Results for Herning Open 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 610 | 31.82 | 1:08.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.79 | |||||||||
2 | Casper Krohn | 2001 | 559 | 33.45 | 1:10.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.37 | |||||||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 541 | 34.47 | 1:11.72 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.72 | |||||||||
4 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 535 | 32.74 | 1:11.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.85 | |||||||||
5 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 520 | 34.11 | 1:12.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
6 | Christian Koch | 1998 | 504 | 34.44 | 1:13.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
7 | Christian Johannesen | 2003 | 492 | 34.63 | 1:14.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
8 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 466 | 37.17 | 1:15.36 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | 441 | 35.74 | 1:16.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
10 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 429 | 36.37 | 1:17.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:16.11 | |||||||||
11 | Finn Springer | 1999 | 427 | 36.25 | 1:17.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
12 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 400 | 37.04 | 1:19.32 | |||||
Kolding SK | 1:17.39 | |||||||||
13 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 363 | 37.97 | 1:21.89 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
14 | Christopher V. Nielsen | 2004 | 353 | 38.05 | 1:22.70 | |||||
Kolding SK | 1:19.59 | |||||||||
15 | Anton Pedersen | 2003 | 344 | 38.51 | 1:23.38 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
16 | Vania Danilkin | 2004 | 344 | 37.90 | 1:23.42 | |||||
Kolding SK | 1:25.94 | |||||||||
17 | Louie Uldall | 2005 | 343 | 39.08 | 1:23.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
18 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 295 | 41.06 | 1:27.75 | |||||
Kolding SK | 1:36.39 | |||||||||
19 | Mads Jeppesen | 2006 | 270 | 42.45 | 1:30.41 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:27.68 | |||||||||
20 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 235 | 44.93 | 1:34.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.52 | |||||||||
21 | Kasper Lund Tange | 2004 | 235 | 44.58 | 1:34.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Ikast Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
22 | Michael F. Mortensen | 1994 | 218 | 43.87 | 1:37.08 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:38.81 | |||||||||
23 | David Hansen Hobolth | 2006 | 196 | 49.16 | 1:40.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:48.51 | |||||||||
24 | Viktor Kristiansen | 2006 | 196 | 47.10 | 1:40.53 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:45.85 | |||||||||
25 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 193 | 49.22 | 1:41.10 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.71 | |||||||||
26 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 109 | 59.17 | 2:02.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 105 | 58.50 | 2:03.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | 63 | 1:10.99 | 2:26.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Mølgaard | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
- | Magnus Karlberg | 2007 | DSQ | Flyben i start | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Kjær Thorsen | 2008 | DSQ | Afslut. en hånd | ||||||
Herning Svømmeklub | 2:06.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |