2020-01-24   12:18:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXXVI Oskarin Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXXVI Oskarin Uinnit    Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  14:36   
  Järjestäjä  Swimming Jyväskylä         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 helmikuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Talja  2007    218  40.62        1:26.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.25                 
                     
Väinö Hinkka  2007    188  44.33        1:30.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Oskari Tavast  2007    176  44.85        1:32.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.05                 
                     
Raman Bajalan  2007    171  45.85        1:33.28   
  Lahden Uimaseura  1:34.65                 
                     
Onni Scharin  2007    169  44.70        1:33.61   
  Lappeenrannan Uimarit  1:45.64                 
                     
Lauri Juvonen  2007    156  47.97        1:36.14   
  Kuopion Uimaseura  1:37.02                 
                     
Eelis Hietala  2007    156  47.13        1:36.22   
  Swimming Jyväskylä  1:40.16                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    155  47.25        1:36.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.58                 
                     
Veikka Turunen  2008    154  46.68        1:36.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:36.61                 
                     
10  Ivan Fadeechev  2007    153  47.22        1:36.94   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Lauri Jumppanen  2007    145  47.43        1:38.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.91                 
                     
12  Pyry Nieminen  2007    144  47.62        1:38.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:44.94                 
                     
13  Netanel Hong  2007    133  49.82        1:41.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.75                 
                     
14  Frans Nieminen  2009    121  52.47        1:44.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:40.73                 
                     
15  Leevi Immonen  2007    116  51.61        1:46.14   
  Lahden Uimaseura  1:48.49                 
                     
16  Jussi Laine  2008    115  52.85        1:46.59   
  Swimming Jyväskylä  1:50.64                 
                     
17  Wili Laiho  2008    105  52.57        1:49.83   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:33.21                 
                     
18  Eero Kähkönen  2007    98  53.15        1:52.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
19  Topias Ruuska  2009    85  55.09        1:57.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.04                 
                     
20  Patrik Ollila  2007    75  57.92        2:02.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.49                 
                     
21  Atte Kiviniemi  2007    66  1:01.51        2:07.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:01.97                 
                     
Eemeli Nygård  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:08.33                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Eemeli Salo  2007              DSQ  50m 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:42.51                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Hannes Strömbäck  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Kasper Ikonen  2007              DSQ  50m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.59                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    335  35.74        1:14.60   
  Swimming Jyväskylä  1:15.86                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    298  37.24        1:17.61   
  Swimming Jyväskylä  1:22.41                 
                     
Santeri Salonen  2005    252  40.09        1:22.02   
  Heinolan Isku  1:24.44                 
                     
Ilari Hatunen  2006    235  41.16        1:23.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.32                 
                     
Konsta Joensuu  2005    218  42.27        1:26.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.15                 
                     
Alex Laitiainen  2005    206  42.24        1:27.74   
  Swimming Jyväskylä  1:25.03                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    199  43.37        1:28.68   
  Joensuun Uimaseura  1:25.74                 
                     
Aatu Mäkinen  2005    183  44.63        1:31.25   
  Nivalan Saukot  1:38.97                 
                     
Konsta Kohonen  2005    172  44.41        1:33.06   
  Swimming Jyväskylä  1:35.24                 
                     
10  Veikka Sivonen  2006    155  46.91        1:36.39   
  Joensuun Uimaseura  1:32.30                 
                     
11  Eetu Nieminen  2006    153  46.82        1:36.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:30.68                 
                     
12  Casper Häll  2005    148  46.86        1:38.01   
  Heinolan Isku                   
                     
13  Vilho Teno  2006    145  48.30        1:38.62   
  Lahden Uimaseura  1:36.49                 
                     
14  Arttu Syrjä  2005    143  49.13        1:38.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.93                 
                     
15  Arttu Tahvanainen  2006    143  47.86        1:38.98   
  Joensuun Uimaseura  1:37.36                 
                     
16  Leo Lana  2006    134  48.64        1:41.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:50.24                 
                     
17  Emil Gaft  2006    101  54.35        1:51.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.84                 
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Alitalo  1999    603  30.11        1:01.34   
  Cetus Espoo  58.34                 
                     
Jami Ihalainen  2003    533  31.03        1:03.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.67                 
                     
Jesse Laukkanen  1996    512  31.35        1:04.79   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Jiri Järvinen  2001    512  31.28        1:04.80   
  Swimming Jyväskylä  1:03.55                 
                     
Akseli Hakala  2003    499  31.44        1:05.34   
  Uinti Tampere  1:04.37                 
                     
Onni Kuronen  2000    442  31.43        1:08.03   
  Nokian Pyry  1:05.89                 
                     
Nader Khalili  2001    410  34.57        1:09.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.10                 
                     
Samu Virtanen  2004    360  35.28        1:12.88   
  Swimming Jyväskylä  1:14.01                 
                     
Elias Nurmi  2001    357  35.63        1:13.08   
  Alavuden Urheilijat  1:09.47                 
                     
10  Tuukka Pekkanen  2002    355  34.91        1:13.21   
  Keuruun Toverit  1:10.35                 
                     
11  Julius Paukkonen  2002    301  37.03        1:17.31   
  Kuopion Uimaseura  1:21.85                 
                     
12  Topi Salminen  2004    272  37.73        1:20.01   
  Nokian Pyry  1:21.20                 
                     
13  Herman Salmela  2003    268  39.45        1:20.40   
  Nivalan Saukot  1:17.17                 
                     
14  Timo Elo  2004    251  38.92        1:22.10   
  Swimming Jyväskylä  1:19.96                 
                     
15  Daniel Pessi  2004    159  48.05        1:35.69   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.40                 
                     
16  Anttoni Sikiö  2004    106  52.36        1:49.45   
  Lappeenrannan Uimarit  1:53.47                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 helmikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä  Tulostusaika  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner