2019-11-16   22:51:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Njurundasim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Njurundasim 2019
Arrangör:
Plats: Njurundahallen Njurunda Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 23 feb 2019 till den 24 feb 2019
Gren 2, 200m Frisim Herrar 14 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.78 2:20.39
50m: 30.98
100m: 1:07.26
(36.28)
150m: 1:43.97
(36.71)
200m: 2:20.39
(36.42)
2 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir +0.74 2:22.52 +2.13
50m: 31.62
100m: 1:07.71
(36.09)
150m: 1:45.35
(37.64)
200m: 2:22.52
(37.17)
3 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir +0.89 2:34.31 +13.92
50m: 33.95
100m: 1:14.05
(40.10)
150m: 1:55.52
(41.47)
200m: 2:34.31
(38.79)
4 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir +0.85 2:44.53 +24.14
50m: 38.02
100m: 1:19.93
(41.91)
150m: 2:01.25
(41.32)
200m: 2:44.53
(43.28)
5 Marcus  Hamberg 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.66 2:44.86 +24.47
50m: 35.49
100m: 1:17.36
(41.87)
150m: 2:01.15
(43.79)
200m: 2:44.86
(43.71)
6 Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.80 2:47.06 +26.67
50m: 37.04
100m: 1:19.89
(42.85)
150m: 2:03.86
(43.97)
200m: 2:47.06
(43.20)
7 Alexander Gabrielsson 2005 Simklubben Ägir +0.91 2:48.45 +28.06
50m: 37.19
100m: 1:18.88
(41.69)
150m: 2:02.38
(43.50)
200m: 2:48.45
(46.07)
8 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap +0.54 2:55.65 +35.26
50m: 39.54
100m: 1:24.49
(44.95)
150m: 2:11.76
(47.27)
200m: 2:55.65
(43.89)
9 Toste Wallskog 2006 Simklubben Ägir 3:05.81 +45.42
50m: 41.37
100m: 1:28.51
(47.14)
150m: 2:17.07
(48.56)
200m: 3:05.81
(48.74)
10 Tú Bardage 2006 Upsala Simsällskap +0.90 3:17.21 +56.82
50m: 43.40
100m: 1:33.91
(50.51)
150m: 2:25.32
(51.41)
200m: 3:17.21
(51.89)
Grenen officiell:  2019-02-23 15:28:18
Gren 2, 200m Frisim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.73 1:57.03
50m: 28.14
100m: 57.61
(29.47)
150m: 1:27.42
(29.81)
200m: 1:57.03
(29.61)
2 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.66 2:07.54 +10.51
50m: 28.16
100m: 59.74
(31.58)
150m: 1:34.45
(34.71)
200m: 2:07.54
(33.09)
3 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.75 2:11.93 +14.90
50m: 29.44
100m: 1:02.17
(32.73)
150m: 1:36.85
(34.68)
200m: 2:11.93
(35.08)
4 Ludvig Utterström 2004 Njurunda Simsällskap +0.78 2:14.16 +17.13
50m: 29.80
100m: 1:03.08
(33.28)
150m: 1:38.39
(35.31)
200m: 2:14.16
(35.77)
5 Eryk Do 2002 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.80 2:16.75 +19.72
50m: 29.38
100m: 1:02.96
(33.58)
150m: 1:39.95
(36.99)
200m: 2:16.75
(36.80)
6 Markus Näsman 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.72 2:16.82 +19.79
50m: 30.59
100m: 1:05.36
(34.77)
150m: 1:41.86
(36.50)
200m: 2:16.82
(34.96)
7 Mattias Gillgren 2003 Njurunda Simsällskap +0.70 2:16.88 +19.85
50m: 29.64
100m: 1:03.71
(34.07)
150m: 1:40.13
(36.42)
200m: 2:16.88
(36.75)
8 Anton Hansson 2003 Njurunda Simsällskap +0.69 2:19.00 +21.97
50m: 31.80
100m: 1:07.00
(35.20)
150m: 1:43.78
(36.78)
200m: 2:19.00
(35.22)
Grenen officiell:  2019-02-23 15:28:18
2019-02-23 15:30:33 Resultathantering: WinGrodan 2.1 Licensierad till: Njurunda Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner