2020-05-27   14:53:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Strängnäs Simcup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 24/3 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.00-09.20)

Document
Resultat
Strängnäs Simcup 2019
Arrangör:
Plats: Thomasbadet Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 mar 2019 till den 24 mar 2019
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-99 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 354 32.39
2 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 323 33.41 +1.02
3 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 299 34.26 +1.87
4 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 294 34.46 +2.07
5 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 272 35.35 +2.96
6 Alma Malm 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 269 35.51 +3.12
7 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap 264 35.70 +3.31
8 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 264 35.73 +3.34
9 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb 262 35.82 +3.43
10 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena 260 35.91 +3.52
11 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb 252 36.29 +3.90
12 Nathalie Hammarstrand 2007 Sala Simsällskap 243 36.74 +4.35
13 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb 242 36.75 +4.36
14 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 242 36.76 +4.37
15 Eleonore Stellansdotter 2007 Strängnäs Simklubb 240 36.87 +4.48
16 Alice Westerberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 239 36.94 +4.55
17 Louise Johnsen-Åberg 2007 Strängnäs Simklubb 227 37.57 +5.18
18 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena 217 38.14 +5.75
19 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb 212 38.40 +6.01
20 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb 191 39.75 +7.36
21 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap 190 39.87 +7.48
22 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena 183 40.37 +7.98
23 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap 182 40.45 +8.06
24 Maria Potorochyna 2008 Nyköpings Simsällskap 179 40.63 +8.24
25 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena 174 41.04 +8.65
26 Nora Grönberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 172 41.17 +8.78
27 Amina Mandzo 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 171 41.26 +8.87
28 Joline Englund 2008 Trosabygdens Simsällskap 171 41.31 +8.92
29 Ena Gubelic 2007 Sala Simsällskap 160 42.18 +9.79
30 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb 131 45.06 +12.67
31 Siobhan Millard 2007 Eskilstuna Simklubb 129 45.33 +12.94
32 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 126 45.67 +13.28
33 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb 125 45.74 +13.35
34 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb 124 45.93 +13.54
35 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap 123 46.01 +13.62
36 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap 113 47.36 +14.97
37 Malin Almqvist 2008 Nyköpings Simsällskap 109 47.87 +15.48
38 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap 96 49.93 +17.54
39 Ebba Blank 2007 Sala Simsällskap 79 53.40 +21.01
40 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena 78 53.46 +21.07
41 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb 75 54.28 +21.89
42 Line Broberg 2008 Nyköpings Simsällskap 56 59.83 +27.44
- Leah Norén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
- Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb DNS
- Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-24 11:51:34
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-99 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Logander 2005 Strängnäs Simklubb 536 28.22
2 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb 460 29.69 +1.47
3 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 432 30.31 +2.09
4 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 424 30.51 +2.29
5 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 406 30.96 +2.74
6 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 399 31.13 +2.91
7 Ronja Larsén 2006 Eskilstuna Simklubb 388 31.42 +3.20
8 Selma Hasanbegovic 2005 Eskilstuna Simklubb 364 32.10 +3.88
9 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb 361 32.20 +3.98
10 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 360 32.23 +4.01
11 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb 357 32.32 +4.10
12 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 355 32.38 +4.16
13 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb 329 33.19 +4.97
14 Katarina Pettersson 2005 Katrineholms Simsällskap 320 33.50 +5.28
15 Elsa Kjellström 2006 Upplands-Bro Simsällskap 313 33.74 +5.52
16 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 303 34.13 +5.91
17 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap 290 34.61 +6.39
18 Tuva Lovinge 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 270 35.47 +7.25
19 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena 268 35.55 +7.33
20 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 264 35.74 +7.52
21 Agnes Skog 2006 Katrineholms Simsällskap 260 35.89 +7.67
22 Emmie Wendborg 2006 Nyköpings Simsällskap 256 36.08 +7.86
23 Thea Lundgren 2006 Strängnäs Simklubb 251 36.34 +8.12
24 Lamija Imamovic 2006 Strängnäs Simklubb 250 36.36 +8.14
25 Moa Lövbom 2005 Trosabygdens Simsällskap 215 38.22 +10.00
25 Mathilda Wahlström 2005 Trosabygdens Simsällskap 215 38.22 +10.00
27 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap 207 38.73 +10.51
28 Louise Lowe 2005 Strängnäs Simklubb 207 38.74 +10.52
29 Hanna Mikulska 2005 Eskilstuna Simklubb 200 39.16 +10.94
30 Kajsa Tjärnström 2006 Nyköpings Simsällskap 186 40.10 +11.88
31 Paula Edebrink 2006 Strängnäs Simklubb 179 40.62 +12.40
32 Agnes Fagerström 2006 Sala Simsällskap 175 40.94 +12.72
33 Emelie Ödberg 2006 Strängnäs Simklubb 157 42.45 +14.23
34 Jasmina Koskela 2006 Strängnäs Simklubb 95 50.13 +21.91
35 Alicia Andersson 2005 Eskilstuna Simklubb 94 50.31 +22.09
- Kajsa Willstrand 2006 Strängnäs Simklubb DNS
- Thilde Roshag 2006 Strängnäs Simklubb DNS
- Ida Bodén 2006 Strängnäs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-24 11:51:34
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-99 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Staaf 2003 Strängnäs Simklubb 455 29.81
2 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 423 30.54 +0.73
3 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 420 30.60 +0.79
4 Kasandra Svan 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 418 30.66 +0.85
5 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 417 30.68 +0.87
6 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 403 31.03 +1.22
7 Alice Johansson 2003 Bålsta Simklubb 385 31.51 +1.70
8 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb 378 31.70 +1.89
9 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 358 32.28 +2.47
10 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 351 32.49 +2.68
11 Felicia  Svan 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 338 32.89 +3.08
12 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 337 32.93 +3.12
13 Veronica Tylus 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 259 35.95 +6.14
- Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-03-24 11:51:34
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-99 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Westerlund 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 435 30.25
2 Clara Lönnberg 2001 Strängnäs Simklubb 429 30.38 +0.13
3 Emilia Bengtsson 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 419 30.62 +0.37
4 Jemina Granholm 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 404 31.00 +0.75
5 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 397 31.18 +0.93
6 Mathilda Ogden 2002 Trosabygdens Simsällskap 336 32.96 +2.71
7 Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 72 54.98 +24.73 S14
Grenen officiell:  2019-03-24 11:51:34
2019-03-24 11:51:59 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner