2019-07-16   18:45:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Nielsen  2001    594  1:11.02  2:13.55  4:04.87    5:16.81   
  Slagelse Svømmeklub  4:58.99                 
                     
Freja A. Skov  2000    565  1:30.76  2:33.50  4:08.24    5:22.02   
  Helsingør Svømmeklub  5:05.42                 
                     
Alberte M Hansen  2000    507  1:14.97  2:43.41  4:21.96    5:34.00   
  Herlev Svømning  5:25.33                 
                     
Laura Lange  2001    507  1:09.30  2:38.83  4:15.75    5:34.00   
  Hvidovre Svømme Klub  5:21.39                 
                     
 
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Regitze Gotthard  2002    577  1:11.40  2:37.97  4:07.41    5:19.83   
  Slagelse Svømmeklub  5:12.27                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    543  1:12.33  2:41.70  4:12.36    5:26.30   
  JGI Svømning  5:22.86                 
                     
Christine Henriksen  2003    534  1:13.75  2:39.87  4:13.02    5:28.16   
  JGI Svømning  5:22.54                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004    434  1:18.76  2:48.89  4:28.41    5:51.62   
  Hvidovre Svømme Klub  5:35.42                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004    425  1:20.26  2:49.48  4:31.89    5:54.26   
  Hvidovre Svømme Klub  5:52.00                 
                     
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    381  1:23.92  2:58.76  4:41.17    6:07.20   
  Helsingør Svømmeklub  5:43.18                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Hassling  2000    679  1:04.04  2:17.54  3:37.12    4:37.33   
  Landskrona Simsällskap  4:30.83                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    557  1:01.25  2:17.93  3:48.65    4:56.21   
  Slagelse Svømmeklub  4:36.04                 
                     
Rasmus Langvad  2000    487  1:05.61  2:27.41  4:00.09    5:09.84   
  Glostrup Svømme Klub  4:49.91                 
                     
Simon Sjödin  1986              DNS   
  Simklubben Neptun  4:19.68                 
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Kahl  2001    639  1:03.15  2:19.55  3:38.83    4:43.00   
  Landskrona Simsällskap  4:21.49                 
                     
William Houen  2001    589  1:02.61  2:18.05  3:43.40    4:50.76   
  Helsingør Svømmeklub  4:41.28                 
                     
Matthias Hansen  2001    519  1:04.34  2:23.67  3:57.80    5:03.26   
  Slagelse Svømmeklub  4:43.26                 
                     
Mathias Parkhøi  2003    490  1:09.76  2:32.38  4:00.08    5:09.15   
  Hvidovre Svømme Klub  5:05.49                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002    455  1:07.94  2:33.78  4:06.17    5:16.99   
  Vest-Brøndby  4:55.63                 
                     
Xander Pontoppidan  2003    443  1:12.67  2:34.11  4:07.85    5:19.75   
  Hvidovre Svømme Klub  5:37.45                 
                     
Victor Toftehøj  2003    425  1:10.21  2:35.57  4:07.82    5:24.08   
  JGI Svømning  5:15.23                 
                     
Noah Lockhart  2003    396  1:09.55  2:38.46  4:16.96    5:31.91   
  Oslo Idrettslag  5:45.50                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    346  1:19.12  2:50.14  4:30.77    5:47.25   
  Hørsholm Svømmeforening  5:19.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    610          28.80   
  JGI Svømning  26.62                 
Katinka Rossebø  1999    570          29.45   
  Oslo Idrettslag  29.11                 
Laura Lange  2001    474          31.32   
  Hvidovre Svømme Klub  29.29                 
Kaja Aunstrup  1998    464          31.54   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.45                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    464          31.55   
  Vest-Brøndby  30.49                 
Malene Fjeldstad  2000    456          31.72   
  Oslo Idrettslag  31.85                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    443          32.04   
  Oslo Idrettslag  32.00                 
Maria Rølland  1998    433          32.27   
  Oslo Idrettslag  31.96                 
Thilde Lantz  2001    401          33.12   
  Kristianstads SLS  34.12                 
10  Ida Lykke Wennicke  2001    367          34.11   
  Frederikssund Svømmeklub  33.21                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Menck Nielsen  2002    589          29.13   
  Helsingør Svømmeklub  28.85                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    537          30.05   
  Helsingør Svømmeklub  29.70                 
Freja Stenbækgård  2003    523          30.32   
  Helsingør Svømmeklub  29.40                 
Stine Saaby Schmidt  2002    508          30.60   
  Farum Svømmeklub  30.58                 
Therese Sand Frederiksen  2003    499          30.78  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Allerød  29.21                 
Pil Sylvander  2003    474          31.32   
  Helsingør Svømmeklub  31.62                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    466          31.49   
  Vest-Brøndby  30.37                 
Maj Jensen  2003    454          31.77   
  Farum Svømmeklub  30.90                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    440          32.10   
  Helsingør Svømmeklub  31.68                 
10  Frederikke Elster  2004    439          32.13   
  Lyngby Svømmeklub  33.01                 
10  Kaya Vennick Haugbølle  2004    439          32.13   
  Hørsholm Svømmeforening  33.79                 
12  Bingying Liu  2002    422          32.57   
  Oslo Idrettslag  33.31                 
13  Amanda Hietala  2002    420          32.60   
  Helsingør Svømmeklub  33.70                 
14  Anne Sofie Devantier  2004    419          32.63   
  Hvidovre Svømme Klub  32.72                 
15  Sarah Holm Clausen  2004    417          32.68   
  Farum Svømmeklub  31.81                 
16  Emma Vega Thorsen  2004    412          32.83   
  Vest-Brøndby  30.93                 
17  Martha Hjuler Britze  2004    406          32.98   
  Hørsholm Svømmeforening  31.97                 
18  Emma Clausen  2003    396          33.24   
  Helsingør Svømmeklub  33.03                 
19  Ellen A. Skov  2003    379          33.73   
  Helsingør Svømmeklub  32.49                 
20  Amalie Kolstrup-Timm  2003    378          33.76   
  Helsingør Svømmeklub  33.81                 
21  Mia Krüger  2002    353          34.55   
  Farum Svømmeklub  33.76                 
22  Emilie Pyndt Hansen  2004    342          34.92   
  Frederikssund Svømmeklub  34.09                 
23  Emma F. Rouse  2004    321          35.66   
  Helsingør Svømmeklub  35.80                 
24  Nanna Udby Laugesen  2004    310          36.07   
  Hvidovre Svømme Klub  37.58                 
25  Ida Oest  2003    291          36.83   
  Herlev Svømning  35.72                 
26  Laura Sonne Steen  2004    261          38.19   
  Hvidovre Svømme Klub  38.25                 
27  Caja Cederblad Larsen  2004    249          38.83   
  Hvidovre Svømme Klub  41.51                 
28  Alice Carlqvist-Seger  2004    242          39.18   
  Kristianstads SLS  38.67                 
29  Mille Dige From  2004    174          43.71   
  Hørsholm Svømmeforening  41.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    698          27.53   
  JGI Svømning  26.62                 
Katinka Rossebø  1999    568          29.49   
  Oslo Idrettslag  29.11                 
Laura Lange  2001    505          30.66   
  Hvidovre Svømme Klub  29.29                 
Kaja Aunstrup  1998    494          30.89   
  Frederiksværk Svømmeklub  32.45                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    493          30.91   
  Vest-Brøndby  30.49                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    487          31.04   
  Oslo Idrettslag  32.00                 
Maria Rølland  1998    466          31.49   
  Oslo Idrettslag  31.96                 
Malene Fjeldstad  2000    458          31.69   
  Oslo Idrettslag  31.85                 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Menck Nielsen  2002    626          28.55   
  Helsingør Svømmeklub  28.85                 
Freja Stenbækgård  2003    563          29.58   
  Helsingør Svømmeklub  29.40                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    522          30.34   
  Helsingør Svømmeklub  29.70                 
Stine Saaby Schmidt  2002    503          30.70   
  Farum Svømmeklub  30.58                 
Caroline Wiuff Jensen  2004    495          30.87   
  Vest-Brøndby  31.07                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    480          31.18   
  Helsingør Svømmeklub  31.68                 
Maj Jensen  2003    467          31.48   
  Farum Svømmeklub  30.90                 
Pil Sylvander  2003    464          31.55   
  Helsingør Svømmeklub  31.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:15   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    673          25.41   
  Helsingborgs Simsällskap  23.59                 
Sigurd Holten Bøen  1997    664          25.52   
  Oslo Idrettslag  24.85                 
Jesper Björk  1993    650          25.70   
  Helsingborgs Simsällskap  23.70                 
Julius Munk  2000    632          25.94   
  Helsingør Svømmeklub  25.28                 
Oliver Jacobsen  1997    598          26.43   
  Hvidovre Svømme Klub  25.71                 
Marius Nygaard  1997    553          27.12   
  Oslo Idrettslag  26.73                 
Lars Thor Sørensen  1999    541          27.33   
  Vest-Brøndby  26.27                 
Bengt Vang  1999    525          27.60   
  Oslo Idrettslag  27.58                 
Joshua Welschof  1999    520          27.69   
  Oslo Idrettslag  27.46                 
10  Mads Haugård Hansen  2000    514          27.79   
  Hvidovre Svømme Klub  27.99                 
11  Emil Tönshoff  2000    506          27.93   
  Helsingør Svømmeklub  27.69                 
12  Owais Hamid  2000    498          28.08   
  Hvidovre Svømme Klub  28.14                 
13  Lucas Hoffmann  2000    479          28.45   
  Helsingør Svømmeklub  27.88                 
14  Joel Johnsson  2000    409          30.00   
  Kristianstads SLS  28.98                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Bomholt Larsen  2001    579          26.71   
  Helsingør Svømmeklub  25.15                 
Jonas Hansen  2001    528          27.54   
  Slagelse Svømmeklub  26.99                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    521          27.66   
  Vest-Brøndby  27.04                 
Adam Fedorcsak  2001    520          27.69   
  Oslo Idrettslag  26.54                 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    514          27.79   
  Helsingør Svømmeklub  27.29                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    501          28.03   
  Vest-Brøndby  27.33                 
Lucas Burmester  2002    494          28.17   
  Helsingør Svømmeklub  27.41                 
Magnus Belsvik  2002    489          28.25   
  Oslo Idrettslag  28.38                 
Lars Reber Knudsen  2003    488          28.27   
  Farum Svømmeklub  28.82                 
10  Oskar Skov Grell  2002    475          28.54   
  Glostrup Svømme Klub  29.17                 
11  Johan Heeno Rasmussen  2002    470          28.64   
  Helsingør Svømmeklub  28.88                 
12  Asger Johansen  2003    469          28.66   
  Glostrup Svømme Klub  29.01                 
13  Ahmed Sadoon  2002    465          28.73   
  Kristianstads SLS  28.05                 
14  Oscar Cleemann  2003    457          28.91   
  Hvidovre Svømme Klub  28.00                 
15  Tobias Davidsen  2003    443          29.20   
  Vest-Brøndby  29.00                 
16  Harald Straume  2001    438          29.32   
  Oslo Idrettslag  29.89                 
17  Mads Lind  2002    422          29.68   
  Hvidovre Svømme Klub  29.13                 
18  Noah Lockhart  2003    417          29.79   
  Oslo Idrettslag  30.25                 
19  Oliver Bak Jensen  2002    413          29.90   
  Helsingør Svømmeklub  30.34                 
20  Alexander Stærkær  2002    400          30.21   
  Helsingør Svømmeklub  29.47                 
21  Tomislav Corluka  2003    386          30.58   
  Kristianstads SLS  30.52                 
22  Elias Rought  2003    379          30.76   
  Slagelse Svømmeklub  30.09                 
23  Julius Højgaard Allin  2003    356          31.42   
  Helsingør Svømmeklub  31.26                 
24  Xander Pontoppidan  2003    343          31.81   
  Hvidovre Svømme Klub  33.01                 
25  Carl-Johan Bødtker  2003    330          32.22   
  Hørsholm Svømmeforening  35.19                 
26  Oliver Pavkovic  2001    324          32.41   
  Kristianstads SLS  31.75                 
27  Marcus Elkjær Samson  2003    312          32.83   
  Hørsholm Svømmeforening  31.11                 
28  Sebastian Ejdesgaard  2001    301          33.21   
  Hillerød Svømmeklub  31.72                 
29  Herman Modig  2003    299          33.27   
  Kristianstads SLS  33.12                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:15 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:02   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    695          25.14   
  Helsingborgs Simsällskap  24.39                 
Jesper Björk  1993    682          25.29   
  Helsingborgs Simsällskap  23.70                 
Sigurd Holten Bøen  1997    662          25.55   
  Oslo Idrettslag  24.85                 
Julius Munk  2000    619          26.13   
  Helsingør Svømmeklub  25.28                 
Marius Nygaard  1997    579          26.71   
  Oslo Idrettslag  26.73                 
Oliver Jacobsen  1997    574          26.79   
  Hvidovre Svømme Klub  25.71                 
Lars Thor Sørensen  1999    541          27.33   
  Vest-Brøndby  26.27                 
Bengt Vang  1999    390          30.48   
  Oslo Idrettslag  27.58                 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Adam Fedorcsak  2001    555          27.09   
  Oslo Idrettslag  26.54                 
Villads Bomholt Larsen  2001    555          27.09   
  Helsingør Svømmeklub  25.95                 
Jonas Hansen  2001    531          27.50   
  Slagelse Svømmeklub  26.99                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    516          27.76   
  Vest-Brøndby  27.04                 
Frederik Emil Bækgaard  2002    514          27.80   
  Vest-Brøndby  27.33                 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    512          27.83   
  Helsingør Svømmeklub  28.09                 
Lucas Burmester  2002    503          28.00   
  Helsingør Svømmeklub  28.21                 
Magnus Belsvik  2002    461          28.82   
  Oslo Idrettslag  28.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:02 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    682          30.65   
  JGI Svømning  26.42                 
Sara Stoebner  1998    670          30.83   
  Oslo Idrettslag  30.60                 
Sophie Amalie Schøn  1999    664          30.92   
  Farum Svømmeklub  30.48                 
Frederikke Mertins  2000    613          31.75   
  Hvidovre Svømme Klub  30.87                 
Cecilie Klingenberg  2000    586          32.23   
  Oslo Idrettslag  31.11                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    547          32.98   
  Vest-Brøndby  31.26                 
Malene Fjeldstad  2000    531          33.31   
  Oslo Idrettslag  32.97                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    468          34.74   
  Farum Svømmeklub  34.55                 
Katinka Rossebø  1999    467          34.76   
  Oslo Idrettslag  33.38                 
10  Helena Hvid Hansen  2001    422          35.96   
  Helsingør Svømmeklub  35.94                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Mantzius Mosegård  2003    583          32.28  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  30.24                 
Linnea Hietala  2004    580          32.34   
  Helsingør Svømmeklub  30.17                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    554          32.85   
  Kristianstads SLS  31.93                 
Julie Fornasari  2003    515          33.65   
  Oslo Idrettslag  32.98                 
Emilie Paus  2002    514          33.67   
  Oslo Idrettslag  33.44                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    504          33.89   
  Helsingør Svømmeklub  34.09                 
Karoline K. Larsen  2004    502          33.93   
  Farum Svømmeklub  34.00                 
Maj Jensen  2003    493          34.14   
  Farum Svømmeklub  33.06                 
Emma Vega Thorsen  2004    472          34.65   
  Vest-Brøndby  31.52                 
10  Olivia Ida Madsen  2003    462          34.88   
  Helsingør Svømmeklub  34.61                 
11  Sille Andersen  2003    461          34.92   
  Frederikssund Svømmeklub  32.09                 
12  Frida Jarl Halvarsson  2003    436          35.56   
  Kristianstads SLS  34.22                 
13  Josephine Gribsvad  2003    414          36.18   
  Hillerød Svømmeklub  35.13                 
14  Emilie Pyndt Hansen  2004    399          36.64   
  Frederikssund Svømmeklub  34.71                 
15  Cornelia Vámosi  2004    381          37.20   
  Helsingør Svømmeklub  34.40                 
16  Emma Kjer Rasmussen  2004    375          37.41   
  Hvidovre Svømme Klub  36.47                 
17  Kristine G. Skjærbæk  2004    359          37.93   
  Helsingør Svømmeklub  36.13                 
18  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    357          38.01   
  Helsingør Svømmeklub  36.29                 
19  Caja Cederblad Larsen  2004    275          41.44   
  Hvidovre Svømme Klub  41.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:08   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    795          29.12   
  JGI Svømning  26.42                 
Sara Stoebner  1998    680          30.67   
  Oslo Idrettslag  30.60                 
Sophie Amalie Schøn  1999    654          31.07   
  Farum Svømmeklub  30.48                 
Frederikke Mertins  2000    642          31.27   
  Hvidovre Svømme Klub  30.87                 
Cecilie Klingenberg  2000    594          32.08   
  Oslo Idrettslag  31.11                 
Stine Eskebo Nielsen  2001    564          32.64   
  Vest-Brøndby  31.26                 
Malene Fjeldstad  2000    518          33.59   
  Oslo Idrettslag  32.97                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    513          33.70   
  Farum Svømmeklub  34.55                 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linnea Hietala  2004    609          31.82   
  Helsingør Svømmeklub  30.87                 
Maj Jensen  2003    527          33.39   
  Farum Svømmeklub  33.06                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    525          33.44   
  Kristianstads SLS  32.63                 
Julie Fornasari  2003    519          33.57   
  Oslo Idrettslag  32.98                 
Ulrikke Juul Søeborg  2003    508          33.80   
  Helsingør Svømmeklub  34.09                 
Emma Vega Thorsen  2004    507          33.83   
  Vest-Brøndby  31.52                 
Emilie Paus  2002    502          33.93   
  Oslo Idrettslag  33.44                 
Karoline K. Larsen  2004    497          34.06   
  Farum Svømmeklub  34.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:08 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    703          26.99   
  Simklubben Neptun  25.91                 
Christoffer Carlsen  1992    594          28.55   
  Helsingborgs Simsällskap  25.80                 
Julius Munk  2000    530          29.65   
  Helsingør Svømmeklub  27.08                 
Oliver Jacobsen  1997    510          30.02  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  29.00                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    508          30.07   
  Vest-Brøndby  26.20                 
Andreas Bergman  1993    507          30.08   
  Oslo Idrettslag  30.56                 
Emil Tönshoff  2000    463          31.01   
  Helsingør Svømmeklub  34.38                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Daniel Larsen  2001    554          29.21   
  Slagelse Svømmeklub  27.43                 
Villads Bomholt Larsen  2001    538          29.50   
  Helsingør Svømmeklub  28.20                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    485          30.54   
  Helsingør Svømmeklub  27.80                 
Oscar Cleemann  2003    483          30.57   
  Hvidovre Svømme Klub  29.05                 
Harry Petersson  2002    416          32.14   
  Kristianstads SLS  30.34                 
Tomislav Corluka  2003    381          33.10   
  Kristianstads SLS  30.18                 
Julius Højgaard Allin  2003    252          37.99   
  Helsingør Svømmeklub  32.90                 
Christian Ong Hansen  2001              DSQ  over 15m fra start 
  Farum Svømmeklub  32.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Sjödin  1986    730          26.65   
  Simklubben Neptun  25.91                 
Christoffer Carlsen  1992    655          27.63   
  Helsingborgs Simsällskap  26.60                 
Julius Munk  2000    588          28.64   
  Helsingør Svømmeklub  27.88                 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    554          29.22   
  Vest-Brøndby  26.20                 
Andreas Bergman  1993    517          29.90   
  Oslo Idrettslag  30.56                 
Emil Tönshoff  2000    491          30.41   
  Helsingør Svømmeklub  34.38                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Bomholt Larsen  2001    569          28.96   
  Helsingør Svømmeklub  29.00                 
Tobias Daniel Larsen  2001    558          29.15   
  Slagelse Svømmeklub  27.43                 
Oscar Cleemann  2003    517          29.90   
  Hvidovre Svømme Klub  29.05                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    509          30.04   
  Helsingør Svømmeklub  28.60                 
Tomislav Corluka  2003    446          31.41   
  Kristianstads SLS  30.98                 
Harry Petersson  2002    424          31.93   
  Kristianstads SLS  31.14                 
Julius Højgaard Allin  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  33.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  17:40   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Lantz  2001    595          34.95   
  Kristianstads SLS  33.05                 
Maria Rølland  1998    531          36.30   
  Oslo Idrettslag  34.15                 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    485          37.40   
  Hvidovre Svømme Klub  35.51                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    617          34.53   
  Farum Svømmeklub  33.45                 
Pernille Elm Jensen  2003    582          35.20   
  JGI Svømning  34.31                 
Sofie Bak  2003    474          37.70   
  Hvidovre Svømme Klub  37.43                 
Amanda Hietala  2002    470          37.80   
  Helsingør Svømmeklub  36.79                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    464          37.96   
  Kristianstads SLS  36.74                 
Frida Hvirring Kragh  2004    461          38.05   
  Hvidovre Svømme Klub  36.52                 
Bingying Liu  2002    456          38.19   
  Oslo Idrettslag  37.16                 
Mathilde Syberg Glud  2004    450          38.35   
  Helsingør Svømmeklub  38.68                 
Ida Zeiler Terkildsen  2004    438          38.69   
  Hillerød Svømmeklub  36.19                 
10  Anna-Luisa Permarker  2002    436          38.77   
  Kristianstads SLS  37.90                 
11  Frida Jarl Halvarsson  2003    412          39.51   
  Kristianstads SLS  37.94                 
12  Ida Oest  2003    410          39.55   
  Herlev Svømning  38.15                 
13  Amalie Kolstrup-Timm  2003    393          40.11   
  Helsingør Svømmeklub  38.85                 
14  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    385          40.39   
  Helsingør Svømmeklub  39.42                 
15  Nanna Udby Laugesen  2004    345          41.90   
  Hvidovre Svømme Klub  41.93                 
16  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    334          42.36   
  Hillerød Svømmeklub  39.97                 
17  Amalie Klitten  2004    260          46.01   
  Hillerød Svømmeklub  46.78                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:40 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Lantz  2001    616          34.55   
  Kristianstads SLS  34.05                 
Maria Rølland  1998    608          34.69   
  Oslo Idrettslag  34.15                 
Silja Nielsdóttir Hansen  2001              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub  35.51                 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dagmar Boeck  2004    607          34.71   
  Farum Svømmeklub  33.45                 
Pernille Elm Jensen  2003    562          35.62   
  JGI Svømning  34.31                 
Frida Hvirring Kragh  2004    510          36.79   
  Hvidovre Svømme Klub  36.52                 
Sofie Bak  2003    497          37.10   
  Hvidovre Svømme Klub  37.43                 
Bingying Liu  2002    482          37.48   
  Oslo Idrettslag  37.16                 
Amanda Hietala  2002    478          37.60   
  Helsingør Svømmeklub  36.79                 
Olivia Jarl Halvarsson  2003    464          37.95   
  Kristianstads SLS  37.74                 
Mathilde Syberg Glud  2004    448          38.40   
  Helsingør Svømmeklub  38.68                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:20   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    732          28.79   
  Farum Svømmeklub  27.89                 
Bengt Vang  1999    589          30.94   
  Oslo Idrettslag  29.65                 
Owais Hamid  2000    517          32.33   
  Hvidovre Svømme Klub  30.01                 
Casper Davidsen  1999    485          33.02   
  Vest-Brøndby  29.54                 
Lucas Hoffmann  2000    444          33.99   
  Helsingør Svømmeklub  31.69                 
Oliver Jacobsen  1997    427          34.46  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  32.65                 
Emil Tönshoff  2000    406          35.04   
  Helsingør Svømmeklub  38.68                 
Mads Haugård Hansen  2000              DSQ  ak flyben 25-50 m 
  Hvidovre Svømme Klub  31.64                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ahmed Sadoon  2002    551          31.65   
  Kristianstads SLS  31.23                 
Anders Eide Haugholt  2002    539          31.88   
  Oslo Idrettslag  31.71                 
Harald Wiehe Struberg  2003    520          32.26   
  Herlev Svømning  33.86                 
Oliver Bak Jensen  2002    520          32.26   
  Helsingør Svømmeklub  30.82                 
Isac Lieng  2002    516          32.34   
  Oslo Idrettslag  32.80                 
Frederik Jørgensen  2003    484          33.03   
  Farum Svømmeklub  33.40                 
Elias Rought  2003    472          33.31   
  Slagelse Svømmeklub  31.63                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    459          33.64   
  Vest-Brøndby  31.85                 
Adam Fedorcsak  2001    437          34.19   
  Oslo Idrettslag  33.32                 
10  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    431          34.33   
  Helsingør Svømmeklub  32.70                 
11  Sebastian Ejdesgaard  2001    427          34.45   
  Hillerød Svømmeklub  34.35                 
12  Oscar Cleemann  2003    375          35.97   
  Hvidovre Svømme Klub  33.40                 
13  Tobias Davidsen  2003    367          36.23   
  Vest-Brøndby  34.11                 
14  Mads Lind  2002    355          36.63   
  Hvidovre Svømme Klub  35.17                 
15  Rasmus Thode Møller  2002    352          36.74   
  Farum Svømmeklub  36.21                 
16  Oskar Skov Grell  2002    345          36.97   
  Glostrup Svømme Klub  35.22                 
17  Lars Reber Knudsen  2003    272          40.05   
  Farum Svømmeklub  41.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:20 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    726          28.87   
  Farum Svømmeklub  27.89                 
Bengt Vang  1999    636          30.17   
  Oslo Idrettslag  29.65                 
Owais Hamid  2000    544          31.77   
  Hvidovre Svømme Klub  30.01                 
Casper Davidsen  1999    471          33.34   
  Vest-Brøndby  29.54                 
Lucas Hoffmann  2000    468          33.40   
  Helsingør Svømmeklub  31.69                 
Emil Tönshoff  2000    440          34.11   
  Helsingør Svømmeklub  38.68                 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ahmed Sadoon  2002    540          31.86   
  Kristianstads SLS  32.33                 
Anders Eide Haugholt  2002    530          32.05   
  Oslo Idrettslag  31.71                 
Oliver Bak Jensen  2002    530          32.05   
  Helsingør Svømmeklub  31.92                 
Isac Lieng  2002    527          32.11   
  Oslo Idrettslag  32.80                 
Elias Rought  2003    517          32.33   
  Slagelse Svømmeklub  31.63                 
Harald Wiehe Struberg  2003    502          32.63   
  Herlev Svømning  33.86                 
Frederik Jørgensen  2003    495          32.79   
  Farum Svømmeklub  33.40                 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    468          33.41   
  Vest-Brøndby  31.85                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  01 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  18:32   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    745          26.11   
  JGI Svømning  24.17                 
Sophie Amalie Schøn  1999    600          28.05   
  Farum Svømmeklub  27.47                 
Sofie Nielsen  2001    584          28.31  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.04                 
Freja A. Skov  2000    559          28.73   
  Helsingør Svømmeklub  28.53                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    542          29.03   
  Farum Svømmeklub  28.88                 
Kaja Aunstrup  1998    542          29.03   
  Frederiksværk Svømmeklub  27.85                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    533          29.19   
  Oslo Idrettslag  30.08                 
Frederikke Mertins  2000    531          29.22   
  Hvidovre Svømme Klub  27.91                 
Simone Jørgensen  1999    526          29.31   
  Farum Svømmeklub  28.95                 
10  Cecilie Klingenberg  2000    525          29.33   
  Oslo Idrettslag  28.80                 
11  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    520          29.43   
  Hvidovre Svømme Klub  28.47                 
12  Maria Rølland  1998    513          29.55   
  Oslo Idrettslag  29.08                 
13  Helena Hvid Hansen  2001    500          29.81   
  Helsingør Svømmeklub  30.35                 
14  Stine Eskebo Nielsen  2001    491          29.99   
  Vest-Brøndby  29.06                 
15  Ida Lykke Wennicke  2001    480          30.21   
  Frederikssund Svømmeklub  29.28                 
16  Sarah Sejr Aagaard  2000    438          31.15   
  Farum Svømmeklub  29.36                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Stenbækgård  2003    604          28.00   
  Helsingør Svømmeklub  26.30                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    600          28.06   
  Helsingør Svømmeklub  27.32                 
Stine Saaby Schmidt  2002    576          28.44   
  Farum Svømmeklub  27.53                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    575          28.46   
  Helsingør Svømmeklub  26.79                 
Regitze Gotthard  2002    571          28.53  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  28.12                 
Julie Fornasari  2003    548          28.92   
  Oslo Idrettslag  28.32                 
Linnea Hietala  2004    548          28.92   
  Helsingør Svømmeklub  28.21                 
Pil Sylvander  2003    540          29.06   
  Helsingør Svømmeklub  28.26                 
Matilde Mantzius Mosegård  2003    538          29.10  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  29.46                 
10  Martha Hjuler Britze  2004    535          29.15   
  Hørsholm Svømmeforening  29.27                 
11  Caroline Wiuff Jensen  2004    529          29.26   
  Vest-Brøndby  28.33                 
12  Emilie Paus  2002    516          29.50   
  Oslo Idrettslag  32.67                 
13  Ulrikke Veje  2002    516          29.51   
  Hillerød Svømmeklub  29.03                 
14  Johanne Baes Aaholst  2004    512          29.57   
  Hillerød Svømmeklub  28.79                 
15  Anna-Luisa Permarker  2002    486          30.09   
  Kristianstads SLS  28.88                 
15  Maya Ehlers Hansen  2004    486          30.09   
  Farum Svømmeklub  28.72                 
17  Emma Vega Thorsen  2004    481          30.20   
  Vest-Brøndby  28.66                 
18  Ida Hebeltoft  2003    480          30.22   
  Herlev Svømning  30.37                 
19  Frederikke Elster  2004    476          30.30   
  Lyngby Svømmeklub  29.62                 
20  Anne Sofie Devantier  2004    473          30.36   
  Hvidovre Svømme Klub  30.40                 
21  Ida Zeiler Terkildsen  2004    472          30.40   
  Hillerød Svømmeklub  28.79                 
22  Olivia Ida Madsen  2003    469          30.46   
  Helsingør Svømmeklub  29.65                 
23  Bingying Liu  2002    468          30.47   
  Oslo Idrettslag  30.21                 
24  Josephine Gribsvad  2003    465          30.54   
  Hillerød Svømmeklub  30.44                 
25  Frida Uldall  2003    456          30.73   
  Hillerød Svømmeklub  29.88                 
26  Sille Andersen  2003    456          30.74   
  Frederikssund Svømmeklub  28.88                 
27  Ida Lund Järund  2003    441          31.09   
  Frederiksværk Svømmeklub  31.35                 
28  Emma Clausen  2003    422          31.54   
  Helsingør Svømmeklub  31.48                 
28  Kaya Vennick Haugbølle  2004    422          31.54   
  Hørsholm Svømmeforening  31.21                 
30  Ellen A. Skov  2003    418          31.64   
  Helsingør Svømmeklub  30.50                 
31  Cornelia Vámosi  2004    412          31.79   
  Helsingør Svømmeklub  30.18                 
32  Line Thode Møller  2004    411          31.83   
  Farum Svømmeklub  31.36                 
33  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    402          32.05   
  Helsingør Svømmeklub  30.91                 
34  Emma F. Rouse  2004    396          32.22   
  Helsingør Svømmeklub  32.00                 
35  Mia Krüger  2002    390          32.38   
  Farum Svømmeklub  31.15                 
36  Kristine G. Skjærbæk  2004    389          32.40   
  Helsingør Svømmeklub  31.02                 
37  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    358          33.31   
  Hillerød Svømmeklub  32.80                 
38  Caja Cederblad Larsen  2004    350          33.58   
  Hvidovre Svømme Klub  34.31                 
39  Mathilde Syberg Glud  2004    338          33.95   
  Helsingør Svømmeklub  33.32                 
40  Laura Sonne Steen  2004    297          35.46   
  Hvidovre Svømme Klub  34.87                 
41  Mille Dige From  2004    296          35.51   
  Hørsholm Svømmeforening  35.38                 
Alice Carlqvist-Seger  2004              DNS   
  Kristianstads SLS  34.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  01 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:32 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:21   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kepp Jensen  2000    765          25.88   
  JGI Svømning  24.17                 
Sophie Amalie Schøn  1999    597          28.11   
  Farum Svømmeklub  27.47                 
Frederikke Mertins  2000    574          28.47   
  Hvidovre Svømme Klub  27.91                 
Kaja Aunstrup  1998    563          28.65   
  Frederiksværk Svømmeklub  27.85                 
Simone Jørgensen  1999    555          28.80   
  Farum Svømmeklub  28.95                 
Freja A. Skov  2000    552          28.84   
  Helsingør Svømmeklub  28.53                 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    542          29.02   
  Farum Svømmeklub  28.88                 
Pauline Hellesø Eriksen  2001    539          29.08   
  Oslo Idrettslag  30.08                 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Stenbækgård  2003    623          27.70   
  Helsingør Svømmeklub  27.10                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    619          27.76   
  Helsingør Svømmeklub  27.32                 
Stine Saaby Schmidt  2002    618          27.78   
  Farum Svømmeklub  27.53                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    602          28.03   
  Helsingør Svømmeklub  27.59                 
Linnea Hietala  2004    575          28.45   
  Helsingør Svømmeklub  28.21                 
Julie Fornasari  2003    555          28.80   
  Oslo Idrettslag  28.32                 
Martha Hjuler Britze  2004    551          28.87   
  Hørsholm Svømmeforening  29.27                 
Pil Sylvander  2003    536          29.13   
  Helsingør Svømmeklub  29.06                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:21 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    663          23.97   
  Helsingborgs Simsällskap  22.57                 
Kevin Witt Christensen  1995    635          24.32   
  Farum Svømmeklub  22.85                 
Oliver Jacobsen  1997    585          25.00  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  22.80                 
Marius Nygaard  1997    549          25.53   
  Oslo Idrettslag  24.16                 
Gustav Jørgensen  2000    534          25.77  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  25.23                 
Joshua Welschof  1999    526          25.90   
  Oslo Idrettslag  24.78                 
Julius Munk  2000    526          25.90   
  Helsingør Svømmeklub  25.03                 
Emil Tönshoff  2000    508          26.19   
  Helsingør Svømmeklub  25.81                 
Andreas Bergman  1993    499          26.36   
  Oslo Idrettslag  27.18                 
10  Andreas Vestergaard  1999    490          26.51  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  24.72                 
11  Mads Haugård Hansen  2000    464          27.00  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  25.81                 
12  Lucas Hoffmann  2000    412          28.08  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  27.36                 
13  Joel Johnsson  2000    355          29.51   
  Kristianstads SLS  28.57                 
14  Carsten Jørgensen  1985    194          36.08   
  Helsingør Svømmeklub  36.19                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matthias Hansen  2001    532          25.79   
  Slagelse Svømmeklub  24.58                 
Peter Holm  2003    517          26.04   
  Herlev Svømning  27.35                 
William Houen  2001    511          26.15   
  Helsingør Svømmeklub  25.59                 
Magnus Belsvik  2002    508          26.19   
  Oslo Idrettslag  27.93                 
Frederik Jørgensen  2003    506          26.24   
  Farum Svømmeklub  26.10                 
Tobias Daniel Larsen  2001    501          26.32  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  26.21                 
Rasmus Thode Møller  2002    492          26.48   
  Farum Svømmeklub  26.08                 
Jonas Hansen  2001    489          26.53   
  Slagelse Svømmeklub  25.73                 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    487          26.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  25.87                 
10  Thorvald Bomholt Larsen  2003    486          26.59   
  Helsingør Svømmeklub  26.45                 
11  Frederik Emil Bækgaard  2002    485          26.61   
  Vest-Brøndby  25.58                 
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    480          26.69   
  JGI Svømning  26.88                 
13  Asger Johansen  2003    462          27.03   
  Glostrup Svømme Klub  26.57                 
14  Isac Lieng  2002    444          27.39   
  Oslo Idrettslag  26.66                 
15  Lucas Burmester  2002    444          27.40   
  Helsingør Svømmeklub  28.72                 
16  Harald Straume  2001    439          27.51   
  Oslo Idrettslag  27.37                 
17  Carl Magnus Krievs  2002    429          27.71   
  Vest-Brøndby  27.34                 
18  Mathias Parkhøi  2003    428          27.74   
  Hvidovre Svømme Klub  28.62                 
19  Tobias Davidsen  2003    426          27.77   
  Vest-Brøndby  26.23                 
20  Oscar Cleemann  2003    426          27.78   
  Hvidovre Svømme Klub  26.34                 
21  August Kvalheim  2001    418          27.95   
  Oslo Idrettslag  28.46                 
22  Alexander Stærkær  2002    415          28.02   
  Helsingør Svømmeklub  27.79                 
23  Oskar Skov Grell  2002    412          28.08   
  Glostrup Svømme Klub  28.79                 
24  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    405          28.24   
  Helsingør Svømmeklub  27.46                 
25  Tomislav Corluka  2003    395          28.48   
  Kristianstads SLS  27.73                 
26  Carl-Johan Bødtker  2003    375          28.99   
  Hørsholm Svømmeforening  28.93                 
27  Harry Petersson  2002    373          29.04   
  Kristianstads SLS  28.08                 
28  Harald Wiehe Struberg  2003    361          29.35   
  Herlev Svømning  29.03                 
29  Oliver Pavkovic  2001    354          29.54   
  Kristianstads SLS  29.29                 
30  Herman Modig  2003    346          29.77   
  Kristianstads SLS  29.56                 
31  Marcus Elkjær Samson  2003    323          30.45   
  Hørsholm Svømmeforening  28.84                 
Ahmed Sadoon  2002              DNS   
  Kristianstads SLS  27.11                 
Xander Pontoppidan  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  03 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    699          23.56   
  Helsingborgs Simsällskap  22.57                 
Kevin Witt Christensen  1995    653          24.09   
  Farum Svømmeklub  22.85                 
Marius Nygaard  1997    580          25.06   
  Oslo Idrettslag  24.16                 
Emil Tönshoff  2000    550          25.51   
  Helsingør Svømmeklub  25.81                 
Julius Munk  2000    538          25.70   
  Helsingør Svømmeklub  25.03                 
Joshua Welschof  1999    533          25.78   
  Oslo Idrettslag  24.78                 
Andreas Bergman  1993    484          26.62   
  Oslo Idrettslag  27.18                 
Joel Johnsson  2000    387          28.68   
  Kristianstads SLS  28.57                 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matthias Hansen  2001    524          25.92   
  Slagelse Svømmeklub  24.58                 
Rasmus Thode Møller  2002    513          26.11   
  Farum Svømmeklub  26.08                 
Magnus Belsvik  2002    511          26.15   
  Oslo Idrettslag  27.93                 
Peter Holm  2003    507          26.21   
  Herlev Svømning  27.35                 
Frederik Jørgensen  2003    494          26.44   
  Farum Svømmeklub  26.10                 
Jonas Hansen  2001    492          26.47   
  Slagelse Svømmeklub  25.73                 
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    492          26.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  25.87                 
William Houen  2001    457          27.14   
  Helsingør Svømmeklub  25.59                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:20 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:23   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    761  24.39        51.38   
  Helsingborgs Simsällskap  49.12                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    736  25.32        51.94   
  Farum Svømmeklub  49.63                 
                     
Sigurd Holten Bøen  1997    711          52.55   
  Oslo Idrettslag  51.72                 
                     
Emil Hassling  2000    690  53.07        53.07   
  Landskrona Simsällskap  51.36                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    647          54.23   
  Slagelse Svømmeklub  51.86                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    644  26.77        54.32   
  Hvidovre Svømme Klub  50.71                 
                     
Emil Tönshoff  2000    584  27.12        56.09  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  55.76                 
                     
Andreas Bergman  1993    581  27.07        56.19   
  Oslo Idrettslag  57.82                 
                     
Hampus Svensson  1999    580  23.95        56.24   
  Landskrona Simsällskap  53.07                 
                     
10  Julius Munk  2000    570  27.14        56.55   
  Helsingør Svømmeklub  53.62                 
                     
11  Andreas Vestergaard  1999    537  28.51        57.69  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  52.63                 
                     
12  Sebastian Bidstrup Lantz  1999    525  27.73        58.12   
  Vest-Brøndby  53.35                 
                     
13  Mads Haugård Hansen  2000    520  28.40        58.31   
  Hvidovre Svømme Klub  55.67                 
                     
14  Lucas Lindblom  2000    514          58.56   
  Landskrona Simsällskap  56.59                 
                     
15  Lars Thor Sørensen  1999    496  28.52        59.26   
  Vest-Brøndby  54.48                 
                     
16  Owais Hamid  2000    455  23.35        1:00.95   
  Hvidovre Svømme Klub  57.13                 
                     
17  Lucas Hoffmann  2000    455  28.31        1:00.99   
  Helsingør Svømmeklub  57.02                 
                     
18  Elliot Larsson  2000    434          1:01.92   
  Simklubben Lödde  1:03.35                 
                     
19  Joel Johnsson  2000    410          1:03.13   
  Kristianstads SLS  1:01.58                 
                     
20  Carsten Jørgensen  1985    168          1:24.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Philip Greve  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub  51.94                 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Kahl  2001    623  26.94        54.91   
  Landskrona Simsällskap  52.09                 
                     
Magnus Belsvik  2002    595  27.10        55.75   
  Oslo Idrettslag  57.77                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    588  26.44        55.97   
  Helsingør Svømmeklub  54.63                 
                     
William Houen  2001    586  27.06        56.03   
  Helsingør Svømmeklub  54.21                 
                     
Matthias Hansen  2001    585  27.32        56.06  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub  55.27                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    557  27.37        57.00   
  Slagelse Svømmeklub  54.97                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    555  27.54        57.05   
  Vest-Brøndby  54.74                 
                     
Thorvald Bomholt Larsen  2003    550  27.89        57.23   
  Helsingør Svømmeklub  58.19                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    536  27.42        57.73   
  Hvidovre Svømme Klub  54.83                 
                     
10  Christoffer Dellhede  2001    532  22.52        57.88   
  Landskrona Simsällskap  53.33                 
                     
11  Carl Kirchhoff  2002    523  58.19        58.19   
  Hillerød Svømmeklub  58.18                 
                     
12  Frederik Jørgensen  2003    516  28.19        58.48   
  Farum Svømmeklub  57.21                 
                     
13  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    514  28.90        58.55   
  JGI Svømning  58.81                 
                     
14  Isac Lieng  2002    513  28.54        58.58   
  Oslo Idrettslag  57.17                 
                     
15  Asger Johansen  2003    511  28.34        58.66   
  Glostrup Svømme Klub  59.15                 
                     
16  Simon Blidarevic  2002    508  27.92        58.77   
  Hillerød Svømmeklub  56.06                 
                     
17  Nicolai Wiuff  2002    504  20.04        58.92   
  JGI Svømning  59.52                 
                     
18  Malte Egholm Brøns  2003    498  27.86        59.15   
  Hørsholm Svømmeforening  58.97                 
                     
19  Tobias Davidsen  2003    498  28.60        59.17   
  Vest-Brøndby  56.32                 
                     
20  Peter Holm  2003    492          59.41   
  Herlev Svømning  59.24                 
                     
21  Mathias Parkhøi  2003    484  28.63        59.73   
  Hvidovre Svømme Klub  1:00.81                 
                     
22  Johan Heeno Rasmussen  2002    480  29.20        59.89   
  Helsingør Svømmeklub  58.30                 
                     
23  Alexander Stærkær  2002    479  28.79        59.92   
  Helsingør Svømmeklub  57.95                 
                     
24  Lucas Burmester  2002    476  29.35        1:00.05   
  Helsingør Svømmeklub  58.61                 
                     
25  Oscar Cleemann  2003    474  28.20        1:00.14   
  Hvidovre Svømme Klub  57.75                 
                     
26  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    473  28.70        1:00.20   
  Helsingør Svømmeklub  57.67                 
                     
27  William S. Michaelsen  2001    472          1:00.23   
  Frederikssund Svømmeklub  57.52                 
                     
28  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    470  28.75        1:00.31   
  Frederiksværk Svømmeklub  57.37                 
                     
29  Daniel Didriksen  2002    469  28.96        1:00.35   
  Frederiksværk Svømmeklub  58.07                 
                     
30  Carl Magnus Krievs  2002    467  28.42        1:00.46   
  Vest-Brøndby  57.27                 
                     
31  August Kvalheim  2001    462          1:00.64   
  Oslo Idrettslag  1:01.83                 
                     
32  Markus Rydgren  2003    451  29.12        1:01.13   
  Landskrona Simsällskap  56.99                 
                     
33  Xander Pontoppidan  2003    445          1:01.43   
  Hvidovre Svømme Klub  1:01.08                 
                     
34  Anders Eide Haugholt  2002    444          1:01.48   
  Oslo Idrettslag  1:04.57                 
                     
35  Elias Rought  2003    442  29.27        1:01.56   
  Slagelse Svømmeklub  58.55                 
                     
36  Ian Hangård  2002    442  28.78        1:01.57   
  Simklubben Lödde  56.15                 
                     
37  Tomislav Corluka  2003    440  29.36        1:01.64   
  Kristianstads SLS  1:00.01                 
                     
38  Oskar Skov Grell  2002    440  29.18        1:01.66   
  Glostrup Svømme Klub  59.26                 
                     
39  Casper Svärd  2001    423  29.00        1:02.46   
  Landskrona Simsällskap  58.00                 
                     
40  Harry Petersson  2002    417  21.07        1:02.77   
  Kristianstads SLS  59.85                 
                     
41  Hampus Erdös  2003    416          1:02.82   
  Simklubben Lödde  1:01.90                 
                     
42  Daniel Mir  2003    409  30.29        1:03.16   
  Slagelse Svømmeklub  1:00.22                 
                     
43  Joachim L Andersen  2003    396          1:03.83   
  Slagelse Svømmeklub  1:03.42                 
                     
44  Carl-Johan Bødtker  2003    391          1:04.13   
  Hørsholm Svømmeforening  1:02.53                 
                     
45  Herman Modig  2003    377          1:04.89   
  Kristianstads SLS  1:02.92                 
                     
46  Julius Højgaard Allin  2003    364          1:05.68   
  Helsingør Svømmeklub  1:04.04                 
                     
47  Marcus Elkjær Samson  2003    363          1:05.71   
  Hørsholm Svømmeforening  1:05.32                 
                     
48  Oliver Pavkovic  2001    361          1:05.83   
  Kristianstads SLS  1:03.40                 
                     
49  Marcus Appel  2003    291          1:10.77   
  Frederikssund Svømmeklub  1:13.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:23 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:26   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer Carlsen  1992    786  24.62        50.83   
  Helsingborgs Simsällskap  49.12                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    765  25.00        51.29   
  Farum Svømmeklub  49.63                 
                     
Emil Hassling  2000    694  25.29        52.98   
  Landskrona Simsällskap  51.36                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    679  25.90        53.37   
  Hvidovre Svømme Klub  50.71                 
                     
Gustav Jørgensen  2000    639  26.42        54.44   
  Slagelse Svømmeklub  51.86                 
                     
Andreas Bergman  1993    566  27.22        56.71   
  Oslo Idrettslag  57.82                 
                     
Sigurd Holten Bøen  1997    557  25.87        56.98   
  Oslo Idrettslag  51.72                 
                     
Hampus Svensson  1999              DNS   
  Landskrona Simsällskap  53.07                 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Linus Kahl  2001    665  26.15        53.72   
  Landskrona Simsällskap  52.09                 
                     
William Houen  2001    600  26.95        55.61   
  Helsingør Svømmeklub  54.21                 
                     
Magnus Belsvik  2002    597  27.00        55.70   
  Oslo Idrettslag  57.77                 
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    573  27.89        56.46   
  Helsingør Svømmeklub  54.63                 
                     
Tobias Daniel Larsen  2001    557  27.55        57.01   
  Slagelse Svømmeklub  54.97                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    544  27.75        57.44   
  Vest-Brøndby  54.74                 
                     
Thorvald Bomholt Larsen  2003    544  27.91        57.46   
  Helsingør Svømmeklub  58.19                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    533  27.18        57.85   
  Hvidovre Svømme Klub  54.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:26 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:25   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Aavang Brendstrup  2000    671  31.10  1:03.38  1:36.64    2:09.04  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:06.32                 
                     
Andrea Paaske  2001    651  30.06  1:02.91  1:36.94    2:10.35  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:02.70                 
                     
Sofie Nielsen  2001    630  30.81  1:03.98  1:38.33    2:11.75   
  Slagelse Svømmeklub  2:06.54                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    604  25.17  1:02.15  1:05.51    2:13.60   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.47                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    579  30.80  1:04.79  1:40.30    2:15.49   
  Hørsholm Svømmeforening  2:10.43                 
                     
Freja A. Skov  2000    572  31.55  1:06.24  1:41.16    2:16.09  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  2:15.14                 
                     
Ingrid Bo Andersen  2001    550  31.55  1:06.45  1:42.42    2:17.87  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:09.59                 
                     
Elin Johannesson  1999    546  31.43  1:05.66  1:42.27    2:18.16   
  Landskrona Simsällskap  2:09.52                 
                     
Frederikke Mertins  2000    511  31.75  1:06.76  1:43.92    2:21.26  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  2:16.99                 
                     
10  Malene Fjeldstad  2000    494  20.54  42.81  1:08.75    2:22.84   
  Oslo Idrettslag  2:13.01                 
                     
11  Stine Eskebo Nielsen  2001    485  32.21  1:09.03  1:45.68    2:23.74   
  Vest-Brøndby  2:17.87                 
                     
12  Ida Lykke Wennicke  2001    461  33.21  1:09.88  1:48.82    2:26.23   
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.52                 
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Maria Thorsen  2004    608  23.22  46.85  1:04.16    2:13.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.11                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    602  30.89  1:04.76  1:39.69    2:13.74   
  JGI Svømning  2:06.97                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    599  31.13  1:05.66  1:41.50    2:13.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.78                 
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    598  27.49  54.29  1:04.25    2:14.04   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.94                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    582  32.13  58.32  1:07.24    2:15.27   
  Hillerød Svømmeklub  2:14.03                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    574  31.51  1:05.89  1:41.16    2:15.91   
  JGI Svømning  2:07.43                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    564  31.57  1:06.12  1:41.59    2:16.70   
  Vest-Brøndby  2:08.55                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    561  22.59  51.27  1:06.24    2:16.96   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.80                 
                     
Julie Fornasari  2003    548  32.10  1:07.61  1:43.14    2:18.02   
  Oslo Idrettslag  2:15.10                 
                     
10  Olivia Ida Madsen  2003    527  32.36  1:08.45  1:43.76    2:19.82   
  Helsingør Svømmeklub  2:19.96                 
                     
11  Linnea Hietala  2004    516  32.52  1:08.00  1:44.07    2:20.77   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.37                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003    514  23.16  55.90  1:09.06    2:20.97   
  Herlev Svømning  2:23.36                 
                     
13  Emilie Paus  2002    507  31.73  1:07.10  1:44.51    2:21.66   
  Oslo Idrettslag  2:27.53                 
                     
14  Pil Sylvander  2003    506  31.66  1:07.77  1:45.25    2:21.76   
  Helsingør Svømmeklub  2:23.00                 
                     
15  Anna-Luisa Permarker  2002    479  31.56  1:07.79  1:45.80    2:24.36   
  Kristianstads SLS  2:20.40                 
                     
16  Luna Trojlsgaard  2004    475  33.15  1:10.03  1:48.27    2:24.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:26.26                 
                     
17  Line Thode Møller  2004    452  32.43  1:10.14  1:48.95    2:27.12   
  Farum Svømmeklub  2:25.89                 
                     
18  Mia Krüger  2002    449  34.66  1:07.50  1:11.58    2:27.46   
  Farum Svømmeklub  2:27.78                 
                     
19  Elena Westmark Holm  2003    446  33.45  1:11.23  1:49.63    2:27.87   
  Hørsholm Svømmeforening  2:24.53                 
                     
20  Cassandra G. Nygaard  2003    438  33.92  1:11.32  1:50.64    2:28.69   
  Sigma Swim Allerød  2:16.76                 
                     
21  Frederikke Elster  2004    430  34.67  1:13.43  1:52.41    2:29.62   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.52                 
                     
22  Amalie Kolstrup-Timm  2003    428  33.25  1:11.30  1:50.64    2:29.82   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.63                 
                     
23  Anne Sofie Devantier  2004    428  33.09  1:11.54  1:50.19    2:29.85   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.61                 
                     
24  Kaya Vennick Haugbølle  2004    421  34.27  1:12.85  1:51.87    2:30.66   
  Hørsholm Svømmeforening  2:29.39                 
                     
25  Sille Andersen  2003    415  20.37  41.69  1:12.92    2:31.44   
  Frederikssund Svømmeklub  2:23.61                 
                     
26  Sarah Holm Clausen  2004    408  34.20  1:12.87  1:53.19    2:32.28   
  Farum Svømmeklub  2:25.82                 
                     
27  Tilde Klehn  2004    404  34.71  1:13.21  1:53.25    2:32.81   
  Simklubben Lödde  2:28.84                 
                     
28  Kristine G. Skjærbæk  2004    375  34.66  1:14.25  1:55.43    2:36.64   
  Helsingør Svømmeklub  2:34.58                 
                     
29  Caja Cederblad Larsen  2004    337  35.25  1:16.19  1:58.78    2:42.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Camille Hvid Ravnholt  2003    332  22.64  52.02  1:17.77    2:43.02   
  Frederikssund Svømmeklub  2:28.16                 
                     
31  Emma F. Rouse  2004    327  35.97  1:16.72  2:00.43    2:43.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.13                 
                     
32  Amalie Klitten  2004    319  36.25  1:17.97  1:52.00    2:45.24   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.29                 
                     
33  Laura Sonne Steen  2004    300  37.30  1:18.79      2:48.75   
  Hvidovre Svømme Klub  2:55.43                 
                     
Ida Lund Järund  2003              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:22.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Nielsen  2001    659  30.61  1:03.40  1:37.27    2:09.82   
  Slagelse Svømmeklub  2:06.54                 
                     
Marina Nissen Jakobsen  2000    618  30.84  1:04.22  1:38.66    2:12.59   
  Hørsholm Svømmeforening  2:10.43                 
                     
Helena Hvid Hansen  2001    616  31.14  1:04.08  1:38.80    2:12.75   
  Helsingør Svømmeklub  2:12.47                 
                     
Elin Johannesson  1999    590  31.64  1:05.53  1:40.64    2:14.69   
  Landskrona Simsällskap  2:09.52                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001    519  32.17  1:07.80  1:44.10    2:20.55   
  Vest-Brøndby  2:17.87                 
                     
Malene Fjeldstad  2000    478  33.29  1:10.80  1:48.54    2:24.41   
  Oslo Idrettslag  2:13.01                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001    434  33.34  1:11.27  1:50.77    2:29.20   
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.52                 
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Menck Nielsen  2002    634  30.92  1:03.28  1:37.20    2:11.45   
  Helsingør Svømmeklub  2:13.94                 
                     
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002    625  31.72  1:05.02  1:39.07    2:12.09   
  JGI Svømning  2:06.97                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    622  31.94  1:04.98  1:39.41    2:12.30   
  Helsingør Svømmeklub  2:14.11                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    606  31.69  1:05.64  1:39.68    2:13.50   
  JGI Svømning  2:07.43                 
                     
Freja Stenbækgård  2003    604  31.88  1:05.82  1:40.57    2:13.61   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.78                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    603  32.02  1:05.90  1:40.26    2:13.67   
  Hillerød Svømmeklub  2:14.03                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003    580    1:03.68      2:15.45   
  Hvidovre Svømme Klub  2:11.80                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    565  31.75  1:06.41  1:41.92    2:16.62   
  Vest-Brøndby  2:08.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:26   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Lindblom  2000    605  34.60  1:12.75  1:52.45    2:29.72   
  Landskrona Simsällskap  2:22.58                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    544  35.24  1:14.73  1:54.81    2:35.10   
  Farum Svømmeklub  2:29.54                 
                     
Bengt Vang  1999    538  34.07  1:13.79  1:54.21    2:35.71   
  Oslo Idrettslag  2:27.43                 
                     
Casper Davidsen  1999    495  35.52  1:15.19  1:57.38    2:40.07  Deltager ikke i finalen 
  Vest-Brøndby  2:21.85                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Bak Jensen  2002    538  34.81  1:14.79  1:56.15    2:35.69   
  Helsingør Svømmeklub  2:30.27                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    460  27.56  48.86  1:17.54    2:44.02   
  Herlev Svømning  2:39.85                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001    422  21.94  46.48  1:20.14    2:48.84  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub  2:40.54                 
                     
Casper Svärd  2001    411  36.47  1:19.09  2:04.33    2:50.26   
  Landskrona Simsällskap  2:32.90                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    411  36.49  1:19.97  2:05.28    2:50.36   
  Kristianstads SLS  2:43.80                 
                     
Nils Wergeland  2002    410  38.38  1:21.38  2:06.19    2:50.42   
  Simklubben Lödde  2:51.72                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    400  20.39  1:06.75  1:21.75    2:51.85   
  Svømmeklubben Laksen  2:38.75                 
                     
William S. Michaelsen  2001    394  20.19  40.62  1:21.59    2:52.68   
  Frederikssund Svømmeklub  2:40.29                 
                     
August Kvalheim  2001    378  39.67  1:24.42  2:10.17    2:55.04   
  Oslo Idrettslag  2:52.50                 
                     
10  Jonas Hansen  2001    355  38.75  1:25.40  2:11.40    2:58.88  Deltager ikke i finalen 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Thorbjørn Jari Ikkala  2002    334  39.76  1:25.81  2:13.50    3:02.41  Deltager ikke i finalen 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:50.98                 
                     
12  Hampus Erdös  2003    329  38.43  1:26.32  2:14.25    3:03.42   
  Simklubben Lödde  3:08.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:26 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  16:49   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Lindblom  2000    624  33.21  1:10.94  1:50.85    2:28.17   
  Landskrona Simsällskap  2:22.58                 
                     
Bengt Vang  1999    622  32.63  1:09.87  1:49.26    2:28.32   
  Oslo Idrettslag  2:27.43                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    556  34.76  1:14.23  1:54.50    2:33.98   
  Farum Svømmeklub  2:29.54                 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Bak Jensen  2002    539  35.29  1:13.77  1:55.33    2:35.63   
  Helsingør Svømmeklub  2:30.27                 
                     
Harald Wiehe Struberg  2003    442  37.54  1:19.75  2:04.76    2:46.26   
  Herlev Svømning  2:39.85                 
                     
Casper Svärd  2001    432  35.38  1:16.91  2:02.84    2:47.52   
  Landskrona Simsällskap  2:32.90                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    420  37.48  1:20.97  2:05.15    2:49.13   
  Svømmeklubben Laksen  2:38.75                 
                     
Nils Wergeland  2002    416  37.71  1:20.56  2:04.94    2:49.60   
  Simklubben Lödde  2:51.72                 
                     
August Kvalheim  2001    392  37.59  1:21.98  2:06.43    2:52.94   
  Oslo Idrettslag  2:52.50                 
                     
William S. Michaelsen  2001    380  39.62  1:24.76  2:10.02    2:54.82   
  Frederikssund Svømmeklub  2:40.29                 
                     
Ahmed Sadoon  2002    379  37.17  1:20.60  2:07.06    2:55.03   
  Kristianstads SLS  2:43.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:49 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thilde Lantz  2001    608  36.20        1:15.68   
  Kristianstads SLS  1:13.93                 
                     
Maria Rølland  1998    494  37.45        1:21.07   
  Oslo Idrettslag  1:17.88                 
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    486  38.37        1:21.53  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømme Klub  1:15.56                 
                     
Emma Mikkelsen  2001    451  40.55        1:23.60   
  Vest-Brøndby  1:18.01                 
                     
Katja Korbo Petersson  2001    415  38.23        1:25.94   
  JGI Svømning  1:19.55                 
                     
Asta H Jensen  2000    354  43.34        1:30.58  Deltager ikke i finalen 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:25.23                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: REMA 1000 Helsingør 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilda Hyldal Jung  2004    613  36.02        1:15.48   
  Slangerup Svømmeklub  1:11.12                 
                     
Dagmar Boeck  2004    567  37.10        1:17.45   
  Farum Svømmeklub  1:16.17                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    556  37.22        1:17.95   
  JGI Svømning  1:12.36                 
                     
Amanda Hietala  2002    492  38.58        1:21.20   
  Helsingør Svømmeklub  1:16.60