Results for H.C. Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 39 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2019 |
Løb 39, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Rikke Møller Pedersen(89), FREM-STO95 - 1.09.73 (160509) |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 644 | 35.19 | 1:14.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | 614 | 36.00 | 1:15.44 | |||||
H2Odense | 1:14.51 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 588 | 35.92 | 1:16.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | 554 | 36.81 | 1:18.08 | |||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 554 | 36.57 | 1:18.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
6 | Luna Holm Møller | 2004 | 483 | 38.57 | 1:21.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.55 | |||||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | 483 | 38.44 | 1:21.73 | |||||
Kolding SK | 1:21.08 | |||||||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 475 | 38.45 | 1:22.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.03 | |||||||||
9 | Jette Muusmann | 2005 | 460 | 38.53 | 1:23.04 | |||||
Bov IF | 1:20.62 | |||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 452 | 39.76 | 1:23.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.37 | |||||||||
11 | Mille C. Berg | 2001 | 437 | 39.00 | 1:24.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
12 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 436 | 39.21 | 1:24.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
13 | Malea Benediktson | 2001 | 432 | 40.57 | 1:24.82 | |||||
H2Odense | 1:20.53 | |||||||||
14 | Emma Nygaard | 2005 | 425 | 40.17 | 1:25.29 | |||||
Frem Odense | 1:22.97 | |||||||||
15 | Clara Lynggaard | 2002 | 417 | 39.22 | 1:25.81 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.00 | |||||||||
16 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 411 | 39.77 | 1:26.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.34 | |||||||||
17 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | 408 | 41.21 | 1:26.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
18 | Rose Pernille Simon | 2004 | 408 | 40.65 | 1:26.46 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.63 | |||||||||
19 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 401 | 41.21 | 1:26.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
20 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 395 | 40.80 | 1:27.33 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.37 | |||||||||
21 | Annette Toft | 2006 | 391 | 40.39 | 1:27.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
22 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 391 | 40.68 | 1:27.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
23 | Mathilde Stilund | 2005 | 382 | 41.76 | 1:28.36 | |||||
H2Odense | 1:30.20 | |||||||||
24 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 377 | 41.84 | 1:28.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
25 | Maja Rasmussen | 2003 | 375 | 42.37 | 1:28.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.71 | |||||||||
26 | Christine Mols | 2006 | 369 | 41.73 | 1:29.39 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.95 | |||||||||
27 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 365 | 41.18 | 1:29.68 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
28 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 365 | 42.51 | 1:29.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
29 | Barbara Ammentorp | 2003 | 361 | 42.00 | 1:30.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.69 | |||||||||
30 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 355 | 42.90 | 1:30.53 | |||||
H2Odense | 1:33.56 | |||||||||
31 | Johanne Heilmann | 2005 | 342 | 42.45 | 1:31.67 | |||||
Kolding SK | 1:25.95 | |||||||||
32 | Anne Stamholt | 2006 | 340 | 43.46 | 1:31.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:29.95 | |||||||||
33 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 337 | 42.14 | 1:32.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:30.06 | |||||||||
34 | Bianca Skjerning | 2001 | 336 | 43.52 | 1:32.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.70 | |||||||||
35 | Nina Seirup | 2005 | 319 | 44.57 | 1:33.80 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.90 | |||||||||
36 | Nora Gombos | 2006 | 273 | 46.48 | 1:38.85 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:34.10 | |||||||||
37 | Mille A. B. Buch | 2006 | 271 | 46.43 | 1:39.01 | |||||
H2Odense | 1:43.85 | |||||||||
38 | Kim Hanh Vu | 2004 | 241 | 46.41 | 1:42.97 | |||||
Frem Odense | 1:38.83 | |||||||||
39 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 225 | 50.95 | 1:45.38 | |||||
Frem Odense | 1:44.60 | |||||||||
40 | Olivia Funder | 2006 | 183 | 52.69 | 1:52.94 | |||||
H2Odense | 1:56.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 13:06 |