2020-01-29   12:01:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 24/5-19

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    632          28.00   
  Horsens Svømmeklub  27.31                 
Peter Vangsgaard  2000    629          28.05   
  Gentofte Svømme Klub  26.76                 
Frederik O. Møller  1999    586          28.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.97                 
Andreas Hansen  2000    584          28.76   
  Vejle Svømmeklub  27.21                 
Jakob Juul  2000    559          29.17  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  27.61                 
Kristoffer Desmareth  2000    541          29.49   
  Ringe Svømme Klub  28.11                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    535          29.61   
  H2Odense  29.58                 
Christopher G. Trandum  2003    524          29.80   
  Gentofte Svømme Klub  30.16                 
Morten Baxter  1996    510          30.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.10                 
10  Mads Stamholt  2003    425          31.95   
  Haderslev Svømme Klub  30.38                 
11  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    417          32.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.10                 
12  Luca Hertzog  2005    416          32.19   
  Ringe Svømme Klub  32.62                 
13  Christoffer R.s. Pedersen  2004    402          32.57   
  H2Odense  31.28                 
14  Tobias Gammelvind  2004    398          32.68  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.30                 
15  Stefan Helding Danielsen  2005    385          33.03   
  Køge Svømmeklub  33.20                 
16  Rasmus Petersen  2002    382          33.11   
  Haderslev Svømme Klub  32.50                 
17  Jonathan Nejmann  2004    370          33.48   
  H2Odense  32.52                 
18  Teodor Thuelund  2005    356          33.89   
  Nyborg Svømmeklub  37.69                 
19  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    324          34.98   
  H2Odense  33.84                 
20  Anders Mosbæk Johannessen  2005    314          35.34   
  Frem Odense  37.78                 
21  Mathias E. Kristiansen  2004    307          35.60   
  H2Odense  40.93                 
22  Mikkel Bredal Larsen  2005    290          36.31   
  Nyborg Svømmeklub  37.69                 
23  Troels Fode  2004    278          36.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.66                 
24  Lucas Emil Heinze  2005    255          37.87   
  Køge Svømmeklub  37.22                 
25  Andreas Bahnsen  2005    255          37.89   
  Haderslev Svømme Klub  36.52                 
26  Christoffer Rose Skaastru  2005    164          43.87   
  Ringe Svømme Klub  48.91                 
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  41.18                 
Lukas Skov Christiansen  2005              DSQ  Ej berør væg v start 
  Nyborg Svømmeklub  44.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark