Results for Sydbank Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Milla Kragsskjold | 2010 | Næstved IF | DSQ | ES arme v/25m SW8.2 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 41.97 | 1:32.70 | |||||
2 | Lidia Beyarslan | 2008 | Roskilde Svømning | 46.39 | 1:46.13 | |||||
3 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 47.59 | 1:46.16 | |||||
4 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 49.12 | 1:53.15 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.62 | 1:09.86 | |||||
2 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.12 | 1:12.44 | |||||
3 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.95 | 1:14.12 | |||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 33.48 | 1:14.24 | |||||
5 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 38.21 | 1:22.11 | |||||
6 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 39.18 | 1:30.58 | |||||
7 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.80 | 1:30.65 | |||||
8 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.38 | 1:42.57 | |||||
9 | Caroline Risager Strate | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.51 | 1:48.78 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.24 | 1:06.45 | |||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.09 | 1:09.97 | |||||
3 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.77 | 1:11.47 | |||||
4 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 34.62 | 1:17.81 | |||||
5 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 34.76 | 1:18.00 | |||||
6 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.00 | 1:22.23 | |||||
7 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.25 | 1:26.38 | |||||
- | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 32.61 | 1:12.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 14:09 |