2019-06-18   00:57:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    663          23.97   
  Helsingborgs Simsällskap  22.57                 
Kevin Witt Christensen  1995    635          24.32   
  Farum Svømmeklub  22.85                 
Oliver Jacobsen  1997    585          25.00  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  22.80                 
Marius Nygaard  1997    549          25.53   
  Oslo Idrettslag  24.16                 
Gustav Jørgensen  2000    534          25.77  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  25.23                 
Joshua Welschof  1999    526          25.90   
  Oslo Idrettslag  24.78                 
Julius Munk  2000    526          25.90   
  Helsingør Svømmeklub  25.03                 
Emil Tönshoff  2000    508          26.19   
  Helsingør Svømmeklub  25.81                 
Andreas Bergman  1993    499          26.36   
  Oslo Idrettslag  27.18                 
10  Andreas Vestergaard  1999    490          26.51  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  24.72                 
11  Mads Haugård Hansen  2000    464          27.00  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  25.81                 
12  Lucas Hoffmann  2000    412          28.08  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  27.36                 
13  Joel Johnsson  2000    355          29.51   
  Kristianstads SLS  28.57                 
14  Carsten Jørgensen  1985    194          36.08   
  Helsingør Svømmeklub  36.19                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matthias Hansen  2001    532          25.79   
  Slagelse Svømmeklub  24.58                 
Peter Holm  2003    517          26.04   
  Herlev Svømning  27.35                 
William Houen  2001    511          26.15   
  Helsingør Svømmeklub  25.59                 
Magnus Belsvik  2002    508          26.19   
  Oslo Idrettslag  27.93                 
Frederik Jørgensen  2003    506          26.24   
  Farum Svømmeklub  26.10                 
Tobias Daniel Larsen  2001    501          26.32  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  26.21                 
Rasmus Thode Møller  2002    492          26.48   
  Farum Svømmeklub  26.08                 
Jonas Hansen  2001    489          26.53   
  Slagelse Svømmeklub  25.73                 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    487          26.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  25.87                 
10  Thorvald Bomholt Larsen  2003    486          26.59   
  Helsingør Svømmeklub  26.45                 
11  Frederik Emil Bækgaard  2002    485          26.61   
  Vest-Brøndby  25.58                 
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    480          26.69   
  JGI Svømning  26.88                 
13  Asger Johansen  2003    462          27.03   
  Glostrup Svømme Klub  26.57                 
14  Isac Lieng  2002    444          27.39   
  Oslo Idrettslag  26.66                 
15  Lucas Burmester  2002    444          27.40   
  Helsingør Svømmeklub  28.72                 
16  Harald Straume  2001    439          27.51   
  Oslo Idrettslag  27.37                 
17  Carl Magnus Krievs  2002    429          27.71   
  Vest-Brøndby  27.34                 
18  Mathias Parkhøi  2003    428          27.74   
  Hvidovre Svømme Klub  28.62                 
19  Tobias Davidsen  2003    426          27.77   
  Vest-Brøndby  26.23                 
20  Oscar Cleemann  2003    426          27.78   
  Hvidovre Svømme Klub  26.34                 
21  August Kvalheim  2001    418          27.95   
  Oslo Idrettslag  28.46                 
22  Alexander Stærkær  2002    415          28.02   
  Helsingør Svømmeklub  27.79                 
23  Oskar Skov Grell  2002    412          28.08   
  Glostrup Svømme Klub  28.79                 
24  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    405          28.24   
  Helsingør Svømmeklub  27.46                 
25  Tomislav Corluka  2003    395          28.48   
  Kristianstads SLS  27.73                 
26  Carl-Johan Bødtker  2003    375          28.99   
  Hørsholm Svømmeforening  28.93                 
27  Harry Petersson  2002    373          29.04   
  Kristianstads SLS  28.08                 
28  Harald Wiehe Struberg  2003    361          29.35   
  Herlev Svømning  29.03                 
29  Oliver Pavkovic  2001    354          29.54   
  Kristianstads SLS  29.29                 
30  Herman Modig  2003    346          29.77   
  Kristianstads SLS  29.56                 
31  Marcus Elkjær Samson  2003    323          30.45   
  Hørsholm Svømmeforening  28.84                 
Ahmed Sadoon  2002              DNS   
  Kristianstads SLS  27.11                 
Xander Pontoppidan  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark