2019-09-22   12:11:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Formiddag

Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    624  30.15        1:00.67   
  Simklubben Neptun  55.10                 
                     
Hampus Svensson  1999    589  29.84        1:01.84   
  Landskrona Simsällskap  57.81                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000    568  30.45        1:02.58  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub  58.90                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    538  30.88        1:03.73   
  Vest-Brøndby  56.22                 
                     
Andreas Bergman  1993    500  32.30        1:05.29   
  Oslo Idrettslag  1:06.65                 
                     
Julius Munk  2000    462  32.33        1:07.05   
  Helsingør Svømmeklub  59.06                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999    444  33.15        1:07.94   
  Vest-Brøndby  1:00.92                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    420  33.80        1:09.20  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.56                 
                     
Elliot Larsson  2000    395  34.22        1:10.66   
  Simklubben Lödde  1:11.84                 
                     
10  Owais Hamid  2000    339  34.99        1:14.31  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:07.14                 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Dellhede  2001    603  30.26        1:01.36   
  Landskrona Simsällskap  55.38                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    546  30.85        1:03.41   
  Slagelse Svømmeklub  59.61                 
                     
Adam Fedorcsak  2001    522  20.52        1:04.36  Deltager ikke i finalen 
  Oslo Idrettslag  1:04.41                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    508  31.78        1:04.94   
  Helsingør Svømmeklub  1:01.69                 
                     
Oscar Cleemann  2003    457  21.11        1:07.28  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:02.57                 
                     
Daniel Mir  2003    435  24.64        1:08.40   
  Slagelse Svømmeklub  1:06.66                 
                     
Daniel Didriksen  2002    430  33.65        1:08.69   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:09.09                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    403  23.98        1:10.14  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:05.03                 
                     
Tomislav Corluka  2003    395  34.40        1:10.61   
  Kristianstads SLS  1:07.29                 
                     
10  Christian Ong Hansen  2001    383  34.02        1:11.34   
  Farum Svømmeklub  1:11.18                 
                     
11  Anders Eide Haugholt  2002    369  35.64        1:12.23   
  Oslo Idrettslag  1:13.92                 
                     
12  Jakob Legaard  2003    350  35.32        1:13.51  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  1:10.38                 
                     
13  Noah Lockhart  2003    344  34.94        1:13.99   
  Oslo Idrettslag  1:09.62                 
                     
14  Elias Rought  2003    339  35.88        1:14.29   
  Slagelse Svømmeklub  1:10.28                 
                     
15  Markus Rydgren  2003    326  35.53        1:15.27   
  Landskrona Simsällskap  1:08.25                 
                     
16  Joachim L Andersen  2003    316  37.69        1:16.11   
  Slagelse Svømmeklub  1:12.61                 
                     
17  Marcus Elkjær Samson  2003    289  38.73        1:18.34   
  Hørsholm Svømmeforening  1:21.39                 
                     
18  Marcus Appel  2003    286  39.52        1:18.62   
  Frederikssund Svømmeklub  1:22.07                 
                     
19  Lars Reber Knudsen  2003    278  39.91        1:19.37   
  Farum Svømmeklub  1:25.43                 
                     
20  Asger Johansen  2003    278  34.98        1:19.38   
  Glostrup Svømme Klub  1:20.28                 
                     
21  Carl-Johan Bødtker  2003    253  38.92        1:21.90   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.75                 
                     
22  Julius Højgaard Allin  2003    239  40.41        1:23.44   
  Helsingør Svømmeklub  1:10.08                 
                     
Carl Kirchhoff  2002              DSQ  Neddyk i afslut 
  Hillerød Svømmeklub  1:24.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark