Tulokset Arena Helsinki Swim Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Day 1 A Finals
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 1, 2019 to Apr 2, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Breaststroke Men - A Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
933 |
2:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Mattsson |
1993 |
Finland |
+0.66 |
907 |
2:10.85 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Pisarenko |
2002 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.61 |
752 |
2:19.25 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Finland |
+0.78 |
750 |
2:19.39 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim |
+0.67 |
729 |
2:20.74 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Niine |
2000 |
ESTONIA |
+0.67 |
703 |
2:22.43 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
693 |
2:23.11 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreˋ Klippenberg Grindheim |
2000 |
Hamar IL |
+0.75 |
684 |
2:23.74 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-04-01 20:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 200m Breaststroke Men - B Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Sovtsa |
2001 |
ESTONIA |
+0.73 |
683 |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Palvadre |
2003 |
ESTONIA |
+0.62 |
650 |
2:26.17 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gregory Kask |
2002 |
Audentese Spordiklubi |
+0.75 |
646 |
2:26.47 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Elomaa |
2000 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.67 |
603 |
2:29.90 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eerikki Laitala |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
592 |
2:30.85 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
567 |
2:33.02 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
562 |
2:33.44 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maksim Akavantsev |
1998 |
ESTONIA |
+0.64 |
547 |
2:34.85 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2019-04-01 20:04:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-01 20:04:27 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|