2020-05-31   22:28:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:08   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilona Kallio  2009  Vanders            44.57   
Charlotte Lukie Eha  2010  Ujumisklubi Briis            45.20   
Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda            46.69   
Jelizaveta Jekimova  2009  Uimaseura Helsinki            47.12   
Iida Pahkala  2010  Gladius Kirkkonummi            48.02   
Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda            48.24   
Aleksandra Lopatina  2009  Vanders            48.28   
Meribel Talinurm  2009  Ujumisklubi Briis            50.07   
Marjette Metsur  2009  Ujumisklubi Briis            50.25   
10  Auli Hakkarainen  2009  Vanders            51.38   
11  Vanessa Nylund  2009  Simmis Grani            51.59   
12  Erica Kovanen  2009  Vanders            51.78   
13  Lisette Schaper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.27   
14  Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda            52.55   
15  Milda Leppäluoto  2009  Simmis Wanda            52.66   
16  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            52.77   
17  Katre Erik  2009  Ujumisklubi Briis            53.45   
18  Fan Wu  2009  HTU Stadi            54.22   
19  Alisa Naskal  2009  Stadin Delfiinit            54.34   
20  Laurette Ella Eha  2011  Ujumisklubi Briis            54.39   
21  Alysa Saarelainen  2009  Vanders            54.68   
22  Leonina Haapanen  2009  Vanders            56.55   
23  Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura            56.90   
24  Emma Karimäki  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.18   
25  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            59.04   
26  Lilja Koppelmäki  2010  Hyvinkään Uimaseura            1:03.69   
27  Miia Kallio  2011  Porin Uimaseura            1:08.30   
                     
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo            35.59   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo            36.67   
Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo            38.19   
Iida Tawast  2007  Simmis Grani            38.46   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo            38.63   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo            38.98   
Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo            39.55   
Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.59   
Laura Liias  2007  Ujumisklubi Briis            39.74   
10  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.91   
11  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo            40.13   
12  Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo            40.37   
13  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura            40.74   
14  Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda            41.84   
15  Karolin Teder  2008  Ujumisklubi Briis            42.11   
16  Johanna Simm  2007  Ujumisklubi Briis            42.13   
17  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo            43.57   
18  Sandra Patzig  2007  Ujumisklubi Briis            43.86   
19  Helis Laane  2008  Ujumisklubi Briis            44.17   
20  Sandra Miller  2008  Ujumisklubi Briis            44.82   
21  Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.97   
22  Anja Miao  2007  Cetus Espoo            45.16   
22  Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura            45.16   
24  Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda            46.17   
25  Sumedha Jha  2007  Vanders            46.19   
26  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki            46.71   
27  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.79   
28  Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani            47.06   
29  Kaidli-Mariin Martinson  2008  Ujumisklubi Briis            47.47   
30  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda            47.62   
31  Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki            47.65   
32  Nina You Wu  2007  HTU Stadi            47.87   
33  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda            48.09   
34  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda            48.62   
35  Siiri Pesonen  2008  HTU Stadi            48.64   
36  Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi            48.95   
37  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda            49.44   
38  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            51.09   
39  Kea-Erin Saarinen  2008  ORCA Helsinki            51.14   
40  Kaisla Henttu  2007  Simmis Wanda            52.88   
41  Nea Vilén  2007  Simmis Wanda            54.62   
42  Mea Ingram  2008  Simmis Wanda            55.22   
43  Irina Karvonen  2008  Simmis Wanda            55.33   
44  Diana Levchenko  2008  Hyvinkään Uimaseura            55.78   
45  Selma Mäenpää  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.02   
46  Nea Veiro  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.90   
47  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:00.58   
48  Annika Andersen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            1:01.15   
Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura            33.25   
Laura Nissi  2004  Simmis Wanda            33.35   
Kertu Kann  2006  Ujumisklubi Briis            33.83   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.02   
Ella-Maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi            34.20   
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda            34.23   
Aino Emilia Hankala  2005  Simmis Wanda            34.37   
Mari Ann Marran  2005  Ujumisklubi Briis            34.91   
Helen Jaagant  2006  Ujumisklubi Briis            35.55   
10  Nessa Järvinen  2004  Uimaseura Aquila            35.65   
11  Ilona Marleen Koppel  2005  Ujumisklubi Briis            35.93   
12  Iida Vesa  2005  ORCA Helsinki            36.19   
13  Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            36.29   
14  Aleksandra Petrushenko  2005  Russia Madwave Swimming Club            36.62   
15  Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda            36.81   
16  Karoliina Evert  2006  Ujumisklubi Briis            36.90   
16  Venla Hauska  2004  Järvenpään Uintiklubi            36.90   
18  Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura            37.04   
19  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda            37.64   
20  Iida Herrala  2004  Simmis Wanda            37.85   
21  Sanni Valtanen  2004  Simmis Wanda            37.87   
22  Henni Havén  2004  Simmis Wanda            37.96   
23  Erika Pajo  2006  Ujumisklubi Briis            38.00   
24  Anna Mattila  2004  Helsingfors Simsällskap            38.01   
25  Jenni Konnu  2006  Uinti Imatra            38.02   
26  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda            38.03   
27  Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura            38.32   
28  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo            38.44   
29  Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura            38.55   
30  Milja Aarnivuo  2005  Simmis Wanda            39.24   
31  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo            39.47   
32  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda            39.53   
33  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo            39.58   
34  Iisa-Lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo            39.74   
35  Cecilia Rönnlund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.82   
36  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            39.85   
37  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda            40.28   
38  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura            40.40   
39  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo            40.60   
40  Grete Jaanus  2005  Ujumisklubi Briis            40.78   
41  Amanda Vanhanen  2006  Simmis Grani            40.89   
42  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda            40.96   
43  Lotta Akkanen  2005  ORCA Helsinki            41.61   
44  Sabina Grusetski  2004  Tuusulan Uimaseura            41.98   
45  Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo            42.43   
46  Reetta Haara  2004  Simmis Wanda            42.77   
47  Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura            42.86   
47  Venla Almira  2006  Simmis Grani            42.86   
49  Auri Korpaeus  2006  Tuusulan Uimaseura            43.28   
50  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda            43.76   
51  Peppi Virokannas  2006  ORCA Helsinki            44.98   
52  Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            46.71   
53  Lada Belozjorova  2006  Stadin Delfiinit            47.25   
54  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda            47.89   
55  Kia Jokinen  2005  Simmis Wanda            48.22   
56  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda            48.63   
57  Säde Tuisku  2006  Simmis Wanda            48.79   
58  Waula Taimela  2005  Gladius Kirkkonummi            48.80   
                     
 
Laji 1, 50m SU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura            33.31   
Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura            33.48   
Emilia Lyyra  2003  Simmis Wanda            36.21   
Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti            38.37   
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi            38.58   
Henrietta Löfgren  2003  Simmis Wanda            38.72   
Ella Nore  2002  Porin Uimaseura            40.72   
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda            42.41   
Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura            44.35   
10  Linda Grönlund  2003  Porin Uimaseura            44.40   
11  Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti            48.36   
12  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti            48.50   
13  Emmi Rauhanen  2003  Porin Uimaseura            54.13   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:34   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda            38.87   
Ralf Rändla  2008  Ujumisklubi Briis            39.04   
Jan Voloshin  2008  Uimaseura Helsinki            39.66   
Vadim Berezkin  2008  Russia Madwave Swimming Club            41.94   
Märt Lukas Marran  2008  Ujumisklubi Briis            42.26   
Ralf Rannamäe  2008  Ujumisklubi Briis            42.69   
Sasu Koivunen  2008  Octopus Lohja            44.35   
Mathias Eerola  2008  Simmis Grani            45.55   
Milo Kallio  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            46.85   
10  Konstantin Terekhov  2008  Vanders            47.68   
11  Adrian Banar  2008  Stadin Delfiinit            48.12   
12  Lauri Rantsi  2008  Vanders            48.41   
13  Timur Gerasimenko  2009  Stadin Delfiinit            48.44   
14  Elias Nord  2008  Vanders            48.50   
15  Kaapo Piironen  2008  Vanders            48.72   
16  Niklas Honkanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            48.77   
17  Joel Wahlman  2008  Vanders            49.22   
18  Kevin Kaznakov  2009  Stadin Delfiinit            49.72   
19  Antony Tran  2009  Stadin Delfiinit            50.59   
20  Konsta Hiltunen  2009  Hyvinkään Uimaseura            50.83   
21  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi            51.55   
22  Onni Tuohino  2008  Vanders            53.44   
23  Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            53.69   
24  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.68   
25  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            55.43   
26  Oiva Mandelin  2009  HTU Stadi            55.46   
27  Jesper Arvela  2010  Hyvinkään Uimaseura            56.63   
28  Daniel Santala  2009  Stadin Delfiinit            56.79   
29  Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            57.87   
30  Niilo Halonen  2009  HTU Stadi            1:04.51   
31  Kasperi Kenttä  2008  Hyvinkään Uimaseura            1:04.76   
Esa Währn  2008  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Luka Haimi  2009  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            34.26   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo            35.30   
Kenneth Jogis  2006  Ujumisklubi Briis            36.26   
Aleksandr Iaremenko  2006  Russia Madwave Swimming Club            36.81   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo            37.61   
Nico Kulju  2006  Simmis Wanda            37.68   
Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo            38.41   
Onni Lehtimäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.57   
Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki            38.83   
10  Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.99   
11  Ricco Poldveer  2006  Ujumisklubi Briis            39.31   
12  Gregor Ilves  2007  Ujumisklubi Briis            39.32   
13  Jarko Miller  2006  Ujumisklubi Briis            39.68   
14  Joonas Salk  2007  Ujumisklubi Briis            40.04   
15  Karl-Eerik Rooni  2006  Ujumisklubi Briis            40.64   
16  Ilja Belov  2007  Simmis Wanda            40.69   
17  Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda            40.79   
18  Daniel Guzhov  2006  Vanders            41.05   
19  Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani            41.30   
20  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo            41.44   
21  Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.47   
22  Luis Valero de la Iglesia  2006  Cetus Espoo            41.56   
23  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            41.87   
24  Artjom Malofejev  2007  Vanders            42.06   
25  Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            42.30   
26  Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            42.59   
27  Jani Ekman  2006  Simmis Wanda            42.68   
28  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.09   
29  Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            43.53   
30  Mihhail Janson  2006  Stadin Delfiinit            43.56   
31  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo            43.66   
32  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani            44.20   
33  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            44.28   
34  Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura            44.45   
35  Jooa Katavisto  2006  ORCA Helsinki            46.36   
36  Alexander Kaznakov  2006  Stadin Delfiinit            47.83   
37  Leo Nieminen  2007  ORCA Helsinki            48.41   
38  Risto Hyvenen  2007  Simmis Wanda            48.45   
39  Aatu Airaksinen  2007  Simmis Wanda            50.89   
40  Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            54.98   
41  Eerik Välipakka  2007  ORCA Helsinki            55.80   
Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda            DNS   
Johan Hujanen  2006  Simmis Grani            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mark Kellinsalmi  2007  Stadin Delfiinit            DSQ   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura            30.73   
Henri Heikkilä  2003  Uimaseura Aquila            30.93   
Miro Merinen  2003  Simmis Wanda            30.94   
Endrik Einberg  2004  Ujumisklubi Briis            32.05   
Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda            32.53   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura            33.54   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda            34.25   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura            34.25   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo            34.30   
10  Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura            34.65   
11  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda            34.85   
12  Eemeli Nylund  2003  Heinolan Isku            35.16   
13  Yufei Meng  2004  Simmis Grani            35.21   
14  Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi            35.24   
15  Justus Holtari  2004  Cetus Espoo            35.64   
16  Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila            36.10   
17  Mairo Muidre  2005  Ujumisklubi Briis            36.26   
18  Masih Tantula  2004  Simmis Grani            36.46   
19  Aarni Linderborg  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.54   
20  Karl Markus Tennokese  2005  Ujumisklubi Briis            37.12   
21  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo            38.14   
22  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda            38.56   
23  Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda            39.22   
24  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda            40.76   
25  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda            41.49   
26  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            44.04   
27  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda            44.07   
28  Ilja Buzetski  2004  Simmis Wanda            46.69   
29  Ilmari Silventoinen  2005  Simmis Wanda            47.57   
                     
 
Laji 2, 50m SU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä            30.15   
Benjamin Kangas  2002  Uimaseura Aquila            30.82   
Muhammed Tantula  2002  Simmis Grani            35.82   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi            37.16   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:34 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:59   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.85  1:17.43  2:03.69    2:49.78   
Aino Kuusisto  2006  Nurmijärven Uinti    38.49  1:24.68  2:12.79    2:56.91   
Anette Zahovaiko  2006  Ujumisklubi Briis    39.02  1:24.00  2:11.29    3:00.47   
Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.42  1:27.50  2:15.67    3:01.75   
Anna Salo  2007  Cetus Espoo    38.21  1:23.49  2:12.86    3:02.35   
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    39.82  1:28.18  2:20.54    3:07.77   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    38.20  1:23.43  2:16.52    3:10.77   
Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap    33.11  1:10.12  1:48.58    2:27.77   
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda    33.47  1:12.38  1:52.05    2:32.30   
Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    37.25  1:22.04  2:10.89    2:57.76   
Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    39.26  1:27.37  2:16.19    2:59.79   
Ilona Kajava  2004  ORCA Helsinki    40.84  1:30.14  2:23.19    3:12.34   
Veera Tall  2005  Porin Uimaseura    40.51  1:29.18  2:23.08    3:22.44   
                     
 
Laji 3, 200m PU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Siiri Reiniluoto  2003  Helsingfors Simsällskap    34.50  1:14.15  1:55.37    2:38.44   
Agneta Kallas  2002  Simmis Wanda    35.82  1:18.33  2:01.20    2:42.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:59 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    38.66  1:27.56  2:18.81    3:06.62   
Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    35.48  1:21.39  2:15.62    3:15.73   
                     
 
Laji 4, 200m PU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda    32.64  1:11.58  1:53.43    2:33.77   
Juho Marjala  2003  Simmis Wanda            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:06   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani    45.70        1:36.22   
Serafima Ratner  2008  Uimaseura Helsinki    48.24        1:40.64   
Jonna Kurki  2008  Simmis Wanda    49.51        1:43.60   
Karolin Teder  2008  Ujumisklubi Briis    50.78        1:44.34   
Friida Prittinen  2008  Vanders    49.80        1:44.51   
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda    50.59        1:45.26   
Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki    48.50        1:45.92   
Fiia Immonen  2008  Vanders    50.62        1:46.55   
Taisiya Baindurashvili  2008  Uimaseura Helsinki    50.31        1:47.25   
10  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki    51.61        1:48.76   
11  Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda    52.30        1:48.88   
12  Helis Laane  2008  Ujumisklubi Briis    52.84        1:49.26   
13  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    54.83        1:53.46   
14  Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    54.23        1:54.95   
15  Alisa Naskal  2009  Stadin Delfiinit    53.28        1:55.07   
16  Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi    56.68        1:55.13   
17  Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura    54.33        1:56.01   
18  Lilja Hirsikko  2008  ORCA Helsinki    56.09        1:57.29   
19  Venla Päivärinta  2008  Ilmajoen Kisailijat    56.04        1:57.64   
20  Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda    57.19        1:58.54   
21  Emma Karimäki  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.04        1:59.88   
22  Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat    56.61        1:59.93   
23  Viivi Vainoniemi  2008  Vanders    57.16        2:00.78   
24  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    58.64        2:01.24   
25  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.29        2:01.94   
26  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.36        2:02.35   
27  Lisette Schaper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.88        2:02.36   
28  Kea-Erin Saarinen  2008  ORCA Helsinki    59.43        2:02.55   
29  Vanja Ilieva  2008  Vanders    58.32        2:03.50   
30  Erica Kovanen  2009  Vanders    1:01.60        2:08.18   
31  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    1:00.38        2:08.20   
32  Marjette Metsur  2009  Ujumisklubi Briis    1:04.52        2:09.50   
33  Armi Hakkarainen  2008  Vanders    1:01.37        2:10.19   
34  Irina Karvonen  2008  Simmis Wanda    1:01.16        2:10.65   
35  Nea Veiro  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.12        2:10.72   
36  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.56        2:12.43   
37  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    1:06.71        2:13.32   
38  Vanessa Nylund  2009  Simmis Grani    1:06.34        2:19.95   
39  Annika Andersen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:13.64        2:32.73   
Meribel Talinurm  2009  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
Olga Kaiser  2008  ORCA Helsinki            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nadezhda Gizatullina  2006  Russia Madwave Swimming Club    38.82        1:22.57   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    38.44        1:22.66   
Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    40.39        1:23.04   
Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    39.32        1:23.09   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    39.65        1:24.12   
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    39.58        1:24.14   
Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda    39.46        1:25.05   
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    40.31        1:25.62   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    41.31        1:26.56   
10  Emilia Pakkanen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.42        1:28.33   
11  Erika Pajo  2006  Ujumisklubi Briis    42.48        1:29.90   
12  Jenni Konnu  2006  Uinti Imatra    42.49        1:30.17   
13  Nora Miller  2006  Ujumisklubi Briis    43.31        1:30.24   
14  Karoliina Evert  2006  Ujumisklubi Briis    43.70        1:30.52   
15  Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    44.29        1:30.95   
16  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    41.69        1:31.40   
17  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    43.74        1:31.42   
18  Iida Tawast  2007  Simmis Grani    44.56        1:32.29   
19  Henrietta Lippus  2006  Ujumisklubi Briis    43.24        1:32.73   
20  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    42.88        1:33.47   
21  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    45.00        1:34.40   
22  Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    44.66        1:34.66   
23  Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti    45.10        1:35.97   
24  Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura    45.87        1:37.29   
25  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    46.46        1:38.08   
26  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    48.05        1:38.24   
27  Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura    45.74        1:38.36   
28  Cecilia Rönnlund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.80        1:40.02   
29  Siiri Multamäki  2006  ORCA Helsinki    49.54        1:40.98   
30  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo    49.10        1:41.06   
31  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    47.68        1:41.82   
32  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.65        1:42.80   
33  Liina Saario  2006  ORCA Helsinki    49.35        1:43.11   
34  Venla Almira  2006  Simmis Grani    49.05        1:43.57   
35  Aino Suominen  2006  Järvenpään Uintiklubi    50.37        1:44.06   
36  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    49.84        1:44.27   
37  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    51.25        1:46.59   
38  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.51        1:47.06   
39  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi    51.03        1:47.41   
40  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.56        1:47.53   
41  Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda    49.70        1:48.53   
42  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    50.46        1:48.54   
43  Peppi Virokannas  2006  ORCA Helsinki    53.02        1:49.08   
44  Pinja Suominen  2006  Gladius Kirkkonummi    51.22        1:49.65   
45  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    52.48        1:50.93   
46  Sumedha Jha  2007  Vanders    51.42        1:50.96   
47  Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi    53.07        1:51.39   
48  Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    51.49        1:52.81   
49  Nea Vilén  2007  Simmis Wanda    54.35        1:53.36   
50  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.09        1:55.30   
51  Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi    52.70        1:55.80   
52  Kaisla Henttu  2007  Simmis Wanda    55.76        1:57.78   
53  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    58.72        2:01.37   
54  Fanni Mäkelä  2007  Gladius Kirkkonummi    59.61        2:06.70   
55  Selma Mäenpää  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:04.46        2:13.87   
Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Amanda Vanhanen  2006  Simmis Grani            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    37.01        1:20.40   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    36.66        1:20.47   
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    37.51        1:21.32   
Nessa Järvinen  2004  Uimaseura Aquila    37.68        1:21.99   
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda    39.23        1:22.44   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    38.71        1:22.49   
Iida Herrala  2004  Simmis Wanda    38.58        1:23.15   
Sofi Andström  2005  ORCA Helsinki    39.70        1:23.31   
Essi Loponen  2004  Simmis Wanda    39.48        1:23.82   
10  Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    40.86        1:25.60   
11  Anna Mattila  2004  Helsingfors Simsällskap    40.51        1:25.67   
12  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura    40.50        1:25.73   
13  Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.72        1:26.59   
14  Mari Ann Marran  2005  Ujumisklubi Briis    40.25        1:27.22   
15  Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura    42.63        1:28.88   
16  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    41.24        1:28.95   
17  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda    42.20        1:29.44   
18  Roona Karola  2004  Tuusulan Uimaseura    42.04        1:30.13   
19  Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja    42.66        1:30.53   
20  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda    42.89        1:30.65   
21  Ronja Kero  2005  ORCA Helsinki    42.48        1:31.15   
22  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda    43.08        1:31.27   
23  Milja Aarnivuo  2005  Simmis Wanda    43.81        1:32.97   
23  Sini Kaivola  2005  Hyvinkään Uimaseura    43.77        1:32.97   
25  Grete Jaanus  2005  Ujumisklubi Briis    45.33        1:33.37   
26  Ilona Marleen Koppel  2005  Ujumisklubi Briis    44.36        1:33.65   
27  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    45.50        1:33.75   
28  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    45.41        1:35.32   
29  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    45.30        1:36.22   
30  Iida Vesa  2005  ORCA Helsinki    46.07        1:36.88   
31  Ilona Kajava  2004  ORCA Helsinki    47.06        1:37.87   
32  Lotta Akkanen  2005  ORCA Helsinki    47.23        1:38.67   
33  Veera Kopponen  2005  HTU Stadi    46.42        1:38.76   
34  Elsa Päivärinta  2004  Ilmajoen Kisailijat    46.90        1:39.84   
35  Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura    47.34        1:39.85   
36  Reetta Haara  2004  Simmis Wanda    49.11        1:43.47   
37  Janna Flinkman  2005  Octopus Lohja    51.55        1:48.15   
38  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    51.52        1:48.84   
39  Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi    50.75        1:52.81   
40  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda    55.08        1:53.11   
41  Waula Taimela  2005  Gladius Kirkkonummi    56.67        1:58.85   
42  Janika Hinkkanen  2005  Gladius Kirkkonummi    55.36        2:03.42   
43  Kia Jokinen  2005  Simmis Wanda    1:03.19        2:10.53   
Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 5, 100m RU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    40.92        1:25.50   
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura    39.66        1:25.63   
Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura    41.15        1:28.20   
Ella Nore  2002  Porin Uimaseura    41.88        1:28.46   
Aava Mattila  2003  Simmis Wanda    43.31        1:29.59   
Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi    44.97        1:34.17   
Sonja Tiira  2003  Järvenpään Uintiklubi    46.13        1:43.97   
Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    50.46        1:46.11   
Emma Sevenius  2002  Nurmijärven Uinti    50.44        1:46.25   
10  Emmi Rauhanen  2003  Porin Uimaseura    53.02        1:53.19   
11  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    54.90        1:58.41   
Linda Grönlund  2003  Porin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  12:06 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ralf Rändla  2008  Ujumisklubi Briis    44.03        1:32.12   
Mark Kellinsalmi  2007  Stadin Delfiinit    47.85        1:36.96   
Nikita Rantsev  2007  Uimaseura Helsinki    46.44        1:38.32   
Märt Lukas Marran  2008  Ujumisklubi Briis    48.90        1:40.47   
Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.86        1:41.27   
Ilja Belov  2007  Simmis Wanda    48.42        1:41.50   
Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura    48.46        1:41.51   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani    49.84        1:43.09   
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda    50.09        1:45.05   
10  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.74        1:47.61   
11  Antony Tran  2009  Stadin Delfiinit    54.11        1:48.26   
12  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani    52.81        1:52.43   
13  Rron Shala  2007  Simmis Grani    54.68        1:53.08   
14  Leo Nieminen  2007  ORCA Helsinki    53.31        1:53.18   
15  Patrik Ventus  2007  Simmis Grani    54.18        1:54.49   
16  Aatu Airaksinen  2007  Simmis Wanda    57.73        1:59.11   
17  Daniel Santala  2009  Stadin Delfiinit    57.13        1:59.61   
18  Joel Wahlman  2008  Vanders    56.64        2:00.94   
19  Timur Gerasimenko  2009  Stadin Delfiinit    58.66        2:01.54   
20  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.79        2:01.63   
21  Lauri Rantsi  2008  Vanders    57.60        2:01.66   
22  Kevin Kaznakov  2009  Stadin Delfiinit    57.82        2:04.51   
23  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi    1:00.11        2:05.22   
24  Luka Haimi  2009  Simmis Wanda    1:00.46        2:05.32   
25  Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    58.31        2:05.35   
26  Eero Hedemäki  2008  Simmis Grani    1:00.95        2:06.81   
27  Mathias Eerola  2008  Simmis Grani    1:00.78        2:07.89   
28  Adrian Banar  2008  Stadin Delfiinit    1:04.71        2:18.38   
29  Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:06.09        2:18.51   
30  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura    1:05.96        2:20.06   
31  Niklas Honkanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:08.74        2:22.16   
32  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:11.90        2:29.85   
Joonas Salk  2007  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    37.44        1:18.49   
Serhat Kalin  2005  ORCA Helsinki    38.05        1:20.66   
Egor Yaskin  2005  Russia Madwave Swimming Club    39.37        1:22.14   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi    39.50        1:22.62   
Karl Markus Tennokese  2005  Ujumisklubi Briis    39.00        1:23.04   
Aleksandr Sapogov  2005  Russia Madwave Swimming Club    39.46        1:24.09   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    39.92        1:24.13   
Aleksanteri Nissinen  2005  Swimming Jyväskylä    39.77        1:25.40   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    40.80        1:25.44   
10  Aleksandr Vysotskiy  2006  ORCA Helsinki    41.30        1:25.85   
11  Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    41.24        1:26.28   
12  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.34        1:26.46   
13  Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    41.43        1:27.29   
14  Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.79        1:28.58   
15  Roger Ruhno  2006  Ujumisklubi Briis    41.11        1:29.63   
16  Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    42.87        1:30.70   
17  Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.76        1:30.83   
18  Jani Ekman  2006  Simmis Wanda    44.32        1:32.63   
19  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    43.25        1:32.81   
20  Karl-Eerik Rooni  2006  Ujumisklubi Briis    43.66        1:32.86   
21  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda    44.49        1:33.22   
22  Aleksandr Iaremenko  2006  Russia Madwave Swimming Club    44.02        1:35.93   
23  Nico Kulju  2006  Simmis Wanda    45.63        1:37.17   
24  Jarko Miller  2006  Ujumisklubi Briis    47.02        1:37.39   
25  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.74        1:41.74   
26  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.03        1:41.77   
27  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    48.81        1:41.99   
28  Jooa Katavisto  2006  ORCA Helsinki    47.66        1:42.00   
29  Olli Surakka  2005  Simmis Wanda    48.40        1:43.13   
30  Onni Lehtimäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.41        1:43.37   
31  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    47.40        1:43.42   
32  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti    50.63        1:43.53   
33  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi    47.73        1:43.95   
34  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.95        1:45.07   
35  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    50.52        1:46.00   
36  Luis Valero de la Iglesia  2006  Cetus Espoo    51.16        1:46.46   
37  Ricco Poldveer  2006  Ujumisklubi Briis    50.47        1:48.15   
38  Matias Kukkonen  2006  ORCA Helsinki    51.42        1:48.50   
39  Ilmari Silventoinen  2005  Simmis Wanda    50.12        1:50.69   
40  Daniel Guzhov  2006  Vanders    55.70        1:58.99   
41  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    58.11        2:02.44   
Juuso Kuusala  2006  Simmis Wanda            DNS   
Alexander Kaznakov  2006  Stadin Delfiinit            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Kaspar Annus  2006  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    35.65        1:15.22   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    36.34        1:16.35   
Henri Heikkilä  2003  Uimaseura Aquila    36.59        1:16.81   
Miro Merinen  2003  Simmis Wanda    37.49        1:19.26   
Eemeli Nylund  2003  Heinolan Isku    38.26        1:22.27   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    39.57        1:22.50   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    40.23        1:25.17   
Lauri Cederberg  2003  Järvenpään Uintiklubi    40.91        1:25.61   
Masih Tantula  2004  Simmis Grani    40.98        1:26.76   
10  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda    40.32        1:27.33   
11  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    41.51        1:27.37   
12  Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    44.39        1:29.04   
13  Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    41.89        1:30.14   
14  Yufei Meng  2004  Simmis Grani    43.20        1:32.17   
15  Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura    44.18        1:36.30   
16  Aleksandr Petukhov  2004  ORCA Helsinki    49.32        1:40.85   
17  Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    49.10        1:43.80   
18  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    49.59        1:45.66   
19  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti    51.35        1:46.59   
20  Ilja Buzetski  2004  Simmis Wanda    55.67        2:01.28   
                     
 
Laji 6, 100m RU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: TKP Print 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Kangas  2002  Uimaseura Aquila    35.36        1:14.01   
Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi    36.21        1:18.00   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    37.25        1:19.50   
Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda    38.48        1:22.32   
Muhammed Tantula  2002  Simmis Grani    39.89        1:24.92   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda    40.27        1:25.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:27   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kertu Kann  2006  Ujumisklubi Briis    1:15.12  2:43.38  4:26.87    5:46.47   
Malin Lindblom  2006  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:20.73  2:52.03  4:34.22    5:49.14   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:19.44  2:49.67  4:32.60    5:50.25   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:22.67  2:55.21  4:36.05    5:58.62   
Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:28.01  2:58.81  4:43.88    6:01.17   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:29.90  2:55.09  4:39.68    6:01.26   
Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    1:32.17  3:05.64  4:45.67    6:06.14   
Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura    1:31.25  3:07.43  4:49.01    6:08.84   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat    1:27.38  3:04.32  4:52.02    6:14.29   
10  Helmi Räsänen  2006  Simmis Grani    1:34.69  3:08.28  4:55.60    6:14.62   
11  Emilia Pakkanen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:33.97  3:15.68  4:53.62    6:24.73   
12  Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    1:43.83  3:27.42  5:25.46    6:58.21   
13  Lada Belozjorova  2006  Stadin Delfiinit    1:39.16  3:31.87  5:41.60    7:21.26   
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    1:20.57  2:51.97  4:28.96    5:50.21   
Ronja Nevanko  2005  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:22.59  2:54.25  4:28.59    5:53.09   
Aino Emilia Hankala  2005  Simmis Wanda    1:24.64  2:53.65  4:38.53    5:54.82   
Emilia Niemi  2005  Octopus Lohja    1:25.06  2:56.91  4:42.81    6:01.39   
Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    1:21.27  2:56.12  4:41.77    6:07.50   
Henni Havén  2004  Simmis Wanda    1:26.91  3:02.56  4:45.76    6:12.14   
Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    1:19.58  2:58.68  4:42.79    6:15.78   
Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:32.80  3:12.09  4:55.27    6:18.27   
Lea Heinzmann  2004  Simmis Grani    1:32.41  3:15.54  5:08.00    6:33.18   
10  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    1:32.12  3:11.02  5:14.09    6:40.35   
11  Sini Taskinen  2005  Octopus Lohja    1:34.22  3:18.12  5:14.96    6:50.44   
                     
 
Laji 7, 400m SKU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura    1:16.94  2:59.43  4:32.23    5:53.85   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  13:27 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Arsenii Antonian  2005  Russia Madwave Swimming Club    1:16.24  2:38.57  4:08.95    5:22.04   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura    1:14.34  2:41.94  4:17.20    5:35.82   
Aarni Linderborg  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:15.14  2:46.42  4:24.73    5:38.88   
Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila    1:19.15  2:47.17  4:23.21    5:43.06   
Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:25.50  3:01.03  4:44.00    6:04.29   
Mairo Muidre  2005  Ujumisklubi Briis    1:26.71  3:04.45  4:57.74    6:19.56   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:42.20  3:16.97  4:55.77    6:21.84   
Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:31.60  3:11.15  5:05.64    6:32.95   
Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:38.55  3:15.50  5:12.32    6:36.77   
10  Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    1:33.35  3:22.28  5:39.44    7:10.16   
                     
 
Laji 8, 400m SKU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: K-Citymarket Jumbo 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    1:14.98  2:34.15  4:03.34    5:13.26   
Juho Marjala  2003  Simmis Wanda    1:14.85  2:40.42  4:18.67    5:35.16   
Endrik Einberg  2004  Ujumisklubi Briis    1:20.24  2:44.36  4:26.72    5:41.79   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura    1:19.36  2:46.28  4:28.08    5:42.55   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    1:21.33  3:01.06  4:48.89    6:07.27   
Kaius Kulmala  2004  Simmis Grani    1:29.30  3:06.15  4:53.64    6:13.33   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilona Kallio  2009  Vanders            37.85   
Charlotte Lukie Eha  2010  Ujumisklubi Briis            39.74   
Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda            39.82   
Helmi Oksa  2009  Nummelan Kisaajat            39.97   
Alisa Myllykoski  2009  Simmis Wanda            40.69   
Iida Pahkala  2010  Gladius Kirkkonummi            41.17   
Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda            41.24   
Erica Kovanen  2009  Vanders            41.43   
Jelizaveta Jekimova  2009  Uimaseura Helsinki            41.84   
10  Marjette Metsur  2009  Ujumisklubi Briis            42.95   
11  Milda Leppäluoto  2009  Simmis Wanda            43.01   
12  Leonina Haapanen  2009  Vanders            44.18   
13  Meribel Talinurm  2009  Ujumisklubi Briis            45.12   
14  Alysa Saarelainen  2009  Vanders            45.73   
15  Katre Erik  2009  Ujumisklubi Briis            46.21   
16  Laurette Ella Eha  2011  Ujumisklubi Briis            46.40   
17  Fan Wu  2009  HTU Stadi            46.55   
18  Skylar Graves  2009  Tuusulan Uimaseura            46.71   
19  Auli Hakkarainen  2009  Vanders            47.22   
20  Vanessa Nylund  2009  Simmis Grani            48.96   
21  Lilja Koppelmäki  2010  Hyvinkään Uimaseura            55.20   
22  Miia Kallio  2011  Porin Uimaseura            1:07.40   
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Laura Liias  2007  Ujumisklubi Briis            31.34   
Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.72   
Lyyli Järvi  2007  Porin Uimaseura            33.42   
Sandra Patzig  2007  Ujumisklubi Briis            33.67   
Sofia Oksa  2007  Nummelan Kisaajat            33.78   
Emma Tissari  2007  Nurmijärven Uinti            34.23   
Ella Haavisto  2007  Gladius Kirkkonummi            34.38   
Johanna Simm  2007  Ujumisklubi Briis            34.41   
Hanna Törmä  2007  Porin Uimaseura            34.73   
10  Eevi Hirsi  2007  HTU Stadi            35.38   
11  Karolin Teder  2008  Ujumisklubi Briis            35.81   
12  Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            36.47   
13  Armi Hakkarainen  2008  Vanders            37.08   
14  Fiia Immonen  2008  Vanders            37.19   
15  Friida Prittinen  2008  Vanders            37.30   
16  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            37.69   
17  Sira Katavisto  2008  ORCA Helsinki            37.71   
18  Hilla Lehtonen  2007  Tuusulan Uimaseura            37.76   
19  Helis Laane  2008  Ujumisklubi Briis            38.11   
20  Kaidli-Mariin Martinson  2008  Ujumisklubi Briis            38.41   
21  Silja Salonsaari  2007  Helsingin Uimarit            38.89   
22  Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi            39.27   
23  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki            39.31   
24  Maia Loponen  2007  ORCA Helsinki            39.87   
25  Siiri Pesonen  2008  HTU Stadi            40.15   
26  Kaisla Henttu  2007  Simmis Wanda            40.23   
27  Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi            40.44   
28  Sandra Miller  2008  Ujumisklubi Briis            40.64   
29  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda            41.85   
30  Nina You Wu  2007  HTU Stadi            41.93   
31  Viivi Vainoniemi  2008  Vanders            41.99   
32  Irina Karvonen  2008  Simmis Wanda            42.17   
33  Nea Vilén  2007  Simmis Wanda            42.30   
34  Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit            42.48   
35  Susanne Hein  2008  Järvenpään Uintiklubi            42.60   
36  Sofie Apajasalo  2007  Helsingin Uimarit            42.77   
37  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda            42.90   
38  Ilona Sauliala  2008  Helsingin Uimarit            42.95   
39  Kea-Erin Saarinen  2008  ORCA Helsinki            43.37   
40  Tytti Nuorkivi  2008  Vanders            43.63   
41  Mea Ingram  2008  Simmis Wanda            45.40   
42  Diana Levchenko  2008  Hyvinkään Uimaseura            48.60   
Sanni Aarnivuo  2008  Simmis Wanda            DNS   
Anni Perälä  2007  Järvenpään Uintiklubi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Karla Tiainen  2005  Simmis Wanda            28.58   
Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila            28.69   
Nessa Järvinen  2004  Uimaseura Aquila            28.82   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda            28.90   
Aliina Karvonen  2004  Simmis Wanda            28.98   
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap            29.14   
Siiri Arjanmaa  2004  Uinti Tampere            29.47   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura            29.76   
Emma-Lotta Ahola  2005  Järvenpään Uintiklubi            30.13   
10  Kertu Kann  2006  Ujumisklubi Briis            30.57   
11  Laura Nissi  2004  Simmis Wanda            30.67   
12  Lotta Nurminen  2005  Tuusulan Uimaseura            30.82   
13  Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda            30.94   
14  Ella-Maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi            31.05   
15  Anna Mattila  2004  Helsingfors Simsällskap            31.06   
16  Anniina Ahonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            31.10   
17  Essi Loponen  2004  Simmis Wanda            31.13   
18  Viola Karismaa  2005  Porin Uimaseura            31.22   
19  Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.29   
20  Hilla Känkänen  2006  Porin Uimaseura            31.32   
21  Helen Jaagant  2006  Ujumisklubi Briis            31.33   
22  Anette Zahovaiko  2006  Ujumisklubi Briis            31.37   
23  Siiri Pekkala  2005  Simmis Wanda            31.38   
24  Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.70   
25  Veera Tall  2005  Porin Uimaseura            31.71   
26  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda            31.74   
27  Oona Eriksson  2004  Simmis Wanda            31.76   
28  Venla Hauska  2004  Järvenpään Uintiklubi            32.15   
29  Susanna Ryynänen  2006  Simmis Wanda            32.17   
30  Sanni Valtanen  2004  Simmis Wanda            32.18   
31  Milja Aarnivuo  2005  Simmis Wanda            32.50   
32  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda            32.60   
33  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo            32.72   
34  Oona Kupari  2004  Octopus Lohja            32.74   
35  Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura            32.94   
36  Hilla Wiemers  2005  ORCA Helsinki            32.96   
37  Lotta Akkanen  2005  ORCA Helsinki            33.14   
37  Sofi Andström  2005  ORCA Helsinki            33.14   
39  Reena Tassberg  2005  Octopus Lohja            33.16   
40  Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo            33.17   
41  Vilja Rautell  2004  Octopus Lohja            33.18   
42  Peppi Eskola  2005  Gladius Kirkkonummi            33.35   
43  Ilona Kajava  2004  ORCA Helsinki            33.36   
44  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura            33.42   
45  Amanda Vanhanen  2006  Simmis Grani            33.74   
45  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda            33.74   
47  Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi            33.91   
48  Veera Kopponen  2005  HTU Stadi            33.95   
49  Verna Haravuori  2004  Järvenpään Uintiklubi            35.16   
50  Silja Lehtonen  2004  Simmis Wanda            35.60   
51  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo            35.87   
52  Peppi Virokannas  2006  ORCA Helsinki            36.00   
53  Ria Rahkonen  2005  HTU Stadi            36.15   
54  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo            36.24   
55  Helie Katajainen  2005  Nurmijärven Uinti            36.31   
56  Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            36.33   
57  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda            36.35   
58  Peppi Siurola  2004  Simmis Wanda            36.46   
59  Vilma Saarinen  2004  Octopus Lohja            36.54   
60  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda            37.36   
61  Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda            37.71   
62  Reetta Haara  2004  Simmis Wanda            38.05   
63  Kia Jokinen  2005  Simmis Wanda            39.34   
64  Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi            39.89   
65  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda            40.13   
66  Saara-Kaisa Rahijärvi  2004  ORCA Helsinki            41.38   
67  Säde Tuisku  2006  Simmis Wanda            43.64   
Alli Lappalainen  2006  HTU Stadi            DNS   
                     
 
Laji 9, 50m VU T-10, 12, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura            27.84   
Agneta Kallas  2002  Simmis Wanda            29.99   
Emilia Lyyra  2003  Simmis Wanda            30.95   
Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura            31.02   
Emilia Sjölund  2002  Simmis Wanda            31.35   
Laura Hautamäki  2002  Simmis Wanda            31.50   
Siiri Välimaa  2002  Tuusulan Uimaseura            31.51   
Aava Mattila  2003  Simmis Wanda            31.59   
Merituuli Lehtonen  2003  Porin Uimaseura            31.96   
10  Alisa Hänninen  2003  Järvenpään Uintiklubi            32.25   
11  Ella Nore  2002  Porin Uimaseura            32.40   
12  Tiia Kuisma  2003  Hyvinkään Uimaseura            32.62   
13  Emma Loponen  2003  Simmis Wanda            32.65   
14  Jennifer Sallinen  2003  HTU Stadi            32.95   
15  Ronja Loman  2002  Octopus Lohja            33.10   
16  Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti            33.28   
17  Henrietta Löfgren  2003  Simmis Wanda            33.91   
18  Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti            37.27   
19  Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura            38.58   
20  Miina Huhtinen  2003  Octopus Lohja            41.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  16:00 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:22   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Pravin Perasath  2008  Simmis Wanda            32.77   
Märt Lukas Marran  2008  Ujumisklubi Briis            33.28   
Ralf Rändla  2008  Ujumisklubi Briis            33.53   
Jan Voloshin  2008  Uimaseura Helsinki            34.42   
Vadim Berezkin  2008  Russia Madwave Swimming Club            35.01   
Ralf Rannamäe  2008  Ujumisklubi Briis            36.57   
Juho Risto  2008  Vanders            38.88   
Oskar Huotari  2008  Järvenpään Uintiklubi            40.38   
Elias Nord  2008  Vanders            41.58   
10  Danil Sulkonen  2008  ORCA Helsinki            41.60   
11  Aarni Rahkonen  2009  Simmis Grani            41.71   
12  Matias Väisänen  2008  Tuusulan Uimaseura            41.92   
13  Lauri Rantsi  2008  Vanders            42.17   
14  Esa Währn  2008  Vanders            42.79   
15  Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi            42.93   
16  Onni Tuohino  2008  Vanders            43.18   
17  Konstantin Terekhov  2008  Vanders            45.19   
18  Niilo Halonen  2009  HTU Stadi            46.43   
19  Oiva Mandelin  2009  HTU Stadi            48.14   
20  Luka Haimi  2009  Simmis Wanda            49.63   
21  Kasperi Kenttä  2008  Hyvinkään Uimaseura            53.75   
22  Oliver Niemi  2009  Simmis Wanda            58.74   
Konsta Hiltunen  2009  Hyvinkään Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Roger Ruhno  2006  Ujumisklubi Briis            28.33   
Kenneth Jogis  2006  Ujumisklubi Briis            29.86   
Nico Kulju  2006  Simmis Wanda            29.95   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo            30.07   
Vladimir Isaev  2007  Russia Madwave Swimming Club            30.10   
Aleksandr Iaremenko  2006  Russia Madwave Swimming Club            30.94   
Onni Lehtimäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            31.48   
Mikael Böckerman  2006  Gladius Kirkkonummi            31.53   
Gregor Ilves  2007  Ujumisklubi Briis            32.27   
10  Jarko Miller  2006  Ujumisklubi Briis            32.32   
11  Daniel Kajava  2007  Vanders            32.72   
12  Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani            32.94   
13  Ricco Poldveer  2006  Ujumisklubi Briis            33.17   
14  Joonas Salk  2007  Ujumisklubi Briis            33.40   
15  Karl-Eerik Rooni  2006  Ujumisklubi Briis            33.87   
16  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani            34.34   
17  Artjom Malofejev  2007  Vanders            34.37   
18  Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            34.78   
19  Kaspar Annus  2006  Ujumisklubi Briis            34.82   
20  Ilja Belov  2007  Simmis Wanda            34.89   
21  Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi            35.30   
22  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani            35.39   
23  Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi            35.76   
24  Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura            35.86   
25  Jasu Caspar Haapaniemi  2006  Tuusulan Uimaseura            35.95   
26  Markus Malmivaara  2006  Vanders            36.03   
27  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            38.19   
28  Angelos Toledos  2007  Simmis Grani            38.61   
29  Eemi Niskanen  2006  ORCA Helsinki            40.46   
30  Risto Hyvenen  2007  Simmis Wanda            40.59   
31  Jooa Katavisto  2006  ORCA Helsinki            41.81   
32  Aatu Airaksinen  2007  Simmis Wanda            43.30   
33  Emil Kokki  2007  Simmis Wanda            44.85   
Niilo Jokinen  2006  HTU Stadi            DNS   
Daniel Tapiovaara  2006  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miro Merinen  2003  Simmis Wanda            26.20   
Henri Heikkilä  2003  Uimaseura Aquila            26.31   
Eemeli Nylund  2003  Heinolan Isku            26.74   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura            27.07   
Karl Jogis  2004  Ujumisklubi Briis            27.15   
Waldemar Palombi  2004  Helsingfors Simsällskap            27.69   
Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda            28.02   
Nico Peltonen  2005  Hyvinkään Uimaseura            28.03   
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap            28.27   
10  Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi            28.39   
11  Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi            28.49   
12  Endrik Einberg  2004  Ujumisklubi Briis            28.50   
13  Juho Marjala  2003  Simmis Wanda            28.57   
14  Rony Kulju  2004  Simmis Wanda            28.91   
15  Karl Markus Tennokese  2005  Ujumisklubi Briis            29.11   
16  Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo            29.33   
17  Akseli Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura            29.49   
18  Yufei Meng  2004  Simmis Grani            29.51   
19  Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda            29.68   
20  Matti Nätti  2004  Simmis Wanda            30.06   
21  Aarni Linderborg  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.35   
22  Mairo Muidre  2005  Ujumisklubi Briis            30.37   
23  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            30.49   
24  Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura            30.83   
25  Kaius Kulmala  2004  Simmis Grani            31.56   
26  Vi Thai Ngô  2004  Simmis Wanda            31.65   
27  Samuli Seger  2005  Octopus Lohja            31.68   
28  Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila            31.69   
29  Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi            31.86   
30  Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda            31.94   
31  Heikki Ianes  2005  Simmis Wanda            32.52   
32  Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            32.87   
33  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo            32.95   
34  Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            33.27   
35  Tomas Lipponen  2005  Simmis Grani            33.82   
36  Aleksandr Petukhov  2004  ORCA Helsinki            34.71   
37  Juho Kotamäki  2005  Simmis Wanda            34.95   
38  Jesper Dolk  2005  Nurmijärven Uinti            34.99   
39  Anton Visulainen  2005  HTU Stadi            35.22   
40  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo            35.32   
41  Joonatan Lipiäinen  2005  Vanders            35.35   
42  Matias Laitila  2004  Simmis Wanda            35.39   
43  Jaska Schoenmakers  2004  Tuusulan Uimaseura            35.47   
44  Niko Partanen  2005  ORCA Helsinki            37.25   
45  Ilmari Silventoinen  2005  Simmis Wanda            37.45   
46  Olli Surakka  2005  Simmis Wanda            38.02   
47  Anton Koronen  2005  HTU Stadi            39.26   
48  Ilja Buzetski  2004  Simmis Wanda            39.54   
Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m VU P-11, 13, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Viking Line 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksi Seger  2001  Octopus Lohja            26.12   
Ruslan Samrin  2001  ORCA Helsinki            26.22   
Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä            26.32   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit            26.73   
Benjamin Kangas  2002  Uimaseura Aquila            27.65   
Ilari Silventoinen  2002  Simmis Wanda            28.11   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi            28.17   
Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi            28.94   
Samuel Syrjänen  2002  Simmis Wanda            30.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  16:22 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:58   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nadezhda Gizatullina  2006  Russia Madwave Swimming Club    38.71  1:22.98  2:08.48    2:52.63   
Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    39.99  1:24.56  2:11.23    2:56.81   
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    40.46  1:25.78  2:13.67    3:00.70   
Helmi Käkelä  2006  Tuusulan Uimaseura    40.74  1:27.22  2:15.67    3:01.13   
Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda    39.82  1:26.64  2:15.32    3:01.63   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.04  1:29.59  2:18.33    3:05.38   
Emilia Pakkanen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.10  1:28.86  2:17.54    3:05.95   
Sofie Nauklér  2006  Simmis Grani    43.39  1:31.90  2:20.29    3:06.02   
Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    43.14  1:31.87  2:21.39    3:09.12   
10  Enni Tammilehto  2006  Cetus Espoo    44.10  1:32.22  2:22.44    3:10.03   
11  Erika Pajo  2006  Ujumisklubi Briis    42.91  1:31.32  2:21.15    3:10.54   
12  Karoliina Evert  2006  Ujumisklubi Briis    44.24  1:33.75  2:24.46    3:14.24   
13  Nora Miller  2006  Ujumisklubi Briis    44.15  1:33.74  2:25.22    3:14.73   
14  Linnea Heikkilä  2008  Simmis Grani    47.79  1:37.96  2:28.64    3:15.95   
15  Iida Tawast  2007  Simmis Grani    45.60  1:36.39  2:27.88    3:16.14   
16  Emilyn Alexandra Savolainen  2007  Cetus Espoo    44.43  1:33.97  2:26.00    3:16.78   
17  Iiris Soilevaara  2006  Cetus Espoo    44.35  1:34.86  2:28.18    3:20.62   
18  Cécilia Richard  2006  Cetus Espoo    44.90  1:35.87  2:28.93    3:23.55   
19  Ninja Brelo  2006  Cetus Espoo    49.99  1:46.76  2:46.36    3:39.47   
20  Dominika Stalinskaja  2007  Cetus Espoo    51.84  1:49.52  2:49.13    3:48.30   
21  Nina Sundberg  2006  Octopus Lohja    53.32  1:51.31  2:49.90    3:49.33   
22  Venla Hoffren  2009  Simmis Wanda    52.73  1:53.17  2:55.35    3:53.32   
23  Milma Tammikorpi  2006  Simmis Wanda    52.77  1:53.40  2:56.67    3:56.05   
24  Nea Vilén  2007  Simmis Wanda    57.11  1:59.57  3:02.62    4:01.49   
25  Aura Haunia  2007  Simmis Wanda    1:00.40  2:09.42  3:18.99    4:24.31   
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    40.50  1:24.66  2:10.08    2:53.61   
Iida Herrala  2004  Simmis Wanda    38.76  1:22.99  2:08.54    2:53.73   
Vlada Guljajeva  2004  Hyvinkään Uimaseura    40.30  1:24.87  2:09.74    2:55.36   
Meea Juntunen  2005  Tuusulan Uimaseura    39.95  1:25.45  2:11.52    2:56.16   
Lotta Nevalainen  2005  Cetus Espoo    42.66  1:30.69  2:20.35    3:06.20   
Anna Lehmusvaara  2005  Simmis Wanda    43.06  1:31.06  2:19.66    3:07.41   
Saara Heinänen  2005  Tuusulan Uimaseura    44.26  1:33.11  2:22.02    3:07.95   
Mari Ann Marran  2005  Ujumisklubi Briis    43.93  1:32.12  2:20.57    3:08.33   
Emmi Adler  2005  Tuusulan Uimaseura    41.75  1:31.02  2:20.41    3:08.72   
10  Kristina Grimbaum  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.84  1:30.93  2:21.76    3:10.31   
11  Jenni Kurki  2005  Simmis Wanda    41.43  1:30.14  2:20.89    3:10.53   
12  Henni Havén  2004  Simmis Wanda    43.07  1:30.97  2:21.55    3:10.67   
13  Milja Aarnivuo  2005  Simmis Wanda    44.06  1:34.41  2:25.70    3:16.76   
14  Ronja Simsek  2005  Porin Uimaseura    45.54  1:36.45  2:28.46    3:19.25   
15  Grete Jaanus  2005  Ujumisklubi Briis    46.48  1:38.08  2:31.09    3:20.66   
16  Roosa Tuomola  2005  Tuusulan Uimaseura    45.12  1:36.50  2:29.16    3:21.02   
17  Sini Kaivola  2005  Hyvinkään Uimaseura    45.25  1:36.07  2:29.79    3:21.49   
18  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda    45.12  1:37.97  2:32.34    3:21.77   
19  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    46.14  1:38.83  2:33.73    3:26.67   
20  Almina Köroglu  2005  Simmis Wanda    51.40  1:50.25  2:51.69    3:52.74   
                     
