2019-05-23   07:27:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    745          26.11   
  JGI Svømning  24.17                 
Sophie Amalie Schøn  1999    600          28.05   
  Farum Svømmeklub  27.47                 
Sofie Nielsen  2001    584          28.31  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.04                 
Freja A. Skov  2000    559          28.73   
  Helsingør Svømmeklub  28.53                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    542          29.03   
  Farum Svømmeklub  28.88                 
Kaja Aunstrup  1998    542          29.03   
  Frederiksværk Svømmeklub  27.85                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    533          29.19   
  Oslo Idrettslag  30.08                 
Frederikke Mertins  2000    531          29.22   
  Hvidovre Svømme Klub  27.91                 
Simone Jørgensen  1999    526          29.31   
  Farum Svømmeklub  28.95                 
10  Cecilie Klingenberg  2000    525          29.33   
  Oslo Idrettslag  28.80                 
11  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    520          29.43   
  Hvidovre Svømme Klub  28.47                 
12  Maria Rølland  1998    513          29.55   
  Oslo Idrettslag  29.08                 
13  Helena Hvid Hansen  2001    500          29.81   
  Helsingør Svømmeklub  30.35                 
14  Stine Eskebo Nielsen  2001    491          29.99   
  Vest-Brøndby  29.06                 
15  Ida Lykke Wennicke  2001    480          30.21   
  Frederikssund Svømmeklub  29.28                 
16  Sarah Sejr Aagaard  2000    438          31.15   
  Farum Svømmeklub  29.36                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Stenbækgård  2003    604          28.00   
  Helsingør Svømmeklub  26.30                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    600          28.06   
  Helsingør Svømmeklub  27.32                 
Stine Saaby Schmidt  2002    576          28.44   
  Farum Svømmeklub  27.53                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    575          28.46   
  Helsingør Svømmeklub  26.79                 
Regitze Gotthard  2002    571          28.53  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.12                 
Julie Fornasari  2003    548          28.92   
  Oslo Idrettslag  28.32                 
Linnea Hietala  2004    548          28.92   
  Helsingør Svømmeklub  28.21                 
Pil Sylvander  2003    540          29.06   
  Helsingør Svømmeklub  28.26                 
Matilde Mantzius Mosegård  2003    538          29.10  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  29.46                 
10  Martha Hjuler Britze  2004    535          29.15   
  Hørsholm Svømmeforening  29.27                 
11  Caroline Wiuff Jensen  2004    529          29.26   
  Vest-Brøndby  28.33                 
12  Emilie Paus  2002    516          29.50   
  Oslo Idrettslag  32.67                 
13  Ulrikke Veje  2002    516          29.51   
  Hillerød Svømmeklub  29.03                 
14  Johanne Baes Aaholst  2004    512          29.57   
  Hillerød Svømmeklub  28.79                 
15  Anna-Luisa Permarker  2002    486          30.09   
  Kristianstads SLS  28.88                 
15  Maya Ehlers Hansen  2004    486          30.09   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
17  Emma Vega Thorsen  2004    481          30.20   
  Vest-Brøndby  28.66                 
18  Ida Hebeltoft  2003    480          30.22   
  Herlev Svømning  30.37                 
19  Frederikke Elster  2004    476          30.30   
  Lyngby Svømmeklub  29.62                 
20  Anne Sofie Devantier  2004    473          30.36   
  Hvidovre Svømme Klub  30.40                 
21  Ida Zeiler Terkildsen  2004    472          30.40   
  Hillerød Svømmeklub  28.79                 
22  Olivia Ida Madsen  2003    469          30.46   
  Helsingør Svømmeklub  29.65                 
23  Bingying Liu  2002    468          30.47   
  Oslo Idrettslag  30.21                 
24  Josephine Gribsvad  2003    465          30.54   
  Hillerød Svømmeklub  30.44                 
25  Frida Uldall  2003    456          30.73   
  Hillerød Svømmeklub  29.88                 
26  Sille Andersen  2003    456          30.74   
  Frederikssund Svømmeklub  28.88                 
27  Ida Lund Järund  2003    441          31.09   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.35                 
28  Emma Clausen  2003    422          31.54   
  Helsingør Svømmeklub  31.48                 
28  Kaya Vennick Haugbølle  2004    422          31.54   
  Hørsholm Svømmeforening  31.21                 
30  Ellen A. Skov  2003    418          31.64   
  Helsingør Svømmeklub  30.50                 
31  Cornelia Vámosi  2004    412          31.79   
  Helsingør Svømmeklub  30.18                 
32  Line Thode Møller  2004    411          31.83   
  Farum Svømmeklub  31.36                 
33  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    402          32.05   
  Helsingør Svømmeklub  30.91                 
34  Emma F. Rouse  2004    396          32.22   
  Helsingør Svømmeklub  32.00                 
35  Mia Krüger  2002    390          32.38   
  Farum Svømmeklub  31.15                 
36  Kristine G. Skjærbæk  2004    389          32.40   
  Helsingør Svømmeklub  31.02                 
37  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    358          33.31   
  Hillerød Svømmeklub  32.80                 
38  Caja Cederblad Larsen  2004    350          33.58   
  Hvidovre Svømme Klub  34.31                 
39  Mathilde Syberg Glud  2004    338          33.95   
  Helsingør Svømmeklub  33.32                 
40  Laura Sonne Steen  2004    297          35.46   
  Hvidovre Svømme Klub  34.87                 
41  Mille Dige From  2004    296          35.51   
  Hørsholm Svømmeforening  35.38                 
Alice Carlqvist-Seger  2004              DNS   
  Kristianstads SLS  34.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark