2019-11-17   05:22:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu klo 9.30

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ralf Rändla  2008  Ujumisklubi Briis    44.03        1:32.12   
Mark Kellinsalmi  2007  Stadin Delfiinit    47.85        1:36.96   
Nikita Rantsev  2007  Uimaseura Helsinki    46.44        1:38.32   
Märt Lukas Marran  2008  Ujumisklubi Briis    48.90        1:40.47   
Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.86        1:41.27   
Ilja Belov  2007  Simmis Wanda    48.42        1:41.50   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura    48.46        1:41.51   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani    49.84        1:43.09   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    50.09        1:45.05   
10  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.74        1:47.61   
11  Antony Tran  2009  Stadin Delfiinit    54.11        1:48.26   
12  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani    52.81        1:52.43   
13  Rron Shala  2007  Simmis Grani    54.68        1:53.08   
14  Leo Nieminen  2007  ORCA Helsinki    53.31        1:53.18   
15  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani    54.18        1:54.49   
16  Aatu Airaksinen  2007  Simmis Wanda    57.73        1:59.11   
17  Daniel Santala  2009  Stadin Delfiinit    57.13        1:59.61   
18  Joel Wahlman  2008  Vanders    56.64        2:00.94   
19  Timur Gerasimenko  2009  Stadin Delfiinit    58.66        2:01.54   
20  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.79        2:01.63   
21  Lauri Rantsi  2008  Vanders    57.60        2:01.66   
22  Kevin Kaznakov  2009  Stadin Delfiinit    57.82        2:04.51   
23  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi    1:00.11        2:05.22   
24  Luka Haimi  2009  Simmis Wanda    1:00.46        2:05.32   
25  Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.31        2:05.35   
26  Eero Hedemäki  2008  Simmis Grani    1:00.95        2:06.81   
27  Mathias Eerola  2008  Simmis Grani    1:00.78        2:07.89   
28  Adrian Banar  2008  Stadin Delfiinit    1:04.71        2:18.38   
29  Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:06.09        2:18.51   
30  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura    1:05.96        2:20.06   
31  Niklas Honkanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:08.74        2:22.16   
32  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.90        2:29.85   
Joonas Salk  2007  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    37.44        1:18.49   
Serhat Kalin  2005  ORCA Helsinki    38.05        1:20.66   
Egor Yaskin  2005  Russia Madwave Swimming Club    39.37        1:22.14   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi    39.50        1:22.62   
Karl Markus Tennokese  2005  Ujumisklubi Briis    39.00        1:23.04   
Aleksandr Sapogov  2005  Russia Madwave Swimming Club    39.46        1:24.09   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    39.92        1:24.13   
Aleksanteri Nissinen  2005  Swimming Jyväskylä    39.77        1:25.40   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    40.80        1:25.44   
10  Aleksandr Vysotskiy  2006  ORCA Helsinki    41.30        1:25.85   
11  Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    41.24        1:26.28   
12  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.34        1:26.46   
13  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    41.43        1:27.29   
14  Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.79        1:28.58   
15  Roger Ruhno  2006  Ujumisklubi Briis    41.11        1:29.63   
16  Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    42.87        1:30.70   
17  Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.76        1:30.83   
18  Jani Ekman  2006  Simmis Wanda    44.32        1:32.63   
19  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    43.25        1:32.81   
20  Karl-Eerik Rooni  2006  Ujumisklubi Briis    43.66        1:32.86   
21  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    44.49        1:33.22   
22  Aleksandr Iaremenko  2006  Russia Madwave Swimming Club    44.02        1:35.93   
23  Nico Kulju  2006  Simmis Wanda    45.63        1:37.17   
24  Jarko Miller  2006  Ujumisklubi Briis    47.02        1:37.39   
25  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.74        1:41.74   
26  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.03        1:41.77   
27  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    48.81        1:41.99   
28  Jooa Katavisto  2006  ORCA Helsinki    47.66        1:42.00   
29  Olli Surakka  2005  Simmis Wanda    48.40        1:43.13   
30  Onni Lehtimäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.41        1:43.37   
31  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    47.40        1:43.42   
32  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti    50.63        1:43.53   
33  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    47.73        1:43.95   
34  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.95        1:45.07   
35  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    50.52        1:46.00   
36  Luis Valero de la Iglesia  2006  Cetus Espoo    51.16        1:46.46   
37  Ricco Poldveer  2006  Ujumisklubi Briis    50.47        1:48.15   
38  Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki    51.42        1:48.50   
39  Ilmari Silventoinen  2005  Simmis Wanda    50.12        1:50.69   
40  Daniel Guzhov  2006  Vanders    55.70        1:58.99   
41  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    58.11        2:02.44   
Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda            DNS   
Alexander Kaznakov  2006  Stadin Delfiinit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Kaspar Annus  2006  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    35.65        1:15.22   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    36.34        1:16.35   
Henri Heikkilä  2003  Uimaseura Aquila    36.59        1:16.81   
Miro Merinen  2003  Simmis Wanda    37.49        1:19.26   
Eemeli Nylund  2003  Heinolan Isku    38.26        1:22.27   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    39.57        1:22.50   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    40.23        1:25.17   
Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi    40.91        1:25.61   
Masih Tantula  2004  Simmis Grani    40.98        1:26.76   
10  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda    40.32        1:27.33   
11  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    41.51        1:27.37   
12  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    44.39        1:29.04   
13  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    41.89        1:30.14   
14  Yufei Meng  2004  Simmis Grani    43.20        1:32.17   
15  Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura    44.18        1:36.30   
16  Aleksandr Petukhov  2004  ORCA Helsinki    49.32        1:40.85   
17  Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    49.10        1:43.80   
18  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    49.59        1:45.66   
19  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti    51.35        1:46.59   
20  Ilja Buzetski  2004  Simmis Wanda    55.67        2:01.28   
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Kangas  2002  Uimaseura Aquila    35.36        1:14.01   
Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi    36.21        1:18.00   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    37.25        1:19.50   
Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda    38.48        1:22.32   
Muhammed Tantula  2002  Simmis Grani    39.89        1:24.92   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    40.27        1:25.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner