2019-07-19   03:47:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 1, 200m Freestyle Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 3:16.53
50m: 42.91
100m: 1:34.31
(51.40)
150m: 2:27.02
(52.71)
200m: 3:16.53
(49.51)
2 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 3:24.83 +8.30
50m: 46.91
100m: 1:40.07
(53.16)
150m: 2:35.33
(55.26)
200m: 3:24.83
(49.50)
3 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 3:39.24 +22.71
50m: 50.13
100m: 1:46.65
(56.52)
150m: 2:43.64
(56.99)
200m: 3:39.24
(55.60)
4 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 3:47.53 +31.00
50m: 52.09
100m: 1:49.90
(57.81)
150m: 2:50.82
(1:00.92)
200m: 3:47.53
(56.71)
5 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 3:49.33 +32.80
50m: 50.80
100m: 1:48.79
(57.99)
150m: 2:51.75
(1:02.96)
200m: 3:49.33
(57.58)
Event official at: 6.4.2019 10:09:07
Event 1, 200m Freestyle Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 2:19.02
50m: 32.40
100m: 1:07.28
(34.88)
150m: 1:43.12
(35.84)
200m: 2:19.02
(35.90)
2 Sara Seppänen 2006 Oulun Lohet 2:22.75 +3.73
50m: 33.26
100m: 1:09.86
(36.60)
150m: 1:47.38
(37.52)
200m: 2:22.75
(35.37)
3 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 2:22.79 +3.77
50m: 32.11
100m: 1:08.10
(35.99)
150m: 1:45.85
(37.75)
200m: 2:22.79
(36.94)
4 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 2:25.93 +6.91
50m: 33.17
100m: 1:10.75
(37.58)
150m: 1:48.87
(38.12)
200m: 2:25.93
(37.06)
5 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä 2:30.28 +11.26
50m: 32.75
100m: 1:11.07
(38.32)
150m: 1:50.55
(39.48)
200m: 2:30.28
(39.73)
6 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 2:30.85 +11.83
50m: 34.96
100m: 1:13.61
(38.65)
150m: 1:53.30
(39.69)
200m: 2:30.85
(37.55)
7 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 2:35.50 +16.48
50m: 33.64
100m: 1:12.62
(38.98)
150m: 1:54.35
(41.73)
200m: 2:35.50
(41.15)
8 Oona Lipponen 2006 Kemin Uimaseura 2:36.15 +17.13
50m: 35.18
100m: 1:14.83
(39.65)
150m: 1:56.26
(41.43)
200m: 2:36.15
(39.89)
9 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 2:37.05 +18.03
50m: 34.62
100m: 1:14.39
(39.77)
150m: 1:56.89
(42.50)
200m: 2:37.05
(40.16)
10 Saimi Ruuska 2006 Swimming Jyväskylä 2:40.56 +21.54
50m: 35.97
100m: 1:16.19
(40.22)
150m: 1:58.91
(42.72)
200m: 2:40.56
(41.65)
11 Venla Talvensaari 2006 Oulun Uinti 1906 2:40.67 +21.65
50m: 36.19
100m: 1:16.46
(40.27)
150m: 1:59.07
(42.61)
200m: 2:40.67
(41.60)
12 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 2:44.33 +25.31
50m: 37.67
100m: 1:19.21
(41.54)
150m: 2:02.17
(42.96)
200m: 2:44.33
(42.16)
13 Anni Backman 2006 Oulun Uinti 1906 2:45.25 +26.23
50m: 37.62
100m: 1:19.24
(41.62)
150m: 2:04.24
(45.00)
200m: 2:45.25
(41.01)
14 Ronja Halinen 2007 Swimming Jyväskylä 2:45.91 +26.89
50m: 36.58
100m: 1:18.80
(42.22)
150m: 2:03.00
(44.20)
200m: 2:45.91
(42.91)
15 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 2:46.65 +27.63
50m: 38.50
100m: 1:21.62
(43.12)
150m: 2:05.45
(43.83)
200m: 2:46.65
(41.20)
16 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 2:49.68 +30.66
50m: 38.19
100m: 1:21.99
(43.80)
150m: 2:06.63
(44.64)
200m: 2:49.68
(43.05)
17 Anna Rantala 2006 Swimming Jyväskylä 2:49.84 +30.82
50m: 37.97
100m: 1:20.28
(42.31)
150m: 2:06.07
(45.79)
200m: 2:49.84
(43.77)
18 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 2:52.76 +33.74
50m: 40.11
100m: 1:23.99
(43.88)
150m: 2:10.85
(46.86)
200m: 2:52.76
(41.91)
19 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 2:53.84 +34.82
50m: 39.19
100m: 1:23.37
(44.18)
150m: 2:10.35
(46.98)
200m: 2:53.84
(43.49)
20 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 2:55.27 +36.25
50m: 38.09
100m: 1:22.16
(44.07)
150m: 2:08.77
(46.61)
200m: 2:55.27
(46.50)
21 Emilia Sainio 2006 Oulun Lohet 3:00.86 +41.84
50m: 41.11
100m: 1:27.39
(46.28)
150m: 2:15.49
(48.10)
200m: 3:00.86
(45.37)
22 Lilja Polojärvi 2006 Swimming Club Rovaniemi 3:08.94 +49.92
50m: 42.78
100m: 1:31.87
(49.09)
150m: 2:21.77
(49.90)
200m: 3:08.94
(47.17)
23 Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen 2007 Oulun Lohet 3:21.75 +1:02.73
50m: 44.92
100m: 1:36.12
(51.20)
150m: 2:30.44
(54.32)
200m: 3:21.75
(51.31)
24 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 3:35.61 +1:16.59
50m: 42.76
100m: 1:40.23
(57.47)
150m: 2:37.55
(57.32)
200m: 3:35.61
(58.06)
25 Lotta Tonteri 2007 Oulun Uinti 1906 3:39.21 +1:20.19
50m: 49.28
100m: 1:46.12
(56.84)
150m: 2:45.22
(59.10)
200m: 3:39.21
(53.99)
Event official at: 6.4.2019 10:09:07
Event 1, 200m Freestyle Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 2:11.81
100m: 1:05.13
(1:05.13)
150m: 1:39.58
(34.45)
200m: 2:11.81
(32.23)
2 Inka Elamaa 2004 Oulun Lohet 2:18.63 +6.82
100m: 1:07.09
(1:07.09)
150m: 1:43.23
(36.14)
200m: 2:18.63
(35.40)
3 Alexia Tahkola 2005 Oulun Lohet 2:20.60 +8.79
50m: 32.30
100m: 1:08.86
(36.56)
150m: 1:45.92
(37.06)
200m: 2:20.60
(34.68)
4 Riina Niemi 2005 Swimming Club Rovaniemi 2:20.78 +8.97
50m: 32.43
100m: 1:08.00
(35.57)
150m: 1:45.16
(37.16)
200m: 2:20.78
(35.62)
5 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 2:20.87 +9.06
50m: 32.74
100m: 1:08.25
(35.51)
150m: 1:45.11
(36.86)
200m: 2:20.87
(35.76)
6 Nea Parkatti 2004 Swimming Jyväskylä 2:20.88 +9.07
50m: 31.67
100m: 1:07.09
(35.42)
150m: 1:44.33
(37.24)
200m: 2:20.88
(36.55)
7 Ronja Kämäräinen 2004 Swimming Club Vuokatti 2:22.07 +10.26
50m: 32.42
100m: 1:08.88
(36.46)
150m: 1:45.75
(36.87)
200m: 2:22.07
(36.32)
8 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 2:23.26 +11.45
50m: 33.10
100m: 1:09.74
(36.64)
150m: 1:47.44
(37.70)
200m: 2:23.26
(35.82)
9 Aada Suotula 2004 Oulun Uinti 1906 2:24.68 +12.87
50m: 32.73
100m: 1:09.00
(36.27)
150m: 1:47.07
(38.07)
200m: 2:24.68
(37.61)
10 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Lohet 2:29.09 +17.28
50m: 33.80
100m: 1:11.91
(38.11)
150m: 1:51.16
(39.25)
200m: 2:29.09
(37.93)
11 Henna Moilanen 2004 Oulun Lohet 2:29.15 +17.34
50m: 34.39
100m: 1:12.58
(38.19)
150m: 1:51.55
(38.97)
200m: 2:29.15
(37.60)
12 Essi Vilhelmiina Virta 2005 Kempeleen Pyrintö 2:29.50 +17.69
50m: 34.29
100m: 1:11.71
(37.42)
150m: 1:51.10
(39.39)
200m: 2:29.50
(38.40)
13 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 2:30.73 +18.92
50m: 34.61
100m: 1:12.99
(38.38)
150m: 1:52.80
(39.81)
200m: 2:30.73
(37.93)
14 Siiri Rahikkala 2004 Oulun Uinti 1906 2:31.28 +19.47
50m: 33.72
100m: 1:12.07
(38.35)
150m: 1:51.91
(39.84)
200m: 2:31.28
(39.37)
15 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 2:32.03 +20.22
50m: 33.98
100m: 1:11.79
(37.81)
150m: 1:51.96
(40.17)
200m: 2:32.03
(40.07)
16 Lidia Evans 2005 Swimming Club Vuokatti 2:32.05 +20.24
50m: 34.57
100m: 1:14.00
(39.43)
150m: 1:53.62
(39.62)
200m: 2:32.05
(38.43)
17 Aada Tourunen 2004 Swimming Jyväskylä 2:32.99 +21.18
50m: 34.74
100m: 1:13.47
(38.73)
150m: 1:53.19
(39.72)
200m: 2:32.99
(39.80)
18 Iida Heiko 2004 Oulun Uinti 1906 2:33.44 +21.63
50m: 33.64
100m: 1:12.90
(39.26)
150m: 1:53.62
(40.72)
200m: 2:33.44
(39.82)
19 Julia Minttu-maria Tiensuu 2005 Kemin Uimaseura 2:36.01 +24.20
50m: 34.66
100m: 1:14.09
(39.43)
150m: 1:56.29
(42.20)
200m: 2:36.01
(39.72)
20 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 2:36.92 +25.11
50m: 34.94
100m: 1:14.89
(39.95)
150m: 1:56.74
(41.85)
200m: 2:36.92
(40.18)
21 Petra Laukkanen 2004 Oulun Lohet 2:38.96 +27.15
50m: 34.81
100m: 1:15.09
(40.28)
150m: 1:58.06
(42.97)
200m: 2:38.96
(40.90)
22 Ronja Kalvas 2005 Swimming Jyväskylä 2:40.40 +28.59
50m: 37.45
100m: 1:19.82
(42.37)
150m: 2:02.51
(42.69)
200m: 2:40.40
(37.89)
23 Emilia Juutilainen 2004 Rovaniemen Uimaseura 2:43.55 +31.74
50m: 34.68
100m: 1:16.62
(41.94)
150m: 2:00.03
(43.41)
200m: 2:43.55
(43.52)
24 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 2:44.47 +32.66
50m: 35.12
100m: 1:15.31
(40.19)
150m: 1:59.09
(43.78)
200m: 2:44.47
(45.38)
25 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 2:44.68 +32.87
50m: 36.30
100m: 1:18.88
(42.58)
150m: 2:03.22
(44.34)
200m: 2:44.68
(41.46)
25 Juuli Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 2:44.68 +32.87
50m: 35.86
100m: 1:18.54
(42.68)
150m: 2:02.87
(44.33)
200m: 2:44.68
(41.81)
27 Reetta Piira 2004 Swimming Club Rovaniemi 2:45.33 +33.52
50m: 37.24
100m: 1:19.56
(42.32)
150m: 2:03.79
(44.23)
200m: 2:45.33
(41.54)
28 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 2:46.51 +34.70
50m: 39.60
100m: 1:22.58
(42.98)
150m: 2:05.86
(43.28)
200m: 2:46.51
(40.65)
29 Ailiina Koskinen 2005 Haukiputaan Heitto 2:47.70 +35.89
50m: 36.56
100m: 1:19.68
(43.12)
150m: 2:04.69
(45.01)
200m: 2:47.70
(43.01)
30 Kiia Junttari 2004 Kemin Työväen Uimarit 2:49.50 +37.69
50m: 36.36
100m: 1:19.10
(42.74)
150m: 2:04.92
(45.82)
200m: 2:49.50
(44.58)
31 Anniina Törmi 2005 Oulun Uinti 1906 2:49.81 +38.00
50m: 37.87
100m: 1:20.79
(42.92)
150m: 2:06.00
(45.21)
200m: 2:49.81
(43.81)
32 Saana Uusitalo 2005 Oulun Lohet 2:50.20 +38.39
50m: 37.96
100m: 1:20.71
(42.75)
150m: 2:05.90
(45.19)
200m: 2:50.20
(44.30)
33 Teresa Pulkkinen 2005 Oulun Lohet 2:52.08 +40.27
50m: 37.95
100m: 1:21.46
(43.51)
150m: 2:06.79
(45.33)
200m: 2:52.08
(45.29)
34 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 2:54.01 +42.20
50m: 38.90
100m: 1:23.65
(44.75)
150m: 2:09.69
(46.04)
200m: 2:54.01
(44.32)
35 Emma Sainio 2004 Oulun Lohet 2:58.75 +46.94
50m: 40.27
100m: 1:25.83
(45.56)
150m: 2:13.31
(47.48)
200m: 2:58.75
(45.44)
36 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 3:00.71 +48.90
50m: 40.26
100m: 1:27.00
(46.74)
150m: 2:15.13
(48.13)
200m: 3:00.71
(45.58)
37 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 3:17.19 +1:05.38
50m: 42.14
100m: 1:34.34
(52.20)
150m: 2:27.63
(53.29)
200m: 3:17.19
(49.56)
Event official at: 6.4.2019 10:09:07
Event 1, 200m Freestyle Women 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 2:13.93
100m: 1:04.78
(1:04.78)
150m: 1:39.89
(35.11)
200m: 2:13.93
(34.04)
2 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 2:15.49 +1.56
100m: 1:05.40
(1:05.40)
150m: 1:40.73
(35.33)
200m: 2:15.49
(34.76)
3 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 2:16.22 +2.29
100m: 1:04.18
(1:04.18)
150m: 1:39.46
(35.28)
200m: 2:16.22
(36.76)
4 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 2:17.80 +3.87
100m: 1:05.47
(1:05.47)
150m: 1:41.97
(36.50)
200m: 2:17.80
(35.83)
5 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 2:20.01 +6.08
100m: 1:07.85
(1:07.85)
150m: 1:44.14
(36.29)
200m: 2:20.01
(35.87)
6 Anni-maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 2:23.47 +9.54
50m: 32.55
100m: 1:09.08
(36.53)
150m: 1:46.23
(37.15)
200m: 2:23.47
(37.24)
7 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 2:25.39 +11.46
50m: 33.92
100m: 1:11.17
(37.25)
150m: 1:49.40
(38.23)
200m: 2:25.39
(35.99)
8 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere 2:26.77 +12.84
100m: 1:07.88
(1:07.88)
150m: 1:46.89
(39.01)
200m: 2:26.77
(39.88)
9 Kia Lindholm 2002 Swimming Jyväskylä 2:39.49 +25.56
50m: 34.68
100m: 1:15.67
(40.99)
150m: 1:58.02
(42.35)
200m: 2:39.49
(41.47)
10 Greta Suorsa 2003 Oulun Lohet 2:57.14 +43.21
50m: 38.17
100m: 1:23.09
(44.92)
150m: 2:10.79
(47.70)
200m: 2:57.14
(46.35)
Event official at: 6.4.2019 10:09:07
2019-04-06 11:30:11 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 2, 200m Freestyle Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 3:03.29
50m: 43.44
100m: 1:30.46
(47.02)
150m: 2:17.56
(47.10)
200m: 3:03.29
(45.73)
2 Julius Hilli 2008 Kempeleen Pyrintö 3:19.57 +16.28
50m: 45.45
100m: 1:39.08
(53.63)
150m: 2:31.87
(52.79)
200m: 3:19.57
(47.70)
3 Akseli Ollonen 2009 Oulun Uinti 1906 3:24.24 +20.95
50m: 46.40
100m: 1:38.46
(52.06)
150m: 2:31.78
(53.32)
200m: 3:24.24
(52.46)
4 Leevi Rasila 2009 Kempeleen Pyrintö 3:32.47 +29.18
50m: 45.96
100m: 1:39.96
(54.00)
150m: 2:37.32
(57.36)
200m: 3:32.47
(55.15)
5 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 4:03.25 +59.96
50m: 50.66
100m: 1:53.04
(1:02.38)
150m: 3:01.50
(1:08.46)
200m: 4:03.25
(1:01.75)
6 Veikka Niku 2008 Kempeleen Pyrintö 4:10.97 +1:07.68
50m: 56.82
100m: 2:03.57
(1:06.75)
150m: 3:09.33
(1:05.76)
200m: 4:10.97
(1:01.64)
7 Peetu Pulkkinen 2010 Oulun Uinti 1906 4:13.23 +1:09.94
50m: 52.55
100m: 2:00.41
(1:07.86)
150m: 3:11.38
(1:10.97)
200m: 4:13.23
(1:01.85)
- Eelis Illikainen 2010 Oulun Uinti 1906 DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 2:26.29
50m: 32.28
100m: 1:08.92
(36.64)
150m: 1:47.91
(38.99)
200m: 2:26.29
(38.38)
2 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 2:31.38 +5.09
50m: 34.62
100m: 1:13.39
(38.77)
150m: 1:53.08
(39.69)
200m: 2:31.38
(38.30)
3 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 2:40.90 +14.61
50m: 36.03
100m: 1:18.32
(42.29)
150m: 2:01.01
(42.69)
200m: 2:40.90
(39.89)
4 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 2:43.03 +16.74
50m: 35.14
100m: 1:16.39
(41.25)
150m: 2:43.03
(1:26.64)
5 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 2:51.94 +25.65
50m: 39.96
100m: 1:24.15
(44.19)
150m: 2:08.41
(44.26)
200m: 2:51.94
(43.53)
6 Riku Keskiaho 2006 Oulun Uinti 1906 2:56.97 +30.68
50m: 39.49
100m: 1:25.40
(45.91)
150m: 2:13.30
(47.90)
200m: 2:56.97
(43.67)
7 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 2:57.73 +31.44
50m: 40.75
100m: 1:27.09
(46.34)
150m: 2:14.58
(47.49)
200m: 2:57.73
(43.15)
8 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 2:59.41 +33.12
50m: 41.09
100m: 1:26.65
(45.56)
150m: 2:15.41
(48.76)
200m: 2:59.41
(44.00)
9 Peetu Kinnunen 2006 Swimming Jyväskylä 3:00.26 +33.97
50m: 40.11
100m: 1:26.21
(46.10)
150m: 2:14.75
(48.54)
200m: 3:00.26
(45.51)
10 Julius Katajaharju 2007 Oulun Uinti 1906 3:10.52 +44.23
50m: 42.09
100m: 1:30.74
(48.65)
150m: 2:23.35
(52.61)
200m: 3:10.52
(47.17)
11 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 3:25.04 +58.75
50m: 44.69
100m: 1:37.84
(53.15)
150m: 2:32.60
(54.76)
200m: 3:25.04
(52.44)
12 Jamie Härkönen 2007 Oulun Uinti 1906 3:32.08 +1:05.79
50m: 46.39
100m: 1:37.75
(51.36)
150m: 2:36.63
(58.88)
200m: 3:32.08
(55.45)
13 Jalo Anttonen 2007 Kempeleen Pyrintö 3:50.37 +1:24.08
50m: 51.62
100m: 1:52.52
(1:00.90)
150m: 2:54.62
(1:02.10)
200m: 3:50.37
(55.75)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Arttu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:09.36
50m: 29.39
100m: 1:02.53
(33.14)
150m: 1:36.44
(33.91)
200m: 2:09.36
(32.92)
2 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 2:14.14 +4.78
50m: 30.60
100m: 1:05.20
(34.60)
150m: 1:40.67
(35.47)
200m: 2:14.14
(33.47)
3 Rasmus Koskela 2004 Oulun Uinti 1906 2:15.19 +5.83
50m: 29.82
100m: 1:03.54
(33.72)
150m: 1:39.65
(36.11)
200m: 2:15.19
(35.54)
4 Eetu Haipus 2004 Oulun Lohet 2:16.37 +7.01
50m: 31.15
100m: 1:05.38
(34.23)
150m: 1:41.48
(36.10)
200m: 2:16.37
(34.89)
5 Sisu Sorri 2005 Swimming Jyväskylä 2:17.44 +8.08
50m: 30.10
100m: 1:04.80
(34.70)
150m: 1:41.29
(36.49)
200m: 2:17.44
(36.15)
6 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 2:23.73 +14.37
50m: 31.09
100m: 1:07.36
(36.27)
150m: 1:46.61
(39.25)
200m: 2:23.73
(37.12)
7 Aleksanteri Nissinen 2005 Swimming Jyväskylä 2:24.45 +15.09
50m: 32.05
100m: 1:09.14
(37.09)
150m: 1:46.93
(37.79)
200m: 2:24.45
(37.52)
8 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 2:25.64 +16.28
50m: 32.16
100m: 1:08.22
(36.06)
150m: 1:46.75
(38.53)
200m: 2:25.64
(38.89)
9 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 2:28.22 +18.86
50m: 34.45
100m: 1:11.97
(37.52)
150m: 1:50.64
(38.67)
200m: 2:28.22
(37.58)
10 Artturi Väänänen 2005 Oulun Uinti 1906 2:38.99 +29.63
50m: 34.59
100m: 1:16.48
(41.89)
150m: 1:58.12
(41.64)
200m: 2:38.99
(40.87)
11 Ilari Raesalmi 2005 Oulun Uinti 1906 2:49.32 +39.96
50m: 38.17
100m: 1:21.36
(43.19)
150m: 2:06.73
(45.37)
200m: 2:49.32
(42.59)
12 Alex Laitiainen 2005 Swimming Jyväskylä 2:51.70 +42.34
50m: 38.62
100m: 1:21.87
(43.25)
150m: 2:06.92
(45.05)
200m: 2:51.70
(44.78)
13 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 3:04.00 +54.64
50m: 40.81
100m: 1:26.95
(46.14)
150m: 2:16.67
(49.72)
200m: 3:04.00
(47.33)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
Event 2, 200m Freestyle Men 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 2:03.59
50m: 28.59
100m: 59.77
(31.18)
150m: 1:32.13
(32.36)
200m: 2:03.59
(31.46)
2 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 2:04.11 +0.52
50m: 29.14
100m: 1:00.16
(31.02)
150m: 1:32.71
(32.55)
200m: 2:04.11
(31.40)
3 Benjamin Evans 2003 Swimming Club Vuokatti 2:06.25 +2.66
50m: 28.84
100m: 1:00.88
(32.04)
150m: 1:34.08
(33.20)
200m: 2:06.25
(32.17)
4 Toni Lipponen 2003 Kemin Uimaseura 2:06.43 +2.84
50m: 28.57
100m: 1:00.09
(31.52)
150m: 1:33.21
(33.12)
200m: 2:06.43
(33.22)
5 Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi 2:07.07 +3.48
50m: 28.66
100m: 1:00.98
(32.32)
150m: 1:34.33
(33.35)
200m: 2:07.07
(32.74)
6 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura 2:09.18 +5.59
50m: 28.94
100m: 1:01.01
(32.07)
150m: 1:34.87
(33.86)
200m: 2:09.18
(34.31)
7 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 2:09.54 +5.95
50m: 30.05
100m: 1:02.97
(32.92)
150m: 1:36.76
(33.79)
200m: 2:09.54
(32.78)
8 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi 2:09.59 +6.00
50m: 29.02
100m: 1:02.08
(33.06)
150m: 1:35.92
(33.84)
200m: 2:09.59
(33.67)
9 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 2:11.68 +8.09
