Resultater for TYR Vantaa Junior Meet 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
La aamu klo 9.30
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 12:06 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 maaliskuu 2019 |
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | Simmis Grani | 45.70 | 1:36.22 | |||||
2 | Serafima Ratner | 2008 | Uimaseura Helsinki | 48.24 | 1:40.64 | |||||
3 | Jonna Kurki | 2008 | Simmis Wanda | 49.51 | 1:43.60 | |||||
4 | Karolin Teder | 2008 | Ujumisklubi Briis | 50.78 | 1:44.34 | |||||
5 | Friida Prittinen | 2008 | Vanders | 49.80 | 1:44.51 | |||||
6 | Sanni Aarnivuo | 2008 | Simmis Wanda | 50.59 | 1:45.26 | |||||
7 | Sira Katavisto | 2008 | ORCA Helsinki | 48.50 | 1:45.92 | |||||
8 | Fiia Immonen | 2008 | Vanders | 50.62 | 1:46.55 | |||||
9 | Taisiya Baindurashvili | 2008 | Uimaseura Helsinki | 50.31 | 1:47.25 | |||||
10 | Laura Lehtoila | 2008 | ORCA Helsinki | 51.61 | 1:48.76 | |||||
11 | Venla Hoffren | 2009 | Simmis Wanda | 52.30 | 1:48.88 | |||||
12 | Helis Laane | 2008 | Ujumisklubi Briis | 52.84 | 1:49.26 | |||||
13 | Saara Pakomäki | 2008 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.83 | 1:53.46 | |||||
14 | Lotta Luotola | 2008 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.23 | 1:54.95 | |||||
15 | Alisa Naskal | 2009 | Stadin Delfiinit | 53.28 | 1:55.07 | |||||
16 | Anni Kahlos | 2008 | Gladius Kirkkonummi | 56.68 | 1:55.13 | |||||
17 | Skylar Graves | 2009 | Tuusulan Uimaseura | 54.33 | 1:56.01 | |||||
18 | Lilja Hirsikko | 2008 | ORCA Helsinki | 56.09 | 1:57.29 | |||||
19 | Venla Päivärinta | 2008 | Ilmajoen Kisailijat | 56.04 | 1:57.64 | |||||
20 | Alisa Myllykoski | 2009 | Simmis Wanda | 57.19 | 1:58.54 | |||||
21 | Emma Karimäki | 2009 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.04 | 1:59.88 | |||||
22 | Helmi Oksa | 2009 | Nummelan Kisaajat | 56.61 | 1:59.93 | |||||
23 | Viivi Vainoniemi | 2008 | Vanders | 57.16 | 2:00.78 | |||||
24 | Lotta Jokinen | 2009 | Simmis Wanda | 58.64 | 2:01.24 | |||||
25 | Helmi Rantala | 2010 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.29 | 2:01.94 | |||||
26 | Kia Kuusela | 2009 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 58.36 | 2:02.35 | |||||
27 | Lisette Schaper | 2009 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.88 | 2:02.36 | |||||
28 | Kea-Erin Saarinen | 2008 | ORCA Helsinki | 59.43 | 2:02.55 | |||||
29 | Vanja Ilieva | 2008 | Vanders | 58.32 | 2:03.50 | |||||
30 | Erica Kovanen | 2009 | Vanders | 1:01.60 | 2:08.18 | |||||
31 | Mikaela Heiman | 2008 | Simmis Wanda | 1:00.38 | 2:08.20 | |||||
32 | Marjette Metsur | 2009 | Ujumisklubi Briis | 1:04.52 | 2:09.50 | |||||
33 | Armi Hakkarainen | 2008 | Vanders | 1:01.37 | 2:10.19 | |||||
34 | Irina Karvonen | 2008 | Simmis Wanda | 1:01.16 | 2:10.65 | |||||
35 | Nea Veiro | 2008 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.12 | 2:10.72 | |||||
36 | Mea Stigell | 2008 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.56 | 2:12.43 | |||||
37 | Iiris Pajamo | 2008 | Simmis Wanda | 1:06.71 | 2:13.32 | |||||
38 | Vanessa Nylund | 2009 | Simmis Grani | 1:06.34 | 2:19.95 | |||||
39 | Annika Andersen | 2008 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.64 | 2:32.73 | |||||
- | Meribel Talinurm | 2009 | Ujumisklubi Briis | DSQ | ||||||
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Olga Kaiser | 2008 | ORCA Helsinki | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Nadezhda Gizatullina | 2006 | Russia Madwave Swimming Club | 38.82 | 1:22.57 | |||||
2 | Helmi Käkelä | 2006 | Tuusulan Uimaseura | 38.44 | 1:22.66 | |||||
3 | Matilda Leppänen | 2007 | Cetus Espoo | 40.39 | 1:23.04 | |||||
4 | Oosa Mattila | 2006 | Simmis Wanda | 39.32 | 1:23.09 | |||||
5 | Kaisla Korvonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.65 | 1:24.12 | |||||
6 | Iisa-Lotta Rantaniitty | 2006 | Cetus Espoo | 39.58 | 1:24.14 | |||||
7 | Iina Vänttinen | 2006 | Simmis Wanda | 39.46 | 1:25.05 | |||||
8 | Emilia Rahola | 2006 | Porin Uimaseura | 40.31 | 1:25.62 | |||||
9 | Jenni Korkeamäki | 2007 | Cetus Espoo | 41.31 | 1:26.56 | |||||
10 | Emilia Pakkanen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.42 | 1:28.33 | |||||
11 | Erika Pajo | 2006 | Ujumisklubi Briis | 42.48 | 1:29.90 | |||||
12 | Jenni Konnu | 2006 | Uinti Imatra | 42.49 | 1:30.17 | |||||
13 | Nora Miller | 2006 | Ujumisklubi Briis | 43.31 | 1:30.24 | |||||
14 | Karoliina Evert | 2006 | Ujumisklubi Briis | 43.70 | 1:30.52 | |||||
15 | Annaliina Mänttäri | 2006 | Cetus Espoo | 44.29 | 1:30.95 | |||||
16 | Emilyn Alexandra Savolainen | 2007 | Cetus Espoo | 41.69 | 1:31.40 | |||||
17 | Enni Tammilehto | 2006 | Cetus Espoo | 43.74 | 1:31.42 | |||||
18 | Iida Tawast | 2007 | Simmis Grani | 44.56 | 1:32.29 | |||||
19 | Henrietta Lippus | 2006 | Ujumisklubi Briis | 43.24 | 1:32.73 | |||||
20 | Cécilia Richard | 2006 | Cetus Espoo | 42.88 | 1:33.47 | |||||
21 | Anja Miao | 2007 | Cetus Espoo | 45.00 | 1:34.40 | |||||
22 | Pinja Hoffren | 2006 | Simmis Wanda | 44.66 | 1:34.66 | |||||
23 | Emma Tissari | 2007 | Nurmijärven Uinti | 45.10 | 1:35.97 | |||||
24 | Lyyli Järvi | 2007 | Porin Uimaseura | 45.87 | 1:37.29 | |||||
25 | Ellen Lindell | 2007 | Cetus Espoo | 46.46 | 1:38.08 | |||||
26 | Kia Mäennenä | 2006 | Cetus Espoo | 48.05 | 1:38.24 | |||||
27 | Hanna Törmä | 2007 | Porin Uimaseura | 45.74 | 1:38.36 | |||||
28 | Cecilia Rönnlund | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.80 | 1:40.02 | |||||
29 | Siiri Multamäki | 2006 | ORCA Helsinki | 49.54 | 1:40.98 | |||||
30 | Milka Marjakaarto | 2007 | Cetus Espoo | 49.10 | 1:41.06 | |||||
31 | Ninja Brelo | 2006 | Cetus Espoo | 47.68 | 1:41.82 | |||||
32 | Mathilda Heikiö | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.65 | 1:42.80 | |||||
33 | Liina Saario | 2006 | ORCA Helsinki | 49.35 | 1:43.11 | |||||
34 | Venla Almira | 2006 | Simmis Grani | 49.05 | 1:43.57 | |||||
