Resultater for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 640 | 28.99 | 1:00.00 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.11 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 587 | 29.60 | 1:01.73 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.95 | |||||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | 568 | 30.64 | 1:02.42 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
4 | Simone Jørgensen | 1999 | 555 | 30.34 | 1:02.90 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
5 | Freja A. Skov | 2000 | 550 | 30.09 | 1:03.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.21 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 549 | 30.02 | 1:03.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.90 | |||||||||
7 | Katinka Rossebø | 1999 | 536 | 30.92 | 1:03.64 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:02.32 | |||||||||
8 | Pauline Hellesø Eriksen | 2001 | 530 | 31.00 | 1:03.86 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:06.80 | |||||||||
9 | Cecilie Elkjær | 2001 | 518 | 30.84 | 1:04.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.18 | |||||||||
10 | Elin Johannesson | 1999 | 516 | 30.75 | 1:04.47 | |||||
Landskrona Simsällskap | 59.96 | |||||||||
11 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 515 | 30.94 | 1:04.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.46 | |||||||||
12 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 503 | 30.35 | 1:05.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:03.34 | |||||||||
13 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 474 | 31.76 | 1:06.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.94 | |||||||||
- | Magdalena Kuras | 1988 | DNS | |||||||
Simklubben Triton | 56.47 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 616 | 29.09 | 1:00.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.77 | |||||||||
2 | Freja Stenbækgård | 2003 | 613 | 29.41 | 1:00.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
3 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 611 | 29.35 | 1:00.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
4 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 600 | 29.79 | 1:01.30 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
5 | Julie Fornasari | 2003 | 566 | 30.63 | 1:02.49 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:01.27 | |||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 554 | 30.80 | 1:02.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.94 | |||||||||
7 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 550 | 30.89 | 1:03.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.13 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 545 | 30.04 | 1:03.28 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
9 | Pil Sylvander | 2003 | 528 | 30.53 | 1:03.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
10 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 515 | 31.71 | 1:04.51 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
11 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 512 | 30.91 | 1:04.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.74 | |||||||||
12 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 501 | 31.03 | 1:05.09 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
13 | Emilie Paus | 2002 | 498 | 31.07 | 1:05.21 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:10.26 | |||||||||
14 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | 495 | 30.86 | 1:05.36 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.34 | |||||||||
15 | Ulrikke Veje | 2002 | 493 | 31.89 | 1:05.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.38 | |||||||||
16 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 492 | 31.47 | 1:05.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.73 | |||||||||
17 | Ida Hebeltoft | 2003 | 487 | 31.41 | 1:05.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.55 | |||||||||
18 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 486 | 32.22 | 1:05.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:04.39 | |||||||||
19 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 472 | 31.40 | 1:06.38 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
20 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 462 | 32.35 | 1:06.87 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.47 | |||||||||
21 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 452 | 32.25 | 1:07.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.59 | |||||||||
22 | Frida Uldall | 2003 | 441 | 32.28 | 1:07.92 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
23 | Bingying Liu | 2002 | 439 | 32.49 | 1:07.99 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:06.89 | |||||||||
24 | Ida Lund Järund | 2003 | 436 | 32.86 | 1:08.16 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.14 | |||||||||
25 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 431 | 33.48 | 1:08.45 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:08.62 | |||||||||
26 | Sille Andersen | 2003 | 427 | 33.39 | 1:08.66 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.18 | |||||||||
27 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 423 | 32.18 | 1:08.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.98 | |||||||||
27 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 423 | 32.77 | 1:08.88 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
29 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 417 | 33.16 | 1:09.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.17 | |||||||||
30 | Frederikke Elster | 2004 | 415 | 33.28 | 1:09.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
31 | Tilde Klehn | 2004 | 400 | 33.99 | 1:10.15 | |||||
Simklubben Lödde | 1:15.72 | |||||||||
32 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 389 | 33.35 | 1:10.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.31 | |||||||||
33 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 369 | 34.79 | 1:12.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.16 | |||||||||
34 | Emma F. Rouse | 2004 | 364 | 33.83 | 1:12.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.26 | |||||||||
35 | Amalie Klitten | 2004 | 360 | 34.54 | 1:12.66 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.81 | |||||||||
36 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 313 | 35.55 | 1:16.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
37 | Laura Sonne Steen | 2004 | 305 | 36.15 | 1:16.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.44 | |||||||||
38 | Alice Carlqvist-Seger | 2004 | 274 | 37.10 | 1:19.55 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.19 | |||||||||
- | Lise Elton Jokumsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |