Results for H.C. Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 40 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 40, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Christian -v Rasmussen(96), OSK-STO - 1.03.45 (260415) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 624 | 31.38 | 1:06.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.61 | |||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 580 | 31.03 | 1:08.47 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:05.27 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 578 | 31.80 | 1:08.58 | |||||
H2Odense | 1:07.18 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 576 | 32.02 | 1:08.66 | |||||
H2Odense | 1:07.34 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 536 | 33.26 | 1:10.33 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.64 | |||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 530 | 32.02 | 1:10.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
7 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 525 | 33.16 | 1:10.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.62 | |||||||||
8 | Alvi Hjelm | 1996 | 514 | 33.10 | 1:11.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
9 | Andreas Bui | 2000 | 497 | 32.46 | 1:12.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
H2Odense | 1:10.04 | |||||||||
10 | Jonas Ejby | 2000 | 481 | 33.18 | 1:12.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
11 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 455 | 34.93 | 1:14.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.06 | |||||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | 424 | 36.04 | 1:16.04 | |||||
H2Odense | 1:14.36 | |||||||||
13 | Christian Koch | 1998 | 414 | 34.93 | 1:16.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
14 | Christian Johannesen | 2003 | 406 | 35.32 | 1:17.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
15 | Philip H. Christensen | 2004 | 342 | 37.75 | 1:21.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
16 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 337 | 37.59 | 1:22.04 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:17.57 | |||||||||
17 | Daniel Busk | 2005 | 323 | 38.84 | 1:23.22 | |||||
Kolding SK | 1:19.41 | |||||||||
18 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 318 | 37.84 | 1:23.63 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
19 | Christoffer Mejdal | 2005 | 298 | 40.31 | 1:25.47 | |||||
Frem Odense | 1:25.60 | |||||||||
20 | Silas Åkerlind | 2005 | 275 | 40.54 | 1:27.81 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:28.51 | |||||||||
21 | Valdemar Stahl | 2004 | 267 | 42.05 | 1:28.63 | |||||
H2Odense | 1:28.27 | |||||||||
22 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 264 | 42.07 | 1:29.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.35 | |||||||||
23 | Henrik Hansen | 2005 | 251 | 41.63 | 1:30.50 | |||||
Bov IF | 1:31.88 | |||||||||
24 | Alexander Schmidt | 2004 | 250 | 42.43 | 1:30.67 | |||||
Bov IF | 1:31.11 | |||||||||
25 | Andreas Bahnsen | 2005 | 234 | 41.63 | 1:32.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:34.08 | |||||||||
26 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 193 | 45.87 | 1:38.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.61 | |||||||||
27 | Magnus Tranekjer | 2005 | 193 | 46.39 | 1:38.81 | |||||
H2Odense | 1:35.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |