällskap -.-- 58.43 +13.62
- Noel Ardenvik 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.61 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 14:56:11
2019-03-31 14:56:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 11, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.64 1:21.49
50m: 38.24
100m: 1:21.49
(43.25)
2 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.80 1:21.76 +0.27
50m: 38.67
100m: 1:21.76
(43.09)
3 Isa Ståhl 2006 Simklubben Triton +0.75 1:23.85 +2.36
50m: 38.66
100m: 1:23.85
(45.19)
4 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 1:24.60 +3.11
50m: 39.43
100m: 1:24.60
(45.17)
5 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap +0.72 1:26.00 +4.51
50m: 40.26
100m: 1:26.00
(45.74)
6 Maja Rödin 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 1:27.91 +6.42
50m: 41.30
100m: 1:27.91
(46.61)
7 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.61 1:28.18 +6.69
50m: 41.69
100m: 1:28.18
(46.49)
8 Wilma Hultberg 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.81 1:28.60 +7.11
50m: 41.60
100m: 1:28.60
(47.00)
9 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.66 1:29.33 +7.84
50m: 41.99
100m: 1:29.33
(47.34)
10 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap +0.84 1:30.58 +9.09
50m: 44.22
100m: 1:30.58
(46.36)
11 Liv Stalbohm 2007 Simklubben Triton +0.82 1:32.35 +10.86
50m: 43.11
100m: 1:32.35
(49.24)
12 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 1:33.48 +11.99
50m: 43.10
100m: 1:33.48
(50.38)
Grenen officiell:  2019-03-31 15:00:24
2019-03-31 15:00:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Måns Ekström 2006 Simklubben Poseidon +0.92 1:22.82
50m: 37.73
100m: 1:22.82
(45.09)
2 Vidar Green 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.72 1:26.88 +4.06
50m: 40.61
100m: 1:26.88
(46.27)
3 Albin Björnström 2007 Simklubben Triton +0.71 1:29.55 +6.73
50m: 41.77
100m: 1:29.55
(47.78)
4 Pierrick Lagoguez 2006 Simklubben Poseidon +0.63 1:29.60 +6.78
50m: 42.38
100m: 1:29.60
(47.22)
5 Melvin Losvall 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.67 1:30.64 +7.82
50m: 42.35
100m: 1:30.64
(48.29)
6 Albin Nyholm 2007 Simklubben Triton +0.76 1:32.89 +10.07
50m: 43.38
100m: 1:32.89
(49.51)
7 Stefan Ivan 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.79 1:37.73 +14.91
50m: 44.58
100m: 1:37.73
(53.15)
8 Filip Brodelius 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.55 1:42.15 +19.33
50m: 49.62
100m: 1:42.15
(52.53)
9 Hampus Donnerhall 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 1:49.81 +26.99
50m: 51.37
100m: 1:49.81
(58.44)
10 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap -.-- 1:50.37 +27.55
50m: 50.17
100m: 1:50.37
(1:00.20)
Grenen officiell:  2019-03-31 15:05:43
2019-03-31 15:05:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Landälv 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 1:11.90
50m: 33.56
100m: 1:11.90
(38.34)
2 Maja Björnström 2005 Simklubben Triton +0.90 1:15.82 +3.92
50m: 35.92
100m: 1:15.82
(39.90)
3 Frida Jansson 2006 Simklubben Poseidon +0.94 1:17.72 +5.82
50m: 36.20
100m: 1:17.72
(41.52)
4 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap +0.67 1:19.00 +7.10
50m: 36.77
100m: 1:19.00
(42.23)
5 Zinna Bengtsson Nimander 2005 Simklubben Triton +0.73 1:19.29 +7.39
50m: 37.44
100m: 1:19.29
(41.85)
6 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.73 1:19.55 +7.65
50m: 37.44
100m: 1:19.55
(42.11)
7 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap +0.69 1:19.89 +7.99
50m: 36.48
100m: 1:19.89
(43.41)
8 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:20.27 +8.37
50m: 37.67
100m: 1:20.27
(42.60)
9 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.82 1:20.81 +8.91
50m: 38.00
100m: 1:20.81
(42.81)
10 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:22.96 +11.06
50m: 38.88
100m: 1:22.96
(44.08)
11 Alice Devinder 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.59 1:27.53 +15.63
50m: 41.09
100m: 1:27.53
(46.44)
12 Emma Pjanic 2005 Simklubben Poseidon +0.79 1:27.93 +16.03
50m: 39.98
100m: 1:27.93
(47.95)
Grenen officiell:  2019-03-31 15:11:11
2019-03-31 15:11:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.63 1:11.03
50m: 32.95
