2020-09-23   21:08:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for H.C. Andersen Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  08:45   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Indledende 
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    699  1:05.03  2:10.91  3:20.31    4:26.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:15.77                 
                     
Anna Wermuth  1996    629  1:07.54  2:18.68  3:27.31    4:35.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:27.48                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    607  1:08.00  2:19.67  3:30.01    4:39.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:32.30                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    601  1:08.66  2:20.61  3:31.15    4:40.18  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  4:28.64                 
                     
Victoria Vorm  2001    601  1:08.13  2:19.92  3:30.55    4:40.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:38.02                 
                     
Cecilie Baraviec  2000    594  1:07.50  2:18.89  3:30.09    4:41.23   
  H2Odense  4:37.66                 
                     
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    589  1:07.84  2:19.35  3:30.46    4:41.95   
  H2Odense  4:41.68                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    562  1:06.97  2:19.89  3:33.95    4:46.51  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:38.90                 
                     
Mia Rindshøj  2003    559  1:09.35  2:22.33  3:35.08    4:46.91  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  4:47.78                 
                     
10  Mie Buch Nielsen  2001    558  1:08.46  2:21.40  3:34.92    4:47.13   
  Horsens Svømmeklub  4:43.27                 
                     
11  Asta Poulsen Dolan  2004    532  1:09.91  2:24.63  3:38.91    4:51.65  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  5:02.92                 
                     
12  Elma Gabela  2004    528  1:08.87  2:23.91  3:39.08    4:52.38  Deltager ikke i finalen 
  Kolding SK  4:50.38                 
                     
13  Feline Flytkjær Broersma  2004    505  1:10.86  2:26.21  3:42.87    4:56.90  Deltager ikke i finalen 
  Horsens Svømmeklub  4:51.87                 
                     
14  Clara Matilde Carstensen  2004    490  1:10.93  2:26.64  3:43.39    4:59.91   
  Horsens Svømmeklub  5:01.94                 
                     
15  Caroline Nymann Sørensen  2002    479  1:10.07  2:26.43  3:44.51    5:02.13   
  Horsens Svømmeklub  4:57.60                 
                     
16  Melanie Petersen  2004    426  1:13.32  2:33.05  3:54.12    5:14.04   
  Kolding SK  5:11.03                 
                     
17  Randi Jørgensen  2002    422  1:13.90  2:33.77  3:54.20    5:15.13   
  Nyborg Svømmeklub  5:07.20                 
                     
18  Julie Dumstrei  2004    420  1:15.20  2:36.66  3:58.60    5:15.65   
  Erritsø Gymnastik Og IF  6:55.63                 
                     
19  Freja S. Falkenstrøm  2004    418  1:14.72  2:36.60  3:57.57    5:16.15   
  Nyborg Svømmeklub  5:20.59                 
                     
20  Katrine Hvistendal Hansen  1997    340  1:16.25  2:42.99  4:11.24    5:38.62   
  Ringe Svømme Klub  5:22.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Laura Glerup Jensen (98) H2Odense- 4.24.60 (030618) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.20  2:13.39  3:22.58    4:31.35   
Anna Wermuth  1996  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.09  2:16.68  3:26.98    4:36.17   
Cecilie Baraviec  2000  H2Odense    1:06.49  2:17.02  3:27.68    4:38.05   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens Svømmeklub    1:08.62  2:20.05  3:30.81    4:41.22   
Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.25  2:21.32  3:34.01    4:45.32   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:07.99  2:20.54  3:34.21    4:45.87   
Mia T. Klüver-Kristensen  2004  H2Odense    1:08.62  2:21.23  3:34.17    4:46.76   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub    1:12.81  2:29.61  3:47.32    5:02.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:08   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 4.03.03 (200517) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Óli Mortensen  1996    710  59.27  2:01.99  3:05.77    4:06.68  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:54.77                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    709  1:00.84  2:04.52  3:06.41    4:06.69   
  H2Odense  4:03.72                 
                     
Andreas Hansen  2000    658  1:01.39  2:06.35  3:11.28    4:12.93   
  Vejle Svømmeklub  3:52.13                 
                     
Mads Sørensen  2000    655  1:00.18  2:04.94  3:09.41    4:13.30   
  H2Odense  4:02.19                 
                     
Frederik Rindshøj  1999    645  1:00.20  2:05.49  3:11.37    4:14.64   
  Sigma Swim Allerød  4:04.91                 
                     
Christoffer Weiss  2001    604  1:01.09  2:07.49  3:13.58    4:20.27   
  Gentofte Svømme Klub  4:09.19                 
                     
Kristoffer Desmareth  2000    490  1:05.10  2:16.14  3:28.43    4:39.05  Deltager ikke i finalen 
  Ringe Svømme Klub  4:26.82                 
                     
Nicklas B. Christensen  2002    466  1:04.68  2:16.78  3:30.00    4:43.73   
  Horsens Svømmeklub  4:37.75                 
                     
Jonathan Bos  1998    351  1:12.26  2:31.69  3:52.26    5:11.82   
  Haderslev Svømme Klub  5:04.60                 
                     
10  Dennis Hansen  2002    323  1:15.06  2:38.38  3:59.48    5:20.69   
  Bov IF  5:34.44                 
                     
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  6:07.66                 
                     
Magnus Carstensen  1999              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:09.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:08 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 4.03.03 (200517) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense    59.60  2:02.89  3:05.75    4:06.11   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub    59.61  2:03.79  3:06.53    4:06.20   
Mads Sørensen  2000  H2Odense    1:00.14  2:03.65  3:07.15    4:09.36   
Frederik Rindshøj  1999  Sigma Swim Allerød    59.65  2:04.03  3:07.95    4:14.57   
Christoffer Weiss  2001  Gentofte Svømme Klub    1:01.21  2:08.30  3:16.48    4:24.89   
Nicklas B. Christensen  2002  Horsens Svømmeklub    1:03.50  2:14.02  3:26.90    4:39.53   
Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    1:13.33  2:32.41  3:54.32    5:13.54   
Dennis Hansen  2002  Bov IF    1:13.58  2:33.96  3:54.88    5:14.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Emilie Beckmann (97) Tune I.F. - 27.25 (010614) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Voigt Lauridsen  1995    612          28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.02                 
Vera Staun Hansen  1999    608          28.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.10                 
Maria Grandt  1998    591          29.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.86                 
Cecilie Grøndal  2002    584          29.22   
  Horsens Svømmeklub  29.21                 
Johanne Hingebjerg  2002    573          29.40   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.96                 
Astrid M. Østergaard  2004    566          29.52   
  Gentofte Svømme Klub  29.30                 
Sofie Le Fevre  2004    557          29.69   
  Horsens Svømmeklub  30.13                 
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    553          29.76   
  H2Odense  30.27                 
Iben Bak  2001    550          29.80   
  Nyborg Svømmeklub  29.30                 
10  Victoria Vorm  2001    548          29.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.68                 
11  Clara Lynggaard  2002    522          30.33   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.06                 
12  Cille Christensen  2004    521          30.35   
  Kolding SK  29.93                 
13  Emilie Podiss Petersen  2004    519          30.39   
  H2Odense  30.80                 
14  Freya Ellehus  2000    515          30.46   
  H2Odense  31.00                 
15  Maja Johanne Pedersen  2005    506          30.65   
  Nyborg Svømmeklub  32.40                 
16  Naja Færgemann  2006    483          31.13   
  H2Odense  31.17                 
17  Jennifer Thorius Bek  2000    482          31.15   
  Horsens Svømmeklub  30.75                 
17  Mie Buch Nielsen  2001    482          31.15   
  Horsens Svømmeklub  30.74                 
19  Ida Juul Grønning  2004    480          31.18   
  H2Odense  30.79                 
20  Caroline Hørlykke  2000    479          31.21   
  Gentofte Svømme Klub  29.91                 
21  Julie Brix Østergaard  2006    437          32.18   
  Køge Svømmeklub  32.56                 
22  Kristine Kipper Pedersen  2004    431          32.34   
  Nyborg Svømmeklub  34.27                 
23  Klara-Sofie Bollmann  2006    426          32.46   
  Køge Svømmeklub  33.58                 
24  Andrea Nøhr Petersen  2006    425          32.48   
  Køge Svømmeklub  32.26                 
25  Esther Ellegaard Nielsen  2005    393          33.35   
  H2Odense  32.41                 
26  Mathilde Stilund  2005    392          33.36   
  H2Odense  34.80                 
27  Karla Kristensen  2005    387          33.52   
  Kolding SK  32.86                 
28  Mille Veiler  2005    386          33.54   
  Kolding SK  35.08                 
29  Maja Rolighed  2005    385          33.56   
  Erritsø Gymnastik Og IF  31.94                 
30  Maria Bebe Hansen  2004    384          33.61   
  Nyborg Svømmeklub  33.46                 
31  Matilde Schmidt-Lund  2005    378          33.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.90                 
32  Caroline Madsen  2004    376          33.82   
  Horsens Svømmeklub  32.97                 
33  Josefine Risum Jørgensen  2004    367          34.12   
  H2Odense  33.04                 
33  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    367          34.12   
  H2Odense  32.35                 
35  Agnete Habermann  2005    365          34.17   
  H2Odense  33.00                 
36  Nina Seirup  2005    363          34.22   
  Nyborg Svømmeklub  34.21                 
37  Anna Hjorth Christensen  2006    356          34.45   
  Køge Svømmeklub  36.11                 
38  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    352          34.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.85                 
39  Anne Stamholt  2006    350          34.66   
  Haderslev Svømme Klub  36.19                 
40  Katrine S. Kristensen  2004    345          34.81   
  Haderslev Svømme Klub  35.39                 
41  Karoline Hellesøe  2006    343          34.88   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.50                 
42  Josefine S Jørgensen  2004    343          34.90   
  H2Odense  37.26                 
42  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    343          34.90   
  Ringe Svømme Klub  35.58                 
44  Cheyenne Erdmann  2004    332          35.28   
  Bov IF  35.47                 
45  Ane Christensen  2006    330          35.32   
  Kolding SK  35.28                 
46  Ana Rosa Kragh  2005    330          35.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.09                 
47  Annette Toft  2006    326          35.47   
  Køge Svømmeklub  39.74                 
48  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    319          35.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.05                 
49  Luna Holm Møller  2004    318          35.79   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.52                 
50  Kathrine Hvidberg  2004    317          35.82   
  Ringe Svømme Klub  36.81                 
51  Liva Vangsgaard  2006    315          35.89   
  Frem Odense  37.08                 
52  Caroline van Vliet  2006    291          36.85   
  Erritsø Gymnastik Og IF  37.31                 
53  Nora Gombos  2006    281          37.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.13                 
54  Signe Kristensen  2006    278          37.40   
  Horsens Svømmeklub  37.43                 
55  Anna Mai Andersen  2006    263          38.10   
  Svømmeklubben Sønderborg  39.21                 
56  Emma Bergene Hansen  2005    252          38.66   
  Horsens Svømmeklub  37.57                 
57  Mathilde Nissen  2004    233          39.69   
  Nyborg Svømmeklub  40.32                 
58  Victoria Juul Larsen  2006    194          42.16   
  Frem Odense  44.71                 
59  Katrine Elholm Juliussen  2006    183          42.99   
  Nyborg Svømmeklub  43.90                 
60  Sissel Jessen  2004    179          43.33   
  Erritsø Gymnastik Og IF  44.92                 
61  Emilie Boulund  2006    157          45.25   
  Kolding SK  47.41                 
62  Anna Emilie Damgaard  2006    150          45.89   
  Svømmeklubben Sønderborg  43.88                 
63  Caroline Søgaard  2006    116          50.01   
  Ringe Svømme Klub  56.38                 
Freya Scholz-Rasmussen  2004              DNS   
  H2Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:02   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Emilie Beckmann (97) Tune I.F. - 27.25 (010614) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            28.33   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            28.85   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            28.95   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            29.29   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            29.32   
Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub            29.59   
Sophie E. Modeweg-Hansen  1997  H2Odense            29.73   
Sofie Le Fevre  2004  Horsens Svømmeklub            30.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  17:02 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    653          25.85   
  Sigma Swim Allerød  26.41                 
Jakob Juul  2000    632          26.13   
  Vejle Svømmeklub  25.33                 
Andreas Hansen  2000    619          26.31   
  Vejle Svømmeklub  25.83                 
Andreas Bui  2000    605          26.51   
  H2Odense  26.61                 
Rasmus Petersen  2002    590          26.73   
  Haderslev Svømme Klub  27.08                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    590          26.74   
  Horsens Svømmeklub  27.47                 
Gustav Stahl  2002    568          27.07   
  H2Odense  26.68                 
Christopher G. Trandum  2003    555          27.28   
  Gentofte Svømme Klub  27.49                 
Sander Linde  2002    525          27.80   
  Ringe Svømme Klub  27.56                 
10  Morten Baxter  1996    508          28.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.72                 
11  Johan Siksne Kaalund  2002    504          28.17   
  H2Odense  28.69                 
12  André Iversen  2001    504          28.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  28.28                 
12  Mads Stamholt  2003    504          28.18   
  Haderslev Svømme Klub  27.40                 
14  Lukas Lindstrøm  1998    496          28.32   
  Horsens Svømmeklub  27.75                 
15  Sebastian Emil F. Klicman  2005    463          28.98   
  Frem Odense  29.19                 
16  Christoffer R.s. Pedersen  2004    441          29.45   
  H2Odense  28.73                 
17  Teodor Thuelund  2005    438          29.52   
  Nyborg Svømmeklub  30.94                 
18  Mikkel Roed  2004    427          29.78   
  Køge Svømmeklub  30.46                 
19  Daniel Busk  2005    411          30.15   
  Kolding SK  30.66                 
20  Lasse Thulstrup  2004    407          30.25   
  Kolding SK  30.45                 
21  Jonathan Nejmann  2004    404          30.32   
  H2Odense  30.25                 
22  Sebastian Greisen  2004    404          30.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  30.06                 
23  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    388          30.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.20                 
24  Vania Danilkin  2004    387          30.77   
  Kolding SK  30.75                 
25  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    377          31.04   
  H2Odense  30.16                 
26  Mathias Jørgensen  2002    364          31.39   
  Erritsø Gymnastik Og IF  32.91                 
27  Anders Mosbæk Johannessen  2005    355          31.67   
  Frem Odense  32.84                 
28  Jonathan Bos  1998    342          32.05   
  Haderslev Svømme Klub  31.29                 
29  Nichlas Nordlund Hansen  2004    338          32.19   
  Kolding SK  31.79                 
30  Piotr Stadnicki  2004    333          32.35   
  Nyborg Svømmeklub  32.84                 
31  Mads Himmelstrup Andersen  2004    320          32.78   
  Ringe Svømme Klub  35.61                 
32  Stefan Helding Danielsen  2005    317          32.87   
  Køge Svømmeklub  35.67                 
33  Mathias E. Kristiansen  2004    305          33.31   
  H2Odense  33.60                 
34  Marius V. Kjærsgaard  2004    297          33.59   
  Bov IF  33.12                 
35  Silas Plaetner  2003    296          33.65   
  Nyborg Svømmeklub  35.04                 
36  Valdemar Stahl  2004    288          33.93   
  H2Odense  35.44                 
37  Asger Als Olsen  2004    273          34.54   
  Kolding SK  34.61                 
38  Mikkel Bredal Larsen  2005    272          34.60   
  Nyborg Svømmeklub  34.67                 
39  Andreas Bahnsen  2005    270          34.69   
  Haderslev Svømme Klub  34.64                 
40  Silas Åkerlind  2005    263          34.99   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.23                 
41  Nikolaj Kiel Johansen  2003    221          37.08   
  Ringe Svømme Klub  40.31                 
42  Tobias Hansen  2005    145          42.63   
  Nyborg Svømmeklub  41.98                 
Jonas Lykke Sandison  2004              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  27.81                 
Lucas Emil Heinze  2005              DSQ  Tyvstart 
  Køge Svømmeklub  33.70                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:04   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 25.04 (290516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            24.50   
Frederik Rindshøj  1999  Sigma Swim Allerød            25.53   
Rasmus Petersen  2002  Haderslev Svømme Klub            26.64   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            26.74   
Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            27.29   
Andreas Bui  2000  H2Odense            27.58   
Gustav Stahl  2002  H2Odense            27.69   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            27.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:39   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Mathilde Schrøder (96) OSLF-STO - 32.25 (270516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    686          33.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.26                 
Mathilde Hager  2001    608          34.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.60                 
Freja Nicholas  2000    598          34.88   
  H2Odense  34.38                 
Johanne Hingebjerg  2002    557          35.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.98                 
Cecilie Grøndal  2002    548          35.91   
  Horsens Svømmeklub  37.08                 
Karoline Lagoni  2003    515          36.67   
  Horsens Svømmeklub  35.49                 
Anna Rønn  2005    494          37.17   
  Ringe Svømme Klub  38.38                 
Malea Benediktson  2001    489          37.30   
  H2Odense  36.54                 
Ana Rosa Kragh  2005    482          37.49  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  34.95                 
10  Mille C. Berg  2001    480          37.53   
  Horsens Svømmeklub  37.63                 
11  Clara Lynggaard  2002    471          37.77   
  Erritsø Gymnastik Og IF  37.59                 
12  Emma Nygaard  2005    461          38.05   
  Frem Odense  37.80                 
13  Clara Kapke  2006    454          38.24   
  Svømmeklubben Sønderborg  41.18                 
14  Luna Holm Møller  2004    451          38.31   
  Erritsø Gymnastik Og IF  38.13                 
15  Olivia Hemmeløff  2006    432          38.87   
  Ringe Svømme Klub  39.87                 
16  Andrea Nøhr Petersen  2006    432          38.88   
  Køge Svømmeklub  37.83                 
17  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    431          38.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.89                 
18  Olivia Mai Gustafson  2005    423          39.16   
  Køge Svømmeklub  40.82                 
19  Annette Toft  2006    418          39.32   
  Køge Svømmeklub  39.29                 
20  Jennifer Thorius Bek  2000    417          39.35   
  Horsens Svømmeklub  38.26                 
21  Cille Christensen  2004    404          39.76   
  Kolding SK  38.08                 
22  Anne Thastrup-Hansen  2006    394          40.07   
  Haderslev Svømme Klub  41.10                 
23  Anna Hjorth Christensen  2006    394          40.09   
  Køge Svømmeklub  40.21                 
24  Rose Pernille Simon  2004    392          40.14   
  Erritsø Gymnastik Og IF  38.40                 
25  Johanne Heilmann  2005    388          40.28   
  Kolding SK  39.65                 
26  Amalie Marie Wienberg  2005    380          40.59   
  Horsens Svømmeklub  40.29                 
27  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006    370          40.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  39.24                 
28  Caroline Nymann Sørensen  2002    367          41.04   
  Horsens Svømmeklub  40.25                 
29  Maria Bredal Larsen  2002    365          41.12   
  Nyborg Svømmeklub  37.68                 
30  Ane Christensen  2006    358          41.40   
  Kolding SK  40.59                 
31  Bianca Skjerning  2001    333          42.38   
  Ringe Svømme Klub  43.55                 
32  Anne Stamholt  2006    325          42.76   
  Haderslev Svømme Klub  44.32                 
33  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    324          42.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.90                 
34  Frederikke M. Christensen  2006    318          43.05   
  Nyborg Svømmeklub  42.87                 
35  Cathrine Høst  2004    309          43.47   
  Nyborg Svømmeklub  46.60                 
36  Maja Rolighed  2005    304          43.72   
  Erritsø Gymnastik Og IF  43.86                 
37  Freya Isabel Christensen  2005    303          43.77   
  Nyborg Svømmeklub  43.45                 
38  Laura Rasmussen  2005    297          44.04   
  Nyborg Svømmeklub  42.46                 
39  Kim Hanh Vu  2004    292          44.29   
  Frem Odense  44.43                 
40  Vigga Londero  2006    290          44.39   
  Frem Odense  46.11                 
41  Louise Kipper Pedersen  2006    285          44.63   
  Nyborg Svømmeklub  47.98                 
42  Clara Lindstedt  2006    267          45.61   
  Nyborg Svømmeklub  47.53                 
43  Cheyenne Erdmann  2004    253          46.43   
  Bov IF  47.58                 
44  Mathilde Vestergaard  2006    245          46.95   
  Nyborg Svømmeklub  49.71                 
45  Sissel Jessen  2004    230          47.96   
  Erritsø Gymnastik Og IF  46.51                 
46  Freja Trasbo Vestergaard  2006    216          49.00   
  Nyborg Svømmeklub  47.68                 
47  Sofie Damm Johansen  2006    206          49.74   
  Svømmeklubben Sønderborg  49.88                 
Signe Magelund Møller  2006              DSQ  Fl flyben v start 
  Kolding SK  56.03                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:39 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Mathilde Schrøder (96) OSLF-STO - 32.25 (270516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    667          33.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.26                 
Mathilde Hager  2001    648          33.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.60                 
Cecilie Grøndal  2002    554          35.79   
  Horsens Svømmeklub  37.08                 
Johanne Hingebjerg  2002    534          36.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.98                 
Karoline Lagoni  2003    529          36.33   
  Horsens Svømmeklub  35.49                 
Malea Benediktson  2001    494          37.17   
  H2Odense  36.54                 
Anna Rønn  2005    483          37.46   
  Ringe Svømme Klub  38.38                 
Freja Nicholas  2000              DSQ  tyvstart 
  H2Odense  34.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:40   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Lasse Pittioni (95) Gladsaxe - 28.77 (300514) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Steen Hansen  1999    628          30.30   
  Horsens Svømmeklub  29.91                 
Frederik Rindshøj  1999    618          30.46   
  Sigma Swim Allerød  29.49                 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    616          30.49   
  Horsens Svømmeklub  30.26                 
Oliver Hallenborg  2002    587          30.98   
  H2Odense  30.76                 
Jonas Ejby  2000    546          31.74   
  Nyborg Svømmeklub  31.64                 
Jakob Juul  2000    534          31.97   
  Vejle Svømmeklub  30.02                 
Christian Johannesen  2003    476          33.23   
  Horsens Svømmeklub  33.15                 
Christian Koch  1998    446          33.95   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
Christoffer Weiss  2001    434          34.27   
  Gentofte Svømme Klub  34.52                 
10  Alex Fogt  2004    415          34.79   
  H2Odense  35.51                 
11  Kristian Sabroe Sørensen  2005    377          35.90   
  Horsens Svømmeklub  36.81                 
12  Troels Fode  2004    351          36.78  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  34.24                 
13  Luca Hertzog  2005    338          37.23   
  Ringe Svømme Klub  37.72                 
14  Peter Rom Poulsen  2005    327          37.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  36.20                 
15  Philip H. Christensen  2004    313          38.20   
  Køge Svømmeklub  38.91                 
16  Christoffer Mejdal  2005    298          38.83   
  Frem Odense  38.64                 
17  Oliver Londero  2004    286          39.37   
  Frem Odense  41.54                 
18  Nichlas Nordlund Hansen  2004    280          39.63   
  Kolding SK  39.39                 
19  Jonathan Bos  1998    267          40.29   
  Haderslev Svømme Klub  37.39                 
20  Mikkel Roed  2004    253          41.01   
  Køge Svømmeklub  41.17                 
21  Andreas Bahnsen  2005    240          41.75   
  Haderslev Svømme Klub  41.05                 
22  Alexander Schmidt  2004    237          41.88   
  Bov IF  42.29                 
23  Nikolaj Kiel Johansen  2003    207          43.81   
  Ringe Svømme Klub  47.88                 
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  33.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:40 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Lasse Pittioni (95) Gladsaxe - 28.77 (300514) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    665          29.73   
  Sigma Swim Allerød  29.49                 
Nicklas Steen Hansen  1999    618          30.45   
  Horsens Svømmeklub  29.91                 
Jakob Juul  2000    608          30.63   
  Vejle Svømmeklub  30.02                 
Krestian Gelmark-Sørensen  2001    588          30.97   
  Horsens Svømmeklub  30.26                 
Oliver Hallenborg  2002    578          31.15   
  H2Odense  30.76                 
Jonas Ejby  2000    537          31.91   
  Nyborg Svømmeklub  31.64                 
Christian Johannesen  2003    441          34.08   
  Horsens Svømmeklub  33.15                 
Christian Koch  1998    435          34.23   
  Horsens Svømmeklub  31.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 
Rikke Møller Pedersen (89) FREM-STO95 - 5.05.24 (080510) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Donde Feilberg  2000    591  1:08.06  2:33.27  4:07.46    5:17.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:07.72                 
                     
