Tulokset Sydbank Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sydbank Cup |
|
Udskriftsdato |
12 januar 2020 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|
|
Arrangør |
NIF Svøm |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 januar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
1:12.50 |
2:29.04 |
3:46.47 |
5:04.23 |
10:19.88 |
|
|
|
|
|
|
6:22.11 |
7:41.12 |
9:01.34 |
|
|
|
2 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:17.81 |
2:41.36 |
4:05.59 |
5:28.54 |
10:58.17 |
|
|
|
|
|
|
6:51.77 |
8:15.33 |
9:37.91 |
|
|
|
3 |
Mie Visler |
2006 |
Næstved IF |
|
1:15.97 |
2:40.53 |
4:06.04 |
5:32.34 |
11:07.14 |
|
|
|
|
|
|
6:57.04 |
8:23.23 |
9:47.68 |
|
|
|
4 |
Sascha Haste |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:17.09 |
2:42.67 |
4:10.26 |
5:36.90 |
11:21.41 |
|
|
|
|
|
|
7:03.75 |
8:30.66 |
9:57.13 |
|
|
|
5 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved IF |
|
1:30.11 |
3:02.19 |
4:38.11 |
6:15.55 |
12:42.19 |
|
|
|
|
|
|
7:53.54 |
9:34.02 |
11:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:09.82 |
2:22.93 |
3:36.57 |
4:50.45 |
9:47.10 |
|
|
|
|
|
|
6:04.32 |
7:18.79 |
8:33.34 |
|
|
|
2 |
Asta Palmund |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
1:10.09 |
2:26.65 |
3:43.94 |
5:02.31 |
10:10.33 |
|
|
|
|
|
|
6:20.76 |
7:39.04 |
8:56.08 |
|
|
|
3 |
Alba Seneca |
2005 |
Kalundborg SK |
|
1:12.42 |
2:31.00 |
3:50.70 |
5:11.22 |
10:29.49 |
|
|
|
|
|
|
6:30.94 |
7:51.44 |
9:11.84 |
|
|
|
4 |
Maya Baltser |
2004 |
Nakskov Svømme Klub |
|
1:12.21 |
2:32.04 |
3:53.04 |
5:14.68 |
10:39.53 |
|
|
|
|
|
|
6:36.17 |
7:58.39 |
9:20.70 |
|
|
|
5 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Herlufsholm Svømmeklub |
|
1:13.07 |
2:32.33 |
3:53.99 |
5:16.22 |
10:41.71 |
|
|
|
|
|
|
6:38.13 |
7:59.91 |
9:22.59 |
|
|
|
6 |
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:14.95 |
2:35.27 |
3:56.69 |
5:18.70 |
10:43.32 |
|
|
|
|
|
|
6:41.11 |
8:03.36 |
9:25.02 |
|
|
|
7 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:14.58 |
2:36.11 |
3:59.51 |
5:22.22 |
10:49.20 |
|
|
|
|
|
|
6:46.13 |
8:08.87 |
9:30.40 |
|
|
|
8 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:16.66 |
2:41.08 |
4:06.28 |
5:31.48 |
11:11.65 |
|
|
|
|
|
|
6:57.49 |
8:23.83 |
9:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
12 januar 2020 |
Licens til Næstved IF |
Udskriftstidspunkt |
13:50 |
|