100m: 1:11.03
(38.08)
2 Hugo Lennartsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.62 1:11.39 +0.36
50m: 33.68
100m: 1:11.39
(37.71)
3 Niklas Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:11.47 +0.44
50m: 33.63
100m: 1:11.47
(37.84)
4 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.62 1:13.54 +2.51
50m: 34.84
100m: 1:13.54
(38.70)
5 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.74 1:13.65 +2.62
50m: 35.40
100m: 1:13.65
(38.25)
6 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 1:15.12 +4.09
50m: 35.65
100m: 1:15.12
(39.47)
7 Victor Khan-Amidy 2004 Simklubben Poseidon +0.77 1:16.13 +5.10
50m: 35.57
100m: 1:16.13
(40.56)
8 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap +0.64 1:19.56 +8.53
50m: 37.15
100m: 1:19.56
(42.41)
9 Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap +0.61 1:23.44 +12.41
50m: 39.32
100m: 1:23.44
(44.12)
10 Sebastian Strand 2005 Simklubben Triton +0.79 1:25.75 +14.72
50m: 39.67
100m: 1:25.75
(46.08)
11 Alexander Persson 2004 Simklubben Triton +0.78 1:27.08 +16.05
50m: 40.93
100m: 1:27.08
(46.15)
12 Adam Lindsjö 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 1:37.92 +26.89
50m: 44.91
100m: 1:37.92
(53.01)
Grenen officiell:  2019-03-31 15:14:04
2019-03-31 15:26:56 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Nilsson 2008 Simklubben Poseidon +0.80 39.50
2 Emelina Bech 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 40.46 +0.96
3 Ella Ekelund 2009 Malmö Kappsimningsklubb +0.80 40.80 +1.30
4 Astrid Larsson 2008 Simklubben Poseidon +0.70 42.69 +3.19
5 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.80 43.39 +3.89
6 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.90 45.13 +5.63
7 Isabella Danfelter 2010 Vellinge-Näsets Simklubb +0.73 47.34 +7.84
8 Clara Lindström 2008 Simklubben Triton +0.97 47.61 +8.11
9 Patricia Pavlovic 2008 Landskrona Simsällskap +0.98 47.74 +8.24
10 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.67 50.00 +10.50
11 Linnéa Kamstad 2008 Simklubben Triton +0.87 52.99 +13.49
12 Lisen Burnesson 2008 Landskrona Simsällskap +0.97 53.34 +13.84
Grenen officiell:  2019-03-31 15:34:30
2019-03-31 15:34:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sam Bengtsson Nimander 2008 Simklubben Triton +0.72 39.44
2 Filip Jälminger 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.63 40.24 +0.80
3 Elliot Rosberg 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.69 40.67 +1.23
4 Wille Zetterström 2008 Helsingborgs Simsällskap +0.86 41.01 +1.57
5 Ahmed Khattab 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.77 42.60 +3.16
6 Finn Nillund 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 43.63 +4.19
7 Simon Löndahl 2008 Simklubben Poseidon +0.73 45.18 +5.74
8 Henry Palm 2008 Landskrona Simsällskap +0.68 45.37 +5.93
9 Teo Erkselius 2010 Simklubben Triton +0.85 45.77 +6.33
10 John Östlund 2008 Simklubben Poseidon +0.82 50.79 +11.35
11 Otto Arlebäck 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.77 54.99 +15.55
Grenen officiell:  2019-03-31 15:38:09
2019-03-31 15:38:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 17, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Nordberg 2006 Simklubben Poseidon +0.63 1:12.30
50m: 34.44
100m: 1:12.30
(37.86)
2 Julia Erkselius 2006 Simklubben Triton +0.61 1:14.53 +2.23
50m: 35.89
100m: 1:14.53
(38.64)
3 Yasmine Strandh 2006 Landskrona Simsällskap +0.84 1:14.60 +2.30
50m: 36.36
100m: 1:14.60
(38.24)
4 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap +0.67 1:15.13 +2.83
50m: 36.43
100m: 1:15.13
(38.70)
5 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.71 1:17.82 +5.52
50m: 37.35
100m: 1:17.82
(40.47)
6 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:18.95 +6.65
50m: 38.39
100m: 1:18.95
(40.56)
7 Linnea Costa Caesar 2006 Simklubben Poseidon +0.87 1:19.15 +6.85
50m: 39.19
100m: 1:19.15
(39.96)
8 Julia Primetta 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.76 1:20.32 +8.02
50m: 38.59
100m: 1:20.32
(41.73)
9 Liv Stalbohm 2007 Simklubben Triton +0.80 1:23.84 +11.54
50m: 40.02
100m: 1:23.84
(43.82)
10 Hedda Baxmann 2006 Vellinge-Näsets Simklubb +0.80 1:24.15 +11.85
50m: 41.31
100m: 1:24.15
(42.84)