Emilie Podiss Petersen  2004    565  1:11.14  2:35.87  4:08.34    5:22.04   
  H2Odense  5:22.06                 
                     
Sofie Le Fevre  2004    532  1:10.69  2:37.89  4:13.73    5:28.70   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Freya Ellehus  2000    493  1:08.60  2:42.42  4:15.96    5:37.11   
  H2Odense  5:26.47                 
                     
Feline Flytkjær Broersma  2004    429  1:13.16  2:49.57  4:33.18    5:52.93   
  Horsens Svømmeklub  5:49.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 
Chris Christensen (88) West Swim Esbjerg - 4.30.03 (080511) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alvi Hjelm  1996    692  1:02.66  2:14.95  3:33.61    4:35.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.34                 
                     
Óli Mortensen  1996    651  1:01.92  2:16.20  3:36.37    4:41.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:39.48                 
                     
Andreas Hansen  2000    613  1:03.42  2:18.06  3:40.73    4:47.03   
  Vejle Svømmeklub  4:30.75                 
                     
Mads Sørensen  2000    605  1:03.80  2:23.62  3:45.60    4:48.26   
  H2Odense  4:41.22                 
                     
Magnus Carstensen  1999    574  1:04.30  2:24.07  3:46.50    4:53.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:51.45                 
                     
Mads Stamholt  2003    524  1:09.33  2:31.19  3:57.12    5:02.29   
  Haderslev Svømme Klub  5:03.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:47 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:22   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 29.74 (240508) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    654          31.17   
  Gentofte Svømme Klub  30.77                 
Cecilie Grøndal  2002    645          31.31   
  Horsens Svømmeklub  29.81                 
Mia Rindshøj  2003    644          31.32   
  Gentofte Svømme Klub  30.50                 
Maria Grandt  1998    623          31.67  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  31.73                 
Sofie Trekær Klausen  2003    620          31.72   
  Horsens Svømmeklub  31.21                 
Emma Maagøe  1999    603          32.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.98                 
Astrid M. Østergaard  2004    597          32.13   
  Gentofte Svømme Klub  31.84                 
Jennifer Thorius Bek  2000    592          32.21   
  Horsens Svømmeklub  31.24                 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    588          32.29   
  H2Odense  31.41                 
10  Mille C. Berg  2001    571          32.61   
  Horsens Svømmeklub  31.97                 
11  Victoria Vorm  2001    538          33.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.16                 
12  Caroline Hørlykke  2000    513          33.79   
  Gentofte Svømme Klub  32.53                 
13  Julie Brix Østergaard  2006    489          34.34   
  Køge Svømmeklub  32.89                 
14  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    483          34.48   
  H2Odense  31.80                 
15  Clara Kapke  2006    473          34.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.93                 
16  Caroline Madsen  2004    467          34.86   
  Horsens Svømmeklub  32.92                 
17  Julie Dumstrei  2004    444          35.46   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.02                 
18  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    443          35.48   
  Ringe Svømme Klub  34.07                 
19  Melanie Petersen  2004    436          35.68   
  Kolding SK  34.48                 
20  Katrine S. Kristensen  2004    419          36.16   
  Haderslev Svømme Klub  34.50                 
21  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    415          36.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.41                 
22  Karla Kristensen  2005    404          36.58   
  Kolding SK  35.94                 
23  Klara-Sofie Bollmann  2006    395          36.86   
  Køge Svømmeklub  36.48                 
24  Victoria Fræhr Piihl  2005    364          37.87   
  Kolding SK  36.18                 
25  Anne Thastrup-Hansen  2006    364          37.89   
  Haderslev Svømme Klub  38.21                 
26  Esther Ellegaard Nielsen  2005    359          38.07   
  H2Odense  36.15                 
26  Nora Gombos  2006    359          38.07   
  Svømmeklubben Sønderborg  40.14                 
28  Freja S. Falkenstrøm  2004    350          38.38   
  Nyborg Svømmeklub  37.58                 
29  Josefine S Jørgensen  2004    326          39.31   
  H2Odense  37.90                 
30  Laura Riber Memborg  2004    324          39.39   
  Nyborg Svømmeklub  40.24                 
31  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    322          39.44   
  Ringe Svømme Klub  42.73                 
32  Signe Kristensen  2006    317          39.66   
  Horsens Svømmeklub  38.32                 
33  Amalie Marie Wienberg  2005    307          40.07   
  Horsens Svømmeklub  38.43                 
34  Caroline van Vliet  2006    307          40.09   
  Erritsø Gymnastik Og IF  39.99                 
35  Cheyenne Erdmann  2004    304          40.22   
  Bov IF  39.88                 
36  Mathilde Vestergaard  2006    302          40.33   
  Nyborg Svømmeklub  45.58                 
37  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    294          40.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.29                 
38  Annette Toft  2006    294          40.67   
  Køge Svømmeklub  38.99                 
39  Freya Isabel Christensen  2005    265          42.08   
  Nyborg Svømmeklub  42.32                 
40  Lisa Lindgren Jeppesen  2005    265          42.12   
  Frem Odense  43.75                 
41  Freja Trasbo Vestergaard  2006    257          42.53   
  Nyborg Svømmeklub  42.47                 
42  Monica Munkbjerg  2006    243          43.33   
  Frem Odense  45.28                 
43  Katrine Elholm Juliussen  2006    241          43.46   
  Nyborg Svømmeklub  43.62                 
44  Sissel Jessen  2004    208          45.64   
  Erritsø Gymnastik Og IF  46.83                 
45  Signe Magelund Møller  2006    203          45.97   
  Kolding SK  47.51                 
46  Laura Rasmussen  2005    197          46.48   
  Nyborg Svømmeklub  48.63                 
47  Caroline Søgaard  2006    162          49.54   
  Ringe Svømme Klub  54.15                 
Freya Scholz-Rasmussen  2004              DNS   
  H2Odense                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  09:22 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Jeanette Ottesen (87) Kvik Kastrup - 29.74 (240508) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    686          30.68   
  Gentofte Svømme Klub  30.77                 
Mia Rindshøj  2003    669          30.93   
  Gentofte Svømme Klub  30.50                 
Cecilie Grøndal  2002    662          31.04   
  Horsens Svømmeklub  29.81                 
Mia T. Klüver-Kristensen  2004    623          31.68   
  H2Odense  31.41                 
Emma Maagøe  1999    622          31.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.98                 
Sofie Trekær Klausen  2003    619          31.74   
  Horsens Svømmeklub  31.21                 
Jennifer Thorius Bek  2000    602          32.04   
  Horsens Svømmeklub  31.24                 
Astrid M. Østergaard  2004    581          32.42   
  Gentofte Svømme Klub  31.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    632          28.00   
  Horsens Svømmeklub  27.31                 
Peter Vangsgaard  2000    629          28.05   
  Gentofte Svømme Klub  26.76                 
Frederik O. Møller  1999    586          28.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.97                 
Andreas Hansen  2000    584          28.76   
  Vejle Svømmeklub  27.21                 
Jakob Juul  2000    559          29.17  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  27.61                 
Kristoffer Desmareth  2000    541          29.49   
  Ringe Svømme Klub  28.11                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    535          29.61   
  H2Odense  29.58                 
Christopher G. Trandum  2003    524          29.80   
  Gentofte Svømme Klub  30.16                 
Morten Baxter  1996    510          30.08   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.10                 
10  Mads Stamholt  2003    425          31.95   
  Haderslev Svømme Klub  30.38                 
11  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    417          32.17   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.10                 
12  Luca Hertzog  2005    416          32.19   
  Ringe Svømme Klub  32.62                 
13  Christoffer R.s. Pedersen  2004    402          32.57   
  H2Odense  31.28                 
14  Tobias Gammelvind  2004    398          32.68  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  32.30                 
15  Stefan Helding Danielsen  2005    385          33.03   
  Køge Svømmeklub  33.20                 
16  Rasmus Petersen  2002    382          33.11   
  Haderslev Svømme Klub  32.50                 
17  Jonathan Nejmann  2004    370          33.48   
  H2Odense  32.52                 
18  Teodor Thuelund  2005    356          33.89   
  Nyborg Svømmeklub  37.69                 
19  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    324          34.98   
  H2Odense  33.84                 
20  Anders Mosbæk Johannessen  2005    314          35.34   
  Frem Odense  37.78                 
21  Mathias E. Kristiansen  2004    307          35.60   
  H2Odense  40.93                 
22  Mikkel Bredal Larsen  2005    290          36.31   
  Nyborg Svømmeklub  37.69                 
23  Troels Fode  2004    278          36.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  36.66                 
24  Lucas Emil Heinze  2005    255          37.87   
  Køge Svømmeklub  37.22                 
25  Andreas Bahnsen  2005    255          37.89   
  Haderslev Svømme Klub  36.52                 
26  Christoffer Rose Skaastru  2005    164          43.87   
  Ringe Svømme Klub  48.91                 
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  41.18                 
Lukas Skov Christiansen  2005              DSQ  Ej berør væg v start 
  Nyborg Svømmeklub  44.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:15 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 26.41 (280516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vangsgaard  2000    652          27.71   
  Gentofte Svømme Klub  26.76                 
Frederik O. Møller  1999    650          27.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.97                 
Patrick Zakaryan Olsen  2002    638          27.92   
  Horsens Svømmeklub  27.31                 
Andreas Hansen  2000    632          28.00   
  Vejle Svømmeklub  27.21                 
Kristoffer Desmareth  2000    536          29.59   
  Ringe Svømme Klub  28.11                 
Mikkel Podiss Petersen  2002    535          29.60   
  H2Odense  29.58                 
Christopher G. Trandum  2003    511          30.06   
  Gentofte Svømme Klub  30.16                 
Morten Baxter  1996    507          30.13   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.10                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Jeanette ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    675          26.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.38                 
Johanne Hingebjerg  2002    657          27.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.40                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    650          27.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.25                 
Anna Wermuth  1996    623          27.70  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  27.00                 
Vera Staun Hansen  1999    611          27.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.04                 
Iben Bak  2001    609          27.92  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  27.37                 
Mathilde Hager  2001    602          28.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  26.73                 
Maja Johanne Pedersen  2005    584          28.31   
  Nyborg Svømmeklub  28.56                 
Emma Maagøe  1999    582          28.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  28.21                 
10  Clara Matilde Carstensen  2004    580          28.38   
  Horsens Svømmeklub  28.24                 
11  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    574          28.48   
  H2Odense  28.60                 
12  Karina Høybye Olesen  2001    566          28.61  Deltager ikke i finalen 
  Nyborg Svømmeklub  28.44                 
13  Mia Rindshøj  2003    564          28.64   
  Gentofte Svømme Klub  28.18                 
14  Asta Poulsen Dolan  2004    557          28.76   
  Gentofte Svømme Klub  28.39                 
15  Karoline Lagoni  2003    532          29.21   
  Horsens Svømmeklub  28.48                 
16  Mie Buch Nielsen  2001    530          29.24   
  Horsens Svømmeklub  29.22                 
17  Sofie Trekær Klausen  2003    527          29.30   
  Horsens Svømmeklub  28.61                 
18  Clara Lynggaard  2002    523          29.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.78                 
19  Freja Nicholas  2000    521          29.40   
  H2Odense  29.21                 
20  Elma Gabela  2004    512          29.57   
  Kolding SK  28.64                 
21  Naja Færgemann  2006    505          29.71   
  H2Odense  29.72                 
22  Julie Brix Østergaard  2006    497          29.88   
  Køge Svømmeklub  29.50                 
23  Cecilie Baraviec  2000    496          29.89   
  H2Odense  29.75                 
24  Cille Christensen  2004    494          29.94   
  Kolding SK  28.80                 
25  Thea Inge Madsen  2003    491          29.99   
  Ringe Svømme Klub  29.88                 
26  Anna Rønn  2005    489          30.04   
  Ringe Svømme Klub  29.68                 
27  Caroline Nymann Sørensen  2002    487          30.07   
  Horsens Svømmeklub  29.29                 
28  Ida Juul Grønning  2004    481          30.19   
  H2Odense  30.01                 
29  Karoline Hellesøe  2006    478          30.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.61                 
30  Maria Bredal Larsen  2002    475          30.33   
  Nyborg Svømmeklub  28.53                 
31  Josefine Risum Jørgensen  2004    470          30.44   
  H2Odense  29.61                 
32  Kristine Kipper Pedersen  2004    467          30.49   
  Nyborg Svømmeklub  30.55                 
32  Maria Bebe Hansen  2004    467          30.49   
  Nyborg Svømmeklub  30.58                 
34  Victoria Fræhr Piihl  2005    463          30.58   
  Kolding SK  31.01                 
35  Mathilde Stilund  2005    461          30.64   
  H2Odense  31.20                 
36  Anne Thastrup-Hansen  2006    459          30.67   
  Haderslev Svømme Klub  31.26                 
37  Clara Kapke  2006    457          30.71   
  Svømmeklubben Sønderborg  31.08                 
38  Klara-Sofie Bollmann  2006    456          30.75   
  Køge Svømmeklub  30.95                 
39  Agnete Habermann  2005    452          30.83   
  H2Odense  30.45                 
40  Kirstine Haunstrup Larsen  2005    446          30.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.47                 
41  Mille Veiler  2005    446          30.98   
  Kolding SK  30.69                 
42  Olivia Mai Gustafson  2005    440          31.11   
  Køge Svømmeklub  30.93                 
43  Johanne Heilmann  2005    436          31.21   
  Kolding SK  31.08                 
44  Anne Stamholt  2006    430          31.35   
  Haderslev Svømme Klub  31.62                 
44  Katrine S. Kristensen  2004    430          31.35   
  Haderslev Svømme Klub  31.99                 
46  Maja Rolighed  2005    429          31.36   
  Erritsø Gymnastik Og IF  29.83                 
47  Emma Nygaard  2005    420          31.60   
  Frem Odense  31.50                 
47  Katrine Hvistendal Hansen  1997    420          31.60   
  Ringe Svømme Klub  30.68                 
49  Andrea Nøhr Petersen  2006    414          31.75   
  Køge Svømmeklub  32.55                 
50  Josefine S Jørgensen  2004    409          31.87   
  H2Odense  30.91                 
51  Olivia Hemmeløff  2006    404          32.00   
  Ringe Svømme Klub  33.30                 
52  Anna Mai Andersen  2006    393          32.30   
  Svømmeklubben Sønderborg  34.56                 
53  Anna Hjorth Christensen  2006    385          32.52   
  Køge Svømmeklub  32.27                 
54  Nina Seirup  2005    370          32.97   
  Nyborg Svømmeklub  32.21                 
55  Matilde Schmidt-Lund  2005    365          33.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.44                 
56  Lisa Lindgren Jeppesen  2005    361          33.22   
  Frem Odense  34.43                 
57  Cheyenne Erdmann  2004    360          33.26   
  Bov IF  32.49                 
58  Liva Vangsgaard  2006    354          33.44   
  Frem Odense  34.31                 
59  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    353          33.47   
  Ringe Svømme Klub  34.23                 
60  Laura Riber Memborg  2004    348          33.65   
  Nyborg Svømmeklub  34.18                 
61  Rose Pernille Simon  2004    345          33.72   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.23                 
62  Vigga Londero  2006    341          33.87   
  Frem Odense  34.13                 
63  Bianca Skjerning  2001    335          34.08   
  Ringe Svømme Klub  33.70                 
64  Emma Bergene Hansen  2005    332          34.16   
  Horsens Svømmeklub  34.28                 
65  Kathrine Hvidberg  2004    330          34.23   
  Ringe Svømme Klub  34.37                 
66  Mathilde Nissen  2004    329          34.28   
  Nyborg Svømmeklub  33.57                 
67  Victoria Juul Larsen  2006    326          34.37   
  Frem Odense  34.49                 
68  Louise Kipper Pedersen  2006    321          34.55   
  Nyborg Svømmeklub  36.17                 
69  Sissel Jessen  2004    314          34.82   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.85                 
70  Cathrine Høst  2004    309          35.00   
  Nyborg Svømmeklub  34.81                 
71  Sofie Damm Johansen  2006    296          35.50   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.43                 
72  Monica Munkbjerg  2006    273          36.45   
  Frem Odense  37.96                 
73  Emilie Boulund  2006    270          36.61   
  Kolding SK  40.17                 
74  Clara Lindstedt  2006    253          37.40   
  Nyborg Svømmeklub  37.68                 
75  Kim Hanh Vu  2004    252          37.46   
  Frem Odense  38.65                 
76  Anna Emilie Damgaard  2006    237          38.20   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.40                 
Agnes Dalgas Frederiksen  2005              DNS   
  Køge Svømmeklub  32.40                 
Frederikke M. Christensen  2006              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  34.92                 
Freya Scholz-Rasmussen  2004              DNS   
  H2Odense                   
Nikoline Kaae  2005              DNS   
  Frem Odense  31.31                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:01   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Jeanette ottesen (87) Kvik Kastrup - 25.68 (240508) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Voigt Lauridsen  1995  Hovedstadens Svømmeklub            26.75   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub            26.87   
Johanne Hingebjerg  2002  Hovedstadens Svømmeklub            27.01   
Vera Staun Hansen  1999  Hovedstadens Svømmeklub            27.84   
Mathilde Hager  2001  Hovedstadens Svømmeklub            27.93   
Clara Matilde Carstensen  2004  Horsens Svømmeklub            28.03   
Emma Maagøe  1999  Hovedstadens Svømmeklub            28.51   
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:01 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  24 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  19:17   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Bui  2000    647          24.17   
  H2Odense  23.71                 
Jakob Juul  2000    619          24.53   
  Vejle Svømmeklub  23.44                 
Andreas Hansen  2000    608          24.68   
  Vejle Svømmeklub  24.38                 
Peter Vangsgaard  2000    605          24.72   
  Gentofte Svømme Klub  24.17                 
Alvi Hjelm  1996    600          24.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  25.12                 
Frederik Rindshøj  1999    600          24.79   
  Sigma Swim Allerød  23.71                 
Simon Juul Henriksen  2001    577          25.11   
  H2Odense  25.42                 
Leo Badaker  2002    574          25.15   
  Gentofte Svømme Klub  25.04                 
Jonas Lykke Sandison  2004    559          25.38   
  Nyborg Svømmeklub  26.40                 
10  Sander Linde  2002    546          25.58   
  Ringe Svømme Klub  25.65                 
11  Rasmus Petersen  2002    541          25.66   
  Haderslev Svømme Klub  25.30                 
12  Gustav Stahl  2002    539          25.68   
  H2Odense  24.90                 
13  Christoffer Weiss  2001    539          25.69   
  Gentofte Svømme Klub  25.62                 
14  Mads Stamholt  2003    538          25.70   
  Haderslev Svømme Klub  25.94                 
15  Nicklas Steen Hansen  1999    531          25.82   
  Horsens Svømmeklub  25.42                 
16  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    503          26.28   
  Horsens Svømmeklub  25.42                 
17  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    466          26.97   
  Svømmeklubben Sønderborg  26.78                 
18  Mathias Jørgensen  2002    465          26.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.17                 
19  André Iversen  2001    463          27.02   
  Svømmeklubben Sønderborg  27.30                 
20  Jonas Ejby  2000    442          27.45   
  Nyborg Svømmeklub  27.64                 
21  Mikkel Roed  2004    440          27.48   
  Køge Svømmeklub  27.26                 
22  Christian Johannesen  2003    432          27.66   
  Horsens Svømmeklub  27.52                 
23  Tobias Gammelvind  2004    431          27.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.83                 
24  Vania Danilkin  2004    428          27.73   
  Kolding SK  27.79                 
25  Sebastian Emil F. Klicman  2005    421          27.89   
  Frem Odense  27.88                 
26  Lukas Lindstrøm  1998    420          27.91   
  Horsens Svømmeklub  27.11                 
27  Daniel Busk  2005    418          27.96   
  Kolding SK  28.27                 
28  Lasse Thulstrup  2004    416          28.01   
  Kolding SK  27.50                 
29  Christian Koch  1998    415          28.03   
  Horsens Svømmeklub  26.08                 
30  Marius V. Kjærsgaard  2004    410          28.14   
  Bov IF  28.16                 
31  Sebastian Greisen  2004    409          28.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  27.93                 
32  Nicklas B. Christensen  2002    405          28.25   
  Horsens Svømmeklub  28.28                 
33  Silas Åkerlind  2005    398          28.41   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.66                 
34  Kristian Sabroe Sørensen  2005    394          28.50   
  Horsens Svømmeklub  29.43                 
35  Nichlas Nordlund Hansen  2004    387          28.69   
  Kolding SK  28.26                 
36  Peter Rom Poulsen  2005    376          28.95   
  Erritsø Gymnastik Og IF  28.86                 
37  Alex Fogt  2004    372          29.06   
  H2Odense  29.50                 
38  Piotr Stadnicki  2004    371          29.08   
  Nyborg Svømmeklub  30.13                 
39  Philip H. Christensen  2004    363          29.31   
  Køge Svømmeklub  30.71                 
40  Silas Plaetner  2003    347          29.75   
  Nyborg Svømmeklub  35.51                 
41  Jonathan Bos  1998    345          29.79   
  Haderslev Svømme Klub  30.09                 
42  Oliver Londero  2004    328          30.30   
  Frem Odense  29.76                 
43  Mads Himmelstrup Andersen  2004    328          30.32   
  Ringe Svømme Klub  31.61                 
44  Valdemar Stahl  2004    310          30.88   
  H2Odense  30.35                 
45  Asger Als Olsen  2004    306          31.00   
  Kolding SK  31.68                 
46  Andreas Bahnsen  2005    298          31.30   
  Haderslev Svømme Klub  30.72                 
47  Lucas Emil Heinze  2005    288          31.63   
  Køge Svømmeklub  33.76                 
48  Christoffer Mejdal  2005    278          32.02   
  Frem Odense  33.95                 
49  Alexander Schmidt  2004    272          32.27   
  Bov IF  36.00                 
50  Nikolaj Kiel Johansen  2003    265          32.52   
  Ringe Svømme Klub  29.85                 
51  Tobias Hansen  2005    214          34.93   
  Nyborg Svømmeklub  36.27                 
52  Lukas Skov Christiansen  2005    202          35.59   
  Nyborg Svømmeklub  37.99                 
53  Christoffer Rose Skaastru  2005    151          39.21   
  Ringe Svømme Klub  43.54                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  24 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  19:17 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  26 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:00   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Magnus Jákupsson (94) Farum Svømmeklub - 23.59 (290516) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Juul  2000  Vejle Svømmeklub            23.51   
Frederik Rindshøj  1999  Sigma Swim Allerød            23.86   
Andreas Bui  2000  H2Odense            24.22   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            24.27   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            25.52   
Simon Juul Henriksen  2001  H2Odense            25.58   
Alvi Hjelm  1996  Hovedstadens Svømmeklub            26.76   
Andreas Hansen  2000  Vejle Svømmeklub            27.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  26 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:00 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Hingebjerg  2002    678  29.25        58.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.21                 
                     
Iben Bak  2001    664  29.24        59.25   
  Nyborg Svømmeklub  58.74                 
                     
Anna Wermuth  1996    644  29.11        59.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.22                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    617  29.49        1:00.73   
  Nyborg Svømmeklub  58.29                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    609  29.33        1:01.00   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.77                 
                     
Caroline Broholm  2003    592  29.18        1:01.58   
  Ringe Svømme Klub  1:00.05                 
                     
Mia Rindshøj  2003    583  30.15        1:01.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.50                 
                     
Mathilde Hager  2001    574  29.91        1:02.21  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  58.04                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    574  30.11        1:02.22  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.13                 
                     
10  Asta Poulsen Dolan  2004    564  30.54        1:02.58   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.80                 
                     
11  Naja Færgemann  2006    552  31.04        1:03.03   
  H2Odense  1:03.07                 
                     
12  Josefine Strand Nielsen  2000    546  30.54        1:03.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.73                 
                     
13  Cecilie Baraviec  2000    540  30.52        1:03.47   
  H2Odense  1:02.83                 
                     
14  Sofie Le Fevre  2004    540  30.75        1:03.48   
  Horsens Svømmeklub  1:05.56                 
                     
15  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997    536  30.56        1:03.64   
  H2Odense  1:03.90                 
                     
16  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    533  30.86        1:03.77   
  H2Odense  1:02.85                 
                     
17  Sofie Trekær Klausen  2003    532  30.33        1:03.79   
  Horsens Svømmeklub  1:03.08                 
                     
18  Mie Buch Nielsen  2001    532  30.44        1:03.81   
  Horsens Svømmeklub  1:03.26                 
                     
19  Clara Lynggaard  2002    530  29.93        1:03.89   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:06.10                 
                     
20  Anna Rønn  2005    529  30.26        1:03.93   
  Ringe Svømme Klub  1:02.97                 
                     
21  Emilie Podiss Petersen  2004    527  31.24        1:03.98   
  H2Odense  1:03.44                 
                     
22  Josefine Risum Jørgensen  2004    517  31.38        1:04.41   
  H2Odense  1:04.65                 
                     
23  Caroline Nymann Sørensen  2002    515  30.55        1:04.50   
  Horsens Svømmeklub  1:02.91                 
                     
24  Maria Bredal Larsen  2002    514  31.07        1:04.53   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.34                 
                     
25  Clara Matilde Carstensen  2004    512  30.30        1:04.63   
  Horsens Svømmeklub  1:03.49                 
                     
26  Karoline Lagoni  2003    508  30.35        1:04.79   
  Horsens Svømmeklub  1:01.96                 
                     
27  Julie Brix Østergaard  2006    506  31.43        1:04.86   
  Køge Svømmeklub  1:06.89                 
                     
28  Feline Flytkjær Broersma  2004    494  31.43        1:05.40   
  Horsens Svømmeklub  1:04.55                 
                     
29  Kristine Kipper Pedersen  2004    491  31.42        1:05.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:07.91                 
                     
30  Elma Gabela  2004    489  30.83        1:05.62   
  Kolding SK  1:03.01                 
                     
31  Mira Emilie Schmidt  2003    486  31.11        1:05.75   
  Haderslev Svømme Klub  1:03.14                 
                     
31  Victoria Fræhr Piihl  2005    486  31.62        1:05.75   
  Kolding SK  1:07.02                 
                     
33  Maria Bebe Hansen  2004    485  32.04        1:05.78   
  Nyborg Svømmeklub  1:06.53                 
                     
34  Ida Juul Grønning  2004    485  31.75        1:05.80   
  H2Odense  1:05.46                 
                     
35  Thea Inge Madsen  2003    482  32.05        1:05.91   
  Ringe Svømme Klub  1:07.08                 
                     
36  Agnete Habermann  2005    478  31.49        1:06.13   
  H2Odense  1:05.14                 
                     
37  Christine Mols  2006    472  31.95        1:06.38   
  Ringe Svømme Klub  1:06.13                 
                     
38  Klara-Sofie Bollmann  2006    471  31.94        1:06.44   
  Køge Svømmeklub  1:07.20                 
                     
39  Clara Kapke  2006    469  31.70        1:06.53   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:06.56                 
                     
40  Anne Thastrup-Hansen  2006    466  31.31        1:06.68   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.58                 
                     
41  Anne Stamholt  2006    461  32.04        1:06.90   
  Haderslev Svømme Klub  1:07.06                 
                     
42  Mejse Vinther-Okholm  2006    461  31.42        1:06.93   
  H2Odense  1:09.27                 
                     
43  Malea Benediktson  2001    451  32.31        1:07.40   
  H2Odense  1:06.01                 
                     
44  Jette Muusmann  2005    444  31.84        1:07.76   
  Bov IF  1:09.83                 
                     
45  Freja S. Falkenstrøm  2004    439  33.07        1:07.99   
  Nyborg Svømmeklub  1:09.59                 
                     
46  Katrine S. Kristensen  2004    434  32.63        1:08.26   
  Haderslev Svømme Klub  1:09.80                 
                     
47  Caroline Madsen  2004    433  32.84        1:08.31   
  Horsens Svømmeklub  1:06.90                 
                     
48  Olivia Mai Gustafson  2005    432  32.55        1:08.37   
  Køge Svømmeklub  1:07.30                 
                     
49  Anna Hjorth Christensen  2006    430  32.79        1:08.47   
  Køge Svømmeklub  1:11.60                 
                     
50  Olivia Hemmeløff  2006    429  32.60        1:08.55   
  Ringe Svømme Klub  1:08.98                 
                     
51  Melanie Petersen  2004    426  32.61        1:08.72   
  Kolding SK  1:06.35                 
                     
52  Amalie F. Piiters  2006    415  33.37        1:09.27   
  H2Odense  1:12.63                 
                     
53  Cecilie Ahrentsen  1998    413  32.19        1:09.42   
  Ringe Svømme Klub  1:09.76                 
                     
54  Josefine S Jørgensen  2004    393  33.05        1:10.54   
  H2Odense  1:07.26                 
                     
55  Julie Dumstrei  2004    393  33.27        1:10.56   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:07.56                 
                     
56  Luna Holm Møller  2004    393  33.45        1:10.59   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:09.63                 
                     
57  Mathilde Vestergaard  2006    391  33.65        1:10.70   
  Nyborg Svømmeklub  1:12.62                 
                     
58  Signe Kristensen  2006    387  32.94        1:10.93   
  Horsens Svømmeklub  1:10.95                 
                     
59  Anna Mai Andersen  2006    379  33.67        1:11.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:15.85                 
                     
60  Nina Seirup  2005    374  34.36        1:11.73   
  Nyborg Svømmeklub  1:11.15                 
                     
61  Liva Vangsgaard  2006    351  35.37        1:13.27   
  Frem Odense  1:13.91                 
                     
62  Mathilde Nissen  2004    348  34.79        1:13.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:13.54                 
                     
63  Vigga Londero  2006    333  35.12        1:14.54   
  Frem Odense  1:13.60                 
                     
64  Caroline van Vliet  2006    325  35.49        1:15.20   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:16.65                 
                     
65  Kathrine Hvidberg  2004    323  36.90        1:15.33   
  Ringe Svømme Klub  1:14.12                 
                     
66  Maja Rolighed  2005    310  35.61        1:16.34   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:14.22                 
                     
67  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    305  34.99        1:16.77   
  Ringe Svømme Klub  1:13.39                 
                     
68  Josefine Lassen  2003    303  35.75        1:16.93   
  Haderslev Svømme Klub  1:17.85                 
                     
69  Emma Bergene Hansen  2005    303  35.77        1:16.94   
  Horsens Svømmeklub  1:15.33                 
                     
70  Lisa Lindgren Jeppesen  2005    301  35.92        1:17.09   
  Frem Odense  1:17.69                 
                     
71  Anna Mathilde Kruse  2006    296  37.66        1:17.52   
  Frem Odense  1:16.73                 
                     
72  Sofie Keller  2005    296  36.69        1:17.56   
  Bov IF  1:15.99                 
                     
73  Louise Kipper Pedersen  2006    293  37.31        1:17.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:23.87                 
                     
74  Nora Gombos  2006    289  37.12        1:18.19   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:19.59                 
                     
75  Sofie Damm Johansen  2006    278  37.59        1:19.21   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:19.10                 
                     
76  Freja Trasbo Vestergaard  2006    278  38.04        1:19.23   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.13                 
                     
77  Mille A. B. Buch  2006    275  37.72        1:19.51   
  H2Odense  1:23.50                 
                     
78  Freya Isabel Christensen  2005    269  37.83        1:20.01   
  Nyborg Svømmeklub  1:14.47                 
                     
79  Sissel Jessen  2004    267  38.29        1:20.26   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:20.17                 
                     
80  Katrine Elholm Juliussen  2006    266  38.49        1:20.37   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.04                 
                     
81  Laura Rasmussen  2005    251  38.27        1:21.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.47                 
                     
82  Anna Emilie Damgaard  2006    230  39.88        1:24.28   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:23.15                 
                     
83  Signe Magelund Møller  2006    221  40.20        1:25.45   
  Kolding SK  1:27.17                 
                     
84  Kim Hanh Vu  2004    213  41.39        1:26.58   
  Frem Odense  1:26.45                 
                     
85  Olivia Funder  2006    210  39.79        1:26.96   
  H2Odense  1:27.85                 
                     
86  Caroline Søgaard  2006    202  41.60        1:28.00   
  Ringe Svømme Klub  1:31.16                 
                     
Mille Veiler  2005              DNS   
  Kolding SK  1:07.54                 
                     
Monica Munkbjerg  2006              DNS   
  Frem Odense  1:25.44                 
                     
Annette Toft  2006              DSQ  tyvstart 
  Køge Svømmeklub  1:12.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Nathalie Lindborg (91) Föreningen Trelleborg - 55.84 (170509) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Hingebjerg  2002    702  28.59        58.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  57.21                 
                     
Iben Bak  2001    662  29.02        59.31   
  Nyborg Svømmeklub  58.74                 
                     
Anna Wermuth  1996    651  29.22        59.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.22                 
                     
Karina Høybye Olesen  2001    612  29.77        1:00.88   
  Nyborg Svømmeklub  58.29                 
                     
Maja Johanne Pedersen  2005    612  28.75        1:00.88   
  Nyborg Svømmeklub  1:01.77                 
                     
Caroline Broholm  2003    602  29.08        1:01.21   
  Ringe Svømme Klub  1:00.05                 
                     
Mia Rindshøj  2003    590  29.86        1:01.63   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.50                 
                     
Asta Poulsen Dolan  2004    577  30.07        1:02.10   
  Gentofte Svømme Klub  1:01.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 51.73 (210517) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    675  26.25        53.47   
  Sigma Swim Allerød  51.00                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    670  26.39        53.59   
  Gentofte Svømme Klub  52.30                 
                     
Alvi Hjelm  1996    660  25.93        53.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.78                 
                     
Magnus Carstensen  1999    647  26.45        54.23  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  54.74                 
                     
Andreas Hansen  2000    646  26.15        54.24   
  Vejle Svømmeklub  51.53                 
                     
Mads Sørensen  2000    643  26.39        54.33   
  H2Odense  54.25                 
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    642  26.35        54.36  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  54.25                 
                     
Andreas Bui  2000    641  25.38        54.39   
  H2Odense  53.11                 
                     
Frederik O. Møller  1999    637  26.59        54.51  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  52.67                 
                     
10  Simon Juul Henriksen  2001    634  26.28        54.58   
  H2Odense  53.88                 
                     
11  Christoffer Weiss  2001    595  27.07        55.76   
  Gentofte Svømme Klub  56.01                 
                     
12  Gustav Stahl  2002    591  26.89        55.89   
  H2Odense  54.61                 
                     
13  Jonas Lykke Sandison  2004    588  26.54        55.98   
  Nyborg Svømmeklub  56.35                 
                     
13  Leo Badaker  2002    588  27.12        55.98   
  Gentofte Svømme Klub  53.04                 
                     
15  Mads Stamholt  2003    580  27.12        56.25   
  Haderslev Svømme Klub  54.75                 
                     
16  Johan Siksne Kaalund  2002    554  27.23        57.10   
  H2Odense  59.16                 
                     
17  Jakob Juul  2000    551  26.53        57.22   
  Vejle Svømmeklub  51.59                 
                     
18  Rasmus Petersen  2002    549  27.14        57.27   
  Haderslev Svømme Klub  56.10                 
                     
19  André Iversen  2001    540  28.15        57.60   
  Svømmeklubben Sønderborg  58.70                 
                     
20  Sander Linde  2002    539  27.59        57.64   
  Ringe Svømme Klub  57.48                 
                     
21  Christopher G. Trandum  2003    526  27.75        58.08   
  Gentofte Svømme Klub  58.11                 
                     
22  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    524  27.95        58.16   
  Horsens Svømmeklub  57.08                 
                     
23  Nicklas Steen Hansen  1999    506  28.53        58.84   
  Horsens Svømmeklub  56.45                 
                     
24  Sebastian Greisen  2004    498  28.16        59.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.52                 
                     
25  Mikkel Roed  2004    488  28.49        59.56   
  Køge Svømmeklub  1:00.75                 
                     
26  Nicklas B. Christensen  2002    483  28.73        59.78   
  Horsens Svømmeklub  58.80                 
                     
27  Mathias Jørgensen  2002    475  28.96        1:00.10   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:00.63                 
                     
28  Lukas Lindstrøm  1998    474  28.28        1:00.14   
  Horsens Svømmeklub  57.90                 
                     
29  Lasse Thulstrup  2004    453  28.91        1:01.07   
  Kolding SK  1:01.16                 
                     
30  Sebastian Emil F. Klicman  2005    443  30.18        1:01.51   
  Frem Odense  1:01.22                 
                     
31  Vania Danilkin  2004    440  29.97        1:01.67   
  Kolding SK  1:01.11                 
                     
32  Luca Hertzog  2005    437  29.58        1:01.80   
  Ringe Svømme Klub  1:01.53                 
                     
33  Christian Koch  1998    437  29.04        1:01.81   
  Horsens Svømmeklub  57.99                 
                     
34  Jonas Ejby  2000    436  28.87        1:01.82   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.45                 
                     
35  Teodor Thuelund  2005    433  29.14        1:01.96   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.33                 
                     
36  Alex Fogt  2004    422  30.23        1:02.54   
  H2Odense  1:04.86                 
                     
37  Peter Rom Poulsen  2005    419  29.56        1:02.65   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:01.83                 
                     
38  Marius V. Kjærsgaard  2004    418  29.60        1:02.69   
  Bov IF  1:02.34                 
                     
39  Marius Dyrgaard Tholstrup  2005    410  30.39        1:03.14   
  H2Odense  1:03.68                 
                     
40  Nichlas Nordlund Hansen  2004    409  30.29        1:03.18   
  Kolding SK  1:01.65                 
                     
41  Kristian Sabroe Sørensen  2005    406  29.73        1:03.30   
  Horsens Svømmeklub  1:02.80                 
                     
42  Piotr Stadnicki  2004    404  30.20        1:03.43   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.31                 
                     
43  Silas Åkerlind  2005    404  30.18        1:03.45   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:02.84                 
                     
44  Daniel Busk  2005    399  30.80        1:03.68   
  Kolding SK  1:06.35                 
                     
45  Silas Plaetner  2003    384  30.42        1:04.50   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.89                 
                     
46  Mikkel Bredal Larsen  2005    382  30.36        1:04.63   
  Nyborg Svømmeklub  1:05.82                 
                     
47  Jonathan Bos  1998    363  30.89        1:05.71   
  Haderslev Svømme Klub  1:04.59                 
                     
48  Dennis Hansen  2002    357  31.12        1:06.07   
  Bov IF  1:04.60                 
                     
49  Noah Schou  2005    331  32.31        1:07.81   
  H2Odense  1:11.25                 
                     
50  Andreas Bahnsen  2005    312  32.69        1:09.12   
  Haderslev Svømme Klub  1:08.36                 
                     
51  Lucas Emil Heinze  2005    301  33.76        1:09.93   
  Køge Svømmeklub  1:12.17                 
                     
52  Alexander Schmidt  2004    291  33.68        1:10.73   
  Bov IF  1:11.49                 
                     
53  Magnus Tranekjer  2005    264  33.73        1:13.10   
  H2Odense  1:11.58                 
                     
54  Bjørn W. H. Nielsen  2004    252  34.05        1:14.18   
  Kolding SK  1:15.76                 
                     
55  Tobias Hansen  2005    218  36.20        1:17.84   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.79                 
                     
56  Henrik Hansen  2005    180  39.67        1:23.06   
  Bov IF  1:26.04                 
                     
57  Christoffer Rose Skaastru  2005    175  38.27        1:23.84   
  Ringe Svømme Klub  1:25.17                 
                     
Alfred Feldskov  2003              DNS   
  Svendborg Svømme Klub  1:00.44                 
                     
Mads Himmelstrup Andersen  2004              DSQ  tyvstart 
  Ringe Svømme Klub  1:05.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sebastian Ovesen (94) Kvik Kastrup - 51.73 (210517) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Rindshøj  1999    737  25.32        51.91   
  Sigma Swim Allerød  51.00                 
                     
Andreas Hansen  2000    726  25.25        52.19   
  Vejle Svømmeklub  51.53                 
                     
Peter Vangsgaard  2000    694  25.80        52.96   
  Gentofte Svømme Klub  52.30                 
                     
Alvi Hjelm  1996    678  25.72        53.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  53.78                 
                     
Simon Juul Henriksen  2001    660  26.41        53.87   
  H2Odense  53.88                 
                     
Mads Sørensen  2000    659  26.42        53.89   
  H2Odense  54.25                 
                     
Andreas Bui  2000    658  25.97        53.91   
  H2Odense  53.11                 
                     
Christoffer Weiss  2001    587  26.96        56.00   
  Gentofte Svømme Klub  56.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  25 maj 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  HC Andersen Swim Cup 2019    Udskriftsdato  25 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 maj 2019         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Louise Ørnstedt (85) FREM-STO85 - 2.13.06 (210505) 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte V. Bisgaard  2003    611  34.27  1:11.07  1:48.93    2:26.14   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.99                 
                     
Cecilie Grøndal  2002    583  34.57  1:11.84  1:50.51    2:28.48   
  Horsens Svømmeklub  2:19.49                 
                     
Emma Maagøe  1999    544  37.52  1:16.97  1:54.10    2:31.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:20.87                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004    537  35.14  1:13.47  1:53.07    2:32.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:24.70                 
                     
Sofie Trekær Klausen  2003    536  37.34  1:17.24  1:57.05    2:32.68   
  Horsens Svømmeklub  2:25.72                 
                     
Mia Rindshøj  2003    522  34.52  1:12.69  1:53.24    2:34.04  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:25.86                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    498  36.55  1:15.87  1:56.65    2:36.43  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:35.88                 
                     
Caroline Hørlykke  2000    493  36.46  1:16.28  1:56.42    2:36.98   
  Gentofte Svømme Klub  2:27.13                 
                     
Victoria Vorm  2001    482  38.22  1:18.43  1:58.55    2:38.19  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.68                 
                     
10  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    480  37.30  1:17.17  1:57.51    2:38.35   
  H2Odense  2:30.91                 
                     
11  Clara Kapke  2006    465  36.84  1:17.74  1:58.72    2:40.06   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:32.83                 
                     
12  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    449  37.56  1:18.84  2:01.41    2:41.96   
  Ringe Svømme Klub  2:31.72                 
                     
13  Maja Johanne Pedersen  2005    443  37.48  1:18.94  2:01.62    2:42.71   
  Nyborg Svømmeklub  2:35.31                 
                     
14  Johanne Heilmann  2005    420  38.91  1:21.57  2:04.49    2:45.58   
  Kolding SK  2:38.05                 
                     
15  Mira Emilie Schmidt  2003    410  40.58  1:23.61  2:05.17    2:46.90   
  Haderslev Svømme Klub  2:35.16                 
                     
16  Caroline Madsen  2004    387  39.75  1:22.82  2:07.45    2:50.18   
  Horsens Svømmeklub  2:40.36                 
                     
17  Melanie Petersen  2004    383  39.79  1:23.14  2:07.05    2:50.70   
  Kolding SK  2:45.07                 
                     
18  Andrea Nøhr Petersen  2006    377  40.87  1:24.91  2:08.19    2:51.59   
  Køge Svømmeklub  2:54.59                 
                     
19  Mathilde Stilund  2005    369  40.74  1:25.29  2:10.37    2:52.82   
  H2Odense  2:48.26                 
                     
20  Esther Ellegaard Nielsen  2005    365  40.39  1:23.89  2:09.29    2:53.50   
  H2Odense  2:51.46                 
                     
21  Emma Nygaard  2005    357  40.06  1:25.17  2:10.07    2:54.72   
  Frem Odense                   
                     
22  Karoline Hellesøe  2006    346  38.79  2:08.46  2:56.67    2:56.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:56.85                 
                     
23  Cathrine Høst  2004    345  43.45  1:29.28  2:13.34    2:56.73   
  Nyborg Svømmeklub  2:50.75                 
                     
24  Katrine S. Kristensen  2004    342  43.70  1:29.94  2:14.89    2:57.28   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
25  Lærke Rosen Lundsfryd  2006    317  43.92  1:32.19  2:20.48    3:01.82