2019-10-14   12:49:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kronborg Open 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Kronborg Open 2019    Udskriftsdato  02 marts 2019   
  Stævne by  Helsingør    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Helsingør Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 marts 2019         
 
 
Løb 117, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2007 
Sponsor: Comfort Teltudlejning 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    531  34.59  1:14.57  1:59.93    2:35.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.83                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    521  33.54  1:15.04  2:01.18    2:36.66   
  Glostrup Svømme Klub  2:32.67                 
                     
Rebecca Petersen  2005    517  34.38  1:15.54  2:02.08    2:37.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:32.07                 
                     
Liva Gottorp Sørensen  2006    504  34.25        2:38.39   
  Vest-Brøndby  2:37.17                 
                     
Mille Frydendahl  2006    493  35.01  1:16.46  2:02.11    2:39.55   
  Slangerup Svømmeklub  2:39.69                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    488  32.54  1:13.61  2:03.91    2:40.13   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.95                 
                     
Olivia Klint Ipsa  2005    485  33.72  1:21.09  2:02.22    2:40.46   
  Kristianstads SLS  2:42.21                 
                     
Caroline Koch  2005    466  35.83  1:19.51  2:05.60    2:42.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:42.14                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    450  36.29  1:22.29  2:05.68    2:44.56   
  Vest-Brøndby  2:38.78                 
                     
10  Emmely Östman Pedersen  2005    438          2:46.01   
  Helsingør Svømmeklub  2:41.03                 
                     
11  Ronja K. S. Josephsen  2005    438  37.33  1:22.98  2:08.08    2:46.05   
  Slangerup Svømmeklub  2:46.66                 
                     
12  Matilde Maagøe  2007    436  37.65  1:20.90  2:10.76    2:46.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:39.82                 
                     
13  Ella Gohr Metz  2005    432  38.91  1:22.38  2:08.57    2:46.80   
  Vest-Brøndby  2:38.97                 
                     
14  Matilde Schmidt-Lund  2005    424  35.88  1:20.57  2:08.33    2:47.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:37.86                 
                     
15  Leonora M Postgaard  2006    420  38.20  1:23.81  2:12.94    2:48.33   
  Glostrup Svømme Klub  2:49.75                 
                     
16  Mikkeline Steen Stokkebro  2007    407  37.10  1:22.49  2:11.03    2:50.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.90                 
                     
17  Sara Kaarup Andersen  2006    405  36.25  1:19.88  2:10.90    2:50.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.60                 
                     
18  Rikke Parkhøi  2006    391  35.73  1:20.85  2:12.99    2:52.35   
  Hvidovre Svømme Klub  3:08.96                 
                     
19  Victoria Wiingaard  2006    391  37.28  1:19.30  2:13.76    2:52.44   
  Lyngby Svømmeklub  2:51.50                 
                     
20  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    390          2:52.49   
  Hvidovre Svømme Klub  3:15.54                 
                     
21  Signe Eie  2005    389  35.80  1:21.36  2:12.65    2:52.66   
  Herlev Svømning  2:47.18                 
                     
22  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    389  39.23  1:24.47  2:13.52    2:52.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:50.46                 
                     
23  Victoria W. Stahl  2005    389  36.47        2:52.73   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.94                 
                     
24  Maica Jensen  2006    385  39.40        2:53.35   
  Hvidovre Svømme Klub  2:57.46                 
                     
25  Mille Maxwell Berthou  2005    382  34.84  1:20.54  2:12.70    2:53.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.06                 
                     
26  Mathilde Møller  2007    379  37.58  1:24.46  2:13.12    2:54.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:49.71                 
                     
27  Nina Katrine N. Nissen  2006    378  40.73  1:26.66  2:13.59    2:54.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:59.90                 
                     
28  Amalie Backhausen  2006    376  38.58  1:24.64  2:13.79    2:54.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:44.26                 
                     
29  Molly Namensen  2006    375          2:54.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.47                 
                     
30  Sasha Nezdiikovskaia  2005    374          2:54.98   
  Hørsholm Svømmeforening  2:54.82                 
                     
31  Mathilde Rømer  2006    368          2:55.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
32  Lise Refsgaard  2005    367          2:56.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.95                 
                     
33  Freya Ry Nielsen  2005    366  36.60  1:26.51  1:42.51    2:56.18   
  Glostrup Svømme Klub  2:40.96                 
                     
34  Emma Karoline Guldberg  2005    366  38.24  1:23.72  2:19.39    2:56.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.49                 
                     
35  Vicky Luc  2007    363  40.18  1:27.84  1:28.10    2:56.78   
  Kristianstads SLS  3:04.84                 
                     
36  Mikkeline Timmerman  2005    362  36.94  2:16.90  2:56.82    2:56.82   
  Hvidovre Svømme Klub  3:07.83                 
                     
37  Anna Olivia Kirchhoff  2005    362  35.52  1:23.77  2:17.32    2:56.85   
  Hillerød Svømmeklub  3:11.62                 
                     
38  Laura Cecilie Salling  2006    362  38.98  1:23.15  2:17.37    2:56.86   
  Lyngby Svømmeklub  3:08.79                 
                     
39  Freja Mathilde Kaas  2006    361  37.45  1:22.97  2:17.65    2:57.03   
  Hørsholm Svømmeforening  2:59.78                 
                     
40  Caroline Henning  2005    360  41.65  1:26.99  2:16.17    2:57.26   
  Hillerød Svømmeklub  2:58.49                 
                     
41  Marie Elster  2006    357  37.01  1:25.39  2:16.53    2:57.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.20                 
                     
42  Andrea Kiefer-Hansen  2006    354  38.49  1:23.11  2:16.57    2:58.19   
  Herlev Svømning  2:53.74                 
                     
43  Sofija Rønne  2006    352  40.46  1:27.52  2:18.72    2:58.47   
  Herlev Svømning  3:03.27                 
                     
44  Johanne Weber  2005    352  37.80  1:27.30  2:16.22    2:58.61   
  Helsingør Svømmeklub  2:54.52                 
                     
45  Olivia Cruse  2005    344  43.30  1:31.25  2:17.34    2:59.85   
  Hillerød Svømmeklub  2:57.03                 
                     
46  Emma Widerfors  2005    339  37.75  1:22.67  2:18.21    3:00.83   
  Kristianstads SLS  2:54.59                 
                     
47  Astrid Nørgaard  2007    335  43.10  1:31.69  2:20.44    3:01.57   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:02.56                 
                     
48  Karla Hebeltoft Olesen  2007    334          3:01.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.71                 
                     
49  Mathilde U. Thorborg  2005    332  41.51  1:34.10  2:20.70    3:01.96   
  Vest-Brøndby  2:56.79                 
                     
50  Alma Lind Babin  2006    330  41.13  1:06.66  1:25.47    3:02.34   
  Lyngby Svømmeklub  2:54.79                 
                     
51  Maya Amstrup Riis  2007    328  39.86  1:28.01  2:18.69    3:02.73   
  Vest-Brøndby  2:55.57                 
                     
52  Ellen Simoni Alfast  2006    326  39.20  1:28.78  2:20.37    3:03.11   
  Herlev Svømning  2:55.04                 
                     
53  Amalie Lythcke  2006    324  41.47  1:27.65  2:22.03    3:03.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
54  Julie Philip  2007    319  41.08        3:04.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.83                 
                     
55  Astrid Høyer  2007    317  41.61  1:30.79  2:23.43    3:04.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:57.53                 
                     
56  Lærke Stenholt Røpke  2006    316  42.34  1:29.17  2:20.14    3:05.15   
  JGI Svømning  2:57.98                 
                     
57  Kaisa Falkenberg Lending  2005    314  41.53  1:28.74  2:23.78    3:05.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:55.70                 
                     
58  Emilie Dommer  2007    304  45.24  1:32.54  2:24.81    3:07.54   
  Hørsholm Svømmeforening  3:09.48                 
                     
59  Rebecca Bell  2007    301  41.52  1:30.04  2:26.52    3:08.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:58.40                 
                     
60  Amalie Rose Søndergaard  2006    300          3:08.38   
  Hørsholm Svømmeforening  3:00.43                 
                     
61  Ellie Petersson  2005    299  41.28  1:33.90  2:25.67    3:08.46   
  Kristianstads SLS  3:15.93                 
                     
62  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    298          3:08.68   
  Helsingør Svømmeklub  3:07.62                 
                     
63  Filippa Martinsen  2005    297  40.91  1:30.16  2:28.03    3:08.82   
  Helsingør Svømmeklub  2:56.68                 
                     
64  Olga Vejlby  2006    296          3:09.08   
  Helsingør Svømmeklub  3:10.06                 
                     
65  Vigga Jacoby  2007    294  43.33  1:32.40  2:26.92    3:09.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:08.58                 
                     
66  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    287  41.41  1:32.11  2:29.42    3:11.11   
  Hillerød Svømmeklub  3:02.34                 
                     
67  Nikoline E. Larsen  2007    282  44.41  1:35.85  1:40.36    3:12.13   
  Lyngby Svømmeklub  3:09.98                 
                     
68  Astrid Hjuler Britze  2006    274  47.12  1:34.53  2:30.29    3:14.00   
  Hørsholm Svømmeforening  3:14.62                 
                     
69  Maria Kjer Rasmussen  2007    272  43.05  1:32.86  2:30.27    3:14.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.99                 
                     
70  Laika Usinger  2006    265          3:16.31   
  Vest-Brøndby  3:14.99                 
                     
71  Ingrid Due Nygaard  2007    260  46.06  1:34.42  2:32.61    3:17.41   
  Lyngby Svømmeklub  3:13.77                 
                     
72  Anna Bruun-Møller  2007    258  1:33.85  2:34.33  3:17.97    3:17.97   
  Hørsholm Svømmeforening  3:13.83                 
                     
73  Celine van Breugel  2007    254  46.18  1:38.86  2:07.05    3:18.94   
  Lyngby Svømmeklub  3:11.81                 
                     
74  Line Appel  2007    252  46.55  1:34.11  2:35.12    3:19.43   
  Frederikssund Svømmeklub  3:12.86                 
                     
75  Agnes Højsteen  2007    245  50.59  1:38.35  2:38.86    3:21.46   
  Vest-Brøndby  3:37.05                 
                     
76  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    241  43.34  1:37.18  2:34.20    3:22.44   
  Vest-Brøndby  3:18.12                 
                     
77  Rosa Viola My Raagefelt  2007    238  47.48  1:43.19  2:40.34    3:23.32   
  Hvidovre Svømme Klub  3:38.33                 
                     
78  Mathilde Fogelberg Handberg  2005    238  46.89  1:39.90  2:38.86    3:23.37   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
79  Thilde Hjortshøj  2006    237  46.85  1:37.26  2:38.52    3:23.58   
  Hørsholm Svømmeforening  3:31.43                 
                     
80  Frederikke Fisker Jensen  2006    229  42.38  1:36.43  2:36.29    3:25.97   
  Herlev Svømning  3:08.76                 
                     
81  Clara Katharina Sederholm  2006    206          3:33.25   
  Hørsholm Svømmeforening  3:38.76                 
                     
82  Victoria Haslund Mourier  2007    204  48.14  1:41.36  2:49.33    3:33.99   
  Hørsholm Svømmeforening  3:22.91                 
                     
Emilia Berg  2005              DNS   
  Simklubben Lödde  2:56.31                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005              DNS   
  Helsingør Svømmeklub  2:37.73                 
                     
Asta Hindborg  2007              DSQ  Asynkrone ben v. 5m 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.72                 
                     
Ila Murphy  2007              DSQ  Brystben v. 35m 
  Vest-Brøndby                   
                     
Isabella El-Nagdy  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hørsholm Svømmeforening  3:04.49                 
                     
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007              DSQ  Afsl på mave v. 100m 
  Helsingør Svømmeklub  3:01.82                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 marts 2019 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark