Resultat för Kronborg Open 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2019 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 marts 2019 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Carlsen | 1992 | 761 | 24.39 | 51.38 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 49.12 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 736 | 25.32 | 51.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 49.63 | |||||||||
3 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 711 | 52.55 | ||||||
Oslo Idrettslag | 51.72 | |||||||||
4 | Emil Hassling | 2000 | 690 | 53.07 | 53.07 | |||||
Landskrona Simsällskap | 51.36 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2000 | 647 | 54.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 51.86 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 644 | 26.77 | 54.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.71 | |||||||||
7 | Emil Tönshoff | 2000 | 584 | 27.12 | 56.09 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 55.76 | |||||||||
8 | Andreas Bergman | 1993 | 581 | 27.07 | 56.19 | |||||
Oslo Idrettslag | 57.82 | |||||||||
9 | Hampus Svensson | 1999 | 580 | 23.95 | 56.24 | |||||
Landskrona Simsällskap | 53.07 | |||||||||
10 | Julius Munk | 2000 | 570 | 27.14 | 56.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 53.62 | |||||||||
11 | Andreas Vestergaard | 1999 | 537 | 28.51 | 57.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 52.63 | |||||||||
12 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 525 | 27.73 | 58.12 | |||||
Vest-Brøndby | 53.35 | |||||||||
13 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 520 | 28.40 | 58.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.67 | |||||||||
14 | Lucas Lindblom | 2000 | 514 | 58.56 | ||||||
Landskrona Simsällskap | 56.59 | |||||||||
15 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 496 | 28.52 | 59.26 | |||||
Vest-Brøndby | 54.48 | |||||||||
16 | Owais Hamid | 2000 | 455 | 23.35 | 1:00.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.13 | |||||||||
17 | Lucas Hoffmann | 2000 | 455 | 28.31 | 1:00.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.02 | |||||||||
18 | Elliot Larsson | 2000 | 434 | 1:01.92 | ||||||
Simklubben Lödde | 1:03.35 | |||||||||
19 | Joel Johnsson | 2000 | 410 | 1:03.13 | ||||||
Kristianstads SLS | 1:01.58 | |||||||||
20 | Carsten Jørgensen | 1985 | 168 | 1:24.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Greve | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 51.94 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Kahl | 2001 | 623 | 26.94 | 54.91 | |||||
Landskrona Simsällskap | 52.09 | |||||||||
2 | Magnus Belsvik | 2002 | 595 | 27.10 | 55.75 | |||||
Oslo Idrettslag | 57.77 | |||||||||
3 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 588 | 26.44 | 55.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.63 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 586 | 27.06 | 56.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 585 | 27.32 | 56.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 55.27 | |||||||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 557 | 27.37 | 57.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 54.97 | |||||||||
7 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 555 | 27.54 | 57.05 | |||||
Vest-Brøndby | 54.74 | |||||||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 550 | 27.89 | 57.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 536 | 27.42 | 57.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.83 | |||||||||
10 | Christoffer Dellhede | 2001 | 532 | 22.52 | 57.88 | |||||
Landskrona Simsällskap | 53.33 | |||||||||
11 | Carl Kirchhoff | 2002 | 523 | 58.19 | 58.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 58.18 | |||||||||
12 | Frederik Jørgensen | 2003 | 516 | 28.19 | 58.48 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.21 | |||||||||
13 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 514 | 28.90 | 58.55 | |||||
JGI Svømning | 58.81 | |||||||||
14 | Isac Lieng | 2002 | 513 | 28.54 | 58.58 | |||||
Oslo Idrettslag | 57.17 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 511 | 28.34 | 58.66 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 59.15 | |||||||||
16 | Simon Blidarevic | 2002 | 508 | 27.92 | 58.77 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 56.06 | |||||||||
17 | Nicolai Wiuff | 2002 | 504 | 20.04 | 58.92 | |||||
JGI Svømning | 59.52 | |||||||||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 498 | 27.86 | 59.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.97 | |||||||||
19 | Tobias Davidsen | 2003 | 498 | 28.60 | 59.17 | |||||
Vest-Brøndby | 56.32 | |||||||||
20 | Peter Holm | 2003 | 492 | 59.41 | ||||||
Herlev Svømning | 59.24 | |||||||||
21 | Mathias Parkhøi | 2003 | 484 | 28.63 | 59.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.81 | |||||||||
22 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 480 | 29.20 | 59.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.30 | |||||||||
23 | Alexander Stærkær | 2002 | 479 | 28.79 | 59.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
24 | Lucas Burmester | 2002 | 476 | 29.35 | 1:00.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.61 | |||||||||
25 | Oscar Cleemann | 2003 | 474 | 28.20 | 1:00.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.75 | |||||||||
26 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 473 | 28.70 | 1:00.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.67 | |||||||||
27 | William S. Michaelsen | 2001 | 472 | 1:00.23 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.52 | |||||||||
28 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 470 | 28.75 | 1:00.31 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
29 | Daniel Didriksen | 2002 | 469 | 28.96 | 1:00.35 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
30 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 467 | 28.42 | 1:00.46 | |||||
Vest-Brøndby | 57.27 | |||||||||
31 | August Kvalheim | 2001 | 462 | 1:00.64 | ||||||
Oslo Idrettslag | 1:01.83 | |||||||||
32 | Markus Rydgren | 2003 | 451 | 29.12 | 1:01.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | 56.99 | |||||||||
33 | Xander Pontoppidan | 2003 | 445 | 1:01.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.08 | |||||||||
34 | Anders Eide Haugholt | 2002 | 444 | 1:01.48 | ||||||
Oslo Idrettslag | 1:04.57 | |||||||||
35 | Elias Rought | 2003 | 442 | 29.27 | 1:01.56 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.55 | |||||||||
36 | Ian Hangård | 2002 | 442 | 28.78 | 1:01.57 | |||||
Simklubben Lödde | 56.15 | |||||||||
37 | Tomislav Corluka | 2003 | 440 | 29.36 | 1:01.64 | |||||
Kristianstads SLS | 1:00.01 | |||||||||
38 | Oskar Skov Grell | 2002 | 440 | 29.18 | 1:01.66 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 59.26 | |||||||||
39 | Casper Svärd | 2001 | 423 | 29.00 | 1:02.46 | |||||
Landskrona Simsällskap | 58.00 | |||||||||
40 | Harry Petersson | 2002 | 417 | 21.07 | 1:02.77 | |||||
Kristianstads SLS | 59.85 | |||||||||
41 | Hampus Erdös | 2003 | 416 | 1:02.82 | ||||||
Simklubben Lödde | 1:01.90 | |||||||||
42 | Daniel Mir | 2003 | 409 | 30.29 | 1:03.16 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.22 | |||||||||
43 | Joachim L Andersen | 2003 | 396 | 1:03.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
44 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 391 | 1:04.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.53 | |||||||||
45 | Herman Modig | 2003 | 377 | 1:04.89 | ||||||
Kristianstads SLS | 1:02.92 | |||||||||
46 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 364 | 1:05.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.04 | |||||||||
47 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 363 | 1:05.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.32 | |||||||||
48 | Oliver Pavkovic | 2001 | 361 | 1:05.83 | ||||||
Kristianstads SLS | 1:03.40 | |||||||||
49 | Marcus Appel | 2003 | 291 | 1:10.77 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |