2020-07-16   18:21:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu klo 9.30

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani    45.70        1:36.22   
Serafima Ratner  2008  Uimaseura Helsinki    48.24        1:40.64   
Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda    49.51        1:43.60   
Karolin Teder  2008  Ujumisklubi Briis    50.78        1:44.34   
Friida Prittinen  2008  Vanders    49.80        1:44.51   
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda    50.59        1:45.26   
Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki    48.50        1:45.92   
Fiia Immonen  2008  Vanders    50.62        1:46.55   
Taisiya Baindurashvili  2008  Uimaseura Helsinki    50.31        1:47.25   
10  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki    51.61        1:48.76   
11  Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda    52.30        1:48.88   
12  Helis Laane  2008  Ujumisklubi Briis    52.84        1:49.26   
13  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    54.83        1:53.46   
14  Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    54.23        1:54.95   
15  Alisa Naskal  2009  Stadin Delfiinit    53.28        1:55.07   
16  Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi    56.68        1:55.13   
17  Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura    54.33        1:56.01   
18  Lilja Hirsikko  2008  ORCA Helsinki    56.09        1:57.29   
19  Venla Päivärinta  2008  Ilmajoen Kisailijat    56.04        1:57.64   
20  Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda    57.19        1:58.54   
21  Emma Karimäki  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.04        1:59.88   
22  Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat    56.61        1:59.93   
23  Viivi Vainoniemi  2008  Vanders    57.16        2:00.78   
24  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    58.64        2:01.24   
25  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.29        2:01.94   
26  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.36        2:02.35   
27  Lisette Schaper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.88        2:02.36   
28  Kea-Erin Saarinen  2008  ORCA Helsinki    59.43        2:02.55   
29  Vanja Ilieva  2008  Vanders    58.32        2:03.50   
30  Erica Kovanen  2009  Vanders    1:01.60        2:08.18   
31  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    1:00.38        2:08.20   
32  Marjette Metsur  2009  Ujumisklubi Briis    1:04.52        2:09.50   
33  Armi Hakkarainen  2008  Vanders    1:01.37        2:10.19   
34  Irina Karvonen  2008  Simmis Wanda    1:01.16        2:10.65   
35  Nea Veiro  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.12        2:10.72   
36  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.56        2:12.43   
37  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    1:06.71        2:13.32   
38  Vanessa Nylund  2009  Simmis Grani    1:06.34        2:19.95   
39  Annika Andersen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.64        2:32.73   
Meribel Talinurm  2009  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Olga Kaiser  2008  ORCA Helsinki            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nadezhda Gizatullina  2006  Russia Madwave Swimming Club    38.82        1:22.57   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    38.44        1:22.66   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    40.39        1:23.04   
Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    39.32        1:23.09   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.65        1:24.12   
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    39.58        1:24.14   
Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda    39.46        1:25.05   
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    40.31        1:25.62   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    41.31        1:26.56   
10  Emilia Pakkanen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.42        1:28.33   
11  Erika Pajo  2006  Ujumisklubi Briis    42.48        1:29.90   
12  Jenni Konnu  2006  Uinti Imatra    42.49        1:30.17   
13  Nora Miller  2006  Ujumisklubi Briis    43.31        1:30.24   
14  Karoliina Evert  2006  Ujumisklubi Briis    43.70        1:30.52   
15  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    44.29        1:30.95   
16  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    41.69        1:31.40   
17  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    43.74        1:31.42   
18  Iida Tawast  2007  Simmis Grani    44.56        1:32.29   
19  Henrietta Lippus  2006  Ujumisklubi Briis    43.24        1:32.73   
20  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    42.88        1:33.47   
21  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    45.00        1:34.40   
22  Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    44.66        1:34.66   
23  Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti    45.10        1:35.97   
24  Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura    45.87        1:37.29   
25  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    46.46        1:38.08   
26  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    48.05        1:38.24   
27  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    45.74        1:38.36   
28  Cecilia Rönnlund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.80        1:40.02   
29  Siiri Multamäki  2006  ORCA Helsinki    49.54        1:40.98   
30  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo    49.10        1:41.06   
31  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    47.68        1:41.82   
32  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.65        1:42.80   
33  Liina Saario  2006  ORCA Helsinki    49.35        1:43.11   
34  Venla Almira  2006  Simmis Grani    49.05        1:43.57   
35  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi    50.37        1:44.06   
36  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    49.84        1:44.27   
37  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    51.25        1:46.59   
38  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.51        1:47.06   
39  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    51.03        1:47.41   
40  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.56        1:47.53   
41  Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda    49.70        1:48.53   
42  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    50.46        1:48.54   
43  Peppi Virokannas  2006  ORCA Helsinki    53.02        1:49.08   
44  Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi    51.22        1:49.65   
45  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    52.48        1:50.93   
46  Sumedha Jha  2007  Vanders    51.42        1:50.96   
47  Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi    53.07        1:51.39   
48  Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    51.49        1:52.81   
49  Nea Vilén  2007  Simmis Wanda    54.35        1:53.36   
50  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.09        1:55.30   
51  Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi    52.70        1:55.80   
52  Kaisla Henttu  2007  Simmis Wanda    55.76        1:57.78   
53  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    58.72        2:01.37   
54  Fanni Mäkelä  2007  Gladius Kirkkonummi    59.61        2:06.70   
55  Selma Mäenpää  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:04.46        2:13.87   
Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Amanda Vanhanen  2006  Simmis Grani            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    37.01        1:20.40   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.66        1:20.47   
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    37.51        1:21.32   
Nessa Järvinen  2004  Uimaseura Aquila    37.68        1:21.99   
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda    39.23        1:22.44   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    38.71        1:22.49   
Iida Herrala  2004  Simmis Wanda    38.58        1:23.15   
Sofi Andström  2005  ORCA Helsinki    39.70        1:23.31   
Essi Loponen  2004  Simmis Wanda    39.48        1:23.82   
10  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    40.86        1:25.60   
11  Anna Mattila  2004  Helsingfors Simsällskap    40.51        1:25.67   
12  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    40.50        1:25.73   
13  Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.72        1:26.59   
14  Mari Ann Marran  2005  Ujumisklubi Briis    40.25        1:27.22   
15  Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura    42.63        1:28.88   
16  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    41.24        1:28.95   
17  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda    42.20        1:29.44   
18  Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura    42.04        1:30.13   
19  Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    42.66        1:30.53   
20  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda    42.89        1:30.65   
21  Ronja Kero  2005  ORCA Helsinki    42.48        1:31.15   
22  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda    43.08        1:31.27   
23  Milja Aarnivuo  2005  Simmis Wanda    43.81        1:32.97   
23  Sini Kaivola  2005  Hyvinkään Uimaseura    43.77        1:32.97   
25  Grete Jaanus  2005  Ujumisklubi Briis    45.33        1:33.37   
26  Ilona Marleen Koppel  2005  Ujumisklubi Briis    44.36        1:33.65   
27  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    45.50        1:33.75   
28  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    45.41        1:35.32   
29  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    45.30        1:36.22   
30  Iida Vesa  2005  ORCA Helsinki    46.07        1:36.88   
31  Ilona Kajava  2004  ORCA Helsinki    47.06        1:37.87   
32  Lotta Akkanen  2005  ORCA Helsinki    47.23        1:38.67   
33  Veera Kopponen  2005  HTU Stadi    46.42        1:38.76   
34  Elsa Päivärinta  2004  Ilmajoen Kisailijat    46.90        1:39.84   
35  Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura    47.34        1:39.85   
36  Reetta Haara  2004  Simmis Wanda    49.11        1:43.47   
37  Janna Flinkman  2005  Octopus Lohja    51.55        1:48.15   
38  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    51.52        1:48.84   
39  Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi    50.75        1:52.81   
40  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda    55.08        1:53.11   
41  Waula Taimela  2005  Gladius Kirkkonummi    56.67        1:58.85   
42  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi    55.36        2:03.42   
43  Kia Jokinen  2005  Simmis Wanda    1:03.19        2:10.53   
Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    40.92        1:25.50   
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura    39.66        1:25.63   
Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura    41.15        1:28.20   
Ella Nore  2002  Porin Uimaseura    41.88        1:28.46   
Aava Mattila  2003  Simmis Wanda    43.31        1:29.59   
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    44.97        1:34.17   
Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi    46.13        1:43.97   
Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    50.46        1:46.11   
Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti    50.44        1:46.25   
10  Emmi Rauhanen  2003  Porin Uimaseura    53.02        1:53.19   
11  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    54.90        1:58.41   
Linda Grönlund  2003  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner