Tulokset Itäväylä-uinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:24 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Autio |
2007 |
|
278 |
36.60 |
1:19.87 |
2:10.10 |
|
2:47.79 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:53.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
206 |
40.67 |
1:26.96 |
2:22.40 |
|
3:05.45 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
3:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
|
199 |
44.20 |
1:32.91 |
2:24.09 |
|
3:07.67 |
|
|
Cetus Espoo |
3:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Liimatainen |
2007 |
|
193 |
43.78 |
1:29.61 |
2:28.22 |
|
3:09.56 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lenni Syvänen |
2007 |
|
188 |
44.51 |
1:29.75 |
2:30.02 |
|
3:11.30 |
|
|
Cetus Espoo |
3:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matti Klümper |
2008 |
|
171 |
44.82 |
1:36.55 |
2:31.91 |
|
3:17.43 |
|
|
Cetus Espoo |
3:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tommi Mosconi |
2008 |
|
163 |
46.97 |
1:38.70 |
2:36.37 |
|
3:20.61 |
|
|
Cetus Espoo |
3:22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frans Nyström |
2008 |
|
153 |
43.44 |
1:35.77 |
2:33.96 |
|
3:24.63 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Patrik Ventus |
2007 |
|
132 |
50.25 |
1:46.79 |
2:46.54 |
|
3:35.11 |
|
|
Simmis Grani |
3:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
302 |
35.59 |
1:18.66 |
2:07.16 |
|
2:43.33 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
André Salmi |
2006 |
|
232 |
37.44 |
1:25.20 |
2:17.22 |
|
2:58.30 |
|
|
Simmis Grani |
3:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Cederberg |
2003 |
|
320 |
34.59 |
1:15.35 |
2:01.92 |
|
2:40.24 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Yufei Meng |
2004 |
|
320 |
35.01 |
1:14.73 |
2:03.20 |
|
2:40.25 |
|
|
Simmis Grani |
2:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Justus Holtari |
2004 |
|
307 |
36.14 |
1:18.89 |
2:05.57 |
|
2:42.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
303 |
32.82 |
1:16.65 |
2:06.58 |
|
2:43.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mattias Janhunen |
2003 |
|
142 |
47.35 |
1:40.96 |
2:43.57 |
|
3:30.05 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niko Silander |
2003 |
|
131 |
49.35 |
1:43.91 |
2:47.34 |
|
3:35.64 |
|
|
Cetus Espoo |
3:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Matkaniemi |
1972 |
|
409 |
30.71 |
1:08.24 |
1:50.24 |
|
2:27.63 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Purokoski |
2002 |
|
173 |
43.01 |
1:30.39 |
2:29.67 |
|
3:16.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:24 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Serafima Ratner |
2008 |
|
245 |
46.25 |
1:33.60 |
2:29.72 |
|
3:14.63 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
3:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
427 |
34.52 |
1:17.11 |
2:06.29 |
|
2:41.74 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:48.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
|
399 |
36.50 |
1:19.92 |
2:04.30 |
|
2:45.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Annaliina Mänttäri |
2006 |
|
377 |
37.62 |
1:21.34 |
2:09.33 |
|
2:48.62 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Tawast |
2007 |
|
368 |
37.45 |
1:21.63 |
2:10.46 |
|
2:50.05 |
|
|
Simmis Grani |
2:56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ninja Brelo |
2006 |
|
294 |
41.52 |
1:29.06 |
2:21.39 |
|
3:03.23 |
|
|
Cetus Espoo |
3:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
282 |
44.61 |
1:31.26 |
2:24.13 |
|
3:05.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Vanhanen |
2006 |
|
266 |
46.80 |
1:33.96 |
2:28.46 |
|
3:09.31 |
|
|
Simmis Grani |
3:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malla Kostiainen |
2006 |
|
251 |
41.64 |
1:30.40 |
2:29.48 |
|
3:13.11 |
|
|
Cetus Espoo |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vuokko Larjomaa |
2007 |
|
227 |
45.26 |
1:36.14 |
2:34.06 |
|
3:19.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Venla Almira |
2006 |
|
220 |
46.26 |
1:37.47 |
2:34.71 |
|
3:21.72 |
|
|
Simmis Grani |
3:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Haukka |
2007 |
|
196 |
44.18 |
1:40.39 |
2:39.92 |
|
3:29.67 |
|
|
Uimaseura Aquila |
3:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
487 |
32.56 |
1:11.86 |
1:58.54 |
|
2:34.81 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
434 |
33.32 |
1:12.68 |
2:01.39 |
|
2:40.83 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
395 |
35.56 |
1:17.77 |
2:08.36 |
|
2:46.00 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
356 |
36.78 |
1:22.18 |
2:10.56 |
|
2:51.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lea Heinzmann |
2004 |
|
339 |
38.29 |
1:24.62 |
2:15.57 |
|
2:54.75 |
|
|
Simmis Grani |
3:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iiris Virtanen |
2004 |
|
308 |
38.22 |
1:22.69 |
2:18.95 |
|
3:00.38 |
|
|
Simmis Grani |
3:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Akkanen |
2005 |
|
307 |
37.28 |
1:25.95 |
2:18.55 |
|
3:00.45 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elina Ruha |
2005 |
|
306 |
42.06 |
1:26.92 |
2:20.23 |
|
3:00.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Taru Lax |
2005 |
|
284 |
37.94 |
1:24.42 |
2:21.81 |
|
3:05.29 |
|
|
Cetus Espoo |
3:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jemina Saraniemi |
2005 |
|
265 |
39.75 |
1:26.61 |
2:25.91 |
|
3:09.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiiu Korhonen |
2003 |
|
395 |
33.59 |
1:15.93 |
2:04.60 |
|
2:46.04 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:48.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
|
307 |
43.90 |
1:30.47 |
2:18.42 |
|
3:00.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
289 |
40.10 |
1:31.64 |
2:26.52 |
|
3:04.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:48 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Dzura |
2010 |
|
108 |
|
|
|
|
52.89 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vadim Nikolashin |
2010 |
|
93 |
|
|
|
|
55.60 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matvei Mindukshov |
2010 |
|
69 |
|
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konrad Bäckström |
2009 |
|
97 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aarni Rahkonen |
2009 |
|
80 |
|
|
|
|
58.51 |
|
|
Simmis Grani |
56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Isaev |
2008 |
|
144 |
|
|
|
|
48.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ahti Parviainen |
2008 |
|
123 |
|
|
|
|
50.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Konsta Järvinen |
2008 |
|
91 |
|
|
|
|
55.96 |
|
|
Uimaseura Aquila |
56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:48 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
141 |
|
|
|
|
55.32 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Konrad Bäckström |
2009 |
|
97 |
43.66 |
|
|
|
1:37.71 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
433 |
28.32 |
|
|
|
59.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
420 |
29.20 |
|
|
|
59.99 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
412 |
28.65 |
|
|
|
1:00.35 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Muranen |
2005 |
|
288 |
32.09 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aron Forslund |
2005 |
|
254 |
33.43 |
|
|
|
1:10.95 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jimi Kurkikangas |
2005 |
|
247 |
33.61 |
|
|
|
1:11.61 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tomas Lipponen |
2005 |
|
229 |
34.94 |
|
|
|
1:13.40 |
|
|
Simmis Grani |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Benjamin Gullans |
2005 |
|
219 |
35.05 |
|
|
|
1:14.52 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
206 |
36.43 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lassi Leppänen |
2006 |
|
190 |
38.21 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
177 |
26.36 |
|
|
|
1:20.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Voitto Pesu |
2005 |
|
138 |
38.91 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eemi Niskanen |
2006 |
|
127 |
42.79 |
|
|
|
1:29.36 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jooa Katavisto |
2006 |
|
125 |
39.92 |
|
|
|
1:29.74 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niilo Mölsä |
2006 |
|
117 |
43.63 |
|
|
|
1:31.66 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tino Rantamäki |
2006 |
|
84 |
45.62 |
|
|
|
1:42.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 5, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
531 |
26.44 |
|
|
|
55.48 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Valtteri Rahkonen |
1975 |
|
432 |
28.20 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Cetus Espoo |
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Koponen |
1986 |
|
411 |
28.52 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
Helsingin Uimarit |
56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
405 |
28.63 |
|
|
|
1:00.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Linnosaari |
2008 |
|
252 |
37.59 |
|
|
|
1:20.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Serafima Ratner |
2008 |
|
230 |
40.10 |
|
|
|
1:23.25 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lilja Hirsikko |
2008 |
|
214 |
39.39 |
|
|
|
1:25.18 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Turunen |
2008 |
|
202 |
39.95 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marja Anna Siimes |
2008 |
|
199 |
41.45 |
|
|
|
1:27.24 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
|
185 |
42.64 |
|
|
|
1:29.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olga Kaiser |
2008 |
|
176 |
41.62 |
|
|
|
1:30.98 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Hakkarainen |
2009 |
|
168 |
44.34 |
|
|
|
1:32.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nea Hellsten |
2009 |
|
160 |
45.58 |
|
|
|
1:33.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kerttu Kiiski |
2009 |
|
150 |
44.87 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veera Tawast |
2009 |
|
144 |
46.14 |
|
|
|
1:37.26 |
|
|
Simmis Grani |
1:39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helmi Vahtera |
2008 |
|
123 |
46.56 |
|
|
|
1:42.56 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Lindström |
2009 |
|
114 |
49.82 |
|
|
|
1:45.09 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vanessa Nylund |
2009 |
|
114 |
49.86 |
|
|
|
1:45.10 |
|
|
Simmis Grani |
1:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nessa Järvinen |
2004 |
|
467 |
30.29 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
442 |
32.04 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
442 |
32.15 |
|
|
|
1:06.95 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
431 |
31.89 |
|
|
|
1:07.50 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Siltala |
2005 |
|
401 |
32.88 |
|
|
|
1:09.15 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meri Luoma |
2005 |
|
360 |
33.85 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
332 |
35.42 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Sund |
2005 |
|
233 |
39.38 |
|
|
|
1:22.84 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
571 |
29.89 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
511 |
30.32 |
|
|
|
1:03.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
403 |
33.19 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tinka Rokka |
2003 |
|
357 |
33.76 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:40 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vadim Nikolashin |
2010 |
|
128 |
|
|
|
|
44.03 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Dzura |
2010 |
|
120 |
|
|
|
|
44.94 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matvei Mindukshov |
2010 |
|
119 |
|
|
|
|
45.06 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kevin Soiramo |
2010 |
|
66 |
|
|
|
|
54.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
54.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarni Rahkonen |
2009 |
|
87 |
|
|
|
|
50.11 |
|
|
Simmis Grani |
51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 7, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
221 |
|
|
|
|
36.74 |
|
|
ORCA Helsinki |
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Patrik Ventus |
2007 |
|
108 |
|
|
|
|
46.52 |
|
|
Simmis Grani |
50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niilo Mölsä |
2006 |
|
91 |
|
|
|
|
49.31 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Kuusela |
2007 |
|
72 |
|
|
|
|
53.33 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:40 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
12:46 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
125 |
|
|
|
|
51.28 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktoria Tuominen |
2010 |
|
120 |
|
|
|
|
51.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
12:46 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amos Mäkilä |
2007 |
|
143 |
43.03 |
|
|
|
1:32.53 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
129 |
42.48 |
|
|
|
1:35.70 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Salmi |
2006 |
|
173 |
38.85 |
|
|
|
1:26.82 |
|
|
Simmis Grani |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isak Jatkola |
2003 |
|
381 |
30.44 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
|
342 |
31.99 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yufei Meng |
2004 |
|
273 |
36.52 |
|
|
|
1:14.62 |
|
|
Simmis Grani |
1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
241 |
34.04 |
|
|
|
1:17.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Cederberg |
2003 |
|
237 |
36.07 |
|
|
|
1:18.25 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Kangas |
2002 |
|
492 |
28.39 |
|
|
|
1:01.34 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
404 |
30.20 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Koponen |
1986 |
|
381 |
30.65 |
|
|
|
1:06.80 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jerry Roine |
2002 |
|
290 |
33.15 |
|
|
|
1:13.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
284 |
31.75 |
|
|
|
1:13.69 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Heikkilä |
2008 |
|
223 |
43.10 |
|
|
|
1:30.01 |
|
|
Simmis Grani |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marja Anna Siimes |
2008 |
|
159 |
46.67 |
|
|
|
1:40.63 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Valtonen |
2008 |
|
158 |
44.92 |
|
|
|
1:41.00 |
|
|
TaTu Tampere |
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
527 |
31.71 |
|
|
|
1:07.57 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Salma Mäntynen |
2005 |
|
448 |
32.45 |
|
|
|
1:11.32 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Hauska |
2004 |
|
328 |
35.44 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
305 |
38.23 |
|
|
|
1:21.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Siltala |
2005 |
|
286 |
38.41 |
|
|
|
1:22.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jemina Saraniemi |
2005 |
|
207 |
42.79 |
|
|
|
1:32.23 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Ruha |
2005 |
|
192 |
43.29 |
|
|
|
1:34.65 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
356 |
36.88 |
|
|
|
1:17.02 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
341 |
35.45 |
|
|
|
1:18.11 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:26 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:35 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
321 |
1:19.91 |
2:45.41 |
4:29.77 |
|
5:43.64 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
452 |
1:06.65 |
2:26.54 |
3:55.06 |
|
5:06.76 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niilo Olander |
2001 |
|
435 |
1:09.07 |
2:32.67 |
3:57.41 |
|
5:10.72 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
299 |
1:23.90 |
2:52.22 |
4:33.72 |
|
5:52.00 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:35 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:42 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
448 |
1:20.23 |
2:46.64 |
4:24.91 |
|
5:39.49 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:42 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
13:54 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Autio |
2007 |
|
320 |
1:13.46 |
2:33.99 |
3:53.15 |
|
5:10.08 |
|
|
Uimaseura Aquila |
5:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni Rahkonen |
2007 |
|
276 |
1:15.55 |
2:37.58 |
4:02.09 |
|
5:25.73 |
|
|
Simmis Grani |
5:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lenni Nevalainen |
2007 |
|
176 |
1:27.43 |
3:05.69 |
4:45.66 |
|
6:18.31 |
|
|
Cetus Espoo |
6:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frans Nyström |
2008 |
|
155 |
1:31.20 |
3:11.40 |
4:53.58 |
|
6:34.30 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valtteri Muranen |
2005 |
|
317 |
1:14.89 |
2:33.80 |
3:53.21 |
|
5:11.14 |
|
|
Uimaseura Aquila |
5:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
200 |
1:22.93 |
2:55.54 |
4:31.47 |
|
6:02.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
5:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemi Niskanen |
2006 |
|
148 |
1:33.90 |
3:18.39 |
5:02.45 |
|
6:41.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Heikkilä |
2003 |
|
412 |
1:05.43 |
2:18.45 |
3:32.92 |
|
4:45.03 |
|
|
Uimaseura Aquila |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
393 |
1:08.89 |
2:22.97 |
3:37.27 |
|
4:49.66 |
|
|
Simmis Grani |
4:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
13:54 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:10 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
226 |
1:31.39 |
3:10.38 |
4:49.53 |
|
6:24.77 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
224 |
1:28.54 |
3:07.57 |
4:48.30 |
|
6:25.98 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
449 |
1:15.04 |
2:32.04 |
3:49.51 |
|
5:06.26 |
|
|
Simmis Grani |
5:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iiris Soilevaara |
2006 |
|
354 |
1:16.01 |
2:40.98 |
4:07.39 |
|
5:31.42 |
|
|
Cetus Espoo |
5:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Tawast |
2007 |
|
330 |
1:19.28 |
2:44.98 |
4:12.03 |
|
5:39.06 |
|
|
Simmis Grani |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
|
433 |
1:14.33 |
2:34.27 |
3:53.47 |
|
5:09.98 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
6:37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Siltala |
2005 |
|
396 |
1:14.37 |
2:34.52 |
3:55.88 |
|
5:19.35 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pihla Junnila |
2005 |
|
258 |
1:24.55 |
3:02.89 |
4:37.63 |
|
6:08.07 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Sund |
2005 |
|
241 |
1:27.16 |
3:04.37 |
4:42.88 |
|
6:16.51 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
6:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara-Kaisa Rahijärvi |
2004 |
|
218 |
1:32.70 |
3:11.26 |
4:50.47 |
|
6:29.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:10 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:39 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaron Pirinen |
2005 |
|
338 |
34.11 |
|
|
|
1:10.23 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aron Forslund |
2005 |
|
290 |
35.72 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
173 |
42.29 |
|
|
|
1:27.67 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Partanen |
2005 |
|
139 |
46.14 |
|
|
|
1:34.37 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
132 |
45.73 |
|
|
|
1:36.05 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tino Rantamäki |
2006 |
|
70 |
57.08 |
|
|
|
1:58.51 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
386 |
33.08 |
|
|
|
1:07.19 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
|
324 |
34.39 |
|
|
|
1:11.25 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nuutti Laitinen |
2004 |
|
259 |
37.59 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
240 |
38.55 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
348 |
33.00 |
|
|
|
1:09.57 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:39 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:48 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Wall |
2008 |
|
214 |
44.85 |
|
|
|
1:31.86 |
|
|
Simmis Wanda |
1:36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saga Linnosaari |
2008 |
|
209 |
45.03 |
|
|
|
1:32.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Valtonen |
2008 |
|
207 |
45.31 |
|
|
|
1:32.97 |
|
|
TaTu Tampere |
1:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Turunen |
2008 |
|
205 |
45.93 |
|
|
|
1:33.24 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marja Anna Siimes |
2008 |
|
189 |
46.51 |
|
|
|
1:35.82 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annaliina Mänttäri |
2006 |
|
351 |
38.51 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enni Tammilehto |
2006 |
|
318 |
38.84 |
|
|
|
1:20.58 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
293 |
41.35 |
|
|
|
1:22.84 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kia Mäennenä |
2006 |
|
291 |
40.54 |
|
|
|
1:23.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ninja Brelo |
2006 |
|
267 |
41.74 |
|
|
|
1:25.43 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maija Sinisalo |
2007 |
|
143 |
53.02 |
|
|
|
1:45.13 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
441 |
34.85 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
416 |
35.93 |
|
|
|
1:13.70 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Luoma |
2005 |
|
390 |
37.10 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Jansson |
2004 |
|
356 |
37.50 |
|
|
|
1:17.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Venla Hauska |
2004 |
|
263 |
43.28 |
|
|
|
1:25.83 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
463 |
35.04 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Millariina Bruce |
2001 |
|
442 |
35.10 |
|
|
|
1:12.19 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alisa Hänninen |
2003 |
|
394 |
37.33 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Winona Forslund |
2003 |
|
334 |
37.61 |
|
|
|
1:19.29 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:48 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
14:58 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Salmi |
2009 |
|
70 |
|
|
|
|
49.14 |
|
|
Simmis Grani |
52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
14:58 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
15:04 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
169 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
|
166 |
|
|
|
|
42.23 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kataja |
2009 |
|
44 |
|
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
15:04 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
15:13 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Autio |
2007 |
|
228 |
42.80 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
222 |
43.37 |
|
|
|
1:31.73 |
|
|
Stadin Delfiinit |
1:36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Artur Kavtaskin |
2007 |
|
168 |
46.73 |
|
|
|
1:40.62 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veikka Veijola |
2007 |
|
158 |
50.75 |
|
|
|
1:42.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Patrik Ventus |
2007 |
|
143 |
50.55 |
|
|
|
1:46.16 |
|
|
Simmis Grani |
1:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aati Karhu |
2007 |
|
120 |
53.90 |
|
|
|
1:52.53 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Henri Koskela |
2007 |
|
103 |
56.10 |
|
|
|
1:58.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joel Pukki |
2007 |
|
92 |
59.85 |
|
|
|
2:02.85 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jimi Kurkikangas |
2005 |
|
260 |
41.48 |
|
|
|
1:27.11 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aron Forslund |
2005 |
|
217 |
44.07 |
|
|
|
1:32.44 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
André Salmi |
2006 |
|
183 |
46.86 |
|
|
|
1:37.89 |
|
|
Simmis Grani |
1:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Gullans |
2005 |
|
175 |
44.94 |
|
|
|
1:39.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lassi Leppänen |
2006 |
|
174 |
47.87 |
|
|
|
1:39.49 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Justus Holtari |
2004 |
|
313 |
38.24 |
|
|
|
1:21.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandr Petukhov |
2004 |
|
179 |
48.34 |
|
|
|
1:38.53 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
478 |
33.49 |
|
|
|
1:11.10 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
456 |
33.82 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
15:13 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
15:29 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
497 |
37.70 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Nevalainen |
2005 |
|
415 |
40.44 |
|
|
|
1:23.55 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Lönnberg |
2005 |
|
382 |
40.76 |
|
|
|
1:25.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ronja Kero |
2005 |
|
364 |
41.02 |
|
|
|
1:27.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Meri Luoma |
2005 |
|
363 |
41.41 |
|
|
|
1:27.35 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lea Heinzmann |
2004 |
|
326 |
42.36 |
|
|
|
1:30.54 |
|
|
Simmis Grani |
1:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Ruha |
2005 |
|
264 |
47.33 |
|
|
|
1:37.17 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jemina Saraniemi |
2005 |
|
236 |
47.74 |
|
|
|
1:40.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Sund |
2005 |
|
204 |
50.06 |
|
|
|
1:45.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Viivi Olkkonen |
2005 |
|
154 |
54.06 |
|
|
|
1:56.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
569 |
35.28 |
|
|
|
1:15.22 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
415 |
39.56 |
|
|
|
1:23.57 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilhelmiina Leppänen |
2003 |
|
412 |
39.39 |
|
|
|
1:23.76 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tinka Rokka |
2003 |
|
331 |
42.38 |
|
|
|
1:30.12 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
15:29 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
15:39 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikita Dzura |
2010 |
|
122 |
|
|
|
|
43.94 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vadim Nikolashin |
2010 |
|
102 |
|
|
|
|
46.64 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matvei Mindukshov |
2010 |
|
75 |
|
|
|
|
51.65 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aarni Rahkonen |
2009 |
|
77 |
|
|
|
|
51.20 |
|
|
Simmis Grani |
57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 21, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
15:39 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
15:49 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktoria Tuominen |
2010 |
|
119 |
|
|
|
|
49.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 22, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
15:49 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
16:33 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 23, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
16:33 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
16:34 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 24, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
16:34 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
17:06 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Peltonen |
2005 |
|
458 |
1:06.23 |
2:18.60 |
3:30.64 |
4:43.33 |
9:35.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
11:47.73 |
|
|
5:55.70 |
7:08.37 |
8:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
445 |
1:08.86 |
2:23.83 |
3:39.04 |
4:52.91 |
9:40.75 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
10:17.36 |
|
|
6:05.44 |
7:17.91 |
8:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
486 |
1:04.09 |
2:14.91 |
3:27.87 |
4:40.21 |
9:23.94 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
9:24.35 |
|
|
5:51.92 |
7:04.15 |
8:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
362 |
1:13.83 |
2:33.94 |
3:52.37 |
5:13.22 |
10:21.86 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
10:43.05 |
|
|
6:31.57 |
7:49.89 |
9:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
17:06 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Itäväylä-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Porvoo |
|
Tulostusaika |
17:22 |
|
|
Järjestäjä |
BS-PU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Lindblom |
2006 |
|
521 |
1:12.18 |
2:26.82 |
3:41.59 |
4:57.30 |
9:55.56 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
10:32.35 |
|
|
6:12.91 |
7:28.92 |
8:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Cécilia Richard |
2006 |
|
452 |
1:12.72 |
2:30.32 |
3:49.73 |
5:09.73 |
10:24.47 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
6:29.02 |
7:48.73 |
9:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
373 |
1:18.29 |
2:43.43 |
4:09.42 |
5:35.01 |
11:05.67 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
7:00.25 |
8:25.87 |
9:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Jatkola |
2004 |
|
537 |
1:13.62 |
2:30.32 |
3:44.61 |
4:58.80 |
9:49.50 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
6:12.48 |
7:25.42 |
8:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Winona Forslund |
2003 |
|
398 |
1:16.83 |
2:38.87 |
3:59.94 |
5:21.69 |
10:51.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
10:41.67 |
|
|
6:43.93 |
8:06.56 |
9:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Clara Jansson |
2004 |
|
369 |
1:17.82 |
2:41.27 |
4:06.93 |
5:32.22 |
11:07.70 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
6:57.25 |
8:22.88 |
9:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
358 |
1:16.68 |
2:41.46 |
4:08.06 |
5:34.08 |
11:14.77 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
11:18.26 |
|
|
6:59.01 |
8:24.46 |
9:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.10 |
Tulostuspäivämäärä |
16 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
Tulostusaika |
17:22 |
|