 
Laji 11, 200m RU T-13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sara Myller  2003  Tuusulan Uimaseura    39.88  1:23.99  2:10.45    2:55.86   
Emilia Myllykoski  2003  Simmis Wanda    41.38  1:27.94  2:16.02    3:04.28   
Siiri Välimaa  2002  Tuusulan Uimaseura    44.05  1:33.18  2:21.90    3:10.89   
Pinja Posti  2003  Tuusulan Uimaseura    47.58  1:41.64  2:38.19    3:33.68   
Heli Havantola  2003  Nurmijärven Uinti    53.19  1:58.07  3:03.81    4:11.15   
Emmi Rauhanen  2003  Porin Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  16:58 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Samuel Halminen  2005  Helsingfors Simsällskap    40.14  1:24.90  2:10.19    2:54.32   
Serhat Kalin  2005  ORCA Helsinki    39.61  1:24.99  2:11.99    2:54.72   
Anton Kettunen  2005  Gladius Kirkkonummi    40.37  1:26.57  2:13.09    2:59.38   
Karl Markus Tennokese  2005  Ujumisklubi Briis    40.58  1:27.82  2:16.63    3:02.42   
Patrik Reiman  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.10  1:30.12  2:18.54    3:04.44   
Eemil Reijonen  2005  Cetus Espoo    41.70  1:28.54  2:17.06    3:05.80   
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.68  1:32.97  2:23.21    3:10.65   
Risto Kallström  2006  Cetus Espoo    42.27  1:30.44  2:21.63    3:10.69   
Urho Käkelä  2005  Tuusulan Uimaseura    44.07  1:33.56  2:24.57    3:13.32   
10  Karl-Eerik Rooni  2006  Ujumisklubi Briis    46.82  1:39.49  2:31.78    3:22.05   
11  Kaspar Annus  2006  Ujumisklubi Briis    48.20  1:44.77  2:42.13    3:34.69   
12  Victor Nykvist  2007  Simmis Grani    49.84  1:46.71  2:43.70    3:38.78   
13  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    51.92  1:50.72  2:47.93    3:40.05   
14  Tomas Lipponen  2005  Simmis Grani    51.02  1:48.37  2:47.16    3:43.75   
15  Niko Antman  2006  Gladius Kirkkonummi    50.11  1:48.85  2:50.86    3:49.25   
16  Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi    54.25  1:57.64  3:05.31    4:07.46   
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joonas Maaranen  2004  Hyvinkään Uimaseura    38.65  1:22.24  2:05.33    2:46.89   
Onni Äijälä  2004  Hyvinkään Uimaseura    38.76  1:21.52  2:04.31    2:46.89   
Juuso Rahikainen  2003  Tuusulan Uimaseura    37.76  1:19.97  2:04.23    2:49.03   
Joona Kuitu  2004  Simmis Wanda    40.39  1:25.94  2:12.30    2:56.75   
Ukko-Pekka Luomala  2004  Järvenpään Uintiklubi    38.23  1:24.09  2:13.11    3:00.99   
Joona Saarnio  2004  Järvenpään Uintiklubi    42.12  1:30.25  2:19.47    3:07.50   
Tommi Myllynen  2004  Nurmijärven Uinti    44.80  1:34.97  2:26.33    3:12.51   
Aleksi Kauppinen  2003  Tuusulan Uimaseura    43.46  1:33.18  2:24.39    3:12.75   
Aleksi Rissanen  2004  Simmis Wanda    44.74  1:34.42  2:27.15    3:18.33   
10  Kaius Kulmala  2004  Simmis Grani    46.55  1:40.01  2:34.50    3:28.70   
11  Aleksandr Petukhov  2004  ORCA Helsinki    50.95  1:46.44  2:43.26    3:40.24   
                     
 
Laji 12, 200m RU P-14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Office Innovation Finland 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jerry Roine  2002  Järvenpään Uintiklubi    39.32  1:21.84  2:04.99    2:47.49   
Heikki Väkeväinen  2002  Gladius Kirkkonummi    38.37  1:22.04  2:07.07    2:52.67   
Jiri Järvinen  2001  Swimming Jyväskylä    38.18  1:21.46  2:07.45    2:53.17   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:06   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karolin Teder  2008  Ujumisklubi Briis    43.84        1:30.30   
Serafima Ratner  2008  Uimaseura Helsinki    44.65        1:32.37   
Lilja Hirsikko  2008  ORCA Helsinki    46.66        1:34.92   
Helis Laane  2008  Ujumisklubi Briis    46.35        1:35.23   
Friida Prittinen  2008  Vanders    48.13        1:36.20   
Lotta Luotola  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.35        1:36.20   
Emilia Wall  2008  Simmis Wanda    47.07        1:36.49   
Liine Raantse  2008  Gladius Kirkkonummi    46.11        1:37.96   
Ilona Kallio  2009  Vanders    47.19        1:38.20   
10  Laura Lehtoila  2008  ORCA Helsinki    48.30        1:38.77   
11  Iiris Pajamo  2008  Simmis Wanda    49.29        1:39.40   
12  Anni Kahlos  2008  Gladius Kirkkonummi    49.50        1:40.70   
13  Viivi Vainoniemi  2008  Vanders    49.43        1:41.63   
14  Kira Kondratjeva  2008  Tuusulan Uimaseura    50.22        1:43.62   
15  Olga Kaiser  2008  ORCA Helsinki    50.07        1:43.99   
16  Lotta Jokinen  2009  Simmis Wanda    49.36        1:45.35   
17  Hazel Liuska  2008  Helsingin Uimarit    52.98        1:47.38   
18  Kea-Erin Saarinen  2008  ORCA Helsinki    52.85        1:48.49   
19  Mikaela Heiman  2008  Simmis Wanda    51.73        1:49.54   
20  Vanessa Nylund  2009  Simmis Grani    54.32        1:51.58   
21  Saara Pakomäki  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    55.49        1:53.73   
22  Lisette Schaper  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    57.11        1:56.23   
23  Ilona Sauliala  2008  Helsingin Uimarit    55.43        1:56.89   
24  Helmi Rantala  2010  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    56.57        2:02.03   
25  Mea Stigell  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:00.58        2:05.62   
26  Kia Kuusela  2009  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:02.04        2:07.18   
27  Nea Veiro  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:03.33        2:09.89   
28  Annika Andersen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:07.59        2:14.65   
29  Miia Kallio  2011  Porin Uimaseura    1:15.57        2:29.33   
Katre Erik  2009  Ujumisklubi Briis            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Milda Leppäluoto  2009  Simmis Wanda            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kertu Kann  2006  Ujumisklubi Briis    35.41        1:12.97   
Kaisla Korvonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.68        1:14.91   
Tilda Aaltonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    36.86        1:15.86   
Jenni Korkeamäki  2007  Cetus Espoo    37.19        1:16.59   
Maria Karvonen  2006  Simmis Wanda    38.00        1:17.33   
Enna Äyrämöinen  2007  Cetus Espoo    38.17        1:18.84   
Amanda Nilsson  2006  Cetus Espoo    38.10        1:19.79   
Iina Vänttinen  2006  Simmis Wanda    38.45        1:20.19   
Annaliina Mänttäri  2006  Cetus Espoo    39.29        1:20.80   
10  Kerttu Rantanen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.63        1:21.04   
11  Nora Miller  2006  Ujumisklubi Briis    40.57        1:21.21   
12  Emilia Rahola  2006  Porin Uimaseura    41.03        1:22.83   
13  Wilma Turpeinen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.79        1:23.20   
14  Iisa-Lotta Rantaniitty  2006  Cetus Espoo    41.00        1:23.63   
15  Erika Pajo  2006  Ujumisklubi Briis    40.53        1:23.92   
16  Milka Marjakaarto  2007  Cetus Espoo    40.44        1:24.01   
17  Anna Salo  2007  Cetus Espoo    41.66        1:24.39   
18  Oosa Mattila  2006  Simmis Wanda    40.28        1:24.50   
19  Kia Mäennenä  2006  Cetus Espoo    41.49        1:25.27   
20  Laura Liias  2007  Ujumisklubi Briis    41.56        1:25.57   
21  Matilda Leppänen  2007  Cetus Espoo    42.49        1:25.78   
22  Heli Kuisma  2006  Hyvinkään Uimaseura    41.69        1:26.07   
23  Naomi Leo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.80        1:26.16   
24  Siiri Multamäki  2006  ORCA Helsinki    42.65        1:26.37   
25  Esther Reunala  2007  Octopus Lohja    41.08        1:26.42   
26  Aino Laine  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.32        1:26.44   
27  Mathilda Heikiö  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.03        1:27.17   
28  Cecilia Rönnlund  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.69        1:27.20   
29  Ellen Lindell  2007  Cetus Espoo    42.41        1:27.26   
30  Amanda Vanhanen  2006  Simmis Grani    42.84        1:28.50   
31  Noora Glasin  2006  Simmis Wanda    42.90        1:29.14   
32  Henrietta Lippus  2006  Ujumisklubi Briis    43.03        1:29.58   
33  Emilia Pakkanen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.75        1:29.66   
34  Lumi Öller  2006  Helsingin Uimarit    43.31        1:29.79   
35  Pinja Hoffren  2006  Simmis Wanda    45.19        1:31.61   
36  Agnes Ruusumo  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.95        1:32.68   
37  Auri Korpaeus  2006  Tuusulan Uimaseura    46.64        1:33.71   
38  Ida Paaskoski  2007  Cetus Espoo    45.80        1:35.27   
39  Anja Miao  2007  Cetus Espoo    45.63        1:36.08   
40  Maija Salokorpi  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    48.14        1:37.13   
41  Viia Tossavainen  2007  Simmis Wanda    48.59        1:40.66   
42  Milma Tammikorpi  2006  Simmis Wanda    50.58        1:41.51   
43  Helmi Koikkalainen  2006  HTU Stadi    51.19        1:43.06   
44  Josefina Vainio  2007  Simmis Wanda    50.28        1:45.68   
45  Sofie Apajasalo  2007  Helsingin Uimarit    54.22        1:55.36   
46  Selma Mäenpää  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    1:00.93        2:06.07   
Silja Salonsaari  2007  Helsingin Uimarit            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Sofia Alhonen  2007  Gladius Kirkkonummi            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Veera Oila  2007  Vanders            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Laura Nissi  2004  Simmis Wanda    34.73        1:11.94   
Salma Mäntynen  2005  Uimaseura Aquila    34.04        1:12.66   
Aino Emilia Hankala  2005  Simmis Wanda    35.63        1:14.48   
Elina Ryynänen  2005  Simmis Wanda    36.28        1:14.48   
Mari Ann Marran  2005  Ujumisklubi Briis    36.30        1:14.52   
Ella-Maija Syväniemi  2004  Gladius Kirkkonummi    37.23        1:17.46   
Alma Hörkkö  2005  Simmis Wanda    38.79        1:17.82   
Nessa Järvinen  2004  Uimaseura Aquila    38.63        1:18.71   
Iida Vesa  2005  ORCA Helsinki    39.13        1:19.54   
10  Oona Kupari  2004  Octopus Lohja    39.09        1:19.81   
11  Essi Loponen  2004  Simmis Wanda    39.62        1:20.97   
12  Rina Rantanen  2005  Cetus Espoo    40.01        1:21.33   
13  Ilona Marleen Koppel  2005  Ujumisklubi Briis    39.71        1:21.52   
14  Elina Ruha  2005  Cetus Espoo    39.78        1:22.36   
15  Emma Lönnberg  2005  Cetus Espoo    39.70        1:22.62   
16  Peppi Särkelä  2004  Simmis Wanda    39.99        1:22.77   
17  Henni Havén  2004  Simmis Wanda    39.76        1:23.00   
18  Hilla Wiemers  2005  ORCA Helsinki    40.86        1:23.93   
19  Sini Taskinen  2005  Octopus Lohja    40.72        1:24.45   
20  Sofi Andström  2005  ORCA Helsinki    41.38        1:24.63   
21  Venla Hauska  2004  Järvenpään Uintiklubi    41.35        1:25.25   
22  Emilia Hakala  2005  Simmis Wanda    41.58        1:25.72   
23  Daniela Sohlman  2005  Simmis Wanda    41.16        1:25.87   
24  Iida Siltala  2005  Cetus Espoo    41.80        1:25.88   
25  Verna Haravuori  2004  Järvenpään Uintiklubi    41.76        1:25.90   
26  Elina Syvänne  2004  Tuusulan Uimaseura    42.22        1:27.99   
27  Vilma Saarinen  2004  Octopus Lohja    42.25        1:29.95   
28  Reetta Haara  2004  Simmis Wanda    43.87        1:30.64   
29  Jasmine Errehani  2004  Simmis Wanda    44.59        1:31.18   
30  Emmi Ellonen  2005  Porin Uimaseura    44.94        1:33.75   
31  Juulia Lindfors  2005  Cetus Espoo    45.02        1:34.66   
32  Ellen Kivistö  2005  Gladius Kirkkonummi    44.88        1:35.11   
33  Ilona Marttila  2005  Simmis Wanda    47.98        1:37.42   
34  Ella Palovaara  2005  Octopus Lohja    49.20        1:39.21   
35  Kia Jokinen  2005  Simmis Wanda    49.79        1:42.47   
36  Deniz Keteli  2005  Simmis Wanda    53.49        1:44.71   
Lotta Pälsi  2004  Helsingfors Simsällskap            DNS   
Milla Tuominen  2004  Tuusulan Uimaseura            DNF   
                     
 
Laji 13, 100m SU T-11, 13, 15, 17, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emmi Kaunisto  2002  Porin Uimaseura    34.54        1:11.55   
Senni Mattila  2003  Porin Uimaseura    34.57        1:12.51   
Emma Loponen  2003  Simmis Wanda    38.22        1:19.45   
Alisa Hänninen  2003  Järvenpään Uintiklubi    40.14        1:21.56   
Henrietta Löfgren  2003  Simmis Wanda    39.98        1:23.62   
Edla Wuori  2003  Nurmijärven Uinti    40.55        1:28.35   
Linda Grönlund  2003  Porin Uimaseura    46.99        1:35.97   
Amanda Rahola  2003  Porin Uimaseura    47.26        1:36.24   
Emmi Rauhanen  2003  Porin Uimaseura    54.11        1:55.09   
Miina Huhtinen  2003  Octopus Lohja            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  18:06 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vladimir Isaev  2007  Russia Madwave Swimming Club    35.78        1:13.91   
Mark Kellinsalmi  2007  Stadin Delfiinit    38.90        1:21.30   
Joonas Salk  2007  Ujumisklubi Briis    40.89        1:23.64   
Gregor Ilves  2007  Ujumisklubi Briis    40.36        1:23.87   
Daniel Kajava  2007  Vanders    42.42        1:24.31   
Mikhail Lipanov  2007  Russia Madwave Swimming Club    42.77        1:27.47   
Onni Rahkonen  2007  Simmis Grani    43.47        1:27.51   
Ralf Rändla  2008  Ujumisklubi Briis    41.83        1:27.73   
Ilja Belov  2007  Simmis Wanda    42.30        1:28.04   
10  Lauri Valtanen  2007  Simmis Wanda    43.33        1:28.65   
11  Ville-Veikko Luomala  2007  Järvenpään Uintiklubi    42.46        1:28.68   
12  Nikita Rantsev  2007  Uimaseura Helsinki    42.85        1:29.50   
13  Eelis Lummaa  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.46        1:30.06   
14  Märt Lukas Marran  2008  Ujumisklubi Briis    44.86        1:31.30   
15  Juho Kallio  2007  Porin Uimaseura    44.61        1:33.39   
16  Amos Mäkilä  2007  Simmis Grani    46.01        1:33.40   
17  Ralf Rannamäe  2008  Ujumisklubi Briis    46.07        1:35.64   
18  Joona Korte  2007  Simmis Grani    46.18        1:36.79   
19  Joel Sulonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    46.80        1:37.20   
20  Noel Ehrlund  2007  Gladius Kirkkonummi    47.72        1:37.79   
21  Angelos Toledos  2007  Simmis Grani    48.99        1:38.95   
22  Leo Nieminen  2007  ORCA Helsinki    49.37        1:40.69   
23  Christian Edelman  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    47.77        1:41.03   
24  Voitto Vuorenjuuri  2007  Gladius Kirkkonummi    49.85        1:46.37   
25  Niklas Honkanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    55.54        1:50.99   
26  Danil Sulkonen  2008  ORCA Helsinki    55.05        1:55.20   
27  Roope Rantanen  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    57.55        1:56.98   
Arttu Kaskimies  2008  Gladius Kirkkonummi            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Jasper Lukas Pellervo Pihlava  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lauri Kirjonen  2007  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Matias Rauhala  2008  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aaron Pirinen  2005  Järvenpään Uintiklubi    35.02        1:12.23   
Aapo Tuhkanen  2005  Tuusulan Uimaseura    35.94        1:14.17   
Juho Törmä  2005  Porin Uimaseura    35.98        1:15.41   
Jimi Kojo  2005  Uimaseura Aquila    37.09        1:16.26   
Boris Minkovski  2006  Cetus Espoo    36.52        1:16.62   
Aleksandr Sapogov  2005  Russia Madwave Swimming Club    36.45        1:16.83   
Kenneth Jogis  2006  Ujumisklubi Briis    37.98        1:17.32   
Aleksanteri Nissinen  2005  Swimming Jyväskylä    37.17        1:17.60   
Tomi Silander  2006  Cetus Espoo    39.04        1:21.75   
10  Mairo Muidre  2005  Ujumisklubi Briis    39.28        1:23.22   
11  Kasper Kainonen  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    40.11        1:23.78   
12  Johan Hujanen  2006  Simmis Grani    40.85        1:23.89   
13  Aarne Laurila  2006  Cetus Espoo    40.90        1:23.92   
14  Ricco Poldveer  2006  Ujumisklubi Briis    39.48        1:23.98   
15  Eeli Partanen  2005  Cetus Espoo    40.67        1:23.99   
16  Lauri-Pekka Pakomäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.25        1:24.25   
17  Veeti Valdolin  2005  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    41.28        1:24.94   
18  Onni Lehtimäki  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    42.08        1:25.14   
19  Santeri Holmberg  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    43.05        1:27.89   
20  Tomas Laine  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    44.05        1:28.93   
21  Oscar Westerberg  2005  Cetus Espoo    42.17        1:29.14   
22  Benjamin Winqvist  2006  Cetus Espoo    43.85        1:30.27   
23  Luis Valero de la Iglesia  2006  Cetus Espoo    44.19        1:30.53   
24  Nikolas Ruotsalo  2006  Octopus Lohja    45.23        1:31.79   
25  Anton Ahonen  2006  Cetus Espoo    44.55        1:32.33   
26  Daniel Tapiovaara  2006  Helsingin Uimarit    47.59        1:33.89   
27  Jani Ekman  2006  Simmis Wanda    45.29        1:34.02   
28  Jasu Caspar Haapaniemi  2006  Tuusulan Uimaseura    45.25        1:35.76   
29  Dilen Jalonen  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    45.25        1:36.34   
30  Jooa Katavisto  2006  ORCA Helsinki    49.35        1:42.21   
31  Sampo Rahikainen  2006  Tuusulan Uimaseura    48.56        1:42.36   
32  Frans Sandblom  2006  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku    50.74        1:42.67   
33  Mike Hongisto  2006  Octopus Lohja    50.19        1:42.77   
34  Olli Surakka  2005  Simmis Wanda    49.91        1:43.21   
35  Ilmari Silventoinen  2005  Simmis Wanda    53.36        1:53.07   
36  Eemi Niskanen  2006  ORCA Helsinki    57.57        1:58.66   
                     
 
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Endrik Einberg  2004  Ujumisklubi Briis    34.42        1:10.01   
Konsta Pekkala  2003  Simmis Wanda    35.78        1:14.23   
Aki Hakkarainen  2003  Simmis Wanda    35.49        1:14.28   
Veeti Salminen  2004  Simmis Wanda    36.38        1:15.31   
Matti Nätti  2004  Simmis Wanda    37.38        1:17.93   
Justus Holtari  2004  Cetus Espoo    37.91        1:18.07   
Nuutti Laitinen  2004  Cetus Espoo    38.97        1:18.54   
Yufei Meng  2004  Simmis Grani    38.79        1:19.09   
Martti Karesjoki  2004  Tuusulan Uimaseura    37.76        1:19.40   
10  Daniel Kabonen  2004  Simmis Wanda    40.62        1:24.86   
11  Miko Mikkola  2004  Simmis Wanda    42.69        1:26.28   
12  Sami Savolainen  2004  Nurmijärven Uinti    45.91        1:33.57   
                     
 
Laji 14, 100m SU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: K.A. Löfgren Ky 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Benjamin Kangas  2002  Uimaseura Aquila    32.61        1:08.37   
Aarne Myllynen  2002  Järvenpään Uintiklubi    33.63        1:11.54   
Kasper Nyman  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    34.80        1:13.70   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR VANTAA JUNIOR MEET 2019    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:15   
  Järjestäjä  Simmis Wanda         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 maaliskuu 2019         
 
 
Laji 15, 400m VU T-12, 15, 17, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: K-Citymarket Koivukylä 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007      1:13.80  2:34.73  3:55.81    5:12.14   
  Cetus Espoo  5:17.68                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007      1:17.30  2:40.29  4:02.16    5:21.28   
  Cetus Espoo  5:28.47                 
                     
Dominika Stalinskaja  2007      1:19.35  2:42.65  4:05.57    5:25.28   
  Cetus Espoo  5:36.06                 
                     
Matilda Leppänen  2007      1:18.54  2:44.26  4:08.73    5:32.07   
  Cetus Espoo  5:26.55                 
                     
Anna Salo  2007      1:20.30  2:46.11  4:12.59    5:32.97   
  Cetus Espoo  5:36.24                 
                     
Hanna Törmä  2007      1:17.02  2:41.40  4:06.75    5:33.01   
  Porin Uimaseura  5:27.87                 
                     
Ellen Lindell  2007      1:20.08  2:46.76  4:12.68    5:34.50   
  Cetus Espoo  5:37.93                 
                     
Naomi Leo  2007      1:19.49  2:45.60  4:12.38    5:35.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  6:38.20                 
                     
Aino Laine  2007      1:18.40  2:44.87  4:13.93    5:38.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:28.44                 
                     
10  Milka Marjakaarto  2007      1:19.19  2:45.40  4:12.59    5:39.08   
  Cetus Espoo  5:59.02                 
                     
11  Ida Paaskoski  2007      1:20.44  2:47.92  4:17.60    5:44.41   
  Cetus Espoo  5:58.76                 
                     
12  Anja Miao  2007      1:17.28  2:45.84  4:16.15    5:45.63   
  Cetus Espoo  5:48.37                 
                     
13  Emilyn Alexandra Savolainen  2007      1:22.30  2:51.57  4:24.22    5:52.98   
  Cetus Espoo  5:55.70                 
                     
14  Emma Tissari  2007      1:25.40  2:55.86  4:29.00    5:58.57   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
15  Veera Oila  2007      1:23.86  2:57.13  4:29.63    5:59.10   
  Vanders  5:53.02                 
                     
16  Agnes Ruusumo  2007      1:21.76  2:55.97  4:31.69    6:03.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  5:56.34                 
                     
17  Eevi Hirsi  2007      1:26.61  3:01.68  4:37.34    6:05.74   
  HTU Stadi  6:03.25                 
                     
18  Sanni Aarnivuo  2008      1:25.32  3:03.64  4:42.69    6:11.74   
  Simmis Wanda                   
                     
19  Silvia Koskela  2007      1:27.63  3:03.73  4:41.43    6:17.89   
  Järvenpään Uintiklubi  6:27.71                 
                     
20  Emilia Wall  2008      1:29.92  3:09.65  4:48.16    6:21.88   
  Simmis Wanda                   
                     
21