50m: 30.53
100m: 1:03.79
(33.26)
150m: 1:37.95
(34.16)
200m: 2:11.68
(33.73)
10 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 2:13.30 +9.71
50m: 30.28
100m: 1:03.93
(33.65)
150m: 1:39.30
(35.37)
200m: 2:13.30
(34.00)
11 Veikko Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä 2:18.40 +14.81
50m: 30.43
100m: 1:05.98
(35.55)
150m: 1:42.30
(36.32)
200m: 2:18.40
(36.10)
12 Marat Kiiveri 2003 Swimming Jyväskylä 2:23.33 +19.74
50m: 31.57
100m: 1:05.93
(34.36)
150m: 1:44.03
(38.10)
200m: 2:23.33
(39.30)
13 Aapo Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä 2:23.83 +20.24
50m: 32.32
100m: 1:08.33
(36.01)
150m: 1:46.52
(38.19)
200m: 2:23.83
(37.31)
Event official at: 6.4.2019 10:27:03
2019-04-06 10:57:22 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 3, 50m Butterfly Women 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 36.80
2 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 40.65 +3.85
3 Isabel Kykyri 2008 Swimming Jyväskylä 41.04 +4.24
4 Sofia Räihä 2008 Swimming Jyväskylä 42.77 +5.97
5 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto 44.56 +7.76
6 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 44.66 +7.86
7 Anna Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 45.22 +8.42
8 Ella Johanna Lyytikäinen 2008 Oulun Lohet 46.11 +9.31
9 Nelli Kiho 2008 Swimming Jyväskylä 47.83 +11.03
10 Ellen Laine 2008 Oulun Lohet 48.01 +11.21
11 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 48.47 +11.67
12 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto 48.75 +11.95
13 Varpu Saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 49.14 +12.34
14 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 49.94 +13.14
15 Pinja Hacklin 2008 Swimming Jyväskylä 50.84 +14.04
16 Sanna Törmä 2008 Kempeleen Pyrintö 53.79 +16.99
17 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 53.95 +17.15
18 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 55.51 +18.71
19 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 55.93 +19.13
20 Saimi Siika-Aho 2009 Oulun Lohet 59.14 +22.34
21 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 59.19 +22.39
22 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 59.70 +22.90
- Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 11:21:08
Event 3, 50m Butterfly Women 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 30.92
2 Miina Torvikoski 2006 Kemin Uimaseura 33.02 +2.10
3 Iiris Uusitalo 2006 Kajaanin Uimaseura 35.74 +4.82
4 Ennimaija Mäntynen 2007 Oulun Uinti 1906 36.15 +5.23
5 Anette Kärkkäinen 2006 Kajaanin Uimaseura 36.30 +5.38
6 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 36.57 +5.65
7 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä 36.76 +5.84
8 Armi Aurora Tavi 2007 Kemin Uimaseura 37.22 +6.30
9 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 38.94 +8.02
10 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 40.16 +9.24
11 Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura 40.35 +9.43
12 Iida Ryhänen 2006 Oulun Uinti 1906 40.55 +9.63
13 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto 40.59 +9.67
14 Venla Hauvala 2007 Swimming Jyväskylä 41.43 +10.51
15 Aada-julia Laakso 2007 Kampuksen Plaani 43.32 +12.40
16 Inka Tolonen 2006 Oulun Uinti 1906 43.81 +12.89
17 Heta Hirvonen 2007 Kajaanin Uimaseura 46.20 +15.28
18 Aino Kauppinen 2006 Kemin Uimaseura 48.29 +17.37
19 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 49.07 +18.15
20 Oosa Tourunen 2007 Swimming Jyväskylä 52.32 +21.40
21 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 56.00 +25.08
22 Aino Lamminpää 2007 Oulun Lohet 58.88 +27.96
23 Gabriela Pisano 2007 Oulun Uinti 1906 1:00.19 +29.27
- Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura DNS
Event official at: 6.4.2019 11:21:08
Event 3, 50m Butterfly Women 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 31.61
2 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 31.85 +0.24
3 Inka Karjalainen 2004 Oulun Uinti 1906 32.53 +0.92
4 Laura Rajavaara 2005 Oulun Uinti 1906 32.89 +1.28
5 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 32.92 +1.31
6 Ronja Kämäräinen 2004 Swimming Club Vuokatti 33.13 +1.52
7 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 34.00 +2.39
8 Vilma Niskanen 2004 Oulun Lohet 34.06 +2.45
9 Hanna-maria Korpilähde 2004 Rovaniemen Uimaseura 35.29 +3.68
10 Noora Kuparinen 2004 Swimming Jyväskylä 35.99 +4.38
11 Katariina Koivuranta 2005 Oulun Uinti 1906 36.04 +4.43
12 Saana Näsi 2004 Kemin Uimaseura 36.82 +5.21
13 Sani Nätynki 2005 Swimming Club Rovaniemi 36.90 +5.29
14 Micaela Moilanen 2004 Kajaanin Uimaseura 37.73 +6.12
15 Veera Kinnunen 2004 Swimming Jyväskylä 38.42 +6.81
16 Isla Heiskanen 2005 Kemin Työväen Uimarit 38.52 +6.91
17 Minttu Huhtahaara 2005 Swimming Jyväskylä 38.83 +7.22
18 Anna Kajosmäki 2004 Swimming Jyväskylä 39.33 +7.72
19 Ailiina Koskinen 2005 Haukiputaan Heitto 41.11 +9.50
20 Eeva Partanen 2005 Kajaanin Uimaseura 41.77 +10.16
21 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 42.23 +10.62
22 Anniina Törmi 2005 Oulun Uinti 1906 42.62 +11.01
23 Eerika Sippala 2005 Oulun Lohet 47.83 +16.22
Event official at: 6.4.2019 11:21:08
Event 3, 50m Butterfly Women 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 29.83
2 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet 30.34 +0.51
3 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 30.79 +0.96
4 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 31.20 +1.37
5 Enni-sofia Perätalo 2002 Oulun Lohet 31.27 +1.44
6 Siiri Jämsä 2002 Swimming Jyväskylä 31.30 +1.47
7 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani 31.41 +1.58
8 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 31.76 +1.93
9 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 31.85 +2.02
10 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 32.34 +2.51
11 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 32.97 +3.14
12 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani 33.11 +3.28
13 Siiri Keisu 2003 Haukiputaan Heitto 34.35 +4.52
14 Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä 34.46 +4.63
15 Amalia Siekkinen 2002 Oulun Lohet 35.32 +5.49
16 Ruusu Nieminen 2002 Swimming Jyväskylä 36.24 +6.41
17 Sanni Taskinen 2003 Swimming Jyväskylä 37.31 +7.48
18 Kia Lindholm 2002 Swimming Jyväskylä 39.20 +9.37
Event official at: 6.4.2019 11:21:08
2019-04-06 11:24:10 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 4, 50m Butterfly Men 11 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 46.43
2 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 46.90 +0.47
3 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 47.12 +0.69
4 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö 51.98 +5.55
5 Oliver Norrena 2008 Oulun Uinti 1906 53.68 +7.25
6 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 54.92 +8.49
- Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 DSQ 8.3.
- Eero Ranta-Valkama 2009 Swimming Club Rovaniemi DSQ 4.4.
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 31.54
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 33.00 +1.46
3 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 34.13 +2.59
4 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 36.64 +5.10
5 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 36.96 +5.42
6 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 37.42 +5.88
7 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 38.13 +6.59
8 Alexey Savelyev 2007 Oulun Lohet 40.10 +8.56
9 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 40.34 +8.80
10 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 41.00 +9.46
11 Eduard Chirica 2007 Oulun Uinti 1906 42.45 +10.91
12 Eelis Hietala 2007 Swimming Jyväskylä 45.33 +13.79
13 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 45.40 +13.86
14 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 45.70 +14.16
15 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 47.05 +15.51
16 Henri Heiskanen 2007 Kemin Uimaseura 47.90 +16.36
17 Sandy Yin 2007 Oulun Lohet 48.04 +16.50
18 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 48.88 +17.34
19 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 50.05 +18.51
20 Viljo Soini 2007 Oulun Lohet 53.09 +21.55
- Eetu Kahelin 2007 Oulun Lohet DSQ 8.2.
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä 28.43
2 Jere Hannuksela 2004 Haukiputaan Heitto 28.88 +0.45
3 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä 29.04 +0.61
4 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä 29.40 +0.97
5 Sisu Sorri 2005 Swimming Jyväskylä 30.56 +2.13
6 Samu Virtanen 2004 Swimming Jyväskylä 31.14 +2.71
7 Tuomas Orre 2005 Kajaanin Uimaseura 31.76 +3.33
8 Nikita Semach 2005 Swimming Jyväskylä 32.14 +3.71
9 Niilo Suhonen 2004 Swimming Jyväskylä 32.70 +4.27
10 Jere Heikkilä 2004 Oulun Lohet 35.46 +7.03
11 Joel Hassinen 2005 Oulun Uinti 1906 35.96 +7.53
12 Vilho Tikkanen 2005 Swimming Jyväskylä 37.29 +8.86
13 Veeti Kela 2004 Kajaanin Uimaseura 40.73 +12.30
14 Antti Ylönen 2005 Kajaanin Uimaseura 45.32 +16.89
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
Event 4, 50m Butterfly Men 16-17 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matias Rajavaara 2002 Oulun Uinti 1906 27.97
2 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 29.44 +1.47
3 Niklas Raesalmi 2002 Oulun Uinti 1906 29.53 +1.56
4 Elias Juntunen 2002 Oulun Uinti 1906 29.75 +1.78
5 Olli Elo 2002 Swimming Jyväskylä 30.55 +2.58
6 Sihan Yu 2003 Oulun Uinti 1906 30.90 +2.93
Event official at: 6.4.2019 10:54:30
2019-04-06 11:03:08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
Nuorisouinnit 2019
Organizer:
Place: Oulun Uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Apr 6, 2019 to Apr 7, 2019
Event 5, 4x50m Freestyle Mixed 11 and younger - Final
2T+2P -T-10/P-11
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Oulun Lohet 1 11 Oulun Lohet 2:46.66
Simon Hiltunen 2008 08A547 39.90 39.90
Kim Salonen 2008 08A657 40.53 1:20.43
Nevia Viuhkola 2009 09A434 44.93 2:05.36
Minja Yli-Tainio 2009 09A406 41.30 2:46.66
2 Rollo 4.1 11 Oulun Uinti 1906 2:54.71 +8.05
Milla Säkkinen 2009 09A276 48.48 48.48
Eliel Käkelä 2008 08A606 38.97 1:27.45
Jenni Mikkonen 2009 09A266 47.18 2:14.63
Veeti Väyrynen 2009 09A277 40.08 2:54.71
3 Oulun Lohet 2 11 Oulun Lohet 2:57.62 +10.96
Ahti Kotila 2008 08A158 40.77 40.77
Saimi Siika-Aho 2009 09A433 50.26 1:31.03
Pinja Kärkkäinen 2009 09A481 47.16 2:18.19
Jeriko Helanen 2008 08A802 39.43 2:57.62
4 KemPy R3 3 11 Kempeleen Pyrintö 3:02.40 +15.74
Veikka Niku 2008 08A462 51.05 51.05
Leevi Rasila 2009 09A033 44.44 1:35.49
Laura Haikola 2009 09A416 1:26.91 3:02.40
Mira Marttila 2009 09A197 3:02.40
2019-04-06 11:04:50 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document