35 | Aino Suominen | 2006 | Järvenpään Uintiklubi | 50.37 | 1:44.06 | |||||
36 | Noora Glasin | 2006 | Simmis Wanda | 49.84 | 1:44.27 | |||||
37 | Ida Paaskoski | 2007 | Cetus Espoo | 51.25 | 1:46.59 | |||||
38 | Naomi Leo | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 51.51 | 1:47.06 | |||||
39 | Eevi Hirsi | 2007 | HTU Stadi | 51.03 | 1:47.41 | |||||
40 | Aino Laine | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 50.56 | 1:47.53 | |||||
41 | Viia Tossavainen | 2007 | Simmis Wanda | 49.70 | 1:48.53 | |||||
42 | Josefina Vainio | 2007 | Simmis Wanda | 50.46 | 1:48.54 | |||||
43 | Peppi Virokannas | 2006 | ORCA Helsinki | 53.02 | 1:49.08 | |||||
44 | Pinja Suominen | 2006 | Gladius Kirkkonummi | 51.22 | 1:49.65 | |||||
45 | Agnes Ruusumo | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 52.48 | 1:50.93 | |||||
46 | Sumedha Jha | 2007 | Vanders | 51.42 | 1:50.96 | |||||
47 | Sofia Alhonen | 2007 | Gladius Kirkkonummi | 53.07 | 1:51.39 | |||||
48 | Esther Reunala | 2007 | Octopus Lohja | 51.49 | 1:52.81 | |||||
49 | Nea Vilén | 2007 | Simmis Wanda | 54.35 | 1:53.36 | |||||
50 | Maija Salokorpi | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 56.09 | 1:55.30 | |||||
51 | Helmi Koikkalainen | 2006 | HTU Stadi | 52.70 | 1:55.80 | |||||
52 | Kaisla Henttu | 2007 | Simmis Wanda | 55.76 | 1:57.78 | |||||
53 | Aura Haunia | 2007 | Simmis Wanda | 58.72 | 2:01.37 | |||||
54 | Fanni Mäkelä | 2007 | Gladius Kirkkonummi | 59.61 | 2:06.70 | |||||
55 | Selma Mäenpää | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.46 | 2:13.87 | |||||
- | Amanda Nilsson | 2006 | Cetus Espoo | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Amanda Vanhanen | 2006 | Simmis Grani | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vlada Guljajeva | 2004 | Hyvinkään Uimaseura | 37.01 | 1:20.40 | |||||
2 | Meea Juntunen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 36.66 | 1:20.47 | |||||
3 | Rina Rantanen | 2005 | Cetus Espoo | 37.51 | 1:21.32 | |||||
4 | Nessa Järvinen | 2004 | Uimaseura Aquila | 37.68 | 1:21.99 | |||||
5 | Aliina Karvonen | 2004 | Simmis Wanda | 39.23 | 1:22.44 | |||||
6 | Elina Ryynänen | 2005 | Simmis Wanda | 38.71 | 1:22.49 | |||||
7 | Iida Herrala | 2004 | Simmis Wanda | 38.58 | 1:23.15 | |||||
8 | Sofi Andström | 2005 | ORCA Helsinki | 39.70 | 1:23.31 | |||||
9 | Essi Loponen | 2004 | Simmis Wanda | 39.48 | 1:23.82 | |||||
10 | Lotta Nevalainen | 2005 | Cetus Espoo | 40.86 | 1:25.60 | |||||
11 | Anna Mattila | 2004 | Helsingfors Simsällskap | 40.51 | 1:25.67 | |||||
12 | Viola Karismaa | 2005 | Porin Uimaseura | 40.50 | 1:25.73 | |||||
13 | Kristina Grimbaum | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.72 | 1:26.59 | |||||
14 | Mari Ann Marran | 2005 | Ujumisklubi Briis | 40.25 | 1:27.22 | |||||
15 | Saara Heinänen | 2005 | Tuusulan Uimaseura | 42.63 | 1:28.88 | |||||
16 | Jenni Kurki | 2005 | Simmis Wanda | 41.24 | 1:28.95 | |||||
17 | Oona Eriksson | 2004 | Simmis Wanda | 42.20 | 1:29.44 | |||||
18 | Roona Karola | 2004 | Tuusulan Uimaseura | 42.04 | 1:30.13 | |||||
19 | Vilja Rautell | 2004 | Octopus Lohja | 42.66 | 1:30.53 | |||||
20 | Jasmine Errehani | 2004 | Simmis Wanda | 42.89 | 1:30.65 | |||||
21 | Ronja Kero | 2005 | ORCA Helsinki | 42.48 | 1:31.15 | |||||
22 | Siiri Pekkala | 2005 | Simmis Wanda | 43.08 | 1:31.27 | |||||
23 | Milja Aarnivuo | 2005 | Simmis Wanda | 43.81 | 1:32.97 | |||||
23 | Sini Kaivola | 2005 | Hyvinkään Uimaseura | 43.77 | 1:32.97 | |||||
25 | Grete Jaanus | 2005 | Ujumisklubi Briis | 45.33 | 1:33.37 | |||||
26 | Ilona Marleen Koppel | 2005 | Ujumisklubi Briis | 44.36 | 1:33.65 | |||||
27 | Emilia Hakala | 2005 | Simmis Wanda | 45.50 | 1:33.75 | |||||
28 | Ronja Simsek | 2005 | Porin Uimaseura | 45.41 | 1:35.32 | |||||
29 | Juulia Lindfors | 2005 | Cetus Espoo | 45.30 | 1:36.22 | |||||
30 | Iida Vesa | 2005 | ORCA Helsinki | 46.07 | 1:36.88 | |||||
31 | Ilona Kajava | 2004 | ORCA Helsinki | 47.06 | 1:37.87 | |||||
32 | Lotta Akkanen | 2005 | ORCA Helsinki | 47.23 | 1:38.67 | |||||
33 | Veera Kopponen | 2005 | HTU Stadi | 46.42 | 1:38.76 | |||||
34 | Elsa Päivärinta | 2004 | Ilmajoen Kisailijat | 46.90 | 1:39.84 | |||||
35 | Emmi Ellonen | 2005 | Porin Uimaseura | 47.34 | 1:39.85 | |||||
36 | Reetta Haara | 2004 | Simmis Wanda | 49.11 | 1:43.47 | |||||
37 | Janna Flinkman | 2005 | Octopus Lohja | 51.55 | 1:48.15 | |||||
38 | Almina Köroglu | 2005 | Simmis Wanda | 51.52 | 1:48.84 | |||||
39 | Ellen Kivistö | 2005 | Gladius Kirkkonummi | 50.75 | 1:52.81 | |||||
40 | Deniz Keteli | 2005 | Simmis Wanda | 55.08 | 1:53.11 | |||||
41 | Waula Taimela | 2005 | Gladius Kirkkonummi | 56.67 | 1:58.85 | |||||
42 | Janika Hinkkanen | 2005 | Gladius Kirkkonummi | 55.36 | 2:03.42 | |||||
43 | Kia Jokinen | 2005 | Simmis Wanda | 1:03.19 | 2:10.53 | |||||
- | Helie Katajainen | 2005 | Nurmijärven Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Ilona Marttila | 2005 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v |
Sponsori: TKP Print |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilia Myllykoski | 2003 | Simmis Wanda | 40.92 | 1:25.50 | |||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | Porin Uimaseura | 39.66 | 1:25.63 | |||||
3 | Merituuli Lehtonen | 2003 | Porin Uimaseura | 41.15 | 1:28.20 | |||||
4 | Ella Nore | 2002 | Porin Uimaseura | 41.88 | 1:28.46 | |||||
5 | Aava Mattila | 2003 | Simmis Wanda | 43.31 | 1:29.59 | |||||
6 | Jennifer Sallinen | 2003 | HTU Stadi | 44.97 | 1:34.17 | |||||
7 | Sonja Tiira | 2003 | Järvenpään Uintiklubi | 46.13 | 1:43.97 | |||||
8 | Amanda Rahola | 2003 | Porin Uimaseura | 50.46 | 1:46.11 | |||||
9 | Emma Sevenius | 2002 | Nurmijärven Uinti | 50.44 | 1:46.25 | |||||
10 | Emmi Rauhanen | 2003 | Porin Uimaseura | 53.02 | 1:53.19 | |||||
11 | Heli Havantola | 2003 | Nurmijärven Uinti | 54.90 | 1:58.41 | |||||
- | Linda Grönlund | 2003 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 12:06 |