2019-09-19   17:35:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kevätkisat 2019 Salo

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Espoo 1  2003    553          1:53.55   
  Cetus Espoo                   
  Emilia Eloranta  1997      27.33        27.33   
  Ciara Wacklin  2004      29.71        57.04   
  Pinja Nieminen  2004      30.29        1:27.33   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      26.22        1:53.55   
                     
Uinti Hyvinkää  2002    497          1:57.70   
  Uinti Hyvinkää  1:58.52                 
  Taiga Yritys  2003      29.78        29.78   
  Aino Kontiainen  2002      30.69        1:00.47   
  Maria Yritys  2002      29.69        1:30.16   
  Saana Yritys  2003      27.54        1:57.70   
                     
Aurajoen Uinti Ladies  1980    495          1:57.88   
  Aurajoen Uinti  2:00.14                 
  Karine Gagnon  1985      30.34        30.34   
  Heidi Herlevi  1990      30.42        1:00.76   
  Anu Tolvanen  1982      29.92        1:30.68   
  Mari Ääri  1980      27.20        1:57.88   
                     
Cetus Espoo 2  1997    492          1:58.10   
  Cetus Espoo                   
  Julia Peltola  2003      29.88        29.88   
  Cindy Palm  2003      28.54        58.42   
  Diana Seiger  2003      28.41        1:26.83   
  Helmi Haverinen  2004      31.27        1:58.10   
                     
Swimming Team Rauma1  2002    459          2:00.86   
  Swimming Team Rauma  2:00.86                 
  Viola Penttilä  2004      28.73        28.73   
  Inari Laaksonen  2002      30.32        59.05   
  Sanni Jouppi  2004      31.54        1:30.59   
  Olivia Uusitorppa  2004      30.27        2:00.86   
                     
Huikeat Hämähäkkimiehet    329          2:15.06   
  Salon Uimarit                   
  Aliisa Soini  2007      30.86        30.86   
  Sara Suonio  2006      33.87        1:04.73   
  Aurora Änäkkälä  2007      34.55        1:39.28   
  Ronja Mäkelä  2005      35.78        2:15.06   
                     
Batman Ja Kumppanit    322          2:16.00   
  Salon Uimarit                   
  Roosa Tuomainen  2005      29.56        29.56   
  Malva Salmelin  2006      33.73        1:03.29   
  Sonja Heikkilä  2006      34.73        1:38.02   
  Matilda Saarinen  2008      37.98        2:16.00   
                     
Somat Hirviöt    307          2:18.14   
  Salon Uimarit                   
  Sini Heikkilä  2003      29.95        29.95   
  Kerttu Heinä  2006      31.20        1:01.15   
  Essi Pyykkö  2006      33.66        1:34.81   
  Emma Laaksonen  2009      43.33        2:18.14   
                     
Ripeät Rinssit    301          2:19.00   
  Salon Uimarit                   
  Kiia Metsäkonkola  2005      29.48        29.48   
  Vilma Manninen  2005      34.56        1:04.04   
  Sanni Tapio  2005      36.29        1:40.33   
  Ella Lindholm  2008      38.67        2:19.00   
                     
10  Swimming Team Rauma Team 2  2003    301          2:19.07   
  Swimming Team Rauma  2:21.18                 
  Heidi Javanainen  2003      32.37        32.37   
  Viivi Elonen  2008      36.82        1:09.19   
  Iisa Vanne  2008      36.59        1:45.78   
  Eerika Kivistö  2006      33.29        2:19.07   
                     
11  Team Teräsmiehet    295          2:20.04   
  Salon Uimarit                   
  Fiia Pyykkö  2001      29.47        29.47   
  Diana Raduly Baka  2006      31.71        1:01.18   
  Saima Peltonen  2007      34.56        1:35.74   
  Moona Mäkelä  2008      44.30        2:20.04   
                     
12  Swimming Team Rauma Team 3  2007    172          2:47.38   
  Swimming Team Rauma                   
  Inka Ailanen  2007      39.00        39.00   
  Elsa Ailanen  2009      44.27        1:23.27   
  Josefiina Björklöf  2008      44.90        2:08.17   
  Siiri Simula  2008      39.21        2:47.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:27 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Espoo 1  1990    463          1:44.40   
  Cetus Espoo  1:45.83                 
  Jari Schwarte  1990      25.28        25.28   
  Alexander Huhtala  2003      26.96        52.24   
  Otto Sormunen  2002      26.41        1:18.65   
  Roni Severinkangas  2003      25.75        1:44.40   
                     
Aurajoen Uinti Gentlemen  1962    390          1:50.49   
  Aurajoen Uinti  1:51.50                 
  Miika Nordblad  1991      25.72        25.72   
  Joni Lairola  1992      25.11        50.83   
  Tommi Kahlos  1978      29.81        1:20.64   
  Antti Wihanto  1962      29.85        1:50.49   
                     
Swimming Team Rauma 1  2001    251          2:08.01   
  Swimming Team Rauma  1:56.31                 
  Joel Korte  2005      29.13        29.13   
  Vilho Verronen  2004      31.29        1:00.42   
  Leevi Jalava  2004      30.08        1:30.50   
  Eino Jussinoja  2006      37.51        2:08.01   
                     
Pienet Merenneidot    205          2:16.89   
  Salon Uimarit                   
  Alexander Malyshkov  2004      26.07        26.07   
  Miika Nurminen  2005      32.24        58.31   
  Vilho Haikonen  2009      43.80        1:42.11   
  Joonatan Hietarinne  2006      34.78        2:16.89   
                     
Keveät Keijut    184          2:21.90   
  Salon Uimarit                   
  Egor Malyshkov  2003      29.13        29.13   
  Nuutti Vienonen  2005      29.21        58.34   
  Elias Sahla  2007      39.77        1:38.11   
  Onni Virtanen  2008      43.79        2:21.90   
                     
Pika-Rinsessat    117          2:44.85   
  Salon Uimarit                   
  Matias Kotilainen  2006      31.21        31.21   
  Kaapo Tuomainen  2008      33.40        1:04.61   
  Eemeli Havia  2010      45.33        1:49.94   
  Frans Meller  2010      54.91        2:44.85   
                     
Swimming Team Rauma Team 2  2006    87          3:02.15   
  Swimming Team Rauma  2:50.49                 
  Veeti Elonen  2009      45.11        45.11   
  Olli Vanne  2009      49.18        1:34.29   
  Eeli Mikkonen  2009      46.55        2:20.84   
  Kaapo Jokinen  2007      41.31        3:02.15   
                     
Team Tuhkimo              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  Joona Pohjola  2004      27.28        27.28   
  Jonas Saari  2008      54.61        1:21.89   
  Santeri Alanto  2008      46.00        2:07.89   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    571          28.02   
  Aurajoen Uinti  27.80                 
Anu Ilander  1968    466          29.98   
  Helsingfors Simsällskap  28.82                 
Karine Gagnon  1985    432          30.75   
  Aurajoen Uinti  29.97                 
Ilona Repo  1994    430          30.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
Anu Tolvanen  1982    422          30.99   
  Aurajoen Uinti  31.20                 
Maria Muukkonen  1986    371          32.35   
  Aurajoen Uinti  32.12                 
Outi Kaarnamo  1969    357          32.77   
  Tuusulan Uimaseura  32.51                 
Merja Lundberg  1970    223          38.31   
  Aurajoen Uinti  38.14                 
Sirpa Visakoski  1952    218          38.60   
  Aurajoen Uinti  37.57                 
10  Anne Räikkälä  1975    218          38.62   
  Kankaanpään Uimarit  37.72                 
11  Marjut Hyvönen  1966    212          38.97   
  Tuusulan Uimaseura  36.47                 
12  Johanna Viitamäki  1966    199          39.80   
  Kankaanpään Uimarit  37.25                 
13  Kerstin Rehnström  1957    172          41.78   
  Ekenäs Simsällskap  41.76                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johan Engström  1975    451          26.46   
  Tuusulan Uimaseura  26.62                 
Eerikki Rutanen  1972    369          28.28   
  Helsingfors Simsällskap  27.59                 
Tero Nordström  1968    295          30.48   
  Aurajoen Uinti  29.41                 
Antti Wihanto  1962    292          30.58   
  Aurajoen Uinti  29.82                 
Tommi Kahlos  1978    275          31.19   
  Aurajoen Uinti  30.42                 
Taito Nurmi  1961    249          32.25   
  Aurajoen Uinti  31.18                 
Mikko Ääri  1979    225          33.34   
  Aurajoen Uinti  32.24                 
Jarno Nurminen  1976    224          33.42   
  Salon Uimarit  33.67                 
Tor-Erik Malen  1962    187          35.44   
  Ekenäs Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m RU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    308  44.18        1:32.78   
  Salon Uimarit  1:35.58                 
                     
Kiia Koivisto  2007    256  46.57        1:38.70   
  Loimaan Uimaseura  1:37.37                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007    242  47.34        1:40.57   
  Salon Uimarit  1:37.13                 
                     
Emilia Tähkänen  2007    231  48.36        1:42.12   
  Uinti-Vakka  1:44.85                 
                     
Nella Imponen  2007    181  52.99        1:50.78   
  Aurajoen Uinti  1:52.60                 
                     
Iisa Vanne  2008    179  52.92        1:51.25   
  Swimming Team Rauma  1:53.35                 
                     
Siiri Simula  2008    177  54.05        1:51.55   
  Swimming Team Rauma  1:50.68                 
                     
Aada Kanervo  2009    158  54.17        1:55.74   
  Uimaseura Kaarina  1:55.31                 
                     
Inka Ailanen  2007    155  55.86        1:56.52   
  Swimming Team Rauma  1:53.63                 
                     
10  Tiia Mattila  2008    150  58.49        1:57.92   
  Uinti-Vakka  1:59.73                 
                     
11  Moona Mäkelä  2008    132  57.92        2:03.14   
  Salon Uimarit  2:04.03                 
                     
12  Alisa Uusitorppa  2007    110  1:00.34        2:10.49   
  Swimming Team Rauma  2:12.70                 
                     
Rahma Ezzat  2007              DSQ  50m 
  Aurajoen Uinti  1:41.57                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Metsäkonkola  2005    545  35.66        1:16.73   
  Salon Uimarit  1:17.97                 
                     
Aino Kontiainen  2002    537  36.84        1:17.11   
  Uinti Hyvinkää  1:16.08                 
                     
Anni Hyttinen  2004    458  38.71        1:21.30   
  Aurajoen Uinti  1:20.67                 
                     
Viola Penttilä  2004    442  38.22        1:22.25   
  Swimming Team Rauma  1:22.14                 
                     
Heidi Herlevi  1990    436  38.53        1:22.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Cinja Åvist  2003    414  38.32        1:24.09   
  Nurmijärven Uinti  1:25.16                 
                     
Ciara Wacklin  2004    409  40.90        1:24.40   
  Cetus Espoo  1:23.84                 
                     
Pinja Nieminen  2004    396  40.55        1:25.36   
  Cetus Espoo  1:21.05                 
                     
Heidi Javanainen  2003    349  42.28        1:28.98   
  Swimming Team Rauma                   
                     
10  Emma Nieminen  2005    347  40.50        1:29.20   
  Aurajoen Uinti  1:27.57                 
                     
11  Erin Gonzalez Catón  2005    341  42.15        1:29.73   
  Aurajoen Uinti  1:29.03                 
                     
12  Malva Salmelin  2006    340  42.97        1:29.76   
  Salon Uimarit  1:28.69                 
                     
13  Essi Pyykkö  2006    340  42.98        1:29.81   
  Salon Uimarit  1:31.02                 
                     
14  Diana Raduly Baka  2006    325  43.46        1:31.18   
  Salon Uimarit  1:31.80                 
                     
15  Eerika Kivistö  2006    301  44.07        1:33.49   
  Swimming Team Rauma  1:32.28                 
                     
16  Veera Ele  2006    289  44.82        1:34.79   
  Aurajoen Uinti  1:32.84                 
                     
17  Elina Toivonen  2006    278  44.82        1:36.04   
  Aurajoen Uinti  1:34.20                 
                     
18  Mia Karolina Müürsepp  2006    267  46.59        1:37.35   
  Aurajoen Uinti  1:38.89                 
                     
19  Sara Elomäki  2006    259  47.50        1:38.35   
  Aurajoen Uinti  1:40.81                 
                     
20  Aino Norrdal  2006    232  48.22        1:41.97   
  Uimaseura Kaarina  1:45.20                 
                     
21  Maija Nurminen  2005    185  52.12        1:49.98   
  Salon Uimarit  1:51.96                 
                     
Vilma Manninen  2005              DNS   
  Salon Uimarit  1:36.87                 
                     
Milla Järvenpää  2004              DSQ  75m 
  Uimaseura Kaarina  1:31.24                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m RU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Saarinen  2006    238  42.28        1:29.72   
  Salon Uimarit  1:33.84                 
                     
Veeti Salminen  2006    235  41.51        1:30.01   
  Someron Esa  1:26.08                 
                     
Aaro Törnström  2006    219  43.21        1:32.16   
  Raision Urheilijat  1:31.40                 
                     
Max Yli-Salomäki  2006    191  45.73        1:36.51   
  Aurajoen Uinti  1:38.48                 
                     
Matias Kotilainen  2006    158  49.27        1:42.77   
  Salon Uimarit  1:41.94                 
                     
Joonatan Hietarinne  2006    149  49.17        1:44.78   
  Salon Uimarit  1:48.55                 
                     
Kalle Yli-Jama  2006    144  48.20        1:45.98   
  Salon Uimarit  1:44.89                 
                     
Kaapo Jokinen  2007    116  53.69        1:53.88   
  Swimming Team Rauma  1:59.66                 
                     
Eino Jussinoja  2006    103  55.53        1:58.51   
  Swimming Team Rauma  1:56.79                 
                     
10  Veeti Jalava  2009    86  59.50        2:05.88   
  Swimming Team Rauma  2:09.96                 
                     
11  Vilho Haikonen  2009    76  59.69        2:10.82   
  Salon Uimarit  2:08.79                 
                     
Joonatan Davie  2006              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:39.78                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Verronen  2004    360  37.05        1:18.16   
  Swimming Team Rauma  1:18.26                 
                     
Joona Pohjola  2004    333  37.78        1:20.23   
  Salon Uimarit  1:18.63                 
                     
Konsta Vainio  2005    323  38.70        1:21.04   
  Aurajoen Uinti  1:22.72                 
                     
Aku Hyrsylä  2003    277  39.67        1:25.21   
  Salon Uimarit  1:29.97                 
                     
Maksim Amosov  2005    270  40.60        1:25.97   
  Aurajoen Uinti  1:24.95                 
                     
Santeri Kinnunen  2002    268  40.16        1:26.17   
  Uimaseura Kaarina  1:29.22                 
                     
Joel Korte  2005    244  41.32        1:28.96   
  Swimming Team Rauma  1:25.87                 
                     
Nuutti Vienonen  2005    243  41.45        1:29.03   
  Salon Uimarit  1:28.95                 
                     
Roope Tuomainen  2004    203  44.68        1:34.51   
  Salon Uimarit  1:37.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:38   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009    200          41.65   
  Uimaseura Kaarina  43.28                 
Emilie Sjösten  2008    192          42.20   
  Aurajoen Uinti  47.77                 
Elsa Constable  2009    162          44.64   
  Aurajoen Uinti  43.68                 
Ella Lindholm  2008    162          44.69   
  Salon Uimarit  45.22                 
Veera Knuutila  2008    155          45.36   
  Aurajoen Uinti  47.28                 
Matilda Saarinen  2008    154          45.41   
  Salon Uimarit  45.17                 
Sonja Revo  2008    126          48.52   
  Someron Esa  49.31                 
Amanda Ruusuvaara  2008    116          49.94   
  Uimaseura Kaarina  50.88                 
 
Laji 7, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claudia Åvist  1997    557          29.62   
  Nurmijärven Uinti  29.17                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    546          29.82   
  Cetus Espoo  30.25                 
Mari Ääri  1980    535          30.02   
  Aurajoen Uinti  29.21                 
Julia Peltola  2003    509          30.52   
  Cetus Espoo  30.52                 
Taiga Yritys  2003    480          31.13   
  Uinti Hyvinkää  30.30                 
Cindy Palm  2003    454          31.70   
  Cetus Espoo  31.72                 
Diana Seiger  2003    443          31.97   
  Cetus Espoo  30.91                 
Karine Gagnon  1985    427          32.37   
  Aurajoen Uinti  30.94                 
Sini Heikkilä  2003    380          33.65   
  Salon Uimarit  32.12                 
10  Iida Vartiainen  2006    306          36.14   
  Aurajoen Uinti  36.13                 
11  Diana Raduly Baka  2006    263          38.01   
  Salon Uimarit  38.59                 
12  Maikki Hämäläinen  2006    235          39.47   
  Uimaseura Kaarina  40.54                 
13  Ulla Haarala  2004    204          41.40   
  Uimaseura Kaarina  39.56                 
14  Sanni Tapio  2005    193          42.12   
  Salon Uimarit                   
15  Elina Toivonen  2006    191          42.30   
  Aurajoen Uinti  40.28                 
16  Sara Suonio  2006    187          42.62   
  Salon Uimarit  42.59                 
17  Emilia Leinonen  2007    118          49.57   
  Uimaseura Kaarina  49.23                 
18  Ronja Mäkelä  2005    104          51.70   
  Salon Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:38 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:39   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    284          33.15   
  Aurajoen Uinti  32.45                 
Max Hyvärinen  2007    127          43.29   
  Aurajoen Uinti  43.58                 
Alvar Kankare  2007    98          47.22   
  Aurajoen Uinti  45.45                 
Oiva Saarinen  2008    95          47.73   
  Aurajoen Uinti  48.10                 
Marco Lusenius  2007    84          49.66   
  Aurajoen Uinti  52.77                 
Erik Constable  2008    63          54.67   
  Aurajoen Uinti                   
Aron Uggeldal  2007    52          58.18   
  Kimito Sportforening                   
Romeo Manner  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  44.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Schwarte  1990    522          27.07   
  Cetus Espoo  26.23                 
Verneri Lehtovaara  2004    491          27.63   
  Salon Uimarit  26.67                 
Otto Sormunen  2002    477          27.89   
  Cetus Espoo  27.12                 
Miika Nordblad  1991    475          27.93   
  Aurajoen Uinti                   
Roni Severinkangas  2003    449          28.46   
  Cetus Espoo  28.05                 
Alexander Malyshkov  2004    409          29.36   
  Salon Uimarit  28.51                 
Egor Malyshkov  2003    332          31.47   
  Salon Uimarit  30.77                 
Aaro Törnström  2006    291          32.87   
  Raision Urheilijat  32.22                 
Emil Ekholm  2002    291          32.88   
  Ekenäs Simsällskap                   
10  Joona Pohjola  2004    288          33.00   
  Salon Uimarit  31.30                 
11  Rasmus Rauhala  2004    225          35.80   
  Uimaseura Kaarina  35.37                 
12  Matias Saarinen  2006    219          36.15   
  Salon Uimarit  35.78                 
13  Leevi Jalava  2004    193          37.68   
  Swimming Team Rauma  38.38                 
14  Matias Kotilainen  2006    190          37.91   
  Salon Uimarit  35.99                 
15  Ebbe Karlsson  2005    151          40.89   
  Kimito Sportforening  42.00                 
16  Aaron Hannula  2005    124          43.67   
  Uimaseura Kaarina  46.11                 
17  Kristian Raski  2006    116          44.65   
  Aurajoen Uinti  1:01.57                 
Joonatan Hietarinne  2006              DSQ   
  Salon Uimarit  40.34                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:39 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mirelle Hirsiniemi  2007    443  1:08.40  2:26.58  3:48.59    5:07.91   
  Aurajoen Uinti  4:58.60                 
                     
Aliisa Soini  2007    367  1:18.19  2:42.97  4:08.61    5:27.81   
  Salon Uimarit  5:40.63                 
                     
Linnea Koski  2007    346  1:16.26  2:40.60  4:07.89    5:34.24   
  Aurajoen Uinti  5:39.00                 
                     
Miisa Järvinen  2007    305  1:18.32  2:47.18  4:18.88    5:48.88   
  Aurajoen Uinti  5:50.67                 
                     
Viivi Elonen  2008    276  1:23.67  2:56.31  4:29.37    6:00.62   
  Swimming Team Rauma  6:24.10                 
                     
Nella Imponen  2007    268  1:26.93  3:00.93  4:34.03    6:03.82   
  Aurajoen Uinti  6:12.74                 
                     
Emilie Sjösten  2008    250  1:29.74  3:05.65  4:39.33    6:12.44   
  Aurajoen Uinti  6:34.02                 
                     
Rahma Ezzat  2007    246  1:26.81  3:01.01  4:39.21    6:14.47   
  Aurajoen Uinti  6:14.32                 
                     
Veera Knuutila  2008    223  1:28.51  3:08.73  4:48.94    6:27.04   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Tiia Mattila  2008    201  1:34.76  3:15.71  4:58.67    6:40.54   
  Uinti-Vakka  6:40.86                 
                     
11  Saga Räikkönen  2008    192  1:36.77  3:21.84  5:06.88    6:46.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 9, 400m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Hyttinen  2004    531  1:09.22  2:22.55  3:36.43    4:49.90   
  Aurajoen Uinti  4:51.18                 
                     
Ciara Wacklin  2004    495  1:09.09  2:24.30  3:40.56    4:56.70   
  Cetus Espoo  4:50.42                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    470  1:13.70  2:29.75  3:46.08    5:01.87   
  Swimming Team Rauma  4:57.76                 
                     
Inari Laaksonen  2002    432  1:15.13  2:33.87  3:52.80    5:10.54   
  Swimming Team Rauma  5:10.55                 
                     
Maria Yritys  2002    412  1:05.55  2:20.06  3:50.36    5:15.55   
  Uinti Hyvinkää  4:55.15                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    406  1:14.14  2:35.16  3:57.22    5:17.10   
  Salon Uimarit  5:26.26                 
                     
Sanni Jouppi  2004    402  1:13.81  2:35.20  3:57.74    5:18.14   
  Swimming Team Rauma  5:11.33                 
                     
Kerttu Heinä  2006    365  1:17.70  2:42.51  4:07.28    5:28.60   
  Salon Uimarit  5:36.30                 
                     
Vilma Manninen  2005    294  1:25.34  2:57.55  4:27.74    5:52.97   
  Salon Uimarit  6:23.04                 
                     
10  Sara Suonio  2006    262  1:27.35  3:00.83  4:36.03    6:06.76   
  Salon Uimarit  6:45.74                 
                     
11  Sanni Tapio  2005    207  1:28.98  3:12.23  4:55.60    6:36.87   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Mandi Hämäläinen  2006    172  1:38.94  3:29.03  5:18.38    7:01.88   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  14:40 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:02   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonatan Davie  2006    350  1:11.44  2:29.17  3:46.84    5:01.13   
  Aurajoen Uinti  5:02.30                 
                     
Felix Kandolin  2007    284  1:14.97  2:36.84  4:00.69    5:22.82   
  Aurajoen Uinti  5:34.47                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    264  1:15.40  2:39.96  4:06.00    5:30.61   
  Aurajoen Uinti  5:45.63                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    256  1:15.36  2:40.05  4:07.70    5:34.11   
  Aurajoen Uinti  5:30.53                 
                     
Romeo Manner  2008    225  1:21.99  2:51.79  4:22.31    5:48.71   
  Aurajoen Uinti  6:16.22                 
                     
Kaapo Tuomainen  2008    209  1:22.37  2:54.27  4:27.26    5:57.19   
  Salon Uimarit  6:28.34                 
                     
Max Yli-Salomäki  2006    181  1:27.71  3:04.45  4:40.90    6:14.62   
  Aurajoen Uinti  6:17.45                 
                     
Elias Sahla  2007    160  1:32.60  3:12.85  4:54.06    6:30.72   
  Salon Uimarit  6:40.16                 
                     
Kristian Raski  2006    149  1:32.79  3:16.46  4:57.85    6:39.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Marco Lusenius  2007    131  1:37.65  3:24.72  5:10.20    6:57.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Ian Gonzalez Caton  2008    121  1:43.25  3:31.09  5:22.55    7:08.05   
  Aurajoen Uinti  6:59.71                 
                     
 
Laji 10, 400m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    320  1:10.66  2:29.15  3:49.40    5:10.15   
  Aurajoen Uinti  5:17.33                 
                     
Alexander Kruglov  2000    108  1:29.52  3:23.28  5:22.86    7:25.34   
  Kimito Sportforening                   
                     
Johannes Lindroos  1996              DNF   
  Raision Urheilijat  4:09.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:02 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m VU T9, N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Ääri  2011    94          51.03   
  Uimaseura Kaarina  53.15                 
Aada Vainio  2010              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m VU T9, N, Loppukilpailut 10 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    624          27.20   
  Cetus Espoo  26.87                 
Claudia Åvist  1997    578          27.91   
  Nurmijärven Uinti  26.97                 
Saana Yritys  2003    568          28.06   
  Uinti Hyvinkää  28.10                 
Diana Seiger  2003    522          28.86   
  Cetus Espoo  28.58                 
Cindy Palm  2003    499          29.30   
  Cetus Espoo  29.69                 
Mirella Sauhula  2006    489          29.51   
  Aurajoen Uinti  29.81                 
Fiia Pyykkö  2001    481          29.67   
  Salon Uimarit  28.96                 
Maria Yritys  2002    468          29.93   
  Uinti Hyvinkää  30.00                 
Emma Nieminen  2005    451          30.31   
  Aurajoen Uinti  29.59                 
10  Milla Järvenpää  2004    430          30.80   
  Uimaseura Kaarina  31.48                 
11  Malva Salmelin  2006    379          32.11   
  Salon Uimarit  32.76                 
12  Cinja Åvist  2003    377          32.18   
  Nurmijärven Uinti  30.56                 
12  Helmi Haverinen  2004    377          32.18   
  Cetus Espoo  30.65                 
14  Diana Raduly Baka  2006    361          32.63   
  Salon Uimarit  34.75                 
15  Essi Pyykkö  2006    327          33.73   
  Salon Uimarit  35.20                 
16  Vilma Manninen  2005    305          34.52   
  Salon Uimarit  34.72                 
17  Sofia Danska  2009    238          37.48   
  Uimaseura Kaarina  36.60                 
18  Amanda Ruusuvaara  2008    225          38.18   
  Uimaseura Kaarina  38.44                 
19  Inari Sonkkila  2006    224          38.25   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Maija Nurminen  2005    219          38.55   
  Salon Uimarit  35.96                 
21  Roosa Tuomainen  2005    204          39.49   
  Salon Uimarit  29.72                 
22  Sonja Revo  2008    197          39.92   
  Someron Esa  39.76                 
23  Alina Vanhatalo  2006    190          40.41   
  Uimaseura Kaarina  38.96                 
24  Silvia Jauhiainen  2007    171          41.88   
  Aurajoen Uinti  42.35                 
25  Elin Nordgren  2006    164          42.43   
  Kimito Sportforening  42.81                 
26  Amelie Halkosaari  2009    125          46.44   
  Aurajoen Uinti  42.76                 
27  Martta Lehtinen  2007    88          52.17   
  Salon Uimarit  53.09                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:30 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:10   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m VU P10, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Elonen  2009    112          42.06   
  Swimming Team Rauma  43.96                 
Aarni Sonkkila  2009    98          43.97   
  Uimaseura Kaarina  43.81                 
Olli Vanne  2009    76          47.90   
  Swimming Team Rauma  44.33                 
Matvei Chekhonin  2009    52          54.14   
  Swimming Team Rauma  50.19                 
Frans Meller  2010    51          54.50   
  Salon Uimarit  53.09                 
Eeli Mikkonen  2009              DSQ   
  Swimming Team Rauma  47.41                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m VU P10, M, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Severinkangas  2003    479          25.94   
  Cetus Espoo  25.78                 
Alexander Malyshkov  2004    456          26.36   
  Salon Uimarit  25.45                 
Joona Pohjola  2004    423          27.04   
  Salon Uimarit  27.59                 
Oliver Priimägi  2005    363          28.45   
  Someron Esa  28.53                 
Nuutti Vienonen  2005    334          29.24   
  Salon Uimarit  30.54                 
Emil Ekholm  2002    325          29.50   
  Ekenäs Simsällskap                   
Leevi Jalava  2004    325          29.52   
  Swimming Team Rauma  29.77                 
Aku Hyrsylä  2003    320          29.65   
  Salon Uimarit  29.61                 
Roope Tuomainen  2004    312          29.91   
  Salon Uimarit  29.65                 
10  Egor Malyshkov  2003    311          29.95   
  Salon Uimarit  28.71                 
11  Vilho Verronen  2004    290          30.64   
  Swimming Team Rauma  30.98                 
12  Matias Kotilainen  2006    277          31.11   
  Salon Uimarit  30.76                 
12  Rasmus Rauhala  2004    277          31.11   
  Uimaseura Kaarina  31.15                 
14  Aaro Törnström  2006    271          31.34   
  Raision Urheilijat  30.62                 
15  Miika Nurminen  2005    256          31.93   
  Salon Uimarit  34.31                 
16  Adrian Uggeldal  2005    178          36.07   
  Kimito Sportforening  36.78                 
17  Joonatan Hietarinne  2006    167          36.80   
  Salon Uimarit  37.90                 
18  Samuel Revo  2006    151          38.11   
  Someron Esa  38.21                 
19  Aku Peltonen  2007    135          39.55   
  Uimaseura Kaarina  41.50                 
20  Kalle Yli-Jama  2006    121          40.96   
  Salon Uimarit  40.18                 
21  Ahti Nikkari  2007    106          42.81   
  Kimito Sportforening  42.87                 
Jonas Saari  2008              DNS   
  Salon Uimarit  1:00.29                 
Elias Sahla  2007              DSQ   
  Salon Uimarit  39.98                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:10 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:41   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiia Koivisto  2007    274  40.08  1:32.10  2:29.29    3:11.80   
  Loimaan Uimaseura  3:15.19                 
                     
Saima Peltonen  2007    256  41.26  1:33.05  2:31.73    3:16.05   
  Salon Uimarit  3:15.00                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007    226  44.86  1:38.19  2:36.70    3:24.35   
  Salon Uimarit  3:16.02                 
                     
Emilia Tähkänen  2007    218  46.75  1:41.98  2:40.86    3:26.75   
  Uinti-Vakka  3:27.58                 
                     
Veera Knuutila  2008    197  50.07  1:44.44  2:46.05    3:34.09   
  Aurajoen Uinti  3:33.59                 
                     
Saga Räikkönen  2008    189  51.22  1:44.34  2:48.66    3:37.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ella Lindholm  2008    175  50.18  1:48.44  2:51.69    3:42.52   
  Salon Uimarit  3:35.00                 
                     
Tiia Mattila  2008    165  55.51  1:55.86  2:59.29    3:46.93   
  Uinti-Vakka  3:44.27                 
                     
Elsa Constable  2009              DSQ  50m 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 13, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Eloranta  1997    594  30.55  1:08.84  1:51.62    2:28.19   
  Cetus Espoo                   
                     
Erin Gonzalez Catón  2005    417  35.98  1:20.30  2:07.85    2:46.67   
  Aurajoen Uinti  2:47.48                 
                     
Ronja Vilska  2006    382  38.09  1:24.80  2:13.07    2:51.71   
  Aurajoen Uinti  2:55.16                 
                     
Mia Karolina Müürsepp  2006    338  39.65  1:28.23  2:21.79    2:58.84   
  Aurajoen Uinti  3:00.75                 
                     
Ulla Haarala  2004    317  43.94  1:30.91  2:23.18    3:02.71   
  Uimaseura Kaarina  2:58.24                 
                     
Diana Raduly Baka  2006    307  39.87  1:30.96  2:22.70    3:04.57   
  Salon Uimarit  3:02.48                 
                     
Sara Suonio  2006    238  45.66  1:38.43  2:37.83    3:20.87   
  Salon Uimarit  3:21.21                 
                     
Sonja Heikkilä  2006    225  46.16  1:41.86  2:37.70    3:24.79   
  Salon Uimarit                   
                     
Aino Norrdal  2006    157  56.86  1:55.96  2:53.38    3:50.79   
  Uimaseura Kaarina  4:05.48                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:41 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:46   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Salminen  2006    231  41.33  1:27.24  2:17.48    2:58.67   
  Someron Esa  3:00.25                 
                     
Kaapo Tuomainen  2008    167  46.90  1:41.29  2:35.96    3:19.05   
  Salon Uimarit  3:14.58                 
                     
Joonatan Hietarinne  2006    146  46.92  1:43.45  2:41.74    3:27.79   
  Salon Uimarit  3:36.61                 
                     
Oiva Saarinen  2008    121  51.38  1:45.10  2:50.51    3:41.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kalle Yli-Jama  2006    113  52.48  1:54.95  2:56.49    3:46.13   
  Salon Uimarit                   
                     
Max Hyvärinen  2007    106  50.63  1:50.41  3:00.42    3:51.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elias Sahla  2007    106  1:03.21  1:59.63  3:02.58    3:51.32   
  Salon Uimarit                   
                     
Ian Gonzalez Caton  2008              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kristian Raski  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alvar Kankare  2007              DSQ  su 
  Aurajoen Uinti  3:31.42                 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 14, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Sormunen  2002    467  29.70  1:05.66  1:48.02    2:21.25   
  Cetus Espoo  2:25.36                 
                     
Alexander Huhtala  2003    451  31.51  1:08.07  1:48.74    2:22.86   
  Cetus Espoo  2:20.85                 
                     
Aku Hyrsylä  2003    308  32.72  1:14.82  2:03.67    2:42.20   
  Salon Uimarit  2:39.72                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    283  34.61  1:17.22  2:07.40    2:46.79   
  Aurajoen Uinti  2:53.57                 
                     
Santeri Kinnunen  2002    273  34.08  1:15.04  2:07.56    2:48.85   
  Uimaseura Kaarina  2:49.33                 
                     
Miika Nurminen  2005    248  39.66  1:28.93  2:15.23    2:54.41   
  Salon Uimarit  3:00.39                 
                     
Roope Tuomainen  2004    246  39.13  1:26.81  2:19.93    2:54.73   
  Salon Uimarit                   
                     
Rasmus Rauhala  2004    204  39.12  1:30.89  2:23.90    3:06.05   
  Uimaseura Kaarina  3:01.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:46 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  15:51   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Kanervo  2009    101          55.03   
  Uimaseura Kaarina  53.63                 
Ella Ääri  2011    94          56.36   
  Uimaseura Kaarina  59.42                 
Emma Laaksonen  2009    73          1:01.31   
  Salon Uimarit  1:05.65                 
 
Laji 15, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    682          29.19   
  Aboa Watersports  28.65                 
Saana Yritys  2003    597          30.52   
  Uinti Hyvinkää  30.42                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    490          32.59   
  Cetus Espoo  32.61                 
Ciara Wacklin  2004    454          33.42   
  Cetus Espoo  33.65                 
Heidi Javanainen  2003    435          33.91   
  Swimming Team Rauma  33.79                 
Sini Heikkilä  2003    404          34.75   
  Salon Uimarit  34.01                 
Anu Ilander  1968    400          34.86   
  Helsingfors Simsällskap  35.29                 
Maria Muukkonen  1986    394          35.05   
  Aurajoen Uinti  35.35                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    388          35.21   
  Aurajoen Uinti  34.65                 
10  Fiia Pyykkö  2001    373          35.68   
  Salon Uimarit  35.28                 
11  Cindy Palm  2003    363          36.02   
  Cetus Espoo  34.71                 
12  Veera Ele  2006    318          37.63   
  Aurajoen Uinti  37.84                 
13  Milla Järvenpää  2004    306          38.12   
  Uimaseura Kaarina  39.06                 
14  Malva Salmelin  2006    304          38.20   
  Salon Uimarit  39.32                 
15  Linnea Koski  2007    297          38.50   
  Aurajoen Uinti  39.19                 
16  Kerttu Heinä  2006    267          39.90   
  Salon Uimarit  39.86                 
17  Miisa Järvinen  2007    262          40.13   
  Aurajoen Uinti  39.56                 
18  Maikki Hämäläinen  2006    250          40.78   
  Uimaseura Kaarina  41.97                 
19  Essi Pyykkö  2006    243          41.16   
  Salon Uimarit  40.98                 
20  Sonja Heikkilä  2006    202          43.80   
  Salon Uimarit  43.59                 
21  Mandi Hämäläinen  2006    146          48.72   
  Uimaseura Kaarina  49.70                 
22  Josefiina Björklöf  2008    127          51.05   
  Swimming Team Rauma  55.22                 
23  Martta Lehtinen  2007    74          1:01.09   
  Salon Uimarit                   
Diana Seiger  2003              DNF   
  Cetus Espoo  33.27                 
Helmi Haverinen  2004              DNF   
  Cetus Espoo  33.70                 
Moona Mäkelä  2008              DSQ   
  Salon Uimarit  57.75                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  15:51 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:04   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Vanne  2009    89          50.51   
  Swimming Team Rauma  50.09                 
Eemeli Havia  2010    80          52.32   
  Salon Uimarit  53.02                 
Eetu Ääri  2010    76          53.18   
  Uimaseura Kaarina  52.59                 
Topi Heinonen  2008    66          55.68   
  Uimaseura Kaarina  51.26                 
Max Kulmala  2008    66          55.90   
  Uimaseura Kaarina  1:00.56                 
Veeti Elonen  2009    65          56.03   
  Swimming Team Rauma  55.50                 
Jonas Saari  2008              DNS   
  Salon Uimarit  1:00.68                 
Aarni Sonkkila  2009              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  58.94                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Eeli Mikkonen  2009              DSQ   
  Swimming Team Rauma  58.56                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 16, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Malyshkov  2004    369          31.51   
  Salon Uimarit                   
Oliver Priimägi  2005    310          33.39   
  Someron Esa  33.45                 
Egor Malyshkov  2003    309          33.42   
  Salon Uimarit  32.28                 
Nuutti Vienonen  2005    284          34.39   
  Salon Uimarit  35.40                 
Alex Mukkulainen  2006    189          39.33   
  Aurajoen Uinti  41.18                 
Emil Ekholm  2002    178          40.12   
  Ekenäs Simsällskap                   
Matias Kotilainen  2006    177          40.25   
  Salon Uimarit  39.68                 
Alex Yli-Salomäki  2006    173          40.52   
  Aurajoen Uinti  42.58                 
Roope Tuomainen  2004    170          40.74   
  Salon Uimarit                   
10  Ebbe Karlsson  2005    163          41.39   
  Kimito Sportforening                   
11  Samuel Revo  2006    141          43.37   
  Someron Esa  44.01                 
12  Adrian Uggeldal  2005    125          45.14   
  Kimito Sportforening                   
13  Kaapo Jokinen  2007    107          47.51   
  Swimming Team Rauma                   
Aaron Hannula  2005              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  42.45                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Aku Peltonen  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  51.34                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Aron Uggeldal  2007              DSQ   
  Kimito Sportforening  49.81                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:04 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:07   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anu Tolvanen  1982    449  34.68        1:15.40   
  Aurajoen Uinti  1:20.33                 
                     
Heidi Herlevi  1990    401  36.52        1:18.30   
  Aurajoen Uinti  1:20.71                 
                     
Outi Kaarnamo  1969    351  37.58        1:21.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:20.24                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    199  47.21        1:38.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sirpa Visakoski  1952    186  47.78        1:41.07   
  Aurajoen Uinti  1:42.71                 
                     
Anne Räikkälä  1975    169  52.22        1:44.42   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Merja Lundberg  1970    165  52.36        1:45.16   
  Aurajoen Uinti  1:48.84                 
                     
Johanna Viitamäki  1966    143  54.64        1:50.18   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:07 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:10   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miika Nordblad  1991    480  29.08        1:04.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Johan Engström  1975    438  30.94        1:06.75   
  Tuusulan Uimaseura  1:06.96                 
                     
Tero Nordström  1968    249  36.84        1:20.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Antti Wihanto  1962    236  39.76        1:21.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tommi Kahlos  1978    232  39.54        1:22.47   
  Aurajoen Uinti  1:22.50                 
                     
Taito Nurmi  1961    186  41.48        1:28.80   
  Aurajoen Uinti  1:26.45                 
                     
Jarno Nurminen  1976    184  42.20        1:29.15   
  Salon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:10 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    417  34.39        1:13.66   
  Salon Uimarit  1:20.86                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    409  33.90        1:14.13   
  Aurajoen Uinti  1:13.77                 
                     
Linnea Koski  2007    269  38.22        1:25.20   
  Aurajoen Uinti  1:23.81                 
                     
Miisa Järvinen  2007    237  40.27        1:28.86   
  Aurajoen Uinti  1:43.75                 
                     
Saima Peltonen  2007    185  43.09        1:36.61   
  Salon Uimarit  1:41.27                 
                     
Nella Imponen  2007    165  45.00        1:40.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aurora Änäkkälä  2007    146  45.90        1:44.52   
  Salon Uimarit  1:41.02                 
                     
Emilia Tähkänen  2007    144  48.52        1:44.85   
  Uinti-Vakka  1:41.78                 
                     
Rahma Ezzat  2007              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:57.55                 
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 19, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    659  29.33        1:03.25   
  Aboa Watersports  1:01.46                 
                     
Julia Peltola  2003    508  31.76        1:08.97   
  Cetus Espoo  1:07.31                 
                     
Karine Gagnon  1985    479  33.01        1:10.32   
  Aurajoen Uinti  1:10.14                 
                     
Taiga Yritys  2003    475  33.15        1:10.51   
  Uinti Hyvinkää  1:10.08                 
                     
Mirella Sauhula  2006    307  35.50        1:21.59   
  Aurajoen Uinti  1:25.67                 
                     
Alina Vanhatalo  2006    156  44.86        1:42.12   
  Uimaseura Kaarina  1:51.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:44   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Törnström  2006    244  36.84        1:17.52   
  Raision Urheilijat  1:21.43                 
                     
Matias Saarinen  2006    230  36.56        1:19.07   
  Salon Uimarit  1:22.32                 
                     
Felix Kandolin  2007    226  36.36        1:19.57   
  Aurajoen Uinti  1:21.71                 
                     
Joonatan Davie  2006    200  37.74        1:22.83   
  Aurajoen Uinti  1:29.13                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    154  39.57        1:30.32   
  Aurajoen Uinti  1:33.33                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    138  43.01        1:33.69   
  Aurajoen Uinti  1:34.60                 
                     
Max Yli-Salomäki  2006    115  46.88        1:39.55   
  Aurajoen Uinti  1:38.25                 
                     
 
Laji 20, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Sormunen  2002    463  29.39        1:02.63   
  Cetus Espoo  1:01.46                 
                     
Roni Severinkangas  2003    414  30.49        1:05.04   
  Cetus Espoo  1:03.52                 
                     
Joel Korte  2005    298  33.66        1:12.52   
  Swimming Team Rauma  1:13.14                 
                     
Egor Malyshkov  2003    280  34.71        1:14.06   
  Salon Uimarit  1:09.26                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    224  35.14        1:19.71   
  Aurajoen Uinti  1:22.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:44 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:53   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Kanervo  2009    143          55.07   
  Uimaseura Kaarina  53.71                 
Elsa Ailanen  2009    101          1:01.66   
  Swimming Team Rauma  1:00.60                 
Ella Ääri  2011    34          1:28.68   
  Uimaseura Kaarina  1:29.59                 
Amelie Halkosaari  2009              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Elsa Constable  2009              DSQ  50 
  Aurajoen Uinti  54.38                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Emma Laaksonen  2009              DSQ  50m 
  Salon Uimarit                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 21, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cindy Palm  2003    578          34.57   
  Cetus Espoo  33.27                 
Aino Kontiainen  2002    525          35.69   
  Uinti Hyvinkää  35.08                 
Kiia Metsäkonkola  2005    525          35.69   
  Salon Uimarit  35.83                 
Anu Tolvanen  1982    470          37.04   
  Aurajoen Uinti  37.67                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    426          38.25   
  Cetus Espoo  38.37                 
Inari Laaksonen  2002    411          38.72   
  Swimming Team Rauma  39.64                 
Mirelle Hirsiniemi  2007    368          40.16   
  Aurajoen Uinti  40.05                 
Emma Nieminen  2005    357          40.58   
  Aurajoen Uinti  38.93                 
Ronja Vilska  2006    356          40.62   
  Aurajoen Uinti  41.17                 
10  Malva Salmelin  2006    338          41.33   
  Salon Uimarit  39.89                 
11  Essi Pyykkö  2006    335          41.43   
  Salon Uimarit  42.94                 
12  Diana Raduly Baka  2006    314          42.33   
  Salon Uimarit  41.44                 
13  Linnea Koski  2007    259          45.13   
  Aurajoen Uinti  45.69                 
14  Rahma Ezzat  2007    246          45.93   
  Aurajoen Uinti  46.99                 
15  Sara Elomäki  2006    243          46.10   
  Aurajoen Uinti  46.73                 
16  Aino Norrdal  2006    213          48.20   
  Uimaseura Kaarina  48.17                 
17  Elin Nordgren  2006    208          48.57   
  Kimito Sportforening  49.16                 
18  Kerstin Rehnström  1957    201          49.10   
  Ekenäs Simsällskap  49.78                 
19  Mandi Hämäläinen  2006    144          54.93   
  Uimaseura Kaarina  55.69                 
20  Martta Lehtinen  2007    99          1:02.06   
  Salon Uimarit                   
Vilma Manninen  2005              DNS   
  Salon Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:53 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  16:57   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 22, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaapo Tuomainen  2008    173          45.25   
  Salon Uimarit  44.03                 
Romeo Manner  2008    128          50.05   
  Aurajoen Uinti  50.93                 
Erik Constable  2008    127          50.15   
  Aurajoen Uinti  54.74                 
Max Kulmala  2008    108          52.99   
  Uimaseura Kaarina  55.61                 
Ian Gonzalez Caton  2008    103          53.75   
  Aurajoen Uinti  55.72                 
Veeti Elonen  2009    93          55.54   
  Swimming Team Rauma  56.00                 
Oiva Saarinen  2008    93          55.66   
  Aurajoen Uinti  57.67                 
Olli Vanne  2009    90          56.34   
  Swimming Team Rauma  57.97                 
Onni Virtanen  2008    81          58.18   
  Salon Uimarit                   
Veeti Jalava  2009    81          58.18   
  Swimming Team Rauma  59.25                 
11  Topi Heinonen  2008    76          59.42   
  Uimaseura Kaarina  59.76                 
12  Santeri Alanto  2008    74          59.92   
  Salon Uimarit  1:00.13                 
13  Miro Järvinen  2008    74          1:00.14   
  Salon Uimarit  1:04.72                 
14  Vilho Haikonen  2009    73          1:00.17   
  Salon Uimarit  1:02.31                 
15  Matvei Chekhonin  2009    51          1:07.99   
  Swimming Team Rauma                   
16  Eeli Mikkonen  2009    51          1:08.08   
  Swimming Team Rauma                   
17  Jonas Saari  2008    45          1:10.70   
  Salon Uimarit                   
18  Eemeli Havia  2010    41          1:12.73   
  Salon Uimarit  1:12.11                 
19  Eetu Ääri  2010    39          1:14.00   
  Uimaseura Kaarina  1:31.14                 
Frans Meller  2010              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 7.3 Käsiveto ohi lantiolinjan (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 22, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Rutanen  1972    461          32.68   
  Helsingfors Simsällskap  31.62                 
Alexander Huhtala  2003    423          33.62   
  Cetus Espoo  36.15                 
Alexander Malyshkov  2004    405          34.12   
  Salon Uimarit  33.10                 
Joona Pohjola  2004    394          34.43   
  Salon Uimarit  35.13                 
Miika Nurminen  2005    307          37.39   
  Salon Uimarit  40.18                 
Oliver Priimägi  2005    288          38.22   
  Someron Esa  39.70                 
Aku Hyrsylä  2003    266          39.26   
  Salon Uimarit  42.14                 
Nuutti Vienonen  2005    255          39.81   
  Salon Uimarit  42.15                 
Max Yli-Salomäki  2006    186          44.22   
  Aurajoen Uinti  47.17                 
10  Ebbe Karlsson  2005    156          46.88   
  Kimito Sportforening                   
11  Kalle Yli-Jama  2006    137          48.90   
  Salon Uimarit  47.53                 
12  Samuel Revo  2006    96          55.14   
  Someron Esa  52.85                 
13  Adrian Uggeldal  2005    90          56.18   
  Kimito Sportforening                   
14  Ahti Nikkari  2007    82          58.07   
  Kimito Sportforening  57.74                 
Joonatan Davie  2006              DSQ  25m 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  16:57 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:11   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 23, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    328  39.14        1:20.04   
  Salon Uimarit  1:18.94                 
                     
Miisa Järvinen  2007    251  42.17        1:27.52   
  Aurajoen Uinti  1:30.47                 
                     
Nella Imponen  2007    224  44.67        1:30.91   
  Aurajoen Uinti  1:32.64                 
                     
Kiia Koivisto  2007    223  45.11        1:31.04   
  Loimaan Uimaseura  1:31.63                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007    222  45.55        1:31.18   
  Salon Uimarit  1:30.31                 
                     
Amanda Ruusuvaara  2008    201  46.42        1:34.14   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Sofia Danska  2009    190  46.42        1:36.03   
  Uimaseura Kaarina  1:38.24                 
                     
Saima Peltonen  2007    181  47.46        1:37.50   
  Salon Uimarit  1:36.68                 
                     
Emilie Sjösten  2008    177  47.42        1:38.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Matilda Saarinen  2008    163  48.99        1:41.01   
  Salon Uimarit  1:49.29                 
                     
11  Ella Lindholm  2008    155  52.35        1:42.64   
  Salon Uimarit  1:43.37                 
                     
12  Silvia Jauhiainen  2007    144  50.59        1:45.22   
  Aurajoen Uinti  1:54.02                 
                     
13  Alisa Uusitorppa  2007    118  54.25        1:52.42   
  Swimming Team Rauma  1:57.51                 
                     
Saga Räikkönen  2008              DSQ   
  Aurajoen Uinti  1:43.00                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
                     
 
Laji 23, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjärvi  1996    650  30.29        1:03.73   
  Aboa Watersports  1:02.05                 
                     
Ciara Wacklin  2004    446  34.97        1:12.25   
  Cetus Espoo  1:10.76                 
                     
Julia Peltola  2003    428  36.00        1:13.27   
  Cetus Espoo  1:12.45                 
                     
Heidi Javanainen  2003    398  36.00        1:15.06   
  Swimming Team Rauma  1:14.39                 
                     
Pinja Nieminen  2004    393  36.47        1:15.37   
  Cetus Espoo  1:15.16                 
                     
Olivia Uusitorppa  2004    381  36.76        1:16.15   
  Swimming Team Rauma  1:15.04                 
                     
Sini Heikkilä  2003    359  35.64        1:17.66   
  Salon Uimarit  1:13.19                 
                     
Mirella Sauhula  2006    356  37.74        1:17.87   
  Aurajoen Uinti  1:19.27                 
                     
Eerika Kivistö  2006    314  40.19        1:21.25   
  Swimming Team Rauma  1:23.32                 
                     
