Resultater for Sydbank Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sydbank Cup | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Milla Kragsskjold | 2010 | Næstved IF | 47.61 | 1:38.34 | |||||
2 | Emilie Jakobsen | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.93 | 1:42.47 | |||||
3 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 50.94 | 1:49.51 | |||||
4 | Filippa Würfel | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.84 | 1:49.66 | |||||
5 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 1:02.65 | 2:06.30 | |||||
- | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | DSQ | CR armtag SW 8.2 | |||||
- | Mejse Kamper Thomsen | 2011 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 36.11 | 1:23.55 | |||||
2 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.03 | 1:24.12 | |||||
3 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 37.78 | 1:24.13 | |||||
4 | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Næstved IF | 38.45 | 1:28.05 | |||||
5 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.75 | 1:31.04 | |||||
6 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 41.40 | 1:31.31 | |||||
7 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 43.81 | 1:32.34 | |||||
8 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 40.92 | 1:33.16 | |||||
9 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | Næstved IF | 42.38 | 1:34.98 | |||||
10 | Lidia Beyarslan | 2008 | Roskilde Svømning | 46.64 | 1:37.66 | |||||
11 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 46.16 | 1:39.40 | |||||
12 | Julie Torp-Lupnaav | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.75 | 1:40.03 | |||||
13 | Marie Lund Bro | 2008 | Roskilde Svømning | 48.21 | 1:41.48 | |||||
14 | Vita Nygaard Berg | 2008 | Roskilde Svømning | 48.18 | 1:43.41 | |||||
15 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 48.22 | 1:45.85 | |||||
16 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 50.09 | 1:46.76 | |||||
17 | Karoline Hauch | 2009 | Roskilde Svømning | 50.32 | 1:47.50 | |||||
18 | Selma Birgisdottir | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.77 | 1:55.96 | |||||
19 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.31 | 2:08.30 | |||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
- | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Vend på mave SW 9.4 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.01 | 1:11.94 | |||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.86 | 1:14.14 | |||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:14.56 | |||||
4 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.28 | 1:15.04 | |||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 34.57 | 1:17.80 | |||||
6 | Astrid Pries Hansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | 36.99 | 1:19.53 | |||||
7 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.44 | 1:20.77 | |||||
8 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.33 | 1:20.85 | |||||
9 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 36.74 | 1:22.28 | |||||
10 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 38.86 | 1:22.66 | |||||
11 | Malou Danefred Nielsen | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.62 | 1:22.71 | |||||
12 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 38.03 | 1:23.84 | |||||
13 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.61 | 1:24.04 | |||||
14 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 38.83 | 1:24.97 | |||||
15 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 37.57 | 1:25.10 | |||||
16 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.13 | 1:25.33 | |||||
17 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 39.96 | 1:25.39 | |||||
18 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 39.52 | 1:25.47 | |||||
19 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 39.79 | 1:27.08 | |||||
20 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.89 | 1:28.20 | |||||
21 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 39.22 | 1:28.31 | |||||
22 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.67 | 1:28.37 | |||||
23 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 41.70 | 1:31.21 | |||||
24 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 45.56 | 1:33.40 | |||||
25 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 42.97 | 1:35.03 | |||||
26 | Nora Berg | 2006 | Roskilde Svømning | 44.41 | 1:35.36 | |||||
27 | Johanne Lund Bro | 2007 | Roskilde Svømning | 44.77 | 1:36.20 | |||||
28 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 48.55 | 1:39.49 | |||||
29 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 44.97 | 1:44.08 | |||||
30 | Anna Dora Hovmand | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 53.26 | 1:50.36 | |||||
- | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | |||||
- | Rosalia Christiansen | 2007 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | ER v/50 m SW 9.4 | |||||
- | Seline Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DSQ | ERV v/50 m SW 9.4 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 32.83 | 1:08.34 | |||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 31.64 | 1:12.19 | |||||
3 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.09 | 1:14.51 | |||||
4 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 33.84 | 1:14.53 | |||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.80 | 1:14.73 | |||||
6 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 33.21 | 1:16.77 | |||||
7 | Olivia Nielsen | 2004 | Næstved IF | 36.03 | 1:18.19 | |||||
8 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 36.11 | 1:18.36 | |||||
9 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.55 | 1:18.71 | |||||
10 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.06 | 1:18.94 | |||||
11 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.27 | 1:19.03 | |||||
12 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 35.42 | 1:19.54 | |||||
13 | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | 38.10 | 1:24.07 | |||||
14 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 37.64 | 1:24.21 | |||||
15 | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.83 | 1:27.08 | |||||
- | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | DSQ | ESB v/75 m SW 9.4 | |||||
- | Anne-Katrine S. Jensen | 2005 | Svømmeklubben Syd | DSQ | EUF i bryst SW 7.5 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 31.23 | 1:08.85 | |||||
2 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.25 | 1:09.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 10:42 |