11 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.73 1:24.72 +12.42
50m: 41.25
100m: 1:24.72
(43.47)
12 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.72 1:27.23 +14.93
50m: 42.57
100m: 1:27.23
(44.66)
Grenen officiell:  2019-03-31 15:42:38
2019-03-31 15:42:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Carlius 2006 Simklubben Poseidon +0.75 1:13.39
50m: 35.44
100m: 1:13.39
(37.95)
2 Viggo Holst 2006 Helsingborgs Simsällskap +0.61 1:13.40 +0.01
50m: 34.70
100m: 1:13.40
(38.70)
3 Filip Lönnerfors 2006 Simklubben Poseidon +0.87 1:17.30 +3.91
50m: 37.88
100m: 1:17.30
(39.42)
4 Joris Jokubka 2007 Malmö Kappsimningsklubb +0.84 1:19.96 +6.57
50m: 39.33
100m: 1:19.96
(40.63)
5 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb +0.86 1:21.60 +8.21
50m: 40.67
100m: 1:21.60
(40.93)
6 Lucas Langell 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.85 1:22.34 +8.95
50m: 40.74
100m: 1:22.34
(41.60)
7 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap +0.78 1:33.72 +20.33
50m: 46.31
100m: 1:33.72
(47.41)
8 Vincent Rockler-Håkansson 2006 Simklubben Triton +0.73 1:40.55 +27.16
50m: 48.96
100m: 1:40.55
(51.59)
9 Lukas Dolinski Lindgren 2008 Vellinge-Näsets Simklubb +0.94 1:44.08 +30.69
50m: 50.81
100m: 1:44.08
(53.27)
- Albin Björnström 2007 Simklubben Triton +0.81 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 15:47:24
2019-03-31 15:51:43 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 19, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap +0.68 1:05.31
50m: 31.99
100m: 1:05.31
(33.32)
2 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 1:06.04 +0.73
50m: 32.34
100m: 1:06.04
(33.70)
3 Liv Bexell 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:08.83 +3.52
50m: 33.73
100m: 1:08.83
(35.10)
4 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 1:10.23 +4.92
50m: 34.08
100m: 1:10.23
(36.15)
5 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:10.65 +5.34
50m: 33.87
100m: 1:10.65
(36.78)
6 Maja Blomliden 2004 Simklubben Triton +0.68 1:11.94 +6.63
50m: 34.78
100m: 1:11.94
(37.16)
7 Mica Nolén 2004 Simklubben Triton +0.72 1:12.21 +6.90
50m: 34.71
100m: 1:12.21
(37.50)
8 Thea Wicknertz 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.68 1:12.31 +7.00
50m: 35.03
100m: 1:12.31
(37.28)
9 Emelie Stridh 2004 Simklubben Poseidon +0.67 1:18.10 +12.79
50m: 37.06
100m: 1:18.10
(41.04)
10 Johanna Andersson Medhanie 2005 Simklubben Poseidon +0.84 1:19.82 +14.51
50m: 38.37
100m: 1:19.82
(41.45)
- Nelly Ahmadi 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.29 DSQ
- Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap +0.64 DSQ
Grenen officiell:  2019-03-31 15:52:43
2019-03-31 15:52:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Poseidon
Document
Resultat
Seriesim division 1
Arrangör:
Plats: SK Poseidon & Skånesim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 mar 2019 till den 31 mar 2019
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eskil Ramäng 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.71 1:03.56
50m: 31.31
100m: 1:03.56
(32.25)
2 Olle Olsson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 1:04.13 +0.57
50m: 30.76
100m: 1:04.13
(33.37)
3 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.57 1:05.21 +1.65
50m: 31.00
100m: 1:05.21
(34.21)
4 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.70 1:07.98 +4.42
50m: 32.71
100m: 1:07.98
(35.27)
5 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.61 1:08.08 +4.52
50m: 33.20
100m: 1:08.08
(34.88)
6 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 1:08.38 +4.82
50m: 32.86
100m: 1:08.38
(35.52)
7 Melvin Malm 2004 Simklubben Poseidon +0.70 1:08.59 +5.03
50m: 33.22
100m: 1:08.59
(35.37)
8 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap +0.73 1:11.77 +8.21
50m: 34.78
100m: 1:11.77
(36.99)
9 Stefan Bondzic-Rasic 2005 Vellinge-Näsets Simklubb +0.75 1:12.41 +8.85
50m: 35.17
100m: 1:12.41
(37.24)
10 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.66 1:13.55 +9.99
50m: 35.07
100m: 1:13.55
(38.48)
11 Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap +0.71 1:17.88 +14.32
50m: 37.62
100m: 1:17.88
(40.26)
12 Sebastian Strand 2005 Simklubben Triton +0.78 1:18.68 +15.12
50m: 38.85
100m: 1:18.68
<