10  Sanni Jouppi  2004    304  40.12        1:22.12   
  Swimming Team Rauma  1:21.72                 
                     
11  Erin Gonzalez Catón  2005    295  40.03        1:22.96   
  Aurajoen Uinti  1:26.73                 
                     
12  Ulla Haarala  2004    275  42.40        1:24.83   
  Uimaseura Kaarina  1:24.69                 
                     
13  Iida Vartiainen  2006    275  41.68        1:24.92   
  Aurajoen Uinti  1:24.57                 
                     
14  Mia Karolina Müürsepp  2006    251  42.43        1:27.50   
  Aurajoen Uinti  1:25.54                 
                     
15  Sara Suonio  2006    176  47.58        1:38.43   
  Salon Uimarit  1:34.43                 
                     
16  Sanni Tapio  2005    173  48.21        1:39.01   
  Salon Uimarit  1:36.69                 
                     
Ronja Mäkelä  2005              DSQ  75m 
  Salon Uimarit                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:11 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 24, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Felix Kandolin  2007    247  37.59        1:17.92   
  Aurajoen Uinti  1:19.78                 
                     
Matias Saarinen  2006    207  39.81        1:22.61   
  Salon Uimarit  1:19.63                 
                     
Romeo Manner  2008    194  41.61        1:24.44   
  Aurajoen Uinti  1:26.56                 
                     
Alex Mukkulainen  2006    166  42.97        1:28.98   
  Aurajoen Uinti  1:28.66                 
                     
Matias Kotilainen  2006    156  44.04        1:30.75   
  Salon Uimarit  1:29.71                 
                     
Alex Yli-Salomäki  2006    146  44.72        1:32.75   
  Aurajoen Uinti  1:30.50                 
                     
Alvar Kankare  2007    98  52.78        1:45.83   
  Aurajoen Uinti  1:49.02                 
                     
Max Hyvärinen  2007    98  51.13        1:45.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eino Jussinoja  2006              DSQ   
  Swimming Team Rauma  1:56.24                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 24, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Huhtala  2003    361  33.92        1:08.73   
  Cetus Espoo  1:06.85                 
                     
Nardi Gabriel Orenshtein  2005    283  36.13        1:14.54   
  Aurajoen Uinti  1:17.22                 
                     
Aku Hyrsylä  2003    264  36.82        1:16.20   
  Salon Uimarit  1:19.76                 
                     
Egor Malyshkov  2003    261  37.45        1:16.58   
  Salon Uimarit  1:13.40                 
                     
Santeri Kinnunen  2002    244  36.81        1:18.23   
  Uimaseura Kaarina  1:17.84                 
                     
Aaron Hannula  2005    142  45.97        1:33.70   
  Uimaseura Kaarina  1:36.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 25, 4X50m SKU 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Espoo 2  1990              1:57.21   
  Cetus Espoo  1:58.15                 
  Jari Schwarte  1990      27.98        27.98   
  Cindy Palm  2003      33.70        1:01.68   
  Julia Peltola  2003      29.55        1:31.23   
  Roni Severinkangas  2003      25.98        1:57.21   
                     
Cetus Espoo 1  1997              1:57.89   
  Cetus Espoo  2:02.44                 
  Otto Sormunen  2002      30.47        30.47   
  Alexander Huhtala  2003      32.94        1:03.41   
  Emilia Eloranta  1997      28.17        1:31.58   
  Dina Sadojevic Jelacik  2004      26.31        1:57.89   
                     
Aurajoen Uinti Masters Mix 1  1961              2:17.22   
  Aurajoen Uinti  2:17.00                 
  Taito Nurmi  1961      38.64        38.64   
  Anu Tolvanen  1982      36.46        1:15.10   
  Karine Gagnon  1985      31.92        1:47.02   
  Tommi Kahlos  1978      30.20        2:17.22   
                     
Aurajoen Uinti Masters Mix 3  1968              2:18.27   
  Aurajoen Uinti  2:18.50                 
  Miika Nordblad  1991      28.93        28.93   
  Tero Nordström  1968      38.20        1:07.13   
  Maria Muukkonen  1986      33.99        1:41.12   
  Merja Lundberg  1970      37.15        2:18.27   
                     
Sähisevät Kissat              2:28.48   
  Salon Uimarit                   
  Sini Heikkilä  2003      35.04        35.04   
  Egor Malyshkov  2003      41.07        1:16.11   
  Matias Saarinen  2006      35.45        1:51.56   
  Ronja Mäkelä  2005      36.92        2:28.48   
                     
Piikikkäät Siilit              2:37.93   
  Salon Uimarit                   
  Ella Lindholm  2008      46.42        46.42   
  Nuutti Vienonen  2005      40.53        1:26.95   
  Miika Nurminen  2005      37.68        2:04.63   
  Vilma Manninen  2005      33.30        2:37.93   
                     
Ujot Kaniinit              2:38.26   
  Salon Uimarit                   
  Saima Peltonen  2007      43.79        43.79   
  Joona Pohjola  2004      34.25        1:18.04   
  Kaapo Tuomainen  2008      45.74        2:03.78   
  Essi Pyykkö  2006      34.48        2:38.26   
                     
Someron Esa  2004              2:52.55   
  Someron Esa                   
  Samuel Revo  2006      44.86        44.86   
  Laura Laine  2004      47.10        1:31.96   
  Sonja Revo  2008      52.13        2:24.09   
  Oliver Priimägi  2005      28.46        2:52.55   
                     
Aurajoen Uinti Masters Mix 2  1962              DSQ   
  Aurajoen Uinti  2:17.00                 
  Mari Ääri  1980      31.31        31.31   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Kipittävät Koirat              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  Emma Laaksonen  2009      1:01.06        1:01.06   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
Lauhkeat Lampaat              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  Malva Salmelin  2006      39.63        39.63   
  Alexander Malyshkov  2004      34.27        1:13.90   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:50 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 26, 200m RU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Vilska  2006    363  43.30  1:31.47  2:20.46    3:08.49   
  Aurajoen Uinti  3:09.59                 
                     
Essi Pyykkö  2006    296  45.25  1:36.56  2:29.95    3:21.78   
  Salon Uimarit  3:19.66                 
                     
Elina Toivonen  2006    286  47.14  1:38.66  2:32.71    3:24.14   
  Aurajoen Uinti  3:25.66                 
                     
Sara Elomäki  2006    278  47.68  1:40.66  2:34.80    3:26.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Maikki Hämäläinen  2006    264  46.28  1:40.52  2:35.91    3:29.64   
  Uimaseura Kaarina  3:38.70                 
                     
Sonja Heikkilä  2006    257  46.83  1:40.07  2:36.84    3:31.44   
  Salon Uimarit  3:31.91                 
                     
Malva Salmelin  2006              DSQ  75m 
  Salon Uimarit  3:26.69                 
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
                     
 
Laji 26, 200m RU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Hyttinen  2004    451  40.39  1:25.42  2:10.75    2:55.45   
  Aurajoen Uinti  2:54.26                 
                     
Pinja Nieminen  2004    436  40.90  1:26.24  2:12.59    2:57.41   
  Cetus Espoo  2:55.39                 
                     
Ciara Wacklin  2004    436  41.24  1:26.51  2:12.24    2:57.44   
  Cetus Espoo  2:54.07                 
                     
Ronja Mäkelä  2005    206  49.85  1:49.47  2:48.76    3:47.56   
  Salon Uimarit                   
                     
Kerstin Rehnström  1957    178  51.85  1:51.72  2:54.83    3:59.04   
  Ekenäs Simsällskap  3:52.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit  Tulostusaika  17:53 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kevätkisat 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Salo    Tulostusaika  18:00   
  Järjestäjä  Salon Uimarit ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 27, 200m RU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Vainio  2005    390  37.18  1:19.96  2:03.49    2:45.13   
  Aurajoen Uinti  2:56.89                 
                     
Miika Nurminen  2005    321  39.91  1:23.68  2:09.97    2:56.23   
  Salon Uimarit  3:12.44