Results for H.C. Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Anna Wermuth (96) Hovedstaden Svømmeklub - 2.32.84 (020618) |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Wermuth |
1996 |
|
715 |
35.83 |
1:15.74 |
1:55.68 |
|
2:35.55 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
|
593 |
37.46 |
1:19.49 |
2:02.77 |
|
2:45.57 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Luna Holm Møller |
2004 |
|
560 |
38.09 |
1:20.85 |
2:04.87 |
|
2:48.74 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Nicholas |
2000 |
|
551 |
38.27 |
1:21.47 |
2:05.55 |
|
2:49.60 |
|
|
H2Odense |
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
546 |
39.16 |
1:22.03 |
2:05.87 |
|
2:50.10 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
|
517 |
38.68 |
1:23.02 |
2:07.80 |
|
2:53.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Rønn |
2005 |
|
496 |
39.24 |
1:23.83 |
2:09.92 |
|
2:55.64 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:49.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cille Christensen |
2004 |
|
494 |
40.23 |
1:24.75 |
2:10.64 |
|
2:55.87 |
|
|
Kolding SK |
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
25 maj 2019 |
Licens til H2Odense |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|